Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Вярно ли е, че през USB максималният трафик, който може да се постигне е около 6-7mbit? Защото ако модемът ми е включен в Ethernet port-a свалям с около 1,5mb/s, а ако е включен в USB не мога да докарам повече от 720kb/s... :blink:

Edited by 3dfx
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вярно ли е, че през USB максималният трафик, който може да се постигне е около 6-7mbit? Защото ако модемът ми е включен в Ethernet port-a свалям с около 1,5mb/s, а ако е включен в USB не мога да докарам повече от 720kb/s... :blink:

 

Точно така. Ако беше си направил труда да потърсиш и да погледнеш ей тази статия можеше да си спестиш въпроса и малко язвителния ми отговор... а се заяждам защото задаването на въпрос във форум при положение че горе-долу същото написано в google ще ти намери отговора измежду първите 10 е откровена проява на мързел и тъпотия: (Edit: май и аз чета между редовете понякога за което се извинявам и ще задраскам глупостите... запомнил съм 1.5mb/s а не съ7м забелязал че това е през Lan-ката)

 

 

USB supports three data rates:

 

* A Low Speed (1.1, 2.0) rate of 1.5 Mbit/s (187.5 kB/s) that is mostly used for Human Interface Devices (HID) such as keyboards, mice, and joysticks.

* A Full Speed (1.1, 2.0) rate of 12 Mbit/s (1.5 MB/s). Full Speed was the fastest rate before the USB 2.0 specification and many devices fall back to Full Speed. Full Speed devices divide the USB bandwidth between them in a first-come first-served basis and it is not uncommon to run out of bandwidth with several isochronous devices. All USB Hubs support Full Speed.

* A Hi-Speed (2.0) rate of 480 Mbit/s (60 MB/s).

 

Та значи казваш че не можеш да сваляш с повече от 1.5 MB/сек .... добре че не си превключил от BIOS-a на Low Speed/Legacy защото тогава щеше да сваляш с около 180-190кб/сек... Ако го превключиш на Hi-Speed от BIOS-a и също така ако модема поддържа USB 2.0 Hi Speed ще можеш с до 60 MB/сек според спецификацията...

 

И тъй и тъй сме зачекнали темата ако може пак да спомена че това да си държиш модема включен през USB-то е измежду малкото простотии които можеш да свършиш и които не се препоръчват освен ако нямаш алтернатива. Много по-добре е модема да ти е включен през LAN картата отколкото през USB ако искаш потърси назад в темата да не повтаряме отново и отново стари истини.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Точно така. Ако беше си направил труда да потърсиш и да погледнеш ей тази статия можеше да си спестиш въпроса и малко язвителния ми отговор... а се заяждам защото задаването на въпрос във форум при положение че горе-долу същото написано в google ще ти намери отговора измежду първите 10 е откровена проява на мързел и тъпотия:

Та значи казваш че не можеш да сваляш с повече от 1.5 MB/сек .... добре че не си превключил от BIOS-a на Low Speed/Legacy защото тогава щеше да сваляш с около 180-190кб/сек... Ако го превключиш на Hi-Speed от BIOS-a и също така ако модема поддържа USB 2.0 Hi Speed ще можеш с до 60 MB/сек според спецификацията...

 

И тъй и тъй сме зачекнали темата ако може пак да спомена че това да си държиш модема включен през USB-то е измежду малкото простотии които можеш да свършиш и които не се препоръчват освен ако нямаш алтернатива. Много по-добре е модема да ти е включен през LAN картата отколкото през USB ако искаш потърси назад в темата да не повтаряме отново и отново стари истини.

 

Мерси за отговора,

 

Но - Motorola SB5100 се разпознава от компютъра като Full Speed device - със bandwidth 12mbit. Aко прочетеш отново предишния ми post ще видиш, че тия 12mbit-a ги постигам, само ако съм закачил модема на ethernet port, а ако го закача на USB скоростта е максимум 6mbit. Tака че списъкът с различните спецификации на USB стандарта, който си цитирал не е отговор на моя въпрос... :thumbs-up:

 

Иначе ми е ясно, че е за предпочитане модемът да е свързан към ethernet port.

Link to comment
Share on other sites

В случая максимума е 12мбита, оттам нататък зависи от кабела и т.н. така че нищо чудно няма в това а и 12мбита не са 1.5MB/сек защото освен чистите данни имаш малко още за протоколите и т.н. Затова от 12мбита максимално възможен трансфер даже да работи на тази скорости всичко очаквай ефективно между 8 и 10 някъде (грубо) а ако има и някакви смущения заради кофти кабел като нищо максимума който ще можеш да изкараш е 6 mbit-a.

 

Иначе лан карти спокойно и за под 5лв можеш да си намериш затова като цяло на въпроса "Каква максимална скорост може да изкарам от модем, включен на USB", най-правилния отговор е "хич не ме интересува, изобщо нямам намерение да го включвам така, имам си 4 работещи лан карти в шкафчето" :)

Link to comment
Share on other sites

И във Вафлите и в WhatCD съм ъплоуднал торенти и там са офлайн, цокам от арена и там офлайн. А да не говорим останалите от Замунда :angry1 :angry1

Ей утре ще ги подуя, сериозно...

и ся кво излиза

не стига ли че ограничават скороста към някои сайтове за споделяне на видео които са в US като youtube i googlevideo

ами и сега ограничиха и p2p

много добре браво :punk

ГИГАШИТ наистина са

знаейки че конкуренцията предлагат двойни скорости продължават да правят мръсни номера на клиентите си

колкото и да ме мързеше да ги сменям - при тези условия не ми оставиха голям избор :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че проблема с торентите идва от uTorrent-a, щото вчера и на мен така не щеше да се свързва. После пробвах с Flash Get и тръгна от раз. И BitComet имам инсталиран, ама ме мързеше с него да тествам.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че проблема с торентите идва от uTorrent-a, щото вчера и на мен така не щеше да се свързва. После пробвах с Flash Get и тръгна от раз. И BitComet имам инсталиран, ама ме мързеше с него да тествам.

ами не, не е от uTorrent-a защото днес пробвах с друг нет и всичко си вървеше ;)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че проблема с торентите идва от uTorrent-a, щото вчера и на мен така не щеше да се свързва. После пробвах с Flash Get и тръгна от раз. И BitComet имам инсталиран, ама ме мързеше с него да тествам.

 

Нищо подобно! Явно просто си уцелил подходящ момент. Изпробвал съм различни версии на uTorrent-a, между тях и тази, с която съм работил безпроблемно в продължение на последните ДВЕ ГОДИНИ - същата история! Ами еМулето? И там ли проблемът е в програмата? Истината е, че еврокомският нет съвсем се скапа в последните два месеца.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На ЕК Оптима съм. Не съм с USB кабела, а с Lan защото от ЕК ми казаха, че с USB няма да мога да достигам повече от 6000-7000. Нз дали това има нещо общо, но в последно време много често (на ден по 5-6-7) ми се показва това до часовника.

46123258fw2.jpg

Някой да може да разясни за какво става въпрос, защото преди не се е случвало.

Link to comment
Share on other sites

На ЕК Оптима съм. Не съм с USB кабела, а с Lan защото от ЕК ми казаха, че с USB няма да мога да достигам повече от 6000-7000. Нз дали това има нещо общо, но в последно време много често (на ден по 5-6-7) ми се показва това до часовника.

46123258fw2.jpg

Някой да може да разясни за какво става въпрос, защото преди не се е случвало.

 

Ами ако не се лъжа ти се разкачва кабела някъде. Поне аз така го виждам виж как си го закрепил и т.н. Не съм много компетентен но бих проверил как е закачен самия кабел. Дано съм ти бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

Ами ако не се лъжа ти се разкачва кабела някъде. Поне аз така го виждам виж как си го закрепил и т.н. Не съм много компетентен но бих проверил как е закачен самия кабел. Дано съм ти бил полезен.

 

 

това няма нищо общо с твоя кабел(на компа)

 

или е станала авария или правят профилактика;-)

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

това няма нищо общо с твоя кабел(на компа)

 

или е станала авария или правят профилактика;-)

Е как па да няма. Дърпам кабела от лан картата/порта на модема и ти дава unplugged

Иначе според мен (не съм разбирач де) или модема/лан картата ти правят проблеми или си е от ЕК-то.

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

За проблема с cable unplugged, пробвай с друг кабел. Ако и там прави такива неща, пробвай с нова ланка. Ако и при нея има проблем, остава модема (най-лошия случай). От евроком и да искат, не могат да го направят това. Просто някъде се прекъсва връзката за момент (не дава хубав контакт).

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

...и отново си тегля аз торенти с по три милиарда сиидъри с 15кб/с.

съпорта естествено не вдига телефона.

'вашето обаждане е важно за нас'.

тоя път преляха чашата,направо съм бесен,чесно.

от два месеца не съм виждал грам от каквито и да е мегабити,дето ги обещават....другата събота отивам до който и да е офис на бтк и взимам един адсл инсталирай сам,еб*л съм ги в нещастниците дето са евроком.

4 години стигат.

15кб в секунда.....15!!!!!

ПРЕДИ 4 ГОДИНИ КОГАТО СЕ АБОНИРАХ ИНТЕРНЕТА БЕШЕ ПО-БЪРЗ БЕ ДА ВИ ГО ТУРА НА (*И!@#^*)(&У(*&Т!@#^*!!!!

Link to comment
Share on other sites

...и отново си тегля аз торенти с по три милиарда сиидъри с 15кб/с.

съпорта естествено не вдига телефона.

'вашето обаждане е важно за нас'.

тоя път преляха чашата,направо съм бесен,чесно.

от два месеца не съм виждал грам от каквито и да е мегабити,дето ги обещават....другата събота отивам до който и да е офис на бтк и взимам един адсл инсталирай сам,еб*л съм ги в нещастниците дето са евроком.

4 години стигат.

15кб в секунда.....15!!!!!

ПРЕДИ 4 ГОДИНИ КОГАТО СЕ АБОНИРАХ ИНТЕРНЕТА БЕШЕ ПО-БЪРЗ БЕ ДА ВИ ГО ТУРА НА (*И!@#^*)(&У(*&Т!@#^*!!!!

 

ако ти е бил спиран модема за неплатена такса и след това не си го рестартирал така се получава ;)

Link to comment
Share on other sites

При вас оправи ли се външния нет? От mule и външни торенти нормален ли е даунлоада? Защото при мен вече горе-долу месец от муле не сваля, въпреки че уж всичко му е наред, а от външните торенти дори с по 50-60 seeders не може да захапе, ако въобще тръгне, повече от 60К. Споделяйте мнения какво е положението.

Link to comment
Share on other sites

Положението е същото - смуче яко! Явно на хората просто им втръсна вече да се оплакват или избягаха при друг доставчик - което ще направя и аз следващия месец.

Link to comment
Share on other sites

След многобройните писма с оплакване за това явно филтриране на р2р трафика, май се взеха в ръце и за момента при мен нещата са 100% идеални, от над 30 торента нямам нито един офлайн! Това за пръв път от 3-4 седмици насам. Дано повече не ми тестват нервите така.

 

пп Как е при вас като изключим че се оплаквате от външния :lol:

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Да, вчера по някое време изведнъж се оправиха нещата и оттогава върви добре. Вярно, в натоварените часове се забелязват пак леки прекъсвания в мулето (което по принцип си е по-капризна програма), но не е болка за умиране.

Link to comment
Share on other sites

Upload-a да не са го оправили вече? За сефте виждам 50-60к.(минима+) upload.

 

П.П. Тоя външният хич го няма, за сметка на upload-a :wacko:

Аз от когато минах на минима+ (миналия месец), постоянно си имам около 80к ъплоуд. На моменти е стигало и повече.

Link to comment
Share on other sites

Аз от когато минах на минима+ (миналия месец), постоянно си имам около 80к ъплоуд. На моменти е стигало и повече.

И аз съм така.Голямата фирма си е ГОЛЯМА!!Нека си лаят ЛАНКИТЕ!! :punk ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...