Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Да ама скиф неговия пинг и ъплоуд.

Значи или нови скорости с висок пинг или по-ниските с идеален. Аз помня че преди последното увеличение съм имал редорден пинг за едногодишния си пресой на ЕК, 15-18 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Един бърз въпрос (с извинения ако има отговор на предишната страница :)):

На Оптима съм - какви би трябвало да са ми скоростите? Става въпрос за В. Априлов. В момента download-a е 5mbit.

Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос (с извинения ако има отговор на предишната страница :)):

На Оптима съм - какви би трябвало да са ми скоростите? Става въпрос за В. Априлов. В момента download-a е 5mbit.

12мб доун и 1,09мб ъп.

Има ги и на сайта:

http://ekk.bg/mod_newinfo_2_4_13.html

Link to comment
Share on other sites

275652279.png

275652840.png

275652089.png

 

Дори и по време на бурята вчера нета вървеше. Това е похвално, даже аз си бях онлайн на Lineage2 , нямаше ни лаг, нито нищо :punk :punk

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

само на мен ли ми се струва или след 'увеличението' на скоростите интернета почна да прекъсва когато си поиска?

:hmmm:

 

 

 

 

 

само на мен ли ми се струва или след 'увеличението' на скоростите интернета почна да прекъсва когато си поиска?

:hmmm:

 

 

 

 

 

само на мен ли ми се струва или след 'увеличението' на скоростите интернета почна да прекъсва когато си поиска?

:hmmm:

Link to comment
Share on other sites

Евроком и КейбълТел се сливат

29 май 2008 / News.dir.bg

Евроком Кабел и КейбълТЕЛ обявиха днес намерението да обединят дейността си. Двата оператора са водещи оператора в сектора кабелна телевизия и интернет.

Обединението ще доведе до модернизация на телекомуникационния бранш в България в полза на крайните клиенти, мотивират решението си двете компании.

Новосъздадената телекомуникационна компания ще бъде част от холдинга FN Cable, контролиран от инвестиционния фонд WarburgPincus.

С новата компания ще можем да предоставяме по-модерни телекомуникационни услуги на съществуващите ни абонати, както и да достигнем до нови домашни и бизнес потребители с качествени услуги и добро обслужване, заяви главният изпълнителен директор на КейбълТЕЛ Димитър Радев. Според него обединението ще създаде компания с по-голям технологичен потенциал, която да работи успешно на все по-конкурентния пазар в България.

Консолидацията на българския кабелен и комуникационен пазар е логична стъпка от развитието на българската икономика и в частност на този най-динамичен сектор, смята председателят на борда на директорите на Евроком Петьо Стайков. По думите му интеграцията на двата бизнеса ще внесе допълнителна прозрачност в сектора кабелна телевизия и интернет в цялата страната.

Възнамеряваме да работим в тясно сътрудничество с всички регулаторните органи, за да гарантираме прилагането на законодателството по отношение на инфраструктурата, предоставянето на услуги и защита на авторските права и интелектуалната собственост, категоричен е Стайков.

Сделката подлежи на одобрение от Комисията за защита на конкуренцията, заявление за което е подадено на 23 май 2008 г.

Link to comment
Share on other sites

А дано да се съберете и белким направите нещо положително за страдащите юзъри...

блаженни са вярващите

питай някой на кейбълтел как е положението след 6м ;)

Link to comment
Share on other sites

От известно време забелязвам признаци за филтриране на международния p2p трафик. И на торентите, и на емулето конекциите непрекъснато се разпадат. Дори понякога да качат нормална скорост, това продължава не повече от няколко минути. С българските тракери обаче нямам проблеми. :blink:

 

Целият април месец се мъчих по този начин, но тогава реших, че е заради дейността по повишаването на скоростите. В началото на май нещата се оправиха, но от около десетина дена всичко пак се скапа! :sick

 

Не е от скоростите, защото тестовете показват, че скоростта на връзката е нормална. Просто конекциите не издържат дълго.

 

Някой друг да е забелязал подобно нещо? Или да може да го обясни по някакъв начин, защото на мен ми идва наум само за филтриране.

Edited by Vankata_Pd
Link to comment
Share on other sites

Имам същия проблем.

Всичките торенти са ми червени (connection closed by peer или offline(timed out)) и като цяло

peer-ите са супер малко - около 10% от колкото трябва да са.Това е от ~1 месец така.

Предполагам че, е от доставчика но несъм 100% сигурен.

Link to comment
Share on other sites

Имам същия проблем.

Всичките торенти са ми червени (connection closed by peer или offline(timed out)) и като цяло

peer-ите са супер малко - около 10% от колкото трябва да са.Това е от ~1 месец така.

Предполагам че, е от доставчика но несъм 100% сигурен.

човека преди теб май говори за съвсем различно нещо ...

Link to comment
Share on other sites

От известно време забелязвам признаци за филтриране на международния p2p трафик. И на торентите, и на емулето конекциите непрекъснато се разпадат. Дори понякога да качат нормална скорост, това продължава не повече от няколко минути. С българските тракери обаче нямам проблеми. :blink:

 

Целият април месец се мъчих по този начин, но тогава реших, че е заради дейността по повишаването на скоростите. В началото на май нещата се оправиха, но от около десетина дена всичко пак се скапа! :sick

 

Не е от скоростите, защото тестовете показват, че скоростта на връзката е нормална. Просто конекциите не издържат дълго.

 

Някой друг да е забелязал подобно нещо? Или да може да го обясни по някакъв начин, защото на мен ми идва наум само за филтриране.

ше пиша тука щото в темата за гигашит вече никой не пише :sick

и аз забелязвам някакви странности вчера един торент за който имаше 200 пиъра - аз съм позволил 50 конекции и след 2часа ми се сваля с 20-30к мах което според мене е странно наистина

 

а от няколко дена пък повечето видеота от youtube ми се зареждат супер бавно 10-20к - нещо не ми се вярва вече да е от сайта - някой забелязал ли е такива аномалии в youtube на ЕК :unsure:

Link to comment
Share on other sites

А дано да се съберете и белким направите нещо положително за страдащите юзъри...

Заслужих да перифразиш думите ми и да ми говориш в множеството число, защото прочетох и постнах в темата една новина от нета?

П.П. Е, не, че не гушнах хилядарка за тая реклама де :lol:

Link to comment
Share on other sites

Заслужих да перифразиш думите ми и да ми говориш в множеството число, защото прочетох и постнах в темата една новина от нета?

 

Според мен не ставаше дума конкретно за теб а по-скоро за 2те фирми и хората работещи там. Отделно иронията относно доставчика на който до съвсем скоро бях и аз, както и останалите хора постващи тука картинки при други доставчици какъв нет получаваме за по-ниска цена при това надявайки се да отворим някому очите а всъщност това което се получава е че само дразним хората но какво да се прави - такъв е живота.

 

Колкото до сливането - на мен ми мирише на поредното преустройство и който в момента се радва на стабилен нет да бърза да му се радва още някоя и друга седмица, до 2-3 месеца максимум ще почнат да си обединяват оборудването и администрацията и естествено периода на хаос докато всичко се стабилизира след реформите е повече от предсказуем. Та по случая - наздраве за всички които се отърваха навреме, а които не са или не могат (или не искат) - късмет! Аз ще изчакам още месец два максимум и ще разкарам и еврокомската телевизия... като го направя ще се похваля тука :)

Link to comment
Share on other sites

Е върха на сладоледа след един отвратителен ден е нета да ми се скапе. Не стига че съм бесен заради комплексирани доц. ами и ся тия олигофренски торби с лайна ми правя щуротии.... :angry: :angry1

Съпорта има ли ги още, ей сега звъня и ги псувам. А утре ще го чупя тоя модем в на някоя касиерка главата, баси и лайновозите, майна :angry1 :angry1

 

edit: абе стабилизира се положението, явно няк'во временно...ха дано, че както съм набрал без нет ще остана.

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Днес отделих време да експериментирам малко с мулето - и какво се оказа? Сменям порта, тествам го - всичко е ОК. Ако изчакам малко и пак го тествам - пак е добре, отворен. Но веднага щом се свържа с някой от еМуле сървърите, ПОРТЪТ СЕ БЛОКИРА! :sick Да ги е** скапаните еврокомци в п****** кирливи! Утре отивам да им вдигна един скандал! Жалко, че съм предплатил за още два месеца, иначе директно щях да им тегля шута! :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Vankata_pd, това по-скоро на софтуерен firewall ми мирише на мен. Някаква anti-hack protection на някоя "умна" антивирусна по-скоро ми се струва. Жалко че не мога да го проверя вече но не мисля че чак такива умни неща могат да направят от доставчиците?

Link to comment
Share on other sites

Не, за съжаление не е така. Рискувах да изключа за няколко минути и файъруола, и вирусната - положението е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО. Преди да се конектна, портът е отворен, а след това моментално се блокира! Дори си сложих нова версия на мулето, на чисто, за да не се е прецакало нещо - няма промяна! А както виждам, и други хора имат подобни оплаквания, така че едва ли проблемът е при мен.

Link to comment
Share on other sites

Не, за съжаление не е така. Рискувах да изключа за няколко минути и файъруола, и вирусната - положението е АБСОЛЮТНО СЪЩОТО. Преди да се конектна, портът е отворен, а след това моментално се блокира! Дори си сложих нова версия на мулето, на чисто, за да не се е прецакало нещо - няма промяна! А както виждам, и други хора имат подобни оплаквания, така че едва ли проблемът е при мен.

най вероятно не е от тебе!

пробвай с чист вин

аз като имаше проблеми с ъплоада пробвах с чист вин хп , 98 , линукс и едно и също

не разбрах как са го направили обаче само 1 от 5 ъплоада тръгваше - и това поща и фтп ! не торенти

тъй че djadomraz не се съмнявай в способностите на бг доставчиците :lol:

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

най вероятно не е от тебе!

пробвай с чист вин

аз като имаше проблеми с ъплоада пробвах с чист вин хп , 98 , линукс и едно и също

не разбрах как са го направили обаче само 1 от 5 ъплоада тръгваше - и това поща и фтп ! не торенти

тъй че djadomraz не се съмнявай в способностите на бг доставчиците :lol:

 

Чакай сега. За P2P мрежи като еМулето ли говорим или за FTP и Email че нещо не ми стана ясно?

Link to comment
Share on other sites

Разбрахте ли, че ще се сливат с кейбъл тел ? :blink:

Приятел, прочете ли мнението на sincity на предната страница...

Иначе разбрахме, ама аз лично незнам как да го приемам и дали ще им изтърпя пумията, която изливат върху обикновенния потребите :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Разбрахте ли, че ще се сливат с кейбъл тел ? :blink:

 

Хахахаха пич ти изби рибата :punk Ние си чесахме езиците малко по темата преди няколко дена, ти сега така го каза все едно си открил топлата вода за 1ви път :)

Link to comment
Share on other sites

Чакай сега. За P2P мрежи като еМулето ли говорим или за FTP и Email че нещо не ми стана ясно?

ами преди месец имаше такива проблеми - сега няма - т.е не е било от мене нито от хостовете 100% - а от ЕК

 

днес може да са п2п конекциите прецакали не знам

 

казвах че какви ли не дивотии правят ЕК (нарочно или без да искат нз)

 

затова

и дали ще им изтърпя пумията, която изливат върху обикновенния потребите :bgrin:

аз няма вече да им я изтърпя ако пак почнат незнайни проблеми и прецаквания

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...