Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

<айде пак аз с offtopic... ама не мога да се сдържа да изкоментирам :P>

 

Реклами за Мерцедес и BMW има, просто тук търсенето е прекалено малко и явно са решили да не си хвърлят парите на вятъра. Не си ли забелязал, че се рекламират разни сапунерки по 15-20к, дето на коли не приличат :lol:

 

 

Айде айде... Toyota Auris да не би да е голяма кола? (не че е лоша но е от мъничките, иначе кефи) Разните дачии дето ги рекламират и те са пълна скръб... или пък рено клио, форд фокус и прочее? Не е като да няма реклами. Тука единствената по-сериозна кола за която съм видял пък аз реклама е Тойота Авенсис и на Нисан джиповете, другото което съм виждал по bTV или нова тв са все разни сапунерки (не че гледам много но все съм хващал по нещо)...

</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тва казвам и аз де, че у нас се рекламират все коли от нисък клас и затова не се срещат реклами на бмв, мерцедес и разни ей такива :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тва казвам и аз де, че у нас се рекламират все коли от нисък клас и затова не се срещат реклами на бмв, мерцедес и разни ей такива :lol:

 

Мдаа... на второ четене верно това си казал, аз какво гледах одеве - друго разбрах... карай... Midex, ако искаш разкарай последните 3 поста и че явно още не съм се събудил достатъчно :P (те хората сега си лягат аз сега почвам... така е... не е лесно)

Link to comment
Share on other sites

Ако Етернет порта е развален тогава ще му дава Cable Unplugged, а доколкото прочетох Local Area Connection си му е със статус Connected, или не съм допрочел...

Всъщност The AnGeL, кажи дава ли ти Cable Unplugged, ако е така значи порта на модема е изгорял. И аз доскоро бях със изгорял такъв :lol:

Всичко си изглежда наред. В смисъл, дава ми cable unplugged, когато наистина махна кабела. Което трябва да значи, че са ми здрави и порта на компа, и порта на модема. Просто като свържа кабела, тръгва да получава IP и до там. След 2 минути се стига до limited or no conectivity. Помислих, че може нещо кабела да се е прецакал и пробвах с друг, но пак същата история. И от съпорта това им беше единствената идея, да си подменя модема. Другото всички го знаем "рестартирай модема", "рестартирай компютъра". Иначе казаха, че всичко автоматично трябва да си стане без да диктувам mac aдреса. Също ще отбележа, че дори напълно си деинсталирах модема от divice manager-a и затрих usb driver-a, рестартирах и започнах процедура все едно за пръв път ще си пускам нет. И пак не захапва. (а после си имах и малко ядове с usb driver-a като трябваше да го инсталирам наново). Вече втори ден се мъча и не мога да го накарам да работи. Това е първото нещо, което ми се опира така :pirate

Тъй като у нас нямам второ pc или ноутбук утре ще направя тестове у един приятел с модема и евентуално ще мога и компютъра да тествам с един лаптоп, та да видим от къде идва проблема.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

-

Намирисва на еврокомска му работа. Казвай им на съпорта че имаш проблем, да ти пращат екип. Така ще си спестиш мъките. И бъди по настоятелен по телефона.

Link to comment
Share on other sites

The AnGeL да не би да си задал статично IP ???

Ако погледнеш първия ми пост по проблема ще видиш, че съм задал всичко на автоматично получаване. Както и да е, утре/днес ще му мисля пак.

Link to comment
Share on other sites

Ако погледнеш първия ми пост по проблема ще видиш, че съм задал всичко на автоматично получаване. Както и да е, утре/днес ще му мисля пак.
Аз пък мисля, че проблеммът ти идва от различния МАС адрес на лан интерфейса, а ЕК свързват по МАС адрес. Ако обърнеш модема, отдолу има етикетче със серийни номера и съответните адреси. Продиктувай HFC MAC ID на съпорта.
Link to comment
Share on other sites

Аз отзад на самия модем нямам такова етикетче, а имам едно картонче, на което ги пише тези работи. И не мисля, че има смисъл да дктувам mac-a на модема на съпорта, щото те ми го видяха още като им казах на кой адрес живея ;) Проверихме даже дали съвпада това, което те виждат и това, което е при мен.

Иначе сега се сетих за нещо странно. Като му казах, че съм свързал кабела, човекът от съпорта ми каза, че зад модема нищо не виждал и ме попита дали не съм с рутер. Тук не съм голям спец, но трябва ли да може да вижда лан-ката зад модема, при положение, че нета не върви?

До няколко часа мисля, че ще се докопам до един лаптоп, да си направя тестовете:)

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

...

Иначе сега се сетих за нещо странно. Като му казах, че съм свързал кабела, човекът от съпорта ми каза, че зад модема нищо не виждал и ме попита дали не съм с рутер. Тук не съм голям спец, но трябва ли да може да вижда лан-ката зад модема, при положение, че нета не върви?

Рутерът изобщо не би трябвало да ги бърка....аз съм с рутер и в момента съм на ЕК (временно, че не съм си платил другия нет :P ) и никога не съм имал проблем - и с рутера, и без рутера. Тях ги интересува най-вече какво показва като MAC модема...а къде отива нататък е без значение.

Link to comment
Share on other sites

Изглежда модемът ми е дефектен, тъй като пробвах с един лаптоп и там - същата история. Свързах двата компютъра в мрежа и се получи. Следователно модемът е виновен :)

Обаче още нещо малко ме човърка. С модема върви един прав кабел, а аз имам и кроснат вкъщи. Пробите с модема ги направих и с двата кабела (без резултат). Като свързах двата компа с кроснатия се получи мрежата, но като пробвах с правия, нищо не стана (даже не разпознаха че е пъхнат кабел). Та тук въпросът ми е, за да се свържат два компютъра, се ползва само кроснат кабел? Поне да съм сигурен, че не съм сгрешил пак някъде :)

Link to comment
Share on other sites

Да, за връзка между компютри - само кроснат кабел, защото (образно казано) входът на единия е изход на другия.

Link to comment
Share on other sites

....Та тук въпросът ми е, за да се свържат два компютъра, се ползва само кроснат кабел?...

Някои мрежови адаптери разпознават какъв кабел е пъхнат в тях и се кросват автоматично ако е неправилния. Ако на еди от двата компа адаптера е от този тип, тогава кабела няма значение какъв е.

Link to comment
Share on other sites

Изглежда модемът ми е дефектен, тъй като пробвах с един лаптоп и там - същата история. Свързах двата компютъра в мрежа и се получи. Следователно модемът е виновен ...
Не съм сигурен,че модемът ти е дефектен. Ето сниман стикер на моя модем:

 

SB5100_1.jpg

 

Както се вижда от снимката, има отделни MAC адреси за LAN и USB. От съпорта търсят MAC-а на USB-то, а трябва да фигурира този на LAN интерфейса, за да имаш обслужване през лан. Така мисля аз.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

в случая кабела какъв е(кроснат/прав) за модем<->пц - няма никакво значение - модема ще работи и с двата вида.

 

за мак адресите на усб и лан интерфейсите в модема - за крайния потребител те са без значение също.

Edited by wbyte
Link to comment
Share on other sites

за мак адресите на усб и лан интерфейсите в модема - за крайния потребител те са без значение също.
За крайния потребител е без значение, но за доставчика е. Иначе как ще се идентифицира устройството в мрежата?

П.П. Няма да се нервирам, стига да си редактираш поста ;)

Link to comment
Share on other sites

alchemy е прав. Сега се сетих, че като минавах на USB, техника по телефона ме накара да му диктувам мака за USB, иначе преди тва ми даваше limited or no connectivity.

Link to comment
Share on other sites

Връзка ПС към ПС с прав кабел става, ако картите или поне едната от двете карти имат и е активирана функцията autonegotiate. Модем <-> ПС с кроснат кабел е възможно, ако мрежовата е карта с възможност и в режим на autonegotiate.

 

MAC адресите на мрежовите адаптери при ЕК са без никакво значение. Това ограничение отпадна преди доста време и можеш да ползваш ако не се лъжа до 12 реални ИП-та след модема. За целта ти трябва един суич, който влиза в модема. Ако ти трябва интернет на две машини и не искаш да се занимаваш много - можеш да ползваш УСБ за единия компютър и ЛАН порта за другия едновременно. Недостатъкът, е че при тази връзка не се осъществява локална мрежа.

Link to comment
Share on other sites

Връзка ПС към ПС с прав кабел става, ако картите или поне едната от двете карти имат и е активирана функцията autonegotiate. Модем <-> ПС с кроснат кабел е възможно, ако мрежовата е карта с възможност и в режим на autonegotiate.

няма как да се договорят автоматично два интерфейса, ако немат физическа свързъност :P , единия требе да е MDI/MDI-X ;)

Link to comment
Share on other sites

:lol:

няма как да се договорят автоматично два интерфейса, ако немат физическа свързъност :P , единия требе да е MDI/MDI-X ;)

Поради която причина казах, че е необходим autonegotiate

The default auto-negotiation setting also includes the Auto-MDI/MDIX feature. Auto-MDI/MDIX eliminates the need for crossover cabling by performing an internal crossover when a straight cable is detected during the auto-negotiation phase. Either the speed or duplex must be set to auto-negotiate to enable Auto-MDI/MDIX for the interface. If you explicitly set both the speed and duplex to a fixed value, thus disabling auto-negotiation for both settings, then Auto-MDI/MDIX is also disabled.

Не сме стигнали до там май още :bgrin: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не съм сигурен,че модемът ти е дефектен. Ето сниман стикер на моя модем:

 

Както се вижда от снимката, има отделни MAC адреси за LAN и USB. От съпорта търсят MAC-а на USB-то, а трябва да фигурира този на LAN интерфейса, за да имаш обслужване през лан. Така мисля аз.

Ха! Чак сега открих, че това е на долната част на модема (кой да се сети да погледне). Може да се обадя на съпорта да ги питам има ли някакво значение за кой mac става въпрос, но като гледам, вероятно отговорът ще е отрицателен :)

Иначе мерси за инфото за кабелите :)

 

EDIT: Отговорът беше отрицателен. Този път по-дългичко си поговорихме и след като разказах всичко, което съм правил, стигнаха до извода, че наистина в модема е проблемът.

Всичко ОК, ама съм абонат на евроком още от едно време, като се купуваха модемите и сега не мога да искам да ми го подменят, а трябва да си взема модем на "промоция" (1 година вързан за ЕК). Сещам се за един приятел дето има един свободен модем като моя, та дано да го даде, че не искам да подписвам такива обвързващи договори.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Всичко ОК, ама съм абонат на евроком още от едно време, като се купуваха модемите и сега не мога да искам да ми го подменят, а трябва да си взема модем на "промоция" (1 година вързан за ЕК). Сещам се за един приятел дето има един свободен модем като моя, та дано да го даде, че не искам да подписвам такива обвързващи договори.

:confused

Kой ти каза, че не може. Аз смених модема, защото му изгоря Ethernet порта, без да плащам за него, не съм подписвал и нов договор...

Link to comment
Share on other sites

Да попитам потребителите на Еврокомски интернет - днеска имахте ли проблеми с влизането във форума? През целия ден от работното ми място където сме на Евроком кабел той беше недостъпен, а в същото време виждах че в заглавната страница на wrzru.com се появяват нови мнения.

Link to comment
Share on other sites

Няма достъп, интересно защо...днес 2-ма познати от форума, които са на ЕК ми се обадиха по телефона да ме питат какво става с форума, а на форума му няма нищо....просто те не могат да влизат... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...