Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

аз няма вече да им я изтърпя ако пак почнат незнайни проблеми и прецаквания

 

Аз ако съм на Eleutherios, след толкова защитаване на ЕК даже да си сменя нета няма да си призная. Или поне ще изчакам едно половин година и тогава :P

 

Бъзикам се, но имай предвид че и аз преди защитавах ЕК (докато не ми правеха проблеми) и се смеех на всички хвалещи се какви невероятни локални скорости развиват и изтъкващи важността на гледането на филми от локален сървър. Мен не ме бъркаше да пусна компютъра да сваля и след няколко часа ето го филма тука. Набелязвам си 4-5 филма и до идната сутрин са тука, и за следващата вечер имам избор, Не ми беше проблем. А и ланките бяха по-нестабилни.. е да ама се промени положението.... и ЕК почнаха да ми правят проблеми (вие може да не го усещате че прекъсва чат пат, но имам един приятел който си е нагласил един хубав CISCO VoIP рутер при баща си за да могат да си приказват спокойно и той е забелязал че от време на време за около секунда прекъсва интернета, но CISCO-то се оправя, а моя LinkSys просто си забиваше). Та оттам се почна, после и сигнала при мен се влоши но тъй като имам 2 връзки в апартамента и техниците обвиниха че проблема са моите кабели а сигнала си бил идеален според тях.. дрън дрън, значи 1 сплитер отгоре и край - спира да работи интернета а кабелната е под всякаква критика. Ми няма да ги трая разбира се. Жалко че ДЦЦ не искат да ми пуснат телевизия, че откак по незнайни причини и цифровата ми спря по средата на месеца а съм си платил и всичко... явно ще трябва да им нося приемника но мисля с носенето да им го оставя и да си пусна сателитна най-накрая, то така не може повече.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Хахахаха пич ти изби рибата :punk Ние си чесахме езиците малко по темата преди няколко дена, ти сега така го каза все едно си открил топлата вода за 1ви път :)

 

Е чакай де, питам само :D

Link to comment
Share on other sites

Да живее монополизма! Толкова се радвам, че повече от година не ползвам услугите на тея идиоти, че просто не е истина :punk

Link to comment
Share on other sites

Да живее монополизма! Толкова се радвам, че повече от година не ползвам услугите на тея идиоти, че просто не е истина :punk

...me too :punk

Link to comment
Share on other sites

Имам същия проблем.

Всичките торенти са ми червени (connection closed by peer или offline(timed out)) и като цяло

peer-ите са супер малко - около 10% от колкото трябва да са.Това е от ~1 месец така.

Предполагам че, е от доставчика но несъм 100% сигурен.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

+ още едно

 

от около два месеца постоянно ми се ебават торентите.

или ми се затварят портовете или се губят конекции.

в момента дърпам торент с 1700 сиида и общо 2000 пиира с 12к.

Link to comment
Share on other sites

Ами звънете на съпорта бе, хора. Аз днес звънях, викат ми: "За първи път чуваме, никой друг не се е оплаквал досега!" После се чудеха, маеха се и накрая се оправдаха, че единият им DNS-сървър вчера бил изгорял и сега чакали да дойде нов от София. До 4-5 часа всичко ужким щяло да се оправи... ама вече минаха 12! :bgrin:

 

Освен това не можаха да обяснят как така от DNS-сървъра се прецакват само торентите и мулето и защо това е от доста по-отдавна от вчера.

 

Във всеки случай трябва масово да звъним и да се оплакваме, иначе няма кой да си размърда задника! :angry1

 

Телефонът е 57-58-59, ако някой не го знае.

Edited by Vankata_Pd
Link to comment
Share on other sites

Ами звънете на съпорта бе, хора. Аз днес звънях, викат ми: "За първи път чуваме, никой друг не се е оплаквал досега!" После се чудеха, маеха се и накрая се оправдаха, че единият им DNS-сървър вчера бил изгорял и сега чакали да дойде нов от София. До 4-5 часа всичко ужким щяло да се оправи... ама вече минаха 12! :bgrin:

 

Освен това не можаха да обяснят как така от DNS-сървъра се прецакват само торентите и мулето и защо това е от доста по-отдавна от вчера.

 

Във всеки случай трябва масово да звъним и да се оплакваме, иначе няма кой да си размърда задника! :angry1

 

Телефонът е 57-58-59, ако някой не го знае.

я отвори http://speedtest.net/ да видиш че и там има проблеми.

пустия му ДНС

Link to comment
Share on other sites

Ами звънете на съпорта бе, хора. Аз днес звънях, викат ми: "За първи път чуваме, никой друг не се е оплаквал досега!" После се чудеха, маеха се и накрая се оправдаха, че единият им DNS-сървър вчера бил изгорял и сега чакали да дойде нов от София. До 4-5 часа всичко ужким щяло да се оправи... ама вече минаха 12! :bgrin:

 

Освен това не можаха да обяснят как така от DNS-сървъра се прецакват само торентите и мулето и защо това е от доста по-отдавна от вчера.

 

Във всеки случай трябва масово да звъним и да се оплакваме, иначе няма кой да си размърда задника! :angry1

 

Телефонът е 57-58-59, ако някой не го знае.

 

Нищо чудно да ограничават броя на конекциите :( Плюс това смятам че са ме оставили на 6мбит-а и може да не съм само аз. По този начин гледат да намалят натоварването на мрежата. Ония "телефонисти" нищо няма да направят, особено ако е "новата фирмена политика" .

Link to comment
Share on other sites

Не ми изглежда да е просто ограничаване броя на конекциите, защото и 10 конекции да са, пак прекъсват.

 

П.П. Не си само ти, и аз досега не съм засичал скорост над 6 мбита. Но точно сега скоростта ми е последният проблем. Искам СТАБИЛНА ВРЪЗКА, да му се не види!

Edited by Vankata_Pd
Link to comment
Share on other sites

Ето какво забелязах: докато траеше бурята торентити и мулето си вървяха на 6.

Спряха гръмотевиците ( хората си пуснаха компютрите) и сичко се сго*няса.

Извод, че от ЕК се стискат да купят свестен сървар(който да покрива "големия" брой потребители) и си карат с някакъв прее*ан 3 години вече! :angry1 :angry1 :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ето какво забелязах: докато траеше бурята торентити и мулето си вървяха на 6.

Спряха гръмотевиците ( хората си пуснаха компютрите) и сичко се сго*няса.

Извод, че от ЕК се стискат да купят свестен сървар(който да покрива "големия" брой потребители) и си карат с някакъв прее*ан 3 години вече! :angry1 :angry1 :angry1

Абе незнам колко си прав, но факт е че след бурята едвам браузвам. Обаче пусна торент да се сваля и отлепя от раз 1400КБ без да падат и за секунда. Ама след като не мога 1 страница да отворя, кел файда от тая скорост :lol: баси.

 

ед: И големия смях е че с пуснат уТорент на макс даунлоуд браузвам по-добре отколкото без торенти (ROFL) (ROFL) (finger)

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

В момента (докато ПАК вали и трещи) си браузвам бързо, но леко накъсва. Интересно, че кабелната спря, но имам нет.

Link to comment
Share on other sites

Не знам някой забеляза ли какво стана с телевизията:

 

1. половината канали спряха

2. другата половина ги последва мааалко по-късно

3. разбира се инфо канала си го имаше, само че се чуваше само песничката и гледахме един screensaver "Windows 2000 professional"

 

Преди малко тръгна всичко, инфо канала не ми се търси да видя някой сети ли се да оправи screensaver-a или си е още така...

Link to comment
Share on other sites

абе хора имам едно въпросче

много бавно ми зареждат клиповете от youtube 0-10к едва едва

а към други сайтове е ок

значи си мисля едва ли е от youtube

остава ЕК нарочно да го прецакват ! :sick

при вас как е :unsure:

Edited by en3rgy
Link to comment
Share on other sites

абе хора имам едно въпросче

много бавно ми зареждат клиповете от youtube 0-10к едва едва

а към други сайтове е ок

значи си мисля едва ли е от youtube

остава ЕК нарочно да го прецакват ! :sick

при вас как е :unsure:

 

 

а само да те попитам,как разбираш а каква скорост ти зарежда?

Link to comment
Share on other sites

а само да те попитам,как разбираш а каква скорост ти зарежда?

ами по 10 начина и все е супер бавно

имам си програма

отделно firefoxa ми показва up/dpwn

едно клип4е което е 5мин - го чакам 20мин да се зареди и разбира се спира 3 пъти :sick

бтв аз сам на ек лан/гигабита

Link to comment
Share on other sites

Абе по горе някой беше споменал че торентите му са 'червени' т.е. офлай...как е положението, защото на мен 90% от торентите ми са офлайн в момента и е досата изнервящо :angry1

С uTorrent 1.7.7 съм, да не е пък от клиента :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Миналият месец 1.7.7 си работеше. От нета е отвсякъде :( От Замундата се сваля, когато му скефне :(

И във Вафлите и в WhatCD съм ъплоуднал торенти и там са офлайн, цокам от арена и там офлайн. А да не говорим останалите от Замунда :angry1 :angry1

Ей утре ще ги подуя, сериозно...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...