Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Взеха да се излагат.......

 

Това откога? Отпреди 5 години или от малко по-скоро? Щото по мои наблюдения последните 5 години не са преставали да се излагат...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ей тук ако не е оплют Еврокома няма къде ..... :laughing: наистина ли е такава цигания каквато се пише тук или всички коментари са малко пресилени?

Аз преди 4 год. се отказах от тях,защото за същата такса ДСС даваха 100 000 000 пъти по-бърз нет,но и там всички знаем как се ос.........раха нещата...... :unsure:

Алтернативи много,но ако човек прочете всички мнения във форума може и без нет да си остане :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Колега не се хващай много на негативните коментари за този доставчик във форума :) Наистина има какво още да се желае, но според мен си е доста приличен интернета. По-добре ако имаш възможност виж при някакви познати как е интернета и сам си прецени.

 

/// Аз много искам да пробвам Cooolbox, обаче нямат покритие в квартала. Cooolbox е от прехвалените доставчици в този форум, за разлика от Blizoo, които са на другата крайност. Та преди известно време реших да направя тестове за скоростта, подобни на тези в шапката на темата за Cooolbox, за да видя колко е "по-зле" интернета и се бях примирил, че ще е много отчайващо положението в сравнение с алтернативни доставчици. Обаче съвсем друга се оказа картинката. Аз съм на ЛАН интернет от Blizoo и съм посочил резултатите в съседната тема за Гигабит. Като цяло едно и също.

Cooolbox - сваляне от data.bg 5.2 МB/s

Гигабит - сваляне от data.bg 4.5 MB/s

Cooolbox - upload към Rapidshare - 400 KB/s

Гигабит - upload към Rapidshare - 2 MB/s

Cooolbox - сваляне от Zamunda - 8.8 MB/s

Гигабит - сваляне от Zamunda - 5.6 MB/s

и т. н. При някои тестове Cooolbox е по-добре, при други Гигабит е по-добре.

Същата работа.

За DCC - преди няколко месеца, много преди да се случат събитията с този доставчик - питах няколко пъти в тяхната си тема, дали някой им ползва оптичния нет. Оказа се, че никой не го ползва, т. е. няма как да се разбере реално за какво става въпрос. DCC също не се харесва в този форум :) Коментират се разни неща, ама не става ясно колко от тях са факти... ///

Link to comment
Share on other sites

При някои тестове Cooolbox е по-добре, при други Гигабит е по-добре.

Същата работа.

Заблуждаваш се.

 

Разликите в международния интернет са огромни!

А и в бг - също.

 

Виж пресни резултати от data.bg

 

data_1.png data_2.png

Link to comment
Share on other sites

За DCC - преди няколко месеца, много преди да се случат събитията с този доставчик - питах няколко пъти в тяхната си тема, дали някой им ползва оптичния нет. Оказа се, че никой не го ползва, т. е. няма как да се разбере реално за какво става въпрос. DCC също не се харесва в този форум :) Коментират се разни неща, ама не става ясно колко от тях са факти... ///

 

В голяма заблуда си, явно не следиш темата на ДСС. Знам за 3ма тук от форума освен мен, които ползвахме оптичен интернет.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Аз много искам да пробвам Cooolbox

Заповядай у нас. Но след 21 часа за да се насладиш на бързината му и светкавичния брауз :)

Ще ти осигуря и постоянна телефонна линия със съпорта :P

Link to comment
Share on other sites

Това откога? Отпреди 5 години или от малко по-скоро? Щото по мои наблюдения последните 5 години не са преставали да се излагат...

 

До преди някой ден беше скапано, от тубата не мога една песен свястно да слушам. Техника им каза, е реално има проблем с YouTube, което реално няма обяснение.

 

Сега всичко им се беше скапало.... уви имам няколко оплаквания към тях вече и ми казаха техниците им , че след 2-рото мога да си прекратя договора и смята да го направя ако намеря свястна алтернатива за ж.к. Тракия....

Edited by PiTT BuLL
Link to comment
Share on other sites

Ако имаш N3 не го мисли просто..

 

Да, N3 се държат добре и засега спазват, това което са заявили. Освен това са много коректни за разлика от тези тук. В близу има отлични техници, но не зависи много от тях.....

 

ПП По отношения оптичния нет на някогашното ДСС-по-добър не съм имал, но ми остана само ....оптичния кабел и при това последните месеци ми струва доста скъпо. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Колеги, моля за малко помощ:

Имам универсално дистанционно и искам да го настроя да управлява цифровия приемник и телевизора. С телевизора се справих, но приемника не можах да намеря в списъка с марките. Ако някой знае кода за приемника, моля да сподели.

Отделно по друг повод ми трябваше и код(ове) за телевизор(и) NEO, та използвам случая да попитам и за него.

Link to comment
Share on other sites

alchemy, каква марка са приемника и дистанционното? С толкова малко информация няма как да ти се помогне. За всеки случай провери дали дистанционното няма режим за търсене на код - това у дома намери 3 кода които работят с HD приемника на Булсатком. С автоматичното търсене пада чакане обаче.

Link to comment
Share on other sites

Приемника е TOPFIELD, но не пише модел. Допуснах, че Близу поставят масово този модел и все някой го е "преборил", за да редуцира дистанционните и затова питах в темата за Близу. Дистанционното е SilverCrest, от промоциите на Lidl - има и сканиране на кодове, но след като около 5 минути не откри код се отказах.

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Приемника е TOPFIELD, но не пише модел....

Преборих го преди 2 години. Първото дистанционно което го задвижи беше слайдър на Филипс. Взех го зашото Топфиелда беше от поддържаните с кодове марки а после се оказа че може и да се обучава от старото. Слайдъра обаче се оказа недобро решение - домашните ми го попиляха за половин година. В момента съм с UNIVERSAL4 от този сайт. Има го в техномаркетите и струва 19 лева а същото но UNIVERSAL2 е 15 лева. И на дете дистанцинни има кодове за Топфиелд в раздела за сателитни приемници. Другите решения са от 50 лева нагоре за обучаемо дистанционно.

-----------------

Топфиелда го изхвърлих от къщи заедно с DCC миналата есен но както писах по горе дистанцинното заработи и с HD приемника на Булсатком.

-----------------

Проверих в списъка с кодовете за телевизора NEO - има 6 кода та е възможно да реши и другия ти проблем.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Другите решения са от 50 лева нагоре за обучаемо дистанционно.

В Лидъл продаваха миналия месец такива по 9,90. Страхотни са и съжалявам, че не взех няколко. Имат си LED дисплей с подсветка и светеща клавиатура. Могат да се програмират 10 отделни модула, както и има вградени кодове за стотици модели. Най-голяма екстра е, че като задържиш бутона за изключване над 3 секунди... гаси всички програмирани модули едновременно :)

Link to comment
Share on other sites

Искаш да управляваш ТВ и приемника с едно дистанционно или просто нямаш дистанционно за Топфилда? Ако нямаш, драсни ЛС ;)

Благодаря ти.

Има дистанционно, но искам да се управляват двете устройства с едно дистанционно. Не е за мен, за тъщата е.

 

...

Проверих в списъка с кодовете за телевизора NEO - има 6 кода та е възможно да реши и другия ти проблем.

В този случай става дума за липсващо дистанционно, само за телевизор. Взел съм му едно евтинджос, но поддържа само трицифрени кодове. Колко цифрени са кодовете, които имаш?

П.П. С помощта на SilverCrest-а открих код (мисля 1247 беше), който сработи перфектно, но както казах евтиното дистанционно поддържа само трицифрени кодове.

 

В Лидъл продаваха миналия месец такива по 9,90. Страхотни са и съжалявам, че не взех няколко.

За тях иде реч. Аз взех три - две за STB-тата у дома (coolbox) и едно за тъщата (Близу). Наистина са добри. Вградения код за моторолите не сработи, обаче ги обучих ;). Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

... Колко цифрени са кодовете, които имаш?

П.П. С помощта на SilverCrest-а открих код (мисля 1247 беше), който сработи перфектно, но както казах евтиното дистанционно поддържа само трицифрени кодове.....

Кодовете са 4-цифрени и със сигурност не съвпадат на различните дистанционни. За Топфиелд кода на италианското дето е у дома е 4445

Link to comment
Share on other sites

Колеги днеска Topfielda ми се обновови с нов софтуер, обаче не ми работи Channel list. Някой знае ли за какво иде реч?

 

Как стана обновяването? При мен още е със стария фирм.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Интернета ми е пълен леш от 3-4 дни, като вечер от 18-19 ч. до около 23 ч. е просто невъобразимо зле.. Само при мен ли е проблема или и някой друг има подобно изживяване.. ?

Link to comment
Share on other sites

За тях иде реч. Аз взех три - две за STB-тата у дома (coolbox) и едно за тъщата (Близу). Наистина са добри. Вградения код за моторолите не сработи, обаче ги обучих ;).

офф:

Пак ги пуснаха в Лидъл, но вече с 4 лева по-скъпи. 14 лева обаче не е никак висока цена за такова изделие.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Тия от Близуто имат много некомпетентен персонал. Понеже ми е изтекъл договорът и реших да си го преподпиша. Обяснявам на лелката, че искам да вържа 5 телевизора, 2 на първия етаж и 3 на втория, тя ми вика, че не може на два етажа един абонамент. Ок, както и да е. Реших да вържа 2 абонамента тогава и да мина на тарифата за 80 канала. Лелката ми твърди, че като преподписвам договор не мога да мина на по-ниска тарифа, а дори трябва да е по-скъпа от тази до която съм бил до сега...

Link to comment
Share on other sites

Това е глупаво, да не си луд да преподпишеш за по-висока тарифа.. Такива лелки... ай да си замълча.

 

Как им е телевизията на тия? Скоро ще трябва да прекарвам ТВ (аналогово), та май нямам много избор - тия или ДЦЦ, дцц отпада по разни причини. То закакво ли питам, явно ще са тия, ама ако са много зле, все пак да се мисли за цифрова (за 3 телевизора май с аналогова ще е най-добре/евтино/изгодно).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...