Jump to content
BulForum.com

Blizoo (Евроком) & Mtel


Recommended Posts

Това е глупаво, да не си луд да преподпишеш за по-висока тарифа.. Такива лелки... ай да си замълча.

 

Как им е телевизията на тия? Скоро ще трябва да прекарвам ТВ (аналогово), та май нямам много избор - тия или ДЦЦ, дцц отпада по разни причини. То закакво ли питам, явно ще са тия, ама ако са много зле, все пак да се мисли за цифрова (за 3 телевизора май с аналогова ще е най-добре/евтино/изгодно).

 

 

Ако платиш една цифрова имаш безплатна аналогова. Това е далавера за случай като мен - не искам всеки телевизор да е цифров.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Тия от Близуто имат много некомпетентен персонал. Понеже ми е изтекъл договорът и реших да си го преподпиша. Обяснявам на лелката, че искам да вържа 5 телевизора, 2 на първия етаж и 3 на втория, тя ми вика, че не може на два етажа един абонамент. Ок, както и да е. Реших да вържа 2 абонамента тогава и да мина на тарифата за 80 канала. Лелката ми твърди, че като преподписвам договор не мога да мина на по-ниска тарифа, а дори трябва да е по-скъпа от тази до която съм бил до сега...

 

Кво ти пука кво ти говори тая. На времето никои не съм питал мога ли д аси пусна 2 и 3 телевизор.

DCC ми хареса, че имат такса пускане на 2 или 3 телевизор, но като дойдоха видяха, че имам пуснати кабели (май-по хубави от техните) и казаха всичко е ок.

Като попитах за таксата ми казаха ква такса като нищо не сме направили.

Евроком на времето ми взе такса (5лв. май) само щото имам 2 телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Кво ти пука кво ти говори тая. На времето никои не съм питал мога ли д аси пусна 2 и 3 телевизор.

DCC ми хареса, че имат такса пускане на 2 или 3 телевизор, но като дойдоха видяха, че имам пуснати кабели (май-по хубави от техните) и казаха всичко е ок.

Като попитах за таксата ми казаха ква такса като нищо не сме направили.

Евроком на времето ми взе такса (5лв. май) само щото имам 2 телевизор.

 

 

Близу искат по 5 кинта за всеки следващ телевизор който е на цифрова телевизия, а на аналогова можеш да вържеш колкото искаш.

Link to comment
Share on other sites

Аз да питам, какъв е модела на топфилдите на близу-ако са TF6100, заключени ли им са менютата, в подменю"инсталация".

 

Заключени са, но си има кодче ;)

Link to comment
Share on other sites

Заключени са, но си има кодче ;)

 

Търся софт да махна тоя тъп код, защото всеки път трябва да го вкарваш, а е 12 цифри, но топфилда изобщо не иска да се флашне. Иначе си направих и кабел РС232, защото оригиналния не работи, а трябва да се разменят два пина, обаче не става. Свалил съм всички възможни версии, програмката ми казва, че версията е несъвместима. Явно има и още някакво заключване, а то сигурно ще има и начин за активиране и дезактивиране на кода и неговата промяна.

Link to comment
Share on other sites

За коя версия ти казва, че е несъвместима? Хардуерната или софтуерната? Мисля, че са направение само за надграждане и без сваляне на чипа и флашване през програматор няма как да стане. Предполагам искаш да качиш по-стара версия?

Link to comment
Share on other sites

За коя версия ти казва, че е несъвместима? Хардуерната или софтуерната? Мисля, че са направение само за надграждане и без сваляне на чипа и флашване през програматор няма как да стане. Предполагам искаш да качиш по-стара версия?

 

Ето от тук си свалям : http://www.topfield.co.kr/ последната версия 40652, която е с дата 15.05.2008 год. Не виждам да има по нова-като не стана с тази версия-пробвах всичките. Четох навсякъде, но от теб чувам, че трябва да се сваля флаш чипа. Ако е това, е много тъпо направено. Навсякъде, където съм чел пише, че става само с кабела и действително тръгва да се флашва, стига до някъде и изписва съобщението-даже беше някакъв код, който изнамерих и разбрах какво означава-изписва го и на приемника и на компа.

Link to comment
Share on other sites

Ето от тук си свалям : http://www.topfield.co.kr/ последната версия 40652, която е с дата 15.05.2008 год. Не виждам да има по нова-като не стана с тази версия-пробвах всичките. Четох навсякъде, но от теб чувам, че трябва да се сваля флаш чипа. Ако е това, е много тъпо направено. Навсякъде, където съм чел пише, че става само с кабела и действително тръгва да се флашва, стига до някъде и изписва съобщението-даже беше някакъв код, който изнамерих и разбрах какво означава-изписва го и на приемника и на компа.

 

Ако ползват модифицирана версия може да са направили така че bootloader-а да зарежда само криптиран и подписан от тях firmware. Въпросният bootloader е като MBR-а на PC-то, но за да го презапишеш ти трябва (най-малко) програматор. Ако пък ползват защита за запис, направо ти трябва друг flash чип.

Link to comment
Share on other sites

Ако единствената причина да флашваш приемника е да махнеш кода - не се занимавай, няма сми.

 

И още нещо това, което си дал като фирмуеър ти е хардуерната версия на приемника, а не тази на фирма. В сайта, който си дал, трябва да търсиш тази хардуерна версия. Като свалиш файла, той представлява последния фирмуеър за тази хардуерна версия.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ако единствената причина да флашваш приемника е да махнеш кода - не се занимавай, няма сми.

 

И още нещо това, което си дал като фирмуеър ти е хардуерната версия на приемника, а не тази на фирма. В сайта, който си дал, трябва да търсиш тази хардуерна версия. Като свалиш файла, той представлява последния фирмуеър за тази хардуерна версия.

 

Явно е така, а и колегата от по горния пост сигурно е напълно прав. Да, аз наистина искам просто да махна този тъп код, но явно ще се отказвам от идеята си, а съм си мислил и друго-ако кача оригинален софтуер, напълно е възможно да няма БГ-меню, а от там съответно да няма български субтитри на програмите, по които вървят допълнително. Това ще е голяма прецаквация, щото няма как да направиш рестор поинт. Преди време така си ъпдейтнах единия телефон-нокия, изчезна ми българския, защото не му беше сложен един код за България и беше много готино, понеже всичките ми контакти са на български, как се търси контакт един по един. За два дни се научих да слагам БГ-меню на нокия-зора какво ли не прави :)))

Link to comment
Share on other sites

Днес са минавали някакви агенти на blizoo и са звъняли по вратите на хората.

Предлагали са за 18лв. пакет от кабелна (цифрова + аналогова за 2 ТВ),нет и дом. тел.

Погледнах им сайта и видях,че няма такава програма.

Някои може ли да обясни какво става.

:))

Link to comment
Share on other sites

Днес са минавали някакви агенти на blizoo и са звъняли по вратите на хората.

Предлагали са за 18лв. пакет от кабелна (цифрова + аналогова за 2 ТВ),нет и дом. тел.

Погледнах им сайта и видях,че няма такава програма.

Някои може ли да обясни какво става.

:))

 

Съвсем простичко е - там работата върви отново на продажба и целта е да се вдигне максимално клиентската маса. Гонят се таргети и т.н. Няма време да ъпдейтват сайта :)

Link to comment
Share on other sites

Съвсем простичко е - там работата върви отново на продажба и целта е да се вдигне максимално клиентската маса. Гонят се таргети и т.н. Няма време да ъпдейтват сайта :)

 

Сериозно ли? Този път как ли ще се казват?

Link to comment
Share on other sites

Dale4eeeee :laughing: :laughing:

Продажбата беше ясна отдавна.

Да видим новите как ще са.

АА и Тотал ТВ или ИТД Партнер или както се казват и те...

И тях ги опяхме :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Dale4eeeee :laughing: :laughing:

Продажбата беше ясна отдавна.

Да видим новите как ще са.

АА и Тотал ТВ или ИТД Партнер или както се казват и те...

И тях ги опяхме :unsure:

 

Хах, мина ми като идея, да го кажа.;-)

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

пълна пародия са тея от близоо,но нямаше какво друго да сложим и сега си чупя нервите, получават се някакви spikes от време на време,доунлоуда и тои варира здраво а скайп и irc имат приятна навик да включват когато си искат и да дропват когато си искат фаил пълен....

Link to comment
Share on other sites

То да беше само това :)).

Днес една позната ми се обади,че се включила днес в промоцията

от кабелна ТВ при тях за 10лв. тарифа на месец.

На цифровият приемник след около 3ч. работа изгорял адаптера

и сега ги търси и няма откриване.

От офиса вдигат ръце и казват,че договора не е подписан при тях

и се започва едно ходене по мъките.

:))

Link to comment
Share on other sites

Аз не мога да повярвам, че още има хора в тоя форум които са прочели последните 10страници и въпреки това ДОБРОВОЛНО подписват договори...

 

А тва дето го беше написал някой, че след 2 оплаквания можеш да прекратиш договора ако искаш - НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ. Без адвокат е почти невъзможно :angry1

Link to comment
Share on other sites

Откак смениха софтуера на приемника преди 3 дни цифровата накъсва здраво. Мошеническа работа.

 

Софтуера на приемника няма нищо общо с прекъсването на цифровата.

Просто се премина към централизирано излъчване от София за цяла България и някъде се дъни мрежата. Изчезне ли тук, изчезва и в Русе, Хасково и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Някой по запознат с тея техните кабели да ме светне, че за пореден път ми въртят курвенски номера.. Възможно ли е тези прекъсвания които имам по 5-6 пъти на ден за по 2-3мин всяко да се дължат на факта,че кабела който идва от тях има един 20на метров участък в който е закопан на 30см под земята? Днеска дойдоха за 15ти път и казаха, че проблема е в мен, да съм изровил кабела и да съм го сменил :confused

 

п.с. Става дума за черния кабел който си виси по стълбовете преди това -_-

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Някой по запознат с близу, може ли да ми каже какви настройки се слагат след модема в рутера, модема е сменен с някакви нови на сиско който раздават.. Има ли филтриране по мак или са нужния някакви конкретни ИП настройки?

Link to comment
Share on other sites

Някой по запознат с тея техните кабели да ме светне, че за пореден път ми въртят курвенски номера.. Възможно ли е тези прекъсвания които имам по 5-6 пъти на ден за по 2-3мин всяко да се дължат на факта,че кабела който идва от тях има един 20на метров участък в който е закопан на 30см под земята? Днеска дойдоха за 15ти път и казаха, че проблема е в мен, да съм изровил кабела и да съм го сменил :confused

 

п.с. Става дума за черния кабел който си виси по стълбовете преди това -_-

 

Ти ли си го закопал тоя кабел?Ако не си, не ги ли напсува поне?Все едно да ти продадат развален салам и да ти кажат, че проблема е склада от където го взимат да ходиш да си го смениш.

Баси подигравката, ако така са ти казали... Дигаш телефона и правиш мнооо голям скандал, след което същото и в касата където си плащаш да видиш как ще дойдат да го прекопаят веднага.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...