Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

И как точно го правиш добре това снаждане на кабела ?? Пълна глупост. Нарушена ли е целоста на кабела, както и да си го снадил, винаги шанса да се преебе нещо е в пъти по-голям. Да не говорим, че ако е снаждан някъде между стълбовете, което вервай ми, съм го виждал не един и два пъти, като духне малко по-силен вятър сещай се какво се случва със снаждането. И в двата случая, задължително, качеството на сигнала пада. В началото с малко, с течение на времето и с повече. И то всичко това за да се спести примерно 20-30м кабел. Смешно е.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

И как точно го правиш добре това снаждане на кабела ?? Пълна глупост. Нарушена ли е целоста на кабела, както и да си го снадил, винаги шанса да се преебе нещо е в пъти по-голям. Да не говорим, че ако е снаждан някъде между стълбовете, което вервай ми, съм го виждал не един и два пъти, като духне малко по-силен вятър сещай се какво се случва със снаждането. И в двата случая, задължително, качеството на сигнала пада. В началото с малко, с течение на времето и с повече. И то всичко това за да се спести примерно 20-30м кабел. Смешно е.

 

При положение,ако абоната не иска да му дупчат втори пьт,и се налага да се снажда кабела,то тогава няма никакво значение!

Link to comment
Share on other sites

И как точно го правиш добре това снаждане на кабела ?? Пълна глупост. Нарушена ли е целоста на кабела, както и да си го снадил, винаги шанса да се преебе нещо е в пъти по-голям. Да не говорим, че ако е снаждан някъде между стълбовете, което вервай ми, съм го виждал не един и два пъти, като духне малко по-силен вятър сещай се какво се случва със снаждането. И в двата случая, задължително, качеството на сигнала пада. В началото с малко, с течение на времето и с повече. И то всичко това за да се спести примерно 20-30м кабел. Смешно е.

 

значи все пак говорим на един език за някой неща.

Edited by koi e toi?
Link to comment
Share on other sites

ето един страхотен пример за пловдивски лан: http://store4.data.bg/videnivanov/Forum/VisioSwitch/ + http://picbg.net/pic.php?u=15308TX8eD&i=89210

 

Та само не каза защо си напуснал Визио :) То не че списъка с причини няма да е километричен - Жоро е единия от малкото хора на които съм връщал капаро за програма при това с голям кеф :)

Link to comment
Share on other sites

При положение,ако абоната не иска да му дупчат втори пьт,и се налага да се снажда кабела,то тогава няма никакво значение!

 

Аз бих предпочел абоната да му препоръчам друг доставчик, вместо да му правя ТНТМ изпълнения и да съм през два дена у тях. Това че повечето доставчици им е през центъра на слиповете каква услуга предоставят, не значи че изпълнението което виждаме не е левашко. Даже да не иска да му се дупчи втори път, пак има къде-къде по-смислени решения от това.

Link to comment
Share on other sites

Абе момчета здравейте!!! :)

Проучвам приоритети в момента и съм на Visio.. Интересува ме дали DCC е удачна алтернатива за мен (в района на бившото "Айсберг" съм). Можете ли накратко да ми кажете какво ще спечеля и какво загубя ако мина от ланката на кабеларката. Знам че залога е Стабилност VS Скорост.....

искам да си цъкам спокойно някое MMORPG , да си чатя в скайпа, Да имам добра връзка към BTK (от особена важност), торенти да свалям и Др. (Простете моите интернет навици :) )

Ако някой е в течение на ситуацията към момента дайте съвет.

Link to comment
Share on other sites

six, първо като нормален форумджия да ти кажа че не е най-правилната тема тази да питаш за алтернативи на Визио след като въпроса ти е по-скоро "кой доставчик да избера и има ли смисъл да минавам на друг" - имаме чудна тема за това: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=50069

 

Проучвам приоритети в момента и съм на Visio..

 

Проучваш КАКВО? То приоритети всеки си има - примерно аз първо искам да си взема по-голям монитор за да ми е по-удобно да работя, после мисля да си сменя колата, но с най-голям приоритет е изхранването на семейството ми... та какво каза че искаш да проучиш? Питам щото страшно се озадачих - приоритетите няма как да бъдат проучвани ми се струва :) (освен да си се опитъл да бъдеш по-оригинален и да си редактирал писанията си няколко пъти докато накрая си забравил какво си имал предвид и си го пуснал без да го прочетеш друго не се сещам)

 

 

Знам че залога е Стабилност VS Скорост.....

 

Е да.. като ги знаем техниците на Визио как си вършат работата - нормално е да си мислиш така :P Аз пък откакто съм на ЛАН се родих. ЕКК въпреки че са кабелен оператор направо ме бяха побъркали от глупости и за стабилност не можеше вече да става дума а пък с лан-а с който аз съм от доста време не е прекъсвало изобщо. А ако МНОГО държиш на стабилността - взимаш 2 интернета от различни доставчици (на мен 2рия ми е АДСЛ от БТК) и дишаш спокойно. Шанса и 2та да паднат едновременно е повече от минимален...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз бих предпочел абоната да му препоръчам друг доставчик, вместо да му правя ТНТМ изпълнения и да съм през два дена у тях. Това че повечето доставчици им е през центъра на слиповете каква услуга предоставят, не значи че изпълнението което виждаме не е левашко. Даже да не иска да му се дупчи втори път, пак има къде-къде по-смислени решения от това.

 

 

И какви са те?(другите варианти)

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz да ама темата е ДЦЦ и е вярно, че искам да съм оригинален, но мнението ти не ми даде никаква полезна информачия, освен че имаш 2 интернета и се грижиш за семейството си...

Ако беше имал ДЦЦ и тогава да ми дадеш съвет щеше да си супер.

 

[/ВЪПРОС]

ДЦЦ имат ли добра връзка с БТК?

Ако да каква е?

[ВЪПРОС/]

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz да ама темата е ДЦЦ и е вярно, че искам да съм оригинален, но мнението ти не ми даде никаква полезна информация, освен че имаш 2 интернета и се грижиш за семейството си...

Ако беше имал ДЦЦ и тогава да ми дадеш съвет щеше да си супер.

 

[/ВЪПРОС]

ДЦЦ имат ли добра връзка с БТК?

Ако да каква е?

[ВЪПРОС/]

Ако си на Визио трудно можеш да сгрешиш при избора на който и да е друг доставчик. Конкретно за ДСС от към стабилност са бетон. Единственият път когато може да ти спре интернета е когато си ъпдейтват софтуера на модемите или променят конфигурационния файл, тези прекъсвания са веднъж на 3 месеца за около 2 до 5 минути. Имат доста висок ъптайм може би реални 98, 99%, скоростите не падат, ПИНГ-а както си говорят някои тук е нисък. Поддръжката са бързи и любезни, понякога звънят вкъщи чрезвечайно да питат дали съм доволен от услугата и дали всичко е наред, което е приятно.

 

Скоростите: 15 левовата тарифа е 1.5мбита даунлоуд и 1мбит ъплоуд на всякъде. Преди имаше бонуси, което, значеше, че от 23:30 до 12 на обяд от 1.5мбита скоростта скачаше до 5мбита ~ 620к. Сега пак има бонуси но са в друга форма. Вместо да се сваля с 600к до обяд се сваля цял ден с 300к като само вечер около 8,9 за час два се връщат на обещаните 180к, което като трафик е повече за потребителите като през повечето време се сваля с 300 вместо 180.

 

По мое мнение връзката към БТК не е добра, но това е относително. Зависи какво точно искаш от БТК, освен това трябва да знаеш, че не ДСС а БТК блокират заявките към техните клиенти, това не важи само за ДСС обаче.

 

Ако ти трябва непрекъснат и качествен интернет за 15лв офертата е желязна. Първият ми доставчик, на който плащам без да се чувствам набутан.

Link to comment
Share on other sites

... ПИНГ-а както си говорят някои тук е нисък.

 

е, или аз съм единствения клиент на dcc с висок пинг, или ти си единствения с нисък?!

между другото като играя вечерно време на cs с едни аверчета има още един, който е на dcc. познай на него какъв му е пинг? е, определено не е като твоя :bgrin:

 

колкото до това:

Поддръжката са бързи и любезни, понякога звънят вкъщи чрезвечайно да питат дали съм доволен от услугата и дали всичко е наред, което е приятно.

един път са ми потрябвали, не съм ги намерил (след продължително звънене на посочените телефони) ... камо ли пък да ме търсят и да ме питат как ми е интернета.

 

@six, ако държиш на стабилност, dcc ще са ти от полза. нямам оплаквания в това отношение.

ако играеш на игри, имай не едно, а две на ум!

колкото до връзката с бтк - да, причината не е в дцц, както и навремето не беше в евроком. просто бтк по някакъв начин ограничават връзката между техните абонати и тези на други isp-та ... или поне такива са ми впечатленията.

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

е, или аз съм единствения клиент на dcc с висок пинг, или ти си единствения с нисък?!

между другото като играя вечерно време на cs с едни аверчета има още един, който е на dcc. познай на него какъв му е пинг? е, определено не е като твоя :bgrin:

Към кой сървър/ИП играеш, коя игра?

Link to comment
Share on other sites

Към кой сървър/ИП играеш, коя игра?

играя постоянно в сървър на екк лан ... на един съсед т.е. съседска мрежа. повечето са на екк лан, има един на визио, а аз + още едно момче сме на dcc и винаги ние сме с най-високия пинг. говорим за пинг над 150, минаващ и 200

Link to comment
Share on other sites

играя постоянно в сървър на екк лан ... на един съсед т.е. съседска мрежа. повечето са на екк лан, има един на визио, а аз + още едно момче сме на dcc и винаги ние сме с най-високия пинг. говорим за пинг над 150, минаващ и 200

 

Доколкото знам DCC няма директна свързаност с Евроком и може би на това се дължи високоя пинг. Но също така е факта, че вечерно време пинга просто е космически висок.

Link to comment
Share on other sites

играя постоянно в сървър на екк лан ... на един съсед т.е. съседска мрежа. повечето са на екк лан, има един на визио, а аз + още едно момче сме на dcc и винаги ние сме с най-високия пинг. говорим за пинг над 150, минаващ и 200

Обществена тайна е че ЕК нямат локална свързаност с ДСС (с кой ли имат). Не знам какво толкова се чудиш. DCC нямат нищо общо в случая.

 

# nc play.evrocom.net -v 80

Connection to play.evrocom.net 80 port [tcp/http] succeeded!

Връзката към сайта им за игри няма никакви проблеми. Той е с ИП 217.10.255.254

# traceroute play.evrocom.net -T -p 80

traceroute to play.evrocom.net (217.10.255.254), 30 hops max, 40 byte packets

1 77.76.54.1 (77.76.54.1) 9.260 ms 9.221 ms 9.178 ms

2 cmts-gw.asg.dcc.bg (213.167.0.1) 9.445 ms 9.458 ms 9.416 ms

3 vl1327.pr1.sof2.evolink.net (85.14.20.229) 10.535 ms 10.535 ms 10.460 ms

4 85.14.3.65 (85.14.3.65) 18.556 ms 18.322 ms 18.527 ms

5 vl1325.csw1.sof2.evolink.net (85.14.20.201) 18.085 ms 18.082 ms 18.039 ms

6 vl30.pr1.sof2.evolink.net (85.14.2.69) 18.272 ms 12.310 ms 12.059 ms

7 lirex-interbgc.lirex.net (194.12.255.158) 12.395 ms 20.702 ms 20.488 ms

8 217.9.229.143 (217.9.229.143) 23.386 ms 21.433 ms 21.297 ms

9 play.evrocom.net (217.10.255.254) 21.035 ms 27.137 ms 26.395 ms

 

Сървърското им ИП обаче е 217.10.255.253

Там вече се филтрират портовете, прави се от ЕК разбира се както показва и трейс-а

 

# nc 217.10.255.253 27017 -v

nc: connect to 217.10.255.253 port 27017 (tcp) failed: Connection timed out

 

# traceroute 217.10.255.253 -P -p 27017

traceroute to 217.10.255.253 (217.10.255.253), 30 hops max, 40 byte packets

1 77.76.54.1 (77.76.54.1) 16.498 ms 16.415 ms 16.357 ms

2 cmts-gw.asg.dcc.bg (213.167.0.1) 16.757 ms 16.944 ms 16.946 ms

3 vl1327.pr1.sof2.evolink.net (85.14.20.229) 18.415 ms 18.453 ms 18.412 ms

4 85.14.12.33 (85.14.12.33) 18.295 ms 18.263 ms 18.219 ms

5 vl1325.csw1.sof2.evolink.net (85.14.20.201) 20.560 ms 26.372 ms 26.317 ms

6 vl30.pr1.sof2.evolink.net (85.14.2.69) 26.166 ms 24.028 ms 24.426 ms

7 lirex-interbgc.lirex.net (194.12.255.158) 24.426 ms 28.546 ms 28.500 ms

8 217.9.229.143 (217.9.229.143) 29.906 ms 34.033 ms 33.896 ms

9 * * *

10 * * *

11 * * *

 

Така, че лага когато играеш идва от ЕК, можеш да се сърдиш на тях, това не е мерило за висок пинг.

 

Иначе не разбирам, защо другите се оплакват. Точно сега, малко след 20ч. когато е пиков вечерен час латенисто ми е напълно наред. Средно 18мс до абв.бг и 140мс до yahoo.

Link to comment
Share on other sites

играя постоянно в сървър на екк лан ... на един съсед т.е. съседска мрежа. повечето са на екк лан, има един на визио, а аз + още едно момче сме на dcc и винаги ние сме с най-високия пинг. говорим за пинг над 150, минаващ и 200

 

 

Ехееее с тоя пост цепиш мрака честно :punk :punk :punk

Играеш в сървър на ЕКК ЛАН и искаш добра скорост?!? Ами мини на ЕКК ЛАН и играй :) За сведение ( доколкото знам ) ЕКК като цяло нямат свързаност с нито един Пловдивски ИСП, докато ДСС имат с всички.

Кото знаеш ИП-то на твоя авер пусни един трейс да види от къде минава връзката за да иде до него ( почти съм сигурен, че обикаля половин София и тогава се връща в Пловдив )

Аз играя онлай игра почти всяка вечер и нямам никакви проблеми - на 15лв съм :) ( международен сървър )

Link to comment
Share on other sites

ок, ще пробвам довечера как е

 

ping-а е същия кенеф и в сървъри, които не се хостват от евроком ... така че ся искам да видя с какъв коментар pcworn ще "разцепи мрака" от своя страна ...

 

и за да не съм голословен:

 

dccpingem3.th.jpg

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Ехееее с тоя пост цепиш мрака честно :punk :punk :punk

Играеш в сървър на ЕКК ЛАН и искаш добра скорост?!? Ами мини на ЕКК ЛАН и играй :) За сведение ( доколкото знам ) ЕКК като цяло нямат свързаност с нито един Пловдивски ИСП, докато ДСС имат с всички.

Кото знаеш ИП-то на твоя авер пусни един трейс да види от къде минава връзката за да иде до него ( почти съм сигурен, че обикаля половин София и тогава се връща в Пловдив )

Аз играя онлай игра почти всяка вечер и нямам никакви проблеми - на 15лв съм :) ( международен сървър )

Боже.... И какво? Нормалния пинг към град в тая държава и още повече София е 20ms max?Да го умножим по 2 по-твоята схема на въртене на трафика през софия и обратно в пловдив - 40-50ms...Как точно трябва това да се доближава до 200?

А това,че за да имаш подходящ пинг за онлайн игра като CS се изисква 'ЛОКАЛНА СВЪРЗАНОСТ' е толкова смешно колкото и трагично...Пинга ми към германия е 80ms освен ако и с тях не съм 'локално свързан'?

Edited by Evil_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Боже.... И какво? Нормалния пинг към град в тая държава и още повече София е 20ms max?Да го умножим по 2 по-твоята схема на въртене на трафика през софия и обратно в пловдив - 40-50ms...Как точно трябва това да се доближава до 200?

А това,че за да имаш подходящ пинг за онлайн игра като CS се изисква 'ЛОКАЛНА СВЪРЗАНОСТ' е толкова смешно колкото и трагично...Пинга ми към германия е 80ms освен ако и с тях не съм 'локално свързан'?

 

прав си така си е :) с хакери неспоря :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Абе не разбрахте ли, че явно samkijot има някакви проблеми при него.

Не може 200 пинг и то бг. Колкото до Германия, дотам аз имам пък 40-50. Бг-то е средно 8-10 в натоварено време. Е, не съм на DCC (разбира се).

Link to comment
Share on other sites

Абе не разбрахте ли, че явно samkijot има някакви проблеми при него.

Не може 200 пинг и то бг. Колкото до Германия, дотам аз имам пък 40-50. Бг-то е средно 8-10 в натоварено време. Е, не съм на DCC (разбира се).

 

Възможно е.Неми се иска да инсталирам ЦС за да тествам, че ще взема пак да се зарибя :)

Link to comment
Share on other sites

ping-а е същия кенеф и в сървъри, които не се хостват от евроком ... така че ся искам да видя с какъв коментар pcworn ще "разцепи мрака" от своя страна ...

 

и за да не съм голословен:

 

dccpingem3.th.jpg

 

Какво може да ти каже pcworn след като не си казал ЙП-то или адреса на нито един сървър? В момента пинга към бг-тата ми е 11мс, или имаш проблем при теб или игреаш в сървъри където се филтрират заявки. Ако проблема е в ДСС можеш да си сигурен, че ще ти обърнат внимание за да го отсранят. Като за начало дай ИП/адресите на сървърите, на които ти лагва, защото не можем да гадаем, а пък с мрънкане не става.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...