Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

@terry1963, сърбали сме им попарата на тея от евроком. решихме да я сменим с друга (май повечето от нас). за разнообразие ... може би :D

иначе аз едва ли ще съм от тези, които ще похваля новото си isp, но в последно време няма и от к'во да се оплача. в интерес на истината съм станал малко по-непретенциозен от страна на скорост и наличната, за парите които давам ме удовлетворява ... не знам к'ва е тая достъпна+, к'ви пари е и т.нат., но щом искаш сравнение, ето ти за 15 лв. в кичука, до събота пазара:

 

272286233.png

 

общо взето предпочитам да давам по-малко кинти за малко по-ниска скорост ;)

да

Ами щом сте им "сърбали попарата" и сега сте решили да сърбате на друг аз не мога да ви преча!Иначе тази достъпна+ ена мен ми излиза 19 лева.И както ти се изрази за парите ме удовлетворява напълно. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ами щом сте им "сърбали попарата" и сега сте решили да сърбате на друг аз не мога да ви преча!Иначе тази достъпна+ ена мен ми излиза 19 лева.И както ти се изрази за парите ме удовлетворява напълно. ;)

 

Може би малкото предимство на Евроком е по добрата им международна свързаност. Дцц ползват за международен нет Еволиник, който пък работи с Тискали, те имат сравнително добра свързаност само с Level3, но ужасна с Sprintlink и повечето други първични провайдери.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Абе вие четете ли изобщо?!

 

AnGeLrIpPeR питаше за качеството на кабелната ТВ, а не за нета както всички започнахте да коментирате след моето и неговото мнение :wacko: .

В тази тема чат пат и за телевизията питат хората, аз за нея казах :punk

Link to comment
Share on other sites

Може би малкото предимство на Евроком е по добрата им международна свързаност. Дцц ползват за международен нет Еволиник, който пък работи с Тискали, те имат сравнително добра свързаност само с Level3, но ужасна с Sprintlink и повечето други първични провайдери.

 

Е чак пък ужасна. Аз не съм забелязал да има някакви проблеми а моя нет минава оттам. Верно работя главно със сървъри в XO.net но все пак не съм забелязал до някъде да е ужасна връзката. Я дай пример за някой сървър (не говоря за speedtest а реален сървър), може пък да си променя мнението.

Link to comment
Share on other sites

Явно младежите не четат докрай :bgrin:

 

Както и да е - телевизията е пусната и наистина засега е по-добре от Еврокомската :)

Link to comment
Share on other sites

Явно младежите не четат докрай :bgrin:

 

Както и да е - телевизията е пусната и наистина засега е по-добре от Еврокомската :)

Ти по-какво съдиш,че "наистина засега е по-добре от Еврокомската"?!! :blink: :confused
Link to comment
Share on other sites

Ти по-какво съдиш,че "наистина засега е по-добре от Еврокомската"?!! :blink: :confused

Да ти кажа аз по какво съдя че е по-добре! Ползвам на две места и двете кабелни телевизии. Половината от каналите на евроком са с такова качество, че даже се чудя за какво да ги запаметявам на телевизора, докато при дцц положението въобще не е такова, не мога да се сетя за канал, който да е с кофти качество.

Link to comment
Share on other sites

Ами щом сте им "сърбали попарата" и сега сте решили да сърбате на друг аз не мога да ви преча!Иначе тази достъпна+ ена мен ми излиза 19 лева.И както ти се изрази за парите ме удовлетворява напълно. ;)

 

Само дето тази е под 15лв. А и след като "на теб ти излиза", предполагам че си на пакет. При DCC пакетът струва 28лв (30) - цифрова, кабелна и интернет. Ти дали плащаш толкова или те ръчкат по 40+ и то без цифрова телевизия. А?

Link to comment
Share on other sites

като се има в предвид, че в повечето време е 400-500 kB/s, т'ва 230-240 kB/s в момента е доста дразнещо ... само при мен ли е така? и ако не е, някой от запознатите ще обясни ли какви са тея "бонуси" ... пак :wacko:

 

а, и още нещо - официално, к'ва е скоростта на 15 лв/мес тарифата? :unsure:

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

като се има в предвид, че в повечето време е 400-500 kB/s, т'ва 230-240 kB/s в момента е доста дразнещо ... само при мен ли е така? и ако не е, някой от запознатите ще обясни ли какви са тея "бонуси" ... пак :wacko:

 

И при мен варира на периоди от около 18 – 20 часа. От 500 до 360 понякога и до 240. Като през съответният период скоростта е почти константна- независимо дали e 3 сутринта или 7 вечерта.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

И при мен варира на периоди от около 18 – 20 часа.

 

при мен това е доста относително - може да е вечерно време (от 18 до 23 ч.), може и да е рано сутрин, но винаги е константа величина т.е. скоростта не играе.

това за мен си е чисто и просто ограничаване.

Link to comment
Share on other sites

като се има в предвид, че в повечето време е 400-500 kB/s, т'ва 230-240 kB/s в момента е доста дразнещо ... само при мен ли е така? и ако не е, някой от запознатите ще обясни ли какви са тея "бонуси" ... пак :wacko:

 

а, и още нещо - официално, к'ва е скоростта на 15 лв/мес тарифата? :unsure:

 

МегабИт и половина :)

И при мен се забелязва падане на скороста след... около 23ч на 230-240k

 

P.S. Преди проблема беше, че скороста е удвоена след 00:00ч когато почти никой неползвал интернет-а, сега май хората ще са недоволни, че до 23ч е удвоена ;)

Link to comment
Share on other sites

МегабИт и половина :)

И при мен се забелязва падане на скороста след... около 23ч на 230-240k

 

P.S. Преди проблема беше, че скороста е удвоена след 00:00ч когато почти никой неползвал интернет-а, сега май хората ще са недоволни, че до 23ч е удвоена ;)

 

проблема е, че няма ясни параметри ;)

аз съм свикнал като плащам за нещо, да знам какво получавам.

 

btw това с "плаващите" условия (не визирам изцяло и само доставчиците на интернет; просто конкретния случай) за мен са характерни за ориенталските маниери, отколкото за тези, които са на запад от нас :P

 

арабита имат един лаф (ще перефразирам) - "ние сме се разбрали никога да не се разбираме" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам конкретно на samkijot да му изключите бонусите за да е ясно какво получава, че явно като му дадат нещо бонус и му идва в повече :P

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам конкретно на samkijot да му изключите бонусите за да е ясно какво получава, че явно като му дадат нещо бонус и му идва в повече :P

... ами нека го направят. аз бързо ще реша проблема, след като вече и бтк предлагат по-добри скорости.

въпроса е, че тея от dcc се опитват да въртят клиентите си с някакви "уж увеличения" .... btw колко е upload-a на въпросаната тарифа (официално)?

Link to comment
Share on other sites

Аз предлагам конкретно на samkijot да му изключите бонусите за да е ясно какво получава, че явно като му дадат нещо бонус и му идва в повече :P

 

 

Добра идея :)

 

@samkijot

 

Първо което явно не е ясно на много потребите, че скоростите които се дават са НЕгарантирани ( важи за всички ИСП-та, освен ако неси платиш 150лв на месец за 1Mbyte - мисля толкова беше на ITD ) демек може да достигнеш ама може и да не.Друг е въпроса, че понякога ги изпреварваш :)

Второ - имам интернет на ЕК и на БТК интернет.На Ек мога да кажа, че в последно време почти няма нерви ( 800-900к за 35лв ), но този на БТК... това за мене е най-смотаното ИСП в БГ.Защото: скоростите са плачевно ниски за БГ трафик а и незнам да има ИСП което да звъни наред на клиентите си през има няма месец за да си пробутва така хубавия интернет ( поне на мен ми звънят 2 пъти за има няма 3 месеца ).

За мене по-важно е дори и да не знам на 100%, но да съм доволен и понякога приятно изненадан ;)

 

Ъплоуда честно казано нямам представа.Последно което имам като инфо е 100kB/s ( не ме питай, защо, как, къде, с кой? защото незнам :) )

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

тая плоча с "негарантиран нет" вече сме я слушали. аз питам конкретно нещо - колко е скоростта за тарифата 15 лв/мес?

 

за бтк .... майка ми ползва такъв за 20 лв/мес. преди няколко дни минах да го пробвам и общо взето е това, което е обявено - 6mbps.

и те, и евроком са посочили някакви скорости, които горе-долу се покриват. въпроса е, че при dcc няма такова нещо, а за мен това си е характерно за една "ланка", а не за едно сериозно isp.

 

п.п. най-ниските скорости ги предлагат dcc ;) (ся очаквам да кажеш, че таксата е най-ниската от всички isp-та)

Link to comment
Share on other sites

тая плоча с "негарантиран нет" вече сме я слушали. аз питам конкретно нещо - колко е скоростта за тарифата 15 лв/мес?

 

за бтк .... майка ми ползва такъв за 20 лв/мес. преди няколко дни минах да го пробвам и общо взето е това, което е обявено - 6mbps.

и те, и евроком са посочили някакви скорости, които горе-долу се покриват. въпроса е, че при dcc няма такова нещо, а за мен това си е характерно за една "ланка", а не за едно сериозно isp.

 

п.п. най-ниските скорости ги предлагат dcc ;) (ся очаквам да кажеш, че таксата е най-ниската от всички isp-та)

 

ти през редовете ли четеш бе човек :) ?Казах ти, че е 1,5 мегабИта

 

П.С. Малко по-късно ако имам време ще дръпна кабела на ЕК и ще пусна малко тестове на БТК да видя дали е вярно това което казваш.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

ти през редовете ли четеш бе човек :) ?Казах ти, че е 1,5 мегабИта

 

П.С. Малко по-късно ако имам време ще дръпна кабела на ЕК и ще пусна малко тестове на БТК да видя дали е вярно това което казваш.

а, то било в по-горния пост. не съм го видял. извинявам се.

 

щом казваш, че е 1,5 мегабита, значи последното ми изречение се потвърждава - dcc предлагат най-бавния интернет в пловдив. :)

 

... само дето не знам дали и ти си вярваш на това, което казваш, ама както и да е.

Link to comment
Share on other sites

а, то било в по-горния пост. не съм го видял. извинявам се.

 

щом казваш, че е 1,5 мегабита, значи последното ми изречение се потвърждава - dcc предлагат най-бавния интернет в пловдив. :)

 

... само дето не знам дали и ти си вярваш на това, което казваш, ама както и да е.

 

Вярвам си да :) Защото знам, че за 15лв получавам 99.9% ъптайм и 90% от времето което ползвам интернет скороста не пада под тези 1,5 мегабита.

Link to comment
Share on other sites

интересно ми е едно нещо. ако някой тук попита какви скорости предлага въпросното isp, ти как би му отговорил

 

така:

... през деня скоростта на download е над 500 kB/s, a през нощта e 350 kB/s (няколко пъти забелязах, че е 240-250 kB/s) ....

или така:

за 15лв получавам 99.9% ъптайм и 90% от времето което ползвам интернет скороста не пада под тези 1,5 мегабита.

 

... или пък може би си почитател на еклектичния стил на изразяване т.е. ще съчетаеш двете "особености" :laughing:

Link to comment
Share on other sites

интересно ми е едно нещо. ако някой тук попита какви скорости предлага въпросното isp, ти как би му отговорил

 

така:

 

или така:

... или пък може би си почитател на еклектичния стил на изразяване т.е. ще съчетаеш двете "особености" :laughing:

 

Хех :) последно изказване по въпроса правя.Та ще му кажа, че за 15лв получава мегабит и половина.Обикновено тези които знаят разликата межу мегабит и мегабайт вече са чули от някой комшия или са тествали пак в този комшия интернет-а и затова проявяват интерес :) За мен това е по-важно отколкото да има изказвания като тези

Стига толкова от мене за тоя месец ;)

Link to comment
Share on other sites

Хех :) последно изказване по въпроса правя....

 

недей така. хубаво си рачим тук с тебе :laughing:

така и така тая тема е доста заспала, та малко интрига да има и в нея :P

 

думата ми беше, че isp-то официално е обявило едни скорости, а де факто са други (по-високи) ... но тези "други" скорости мен лично ме дразнят, щото не са "рамкирани" т.е. не е казано "от еди колко си до еди колко си ще имате такива скорости, а през другото време - такива" ... просто ми е странно как една фирма, която си мисля, че има някакви претенции да се утвърди на пловдивския пазар ще премълчава подобна информация. не мисля, че е в неин интерес (държанието й го определям като такова на някоя квартална ланка).

... а т'ва за "вече са чули от някой комшия или са тествали пак в този комшия интернет-а" е поредното доказателство, че в dcc се мисли по този начин. около мен има много хора, които не им остава време да "слухтят, да преглеждам форуми или да пробвам нета в някой съсед", за да направят даден избор. те търсят точна и ясна информация - най-лесно се намира на посочени телефони или на сайта на isp-то. с параметри на условията. това е.

 

и още нещо. винаги съм смятал, че всяко isp предварително си определя сегмента потребители, към който да се насочи. ;)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

за да направят даден избор. те търсят точна и ясна информация - най-лесно се намира на посочени телефони или на сайта на isp-то. с параметри на условията. това е.

 

Ами сериозните неща изискват сериозни кинти, ето примера с ITD или кой да е друг доставчик нагърбил се със задачата да ти ГАРАНТИРА капацитета за теб и само за теб 100% от времето, как и какво ще правят си е тяхна работа, над 30 минути downtime означава неустойки за тях. Така се прави в сериозните заводи и банки защото спре ли нет-а, спират да работят а съответно хората плащат заплати а насреща не получават нищо защото видиш ли спрял нет'я и никой не може да свърши грам работа. Ако ти се дават близо 200лв за наета линия и още толкова за 1мбит гарантиран капацитет мога да те ориентирам към сериозните доставчици. Всичко друго са ала бала. Ако мислиш че БТК са чак толкова по-сериозни - пробвай да се закачиш към тях. Аз имам преки наблюдения и въпреки че доскоро нямах нито минута downtime, вчера цяла вечер нямах нет... Е langame имаха та не съм закъсал особено :)

 

Аз честно не разбирам защо чак толкова се оплакваш от това. Имаш условията, че около еди колко си получаваш, а ако има свободен капацитет получаваш повече. Такова нещо като "получавате еди колко си down и еди колко си up" не е имало никога при никой доставчик, освен ако не си с наета линия и гарантиран нет, само че нали се сещаш че не става дума за 20 даже и за 200лв, а първоначалната инвестиция отделно...

Link to comment
Share on other sites

Мен единствено ме ядосва високия пинг и ниския ъплоуд, който в началото беше 180К. До кога няма да минава 70? Що някой не вземе да се изкаже вече?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...