Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Ами сериозните неща изискват сериозни кинти, ето примера с ITD или кой да е друг доставчик нагърбил се със задачата да ти ГАРАНТИРА капацитета за теб и само за теб 100% от времето, как и какво ще правят си е тяхна работа, над 30 минути downtime означава неустойки за тях. Така се прави в сериозните заводи и банки защото спре ли нет-а, спират да работят а съответно хората плащат заплати а насреща не получават нищо защото видиш ли спрял нет'я и никой не може да свърши грам работа. Ако ти се дават близо 200лв за наета линия и още толкова за 1мбит гарантиран капацитет мога да те ориентирам към сериозните доставчици. Всичко друго са ала бала. Ако мислиш че БТК са чак толкова по-сериозни - пробвай да се закачиш към тях. Аз имам преки наблюдения и въпреки че доскоро нямах нито минута downtime, вчера цяла вечер нямах нет... Е langame имаха та не съм закъсал особено :)

 

Аз честно не разбирам защо чак толкова се оплакваш от това. Имаш условията, че около еди колко си получаваш, а ако има свободен капацитет получаваш повече. Такова нещо като "получавате еди колко си down и еди колко си up" не е имало никога при никой доставчик, освен ако не си с наета линия и гарантиран нет, само че нали се сещаш че не става дума за 20 даже и за 200лв, а първоначалната инвестиция отделно...

що изместваш темата ся? :wacko:

никой не говори за "гарантиран" нет ... и такова нещо като "получавате еди колко си down и еди колко си up" го имаше като бях на евроком (беше записано в договора). разбира се, ставаше въпрос за негарантиран трафик, но имаше посочени стойности. даже като съм си смянял тарифния план (в началото), трябваше да ходя до офиса за да подпиша анекс за други скорости. при dcc няма такова нещо.

не се оплаквам, а просто ми е интересно защо се процедира по този начин ... официално обявените скорости са едни, но реалните са други (по-високи).

защо продавачът ще посочва по-лоши параметри от действителните? к'во печели от това?

... когато правиш избор, избираш по-доброто за теб, нали? е, как се прави избор тогава, когато знаеш, че един предлага 1,5 mbps, а друг 6 mbps за горе-долу едни и същи пари (примерно купувача е готов да плати определена сума в рамките на +/- 5 лв.)

 

До кога няма да минава 70? Що някой не вземе да се изкаже вече?

... временно ще е положението. сигурно "тестват" нещо :laughing: ... а и нали го няма записан в договора. може да е толкова, колкото си решат да е ;)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За това си прав, ако някой тръгне да гледа по параметри за колко пари какво получава най-вероятно ще се повлияе и от количествата реклами на АДСЛ-а и Супер Любо свирещ на китара пред телевизора /всякакви асоциации с други доставчици е случайна ;)/.

 

Нямам наблюдения над ДЦЦ но вече реших че пазарната икономика много ми харесва - докато ми утърва ползвам определена услуга, като спре да ми утърва сменям. Е преди 2 седмици смених при майка ми нета (ЕК -> да не казвам какво). Смених го защото според ЕК на този адрес не се води нет. Ми чудно, да не се води. Нещо и цифровата ми ТВ спря днес. Ако довечера/утре/другиден не тръгне им връщам приемника и пускам една сателитна ТВ че вече не мога да ги трая тях. След 5 години ще видим. Може да помисля. А ДЦЦ докато се наканят да пуснат кабели в квартала където живея може да взема аз пък да се преместя... Положението е халифакс както вика един мой познат :)

Link to comment
Share on other sites

имам едно въпросче (главно към pcworm).

необходим ли е cd-rom, за да се пусне кабелния нет на dcc? на братовчедка ми ще и прекарват днес нета, но cd-roma й е прецакан, а доколкото помня тея модеми бях с някакви дискове ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

днес се прибирам, пускам един торент ... чакам, чакам и нищо. изобщо не захапва

статуса на тракера казва, че връзката е затворена от пиъра :blink:

само при мен ли е така?

Link to comment
Share on other sites

днес се прибирам, пускам един торент ... чакам, чакам и нищо. изобщо не захапва

статуса на тракера казва, че връзката е затворена от пиъра :blink:

само при мен ли е така?

Всички които знам на ЕК лан/модем, включително и хора от този форум, го имаме този проблем :bgrin:

И вие ли бре?!?! :sick :wacko:

Пробвай с BitLord, малко мяза на Биткомета ама поне захапва пиъри.

Link to comment
Share on other sites

днес се прибирам, пускам един торент ... чакам, чакам и нищо. изобщо не захапва

статуса на тракера казва, че връзката е затворена от пиъра :blink:

само при мен ли е така?

 

И на мен ми се случва, но само при някой тракери. Според мен дсс, нямат връзка в случая, а проблема е в претоварената машина на тракера, към която се прави опит за кънект.

Link to comment
Share on other sites

А според мен май е добре да се настроят слушащите портове в програмите по метода на проба/грешка докато се уцели работещ, по-скоро ми се струва да е от това, отколкото някои софтуери да се блокират.

Може би са въведени определени блокировки на определени портове..

Ако включите криптиране на връзката, пак ли е същото? При криптиране доколкото знам ако има някакво устройство при доставчика което да следи, се избягва подобна защита.

Link to comment
Share on other sites

Доставчиците доколкото знам могат или по част от пакетите или просто ако има големи количества връзки на даден порт от много различни IP-та да го блокират автоматично. Нещо като Anti-DOS филтър. Говоря наизуст но наистина на ниво софтуер няма как да се блокира освен от друг софтуер на същия този компютър.

Link to comment
Share on other sites

криптиране на BT връзката е просто губене на ресурси. Почти всички ISPта могат блокират връзката даже и да е криптирана защото илиза от един и същи порт.

@djadomraz

Че даже и евтините linksys рутерчета със сменен firmware имат layer 7 firewall която има възможност за блокиране на пакети въз основа на това от коя програма идват. И това няма нищо общо със ddos атаки и защита. Не знам от къде си взимаш информацията и не ме интересува обаче нищо не знаеш.

 

А що се отнася до ДСС работят си солидно и скоростта не е зле обаче съревнованието му е майката и вече BTK и EK ги задминаха. А ако погледнете малко по-внимателно на страницата на DCC ще забележите че пише че скоростта на кабела е до 5mbps, което преведено означава старо оборудване и след 1-2 години яко ще духат супата защото ЕК могат да доставят значително по-високи скорости. А що се отнася до смяна на оборудването не си правете илюзии. Струва много пари и не е просто софтуерен ъпдейт. И преди да почнат глупави спорове огрниченията на съвременното кабелно оборудване са около 30mbps.

 

Както и да е надявам се да са сложили грешна информация на сайта като са правили много пъти преди защото иначе ще трябва пак да си търся доставчик.

Edited by oneofmany
Link to comment
Share on other sites

А когато става дума за излизане от един порт, ако излизат 5 връзки, пак ли ще го блокират?!

Говорим примерно за браузър, който стандартно отваря едновременно десетки връзки, нерядко към няколко различни сървъра.

Това имах предвид. А за криптирането, въпросът беше само за проба, ресурсите ти едва ли състоят в процесор 486, че да се губят чак толкова много ;) .

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz

Че даже и евтините linksys рутерчета със сменен firmware имат layer 7 firewall която има възможност за блокиране на пакети въз основа на това от коя програма идват. И това няма нищо общо със ddos атаки и защита. Не знам от къде си взимаш информацията и не ме интересува обаче нищо не знаеш.

 

Да бе да. Я пак. Искаш ли АЗ да ти напиша 2 различни програми, работещи по относително еднакъв начин, на едни и същи IP-та пък ти блокирай едната от тях но остави другата да работи. Ще стане без софтуерен firewall ама друг път. По портове да се ориентираш коя програма се връзва към даден сървър или обратно, към коя програма има входящи връзки - това да. Но ако имаш 5 различни програми правещи нещо на случайни портове освен да анализираш пакетите (без особена гаранция) или по брой конекции към даден порт друг вариант няма.

 

Покажи ми screenshot от настройките на този рутер където можеш да му настроиш приоритета на торент/P2P програми да е по-нисък от този за браузване и си взимам думите назад.

Link to comment
Share on other sites

Покажи ми screenshot от настройките на този рутер където можеш да му настроиш приоритета на торент/P2P програми да е по-нисък от този за браузване и си взимам думите назад.

 

и аз бих искал да го видя това нещо :)

 

@oneofmany

колкото до оборудването ми е интересно от къде имаш тази информация?

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Интересно ми е как човек може да съди за апаратурата на даден доставчик по скоростите които предлагат освен ако не е човек който има реално познание относно каква апаратура се ползва.

Link to comment
Share on other sites

От около месец ползвам интернета на дсс, и до сега бях с едно и също IP, до днес когато установих, че са го сменили. А предварително ги питах и ми обясниха че IP тата им са статични и, че скоро не предвиждат смяна на адресното пространство. Някой може ли да даде повече информация по въпроса?

Link to comment
Share on other sites

Аз също ползвах едно ИП, докато не смених мрежовата карта. Oт тогава пак ползвам едно и също.

 

 

нов мак, ново ИП :)

 

Благодаря, върнах си старото IP. Но все пак за мен това решение на дсс е доста интересно. Значи ако искам да свърша някаква простотия в нета, само си сменям мак адреса правя каквото си искам и след това си връщам стария мак и ни лук ял ни лук мирисал.

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

Благодаря, върнах си старото IP. Но все пак за мен това решение на дсс е доста интересно. Значи ако искам да свърша някаква простотия в нета, само си сменям мак адреса правя каквото си искам и след това си връщам стария мак и ни лук ял ни лук мирисал.

Нали ти се пази лога...ако простотията е голяма (напр. си източил някоя кредитна карта), няма проблем да те намерят за нула време...щото напр. излиза, че абонатите на ЕКК, които в момента са с променливи IP-та, могат да вършат "простотии" безнаказано....не става... :)

Link to comment
Share on other sites

Нали ти се пази лога...ако простотията е голяма (напр. си източил някоя кредитна карта), няма проблем да те намерят за нула време...щото напр. излиза, че абонатите на ЕКК, които в момента са с променливи IP-та, могат да вършат "простотии" безнаказано....не става... :)

 

 

Е това, го правя само след кота съм „зомбирал” поне няколко компютъра в различни държави и връзката ми минава през тях. Шегувам се Midex, сигурно си забелязал, че освен , че понякога прекалявам с приказките, без да излизам от добрият тон не съм склонен към други „отклонения”.

 

рр. Да си модератор има доста предимства, можеш да се редактираш поста без да пише, че си го правил

 

рр 2 Но какво по-точно искаш да ми разясниш с поста си?

Edited by ovid
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Понеже от измисления им саит не става ясно колко аджеба струват пакетите кабелна + нет /наи-евтината тарифа/ и струва ли си изобщо да се минава на дцц.Ще се местя в южен в нов блок и има прекарани кабели и кутии на дцц та се чудя да поема ли тоя риск или не :P

Link to comment
Share on other sites

Понеже от измисления им саит не става ясно колко аджеба струват пакетите кабелна + нет /наи-евтината тарифа/ и струва ли си изобщо да се минава на дцц.Ще се местя в южен в нов блок и има прекарани кабели и кутии на дцц та се чудя да поема ли тоя риск или не :P

30 лв. (15 лв. кабелна + 15 лв. интернет) .... получаваш мин. 180-190kB/s и макс. 580-590kB/s за download, а за upload - 60-80kB/s

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...