Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

 

На мен идеята ми беше, че при кабелните оператори е безплатно, докато при Coolbox трябва да доплатя още 5лв на телевизор на месец, та излиза по-солено.

 

Е, при Булсатком е 2лв. на месец, което не е много.

А и другия момент е, че ако плащаш на Кулбокс за нет и 1ТВ и отделно на DCC, надали ти излиза по-евтино, освен това аналоговата, на която казваш кабелна, ще я има още около година, после всичко минава на цифрова.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не,наредиха се автоматично,не съм ги избирал един по един.

 

 

@pavel66 - то става, но не можеш да стане на автоматичното сканиране и подреждане, а трябва да се добавят пакет по пакет, което е тъпо, досадно и отнема време. Ами ако не знаеш на коя честота са тези пакети... Трябва да го оправят.

Link to comment
Share on other sites

... освен това аналоговата, на която казваш кабелна, ще я има още около година, после всичко минава на цифрова.

 

Това пък защо?

Кабелните оператори ще си изхвърлят оборудването ли?

Link to comment
Share on other sites

Колко канала общо излизат и къде излизат минусовите? Трябва да ти излезнат и два пакета минусови с HBO, Cinemax, AXN etc...

Каналите общо 211, -1   730khz  -2   778khz  -3  786khz   6875 64qam.

Програмите са-К1, BTV,nova,kino nova,diema,tv7 и tlc.Странно защо на 402 и 410 нищо не ми излиза?

Edited by pavel66
Link to comment
Share on other sites

Каналите са 229 - 402/6874/64 е пакета HBO -1, а на 410/6875/64 е същия пакет -2, като този на 410 ту пали, ту го няма.

 

@Danzki - спират аналоговата ефирна на 1.09 тази година, а аналоговата кабелна, ще угасва постпенно след това. Затова доста оператори вече поддържат около 30 канала аналогова и минават на цифрова. Когато спрат аналоговата кабелна и минат изцяло на цифрова кодирана - край с пиратите. И да се закачат - няма да има какво да гледат, освен BNT1, което повечето пускат свободно. Идеята е тази, но в случая с обсъждания от нас оператор, ако кодира цифровите канали, спокойно може да си затвори касите. Днес говорих с техници от Близу, които от миналата седмица, ходят и оправят простотиите на абонати на DCC, които при спирането на DCC, са решили да си пуснат Blizoo. Скапват сигнала с китайски двупосочни сплитерчета. Обаче мениджмънта на Близу е в час - предлагат на хората 12 месечен договор за аналогова телевизия за 5лв. на месец.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Ама пичове на моя като му дам Германия ми излиза само secam на антена няма кабел.

 

това сигурно е от модела на телевизора  32LG2100 е моя

Edited by kanata
Link to comment
Share on other sites

Вероятно е от фирмуеъра на телевизора. Ако си работи коректно, хич не го ръчкай с ъпдейти, защото рискуваш нарушване на калибровката на цветовете и тогава става интересно. Сканирай пакетите, като после си ги подредиш. Този LG2100 по спомен е модел 2010г. когато беше така, че все едно цифрова ТВ има само в 2-3 държави. Главно се държи на Швеция и Финландия на по-старите ТВ. При новите всичко е ОК и при България всичко си наред.

Link to comment
Share on other sites

Сигнал в Кючука си има.

Днес, минавайки покрай семинарията, засякох 2 коли на Гологановите хора, но само минаваха покрай едни шахти, не спряха, но знам ли ги.

Link to comment
Share on other sites

При мен в Кючука има, както имаше преди час и в Тракия.

Виж някой да не е резнал твоя кабел.

 

Edit: В коя част на Кючука си? Тези дни минавам по Калиакра/Петър Динеков и там някой усилено копа. Да не би Гологанов да правя успоредна мрежа и да прехвърля абонати... Малко в сферата на фантастиката, ама знам ли ги...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Като  потребител на услугите на DCCorporation, се порових в интернет, за да събера различни мнения относно актуалната ситуация. Това, което виждам е, че ТВСАТ  имат решение за правата на шахтите в район Централен, но това не означава,че трябва да завладеят целия град.Много лошо впечатление ми направи ифнормацията, която те публикуваха на техния канал - все едно те винаги са оперирали и просто си възобновяват сигнала в различни райони.  Една справка в търговския регистър ми направи впечатление - Собственика на ТВСАТ има запор над дяловия си капитал в старата Цифрова Кабелна Компания. Да допуснем,че ТВСАТ са си взели откраднотото, както пишат в техните сайтове, защо услугите не се предлагат качествено в града повече от една седмица? Цифровата насича, интернет на места има, на други няма...ако всичко беше законно,трябваше за 1-2 дена да започнат да предлагат нормални услуги.... Явно компетентите органи не си вършат работа - тук те трябва да се намесят и да запечатат офисите и на двете фирми. Да се излезе с крайно решение и виновната страна да си понесе санкциите. Личното ми мнение е, че ТВСАТ трябва да си остане в Асеновград и да остави пловдивските абонати намира! Доволен съм от услугите на DCCorporation и нямам намерение да използвам услугите на ТВСАТ.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, официално ще се опитам да ви дам информация за това, за което сте писали. Другите райони в Пловдив не са били спорни и dccorp оперираше чрез нашата мрежа там. Спорният район е Централен, решението е за там. Запорът върху собственика на ТВ САТ КОМ няма да коментирам. Когато преди 2 години и половина оставихме dccorp да възстановяват услуги, те го правиха в продължение на месеци и то без да има наша намеса против това. Сега ние вдигнахме почти целия град за 3 дни, като междувременно те възпрепятстваха, навсякъде където е възможно, работата на нашите техници, които впрочем работят и в момента. Към момента район Северен е отрязан благодарение на техниците на dccorp.Правим всичко възможно сигналът там да тръгне скоро.Опитахме се да не оставяме всички, свързани към нашата мрежа, без услуги, но за съжаление се оказа, че няма как това да се случи.

Запорът върху двете фирми трябваше да стане през 2010, за да не може гологанов да си прави каквото иска през тези две години и половина.  Това е в общи линии. А това дали една фирма трябва да остане някъде или да се мести в други градове, има право да решава нейния собственик. Не се опитваме да задължим никого да стане наш абонат. Това е информацията, която можем да дадем към този момент. Всеки сам има правото да избира на кого да е абонат. 

Edited by ТВСАТКОМ
Link to comment
Share on other sites

@muenchen - Както бях писал преди няколко страници - спорна, както е писал и ТВСАТКОМ, беше мрежата само в Централен. Другата си е на Кирев. Сигнал не се възстановява толкова лесно. Не е като да сплайснеш 50-100 влакна. Проблемът е, че Гологанов пак ще тръгне да режа, не защото е прав, а за да направи кал на бившия си съдружник и да настрои максимален брой абонати срещу Кирев. Поради "усложливостта" на някой медии, Кирев е в ситуация да обяснява, че няма сестра. Ситуацията е доста комплицирана...

 

Понеже виждам, че има представител на оператора, по-късно днес ще напиша няколко реда за услугата и програмния пакет.

Link to comment
Share on other sites

@muenchen, ти си един бот! много добре те помня точно теб, как преди 2 год. се появи в тоя форум и почна да плюеш по едните, а да убеждаваш тук присъстващите как другите са читави ... ся в момента, когато пак има крамоли, излази от дупката си и започваш отново да ни обясняваш как това, как онова ... ай нема нужда. тук не сме балъми.

кат' си искаш толкова dcc, ходи им кажи да ти пуснат само на теб сигнал.

 

п.п. единствената причина да не разкарам досегашния доставчик(+ това, че предлаганите канали ме удовлетворяваха), а и тази сега която "влиза във владения" е, че не ми се занимава отново с дупчене на панелката ... то не бяха веднъж евроком/близу в началото, после coolbox ... затова и съм оставил нещата така. трябва сигнала напълно да спре, за да се принудя отново да "дупчат", иначе аз избор имам - викам cooolbox, пускат кабели към 3 телевизора и крайната ми цена пак ще е 40 лв, каквато плащам и сега по отделно за интернет(кулбокс за 25 лв) и телевизия(дцц - 15 лв.).

Link to comment
Share on other sites

Тъй като така дружелюбния към dccorp вестник споменава DCC ще се наложи и ние да я споменем. Цифрова кабелна компания е еднолична

собственост на Красимир Кирев



Цифрова кабелна компания е еднолична собственост
на Красимир Кирев.  Това сочи и
окончателното определение на Върховен касационен съд от 26.02.2013 година.
Решението на Общото събрание на фирмата, с което Иван Гологанов беше изключен
от нея , бе обжалвано от Гологанов на всички възможни инстанции. На заседание
от 7.12.2012 г. Върховен касационен съд е разгледал казуса и на 26.02.2013 се
произнесе окончателно, като определи, че не допуска касационно обжалване на
решението на предходната инстанция,  с
което следва в най-кратки срокове Агенция по вписванията да изпълни решението
на Общото събрание и да впише „Цифрова кабелна компания“ като ЕООД.

Edited by ТВСАТКОМ
Link to comment
Share on other sites

Всеки напъва за парче от баницата...

Интересното ми е как така се издават някакви разрешителни, режат се някакви кабели и накрая никой не поема вина за това?!?

Къде подяволите е пуснато това оптично трасе собственост на ДСС Корпорацията, което е продадено и препродадено?Не е ли в същите тези тръби/шахти които уж са собственост на Кирев?Кашата става все по-голяма.

 

П.С. Още когато Гологанов "придоби" ДСС, се говореше, че ще иска да продаде "клиентите си" на Близу.Ама явно предпочете да смучи 2г от такси и чак сега да продава.

Link to comment
Share on other sites

Гологанов ако го набарат НАП, ще му пишат ревизионни актове до откат, ама разбирайте до откат.

Наистина exabyte е прав - как така се издават документи, Гологанов го хванаха още тогава, че прави опит с фалшиво пълномощно или поне така помня, да си прехвърли мрежата от Цифрова кабелна компания на неговата АТВ САТ и нищо. После финтира по някакъв начин всички и накара някой състав на АС да повярва, че мрежата в Централен е негова. 2 години папа парички и сега пак циркове. Нема такава държава и такива правораздавателни органи. Който и да е прав от двамата /макар, че аз по документите, а и не само мисля че Кирев е прав/ другия трябваше да се разследва за фалшифициране на документи и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Това което не разбирам е как може човек да им е абонат на тия все още... Няма кой друг да ви е виновен...

Аз направо смятам да им премахна разпределителната кутия от етажа, така или иначе не се ползва :)

Link to comment
Share on other sites

Чета, чета, чета и с всеки пост разбирам, колко прав съм бил преди 2 г. и половина, когато им бих шута на dcc и минах на N3. За две години и половина съм безкрайно доволен от услугите, нета, отношението към мен, като клиент, пакета с програми, от това че имам и -6 часа канали назад, сега разбирам, че щяло да има и -12. Явно имате много яки нерви, щом можете да се занимавате с някакви селски бегове, които са се хванали за гушите! В крайна сметка живеем в Пловдив, а не в някакво село, където няма никакъв избор! Апропо: от едно време имам 2 приемника със стария код и един модем! Все чаках някой да дойде да си ги поиска, с официален документ, че са негови, е и за това не ме отразяват, не че ми пука за тях! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...