Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Такава ни е държавата. В една нормална държава, не трябваше да се стига до първото спиране дори. Всичко се изяснява в съда, като за това време се оставя завареното положение и се задължава този, който в този момент излъчва, да продължи да излъчва до последното решение на ВАС, което не подлежи на обжалване. Ако случайно стане така, че ВАС реши, че другия е прав, се уведомяват абонатите, че в денят Х от толкова до толкова часа няма да има услуги, поради тази и тази причина, като след възстановяването на сигнала е възможно известно време да има проблем с услугите и който не иска да си "сменя" оператора поради горната причина, трябва в срок да си върне оборудването и да си търси друг. Просто и ясно. Но в тук е различно - тук е важно да си мерим пи*ките, да се надцакваме, да се финтират тези и онези до последно, без после никой да търси отговорност за тарикатлъците и най-важното - да има охранители на целия този цирк.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не знам, обаче в центъра на Пловдив от 19.02.2013 до 1.03.2013 няма никакви сигнали! Нито на DCCorporation, нито на ТВСАТКОМ! Под сигнали имам предвид ТВ/НЕТ! Обещетението ако не ми е 6+ месеца безплатно ползване на всички услуги, едва ли ще остана абонат на фирмата от Каварна -> DCCorporation :grin:

Edited by ascona
Link to comment
Share on other sites

Е, вие не очаквайте чудеса от нета. Изисква се технологично време, за да влезе мрежата в час. Необходима е настройване на доста места. Пак се радвайте, че има някакъв нет. Сега гледам инфоканала и пише, че очакват спиране на сигнала в целия град, защото Гологанов щял да реже кабели на Петко Д. Петков и Мария Луиза.

@ascona - и ти стоиш без телевизия и нет от 10 дни? Как може да си толкова търпелив?  Изобщо не очаквай нормална услуга скоро. Като компенсация ще имаш месец, не повече и то когато тръгне нещо изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Сигналът в Кичука пак спря. От утре май пак ще сме на DCC. Всичкото това което се случва, ме убеди че живеем в една много "болна" държава. Нищо не работи както трябва!!!

Link to comment
Share on other sites

Навсякъде се случват такива неща, но в другите държави потребителите не седят при подобни оператори, а просто се местят.
Досещаш се какво става след като оператора/услугата/магазина/ресторанта остане без клиенти.

Link to comment
Share on other sites

"Вината" да продължават тези циркове е и отчасти на всички останали абонати, които с оставането си, гарантират прехраната на подобни измекяри. Отдавна е казано, че евтиното излиза скъпо накрая.

Link to comment
Share on other sites

"Вината" да продължават тези циркове е и отчасти на всички останали абонати, които с оставането си, гарантират прехраната на подобни измекяри. Отдавна е казано, че евтиното излиза скъпо накрая.

 

Така като им гледам цените, дори не е толкова евтино. 12лв телевизия и 15лв най-евтиния нет (не знам какъв е) - 27лв.

 

Entry - 30лв.

Cooolbox - 30лв.

 

Няма реално обяснение за мен. И това с "няма друга възможност" няма как да е вярно, защото преди появата на DCC, целия град си имаше покритие от един или друг оператор.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че масата им абонати ползват само телевизия, която наистина е на конкурентна цена, но зад нея какво стои е явно съвсем друг въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Проблемите са в държавата, това е. Днес минах нарочно два пъти с колата покрай конфликтните точки и майтап - едните ги пази охранителна полиция, другите Даикс. Едните охранители с говорят другите, техниците не Гологанов отворили шахтите на БТК и седнали вътре - просто си седят. Май ми се изяснява какво става. Шахтите е ясно, че са на Кирев, но Гологанов пак се оптива да финтира. Не отваря шахтите на Кирев, а иска разрешение за разкопаване преди тях в близост до тези на БТК. Разкопава, реже тръбите на Кирев, вади кабелите и си ги прекарва през шахтите на БТК. И цялата процедура се охранява от поне 30 човека, снима се от 5 камери и се наблюдава от 20 техници, които гледат тъпо. Имаше поне 4 генератора, флексове и т.н.

В същото време абонатите са без сигнал за пореден път. Мазохиститe ще намалеят, сигурен съм. Не ги виждам Близалките какво ще правят, както и N3. Кулбокс пак нямали приемници за телевизия...

Link to comment
Share on other sites

Ами май само Куулбокс са губещи в случая, при положение, че най-изгодната им оферта е за троен пакет.
Много, много лош ход от тяхна страна в този момент.

Link to comment
Share on other sites

Само

 


Така като им гледам цените, дори не е толкова евтино. 12лв телевизия и 15лв най-евтиния нет (не знам какъв е) - 27лв.

Entry - 30лв.
Cooolbox - 30лв.

Няма реално обяснение за мен. И това с "няма друга възможност" няма как да е вярно, защото преди появата на DCC, целия град си имаше покритие от един или друг оператор.

 

Тя цената може да е същата, но каналите които предлага N3 са 216(в тях влизат минусовите) и HD вече са около 30-тина!

Link to comment
Share on other sites

Само

 

 

Тя цената може да е същата, но каналите които предлага N3 са 216(в тях влизат минусовите) и HD вече са около 30-тина!

 

Факт, но един ден, ако институциите решат да си вършат работата, може абонатите на N3 да гледат новия филм "Черен екран"...

Обаче пак ако един ден едни други институции решат да си вършат работата, може абонатите на Кулбокс да гледат филма "Затворено поради ремонт"...

Всеки случай, който и оператор да изберете пред DCC, ще имате услуги поне сега...

 

Ако аз трябваше да избирам между двата, бих избрал N3 - имам ТВ с DVB-C тунер, следователно едно дистанционно по-малко. А и съпорта е на един клик...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Цял ден чакам Мариана Обретенова да се изкаже по казуса във в.Марица, ама явно няма намерение да го направи (видеото от предната страница).

 

Има места където Ентри нямат покритие ( да не кажа едно 60-70% от града).Кулбокс не е алтернатива за повече от 1ТВ и за хора търсещи минусови канали.Малко офтопик, но за минусовите канали се заплащало такса на самите телевизии, които такси не били хич евтени (пакета на БТВ).Малко ме съмнява ДСС и Ентри да плащат.

 

Темата много се разводни.Последните 10 поста са все на чудещи се как може да има още хора ползващи услугите на ДСС.Е явно може, моля спрете със спама!

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Аз не съм адвокат нито на N3 нито на никой, ама да пиратят и от тези, от които пиратят да си затварят очите дълбоко се съмнявам. И кое по-конкретно да пиратят N3 - освен джазирите, които са си с много хубаво качество пък има и в HD, другото което се сещам е TV+ и Film+ - ама тях ги пускат, когато има мачове, от булсат не са изревали, което означава, че може би си плащат конкретно за мачовете. Имам приятел журналист, който е работил навремето в Евроком, той познава отлично собствениците на N3 - говорили сме си - вика, едно време всеки крадеше, сега вече никой не може да краде. Склонен съм да му вярвам.

Link to comment
Share on other sites

Е явно може, моля спрете със спама!

Все още няма достатъчно мачове. Почнат ли по-интересните всички абонати, стоящи на ДЦЦ заради тях моментално ще сменят доставчика :)

 

Извинявам се и аз за спама, опитвах се да пропусна, ама при толкова драма в темата не можах да се сдържа

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз не съм адвокат нито на N3 нито на никой, ама да пиратят и от тези, от които пиратят да си затварят очите дълбоко се съмнявам. И кое по-конкретно да пиратят N3 - освен джазирите, които са си с много хубаво качество пък има и в HD, другото което се сещам е TV+ и Film+ - ама тях ги пускат, когато има мачове, от булсат не са изревали, което означава, че може би си плащат конкретно за мачовете. Имам приятел журналист, който е работил навремето в Евроком, той познава отлично собствениците на N3 - говорили сме си - вика, едно време всеки крадеше, сега вече никой не може да краде. Склонен съм да му вярвам.

 

От Булсат и да изреват не могат да го докажат... И да го докажат, N3 ще кажат - ми ние само тестваме... Тези, които трябва да следят за пиратенето взимат едни пари... Пиратят здраво, но това е друга тема. Нямат право да излъчват минусови канали, нямат права за сума канали... Ако не пиратеха - защо пускат каналите само когато има много интересни спортни събития?! Да не подхващаме тази тема, че не можем да я свършим...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Гологанов май си върна контрола в Кичука....и слава богу. На кирев скапаната телевизийка не става за гледане.

 

Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

Link to comment
Share on other sites

империята отвърна на удара :laughing:  ... ся се очаква завръщането на джедаите.

 

@lukather, и що да не става за гледане? според мен и едните, и другите крадат кат' за световно с цел да запазят клиентите си.

 

п.п. аз друго не мога да разбера ... ква е тая държава, в която едните ги охраняват полицията(органите на закона), а другите сот(частни охранители), стоят и се гледат на един и същи булевард :notify:

Link to comment
Share on other sites

империята отвърна на удара :laughing:  ... ся се очаква завръщането на джедаите.

 

@lukather, и що да не става за гледане? според мен и едните, и другите крадат кат' за световно с цел да запазят клиентите си.

 

п.п. аз друго не мога да разбера ... ква е тая държава, в която едните ги охраняват полицията(органите на закона), а другите сот(частни охранители), стоят и се гледат на един и същи булевард :notify:

Лошо качество,липса на филмови канали,за сметка на това 1000 турски и арабски предавания (за мен абсолютно излишни). А за краденето то май всички го правят. За мен лично Гологановата телевизия е идеална-има връщане на канали,има къде да гледам Формула 1,ниска цена като за отделна услуга,общо взето и за това съм още на нея. За близалската тв не искам и да чуя-сърбал съм им попарите вече,сателитна не ме устройва че имам повече от един тв,а и не ми се рине вертикално сняг през зимата,на N3 явно не им трябват абонати щото 5 пъти пускам заявка, а те упорито ме заобикалят през 2 пресечки. Та така, пък и винаги съм бил на принципа -никога ама никога да не пускам различни услуги от един доставчик.

 

Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

Link to comment
Share on other sites

Лошо качество,липса на филмови канали,за сметка на това 1000 турски и арабски предавания (за мен абсолютно излишни). А за краденето то май всички го правят. За мен лично Гологановата телевизия е идеална-има връщане на канали,има къде да гледам Формула 1,ниска цена като за отделна услуга,общо взето и за това съм още на нея. За близалската тв не искам и да чуя-сърбал съм им попарите вече,сателитна не ме устройва че имам повече от един тв,а и не ми се рине вертикално сняг през зимата,на N3 явно не им трябват абонати щото 5 пъти пускам заявка, а те упорито ме заобикалят през 2 пресечки. Та така, пък и винаги съм бил на принципа -никога ама никога да не пускам различни услуги от един доставчик. Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

 

мда, това накъсване го има на HD каналите на твсат ком, a при дцц го няма в момента.

Link to comment
Share on other sites

Айде пак да обясним, че и обратно да беше положението, за да няма накъсване на телевизията и странен интернет, се налага пренастройване на по-голямата част от мрежата, което се прави за няколко дни, но нямаше как да се направи, защото техниците вардеха възловите шахти. При мен вече има сигнал на Гологанов и от това, което виждам каналите са около 200, като 115 от тях са каналите, които са в реално време, а другите са минусови. Тоест Гологанов излъчва 115 канала, от тях около 10 не работят поради техническа причина. Музикалните са преобладаващо чалга канали, няма и помен от VH1, VH1 Classic, MTV Rocks, MoozTV... За сметка на тях има няколко канала на Тянков и всичките възможни чалгии от спътниците. При Кирев, обаче, имаше много турски канали /10-12/, които в Пловдив не са добра идея и ако мисли пак да възстанови сигнала е силно препоръчително този пакет, защото са в един пакет, просто да не се пуска. Познавам хора, които само заради наличието на тези канали или поне такава бройка от тях, нямаше никога да им станат абонати. При Гологанов има ТВ+ и Филм+, но с отвратително качество, защото сваля от Делта през композит или поне така ми се струва. Научните канали ги сваля всичките от Булсатком пак, без дори да си прави труда да промени имената, тоест е запазил дори начина на изписване при Булсатком. Краде също и Евроспорт 2 Бундеслига БГ, но пак некадърно, защото каналът е 16:9 до дифолт, но той още веднъж го е пуснал и в момента на ТВ 16:9 скиорите изглеждат като шопари и пак май е от Делта, защото е ужасно мазало. Определено качеството при Кирев беше много по-добро, като изключим насичането, което дразни. Само като сравня звука на националните телевизии се усеща разликата - при Кирев бяха без компресия, а тук звукът е доста смачкан.

Интересно ми е да видя как ще компенсира абонатите си, ако утре пак няма смяна на сигнала.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Техник ранен заради война между кабеларки. Не трябва да стават такива работи, че още повече ще се намразят. Предишния път нали си бяха заформили някакво меле в някакъв коридор пред офис ли или стълбище нещо такова, с едни яки момчета беше клипчето.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...