Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

При теб явно има, в другата част вече няма...

Или е моментно или пак е имало случки.

Ако още 2-3 пъти се сменят операторите, поне двамата да се разберат да са им еднакви пакетите и на едни и същи честоти, та като има "превключване", да няма нужда от пресканиране :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Лошото е,че това ''превключване'' беше свързано с тридневна липса на сигнал и от двамата.В момента е Гологановата телевизия,ще видим до кога...Поне качеството е много добро.

Link to comment
Share on other sites

Ние няма да оставим гологанов на мира. Тази мрежа е собственост на ТВСАТКОМ и докато не си я получим няма да има мир. 2 години и половина чакахме , ще изчакаме още малко. Колкото и да бута наляво надясно ще дойде момент в който ще трябва да връща всичко. Законова държава, с царящо беззаконие - това е България. Дали ще има абонати, когато получим мрежата или няма да има такива на нея - това ще зависи само от гологанов. Така или иначе ще трябва да се сключват нови договори. Може би ще е най-добре да няма сигнал за повече време и да не остане нито един съществуващ абонат. Така няма да има спорове кой към кои е. Искахме всичко да мине безболезнено за всички(освен за гологанов, за когото няма как да е безболезнено), но явно няма как това да се случи. Ние от ТВ САТ КОМ сме изградили тази мрежа и НЯМА да я оставим в чужди ръце. Бъдете сигурни в това. И да се изясним Относно това кой откъде е - гологанов е от Асеновград. Всеки ден се прибира в Асеновград. Може би 50% от техниците му също са млади момчета от Асеновград и всяка вечер след работа се прибират в Асеновград. Тъй че тук няма Пловдив срещу Асеновград. Има правда срещу неправда. И ние не желаем от никого да взима страна. Ние си искаме нашето - нашата мрежа.
ТОВА ИЗЯВЛЕНИЕ Е ОТ ИМЕТО НА СЛУЖИТЕЛ НА ТВ САТ КОМ. ТО НЕ Е ОФИЦИАЛНА ПОЗИЦИЯ НА ФИРМАТА.

Edited by ТВСАТКОМ
Link to comment
Share on other sites

 Дали ще има абонати, когато получим мрежата или няма да има такива на нея - това ще зависи само от гологанов. Така или иначе ще трябва да се сключват нови договори. Може би ще е най-добре да няма сигнал за повече време и да не остане нито един съществуващ абонат. Така няма да има спорове кой към кои е.

 

един път изгубите ли абонатите, трудно ще си ги върнете. дори и половина. никой няма да ви чака, още по-малко пък конкуренцията, колкото и умряла да е тя в момента ... говоря предимно за кабелната, защото за интернет хората не чакат и два дни без сигнал. особено в почивните дни!

 

п.п. обърни внимание как някои компании си сменят бранда/името ... компании, които са били доста известни с "лоши практики", после как се опитват да привлекат нови абонати, ама хората помнят :)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

samkijot в момента ние нямаме абонати, тоест няма как ние да ги загубим.

 

струва ми се, че тук грешиш. вие имате абонати, ако щеш ги наричай "потенциални", защото за всеки един е важно единствено и само сигнала, таксата и условията(срочно/безсрочно). никой не се интересува в случая иван или драган пуска кранчето, а след като мрежата в момента е "обща" т.е. и единият, и другият може да пуска сигнал, за крайния потребител е от значение евентуалната замяна да стане безболезнено ... а безболезнено в случая значи "наличие на сигнал".

не знам каква е целта на гологанов, след като не виждам начин нещата преди 2 год. да се повторят, тъй като вече има постановление на съда ... затова ми е интересно, след като пари за "услугата" към момента едва ли някой би се решил да плати, защо са тези напъни от негова страна.

и друго ... след като вие сте си в правото(според съдебното постановление), защо вашите интереси не са защитени от органите? нали все пак 2 год. и кусур кирев е разчитал точно на това - че той е в правото си и държавата/съда ще отсъди в негова полза.

Link to comment
Share on other sites

Те и да имат потенциални абонати, Гологанов няма да спре. Аз затова предложих. Отивате и опатквате всички опорни шахти за кварталите. Режете кабелите, теглите ги, заварявате шахтите, като преди това им сложите и СОТ. А някой пипне, а го е отнесъл. Като не става со кротце, трябва и кьотек. Това е.

Link to comment
Share on other sites

Ние няма да оставим гологанов на мира. Тази мрежа е собственост на ТВСАТКОМ и докато не си я получим няма да има мир. 2 години и половина чакахме , ще изчакаме още малко. Колкото и да бута наляво надясно ще дойде момент в който ще трябва да връща всичко. Законова държава, с царящо беззаконие - това е България. Дали ще има абонати, когато получим мрежата или няма да има такива на нея - това ще зависи само от гологанов. Така или иначе ще трябва да се сключват нови договори. Може би ще е най-добре да няма сигнал за повече време и да не остане нито един съществуващ абонат. Така няма да има спорове кой към кои е. Искахме всичко да мине безболезнено за всички(освен за гологанов, за когото няма как да е безболезнено), но явно няма как това да се случи. Ние от ТВ САТ КОМ сме изградили тази мрежа и НЯМА да я оставим в чужди ръце. Бъдете сигурни в това. И да се изясним Относно това кой откъде е - гологанов е от Асеновград. Всеки ден се прибира в Асеновград. Може би 50% от техниците му също са млади момчета от Асеновград и всяка вечер след работа се прибират в Асеновград. Тъй че тук няма Пловдив срещу Асеновград. Има правда срещу неправда. И ние не желаем от никого да взима страна. Ние си искаме нашето - нашата мрежа.

ТОВА ИЗЯВЛЕНИЕ Е ОТ ИМЕТО НА СЛУЖИТЕЛ НА ТВ САТ КОМ. ТО НЕ Е ОФИЦИАЛНА ПОЗИЦИЯ НА ФИРМАТА.

Да ти кажа мен не ме интересува на кой е мрежата. В момента получавам сигнал с уникално качество от Гологанов. Телевизионния пакет също е без аналог. Така че за мен като потребител е важно да получавам тази услуга. Вашето качество на цифрова телевизия беше ужасно. Ако мрежата е ваша, то правилния начин е да се уведомят абонатите, че предстои смяна на собствеността на мрежата и услугата ще се прекъсне след еди колко си време. След това ако някой иска да сключва договор с вас и да си гледа. А не да ми се натрапвате както сега.

Link to comment
Share on other sites

Те и да имат потенциални абонати, Гологанов няма да спре. Аз затова предложих. Отивате и опатквате всички опорни шахти за кварталите. Режете кабелите, теглите ги, заварявате шахтите, като преди това им сложите и СОТ. А някой пипне, а го е отнесъл. Като не става со кротце, трябва и кьотек. Това е.

 

Те тия шахти не бяха ли на Бтк.-къв СОТ кво заваряване.

 

Следващата стъпка след като си вземете мрежата от Гологанов е да направите това което предлага колегата и с кабелите на Близу,N3,Кулбокс,Виваком и тн. Покрай недоволството на абонатите им да съберете някой клиент.....

 

Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

 

Edited by lukather
Link to comment
Share on other sites

Страшно нагло изказване от Тв Сат Ком ! Нямали да спрат , абе каквото искате правете ама клиентите да не страдат , разбирайте се законово всичко да е 6 и тогава действайте . Накрая да не завардят самите киенти шахтите и да видим кой къде ще пипа ! Гаражни изпълнения от гаражни фирми !

Link to comment
Share on other sites

Не, шахтите са си техни. Гологанов само изтегли главните кабели от шахтите не ТВСАТ и ги вкара в тези на БТК, до които по някакъв начин е закарал сигнал. Всичко оттам си минава през шахтите на ТВСАТКОМ. Затова предложих, така и така са си техни шахтите, ако искат могат да си изкарат кабелите и да си ги приберат. Или да си приберат оборудването - все тая. Идеята ми е около месец да няма сигнал. Оттам е ясно, че нито един абонат няма да остане. По нещата, които чета и разбирам, Гологанов няма много свободни пари и няма да може да плати на БТК наем за цял град. Все някога ще се спре. После ТВСАТКОМ правят един подбран пакет, ако ще и с 100 канала, пускат цифровите пакети свободни, само безсрочни договори с ниска такса и са те. Пазар има, трудно, но ще тръгне и пак ще е по-добре от това да имат канална мрежа, но да нямат и лев приход.

 

@z-man - то законовото го има. Има решение на съда, което е потвърдено на последна инстанция ВКС. Въпросът е, че Гологанов не е съгласен с него и плаща тук и там. Поне това се вижда и разбира. ТВСАТКОМ си имат документи, имат си разрешителни и всичко, но Гологанов не пуска кокала... Как да се оправиш с такова нещо? Като не става с добро, абонатите ще страдат, няма как в случая. Другия вариант е да го оставят да си прави каквото си иска, но това се сещаш, че няма как да стане.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Те тия шахти не бяха ли на Бтк.-къв СОТ кво заваряване. Следващата стъпка след като си вземете мрежата от Гологанов е да направите това което предлага колегата и с кабелите на Близу,N3,Кулбокс,Виваком и тн. Покрай недоволството на абонатите им да съберете някой клиент..... Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

Простотия.

Edited by sharkbg
Link to comment
Share on other sites

Каквито и документи да има налице , щом се прескачатзначи има начини , да си опекат работата докрай и тогава , в един идеален случей клиента изобщо не трябва да разбира кое , кой и какво става в доставчика . Мен като клиент изобщо не ме интерсува кой градил мрежа , кой давал пари и тн. Аз имам договор , плащам редовно и искам сигнал . Не тука някакви техници или касиери да се пънат в обяснения как нямало да си дадат шахтите . Все мие тая откаде ми е сигнала  , не сега при всяко забиване на сигнала да настръхвам че пак някой е работил с ъглошлайфа !

Link to comment
Share on other sites

Каквито и документи да има налице , щом се прескачатзначи има начини , да си опекат работата докрай и тогава , в един идеален случей клиента изобщо не трябва да разбира кое , кой и какво става в доставчика . Мен като клиент изобщо не ме интерсува кой градил мрежа , кой давал пари и тн. Аз имам договор , плащам редовно и искам сигнал . Не тука някакви техници или касиери да се пънат в обяснения как нямало да си дадат шахтите . Все мие тая откаде ми е сигнала  , не сега при всяко забиване на сигнала да настръхвам че пак някой е работил с ъглошлайфа !

Ми търси си го от Гологанов, не от форума!

Или ще кажеш, че ще отидеш доброволно на касата на другите да си платиш...?

Тоя филм е гледан(игран) отдавна, ако всичко на Гологанов беше наред, нямаше да имам тяхна техника у нас...

Link to comment
Share on other sites

Приятелю аз нищо не търся във форума нещо си се объркал , просто изказването на Тв Сат Ком ми се стори много нахално !

Както казах мен ,а и ( предполагам ) всички други клиенти на този оператор не ни интересува кое е наред и кое не , тва си си проблеми на собствениците да си им берат дерта . в тази ситуация дерта го берат клиентите .

Link to comment
Share on other sites

Приятелю аз нищо не търся във форума нещо си се объркал , просто изказването на Тв Сат Ком ми се стори много нахално !

Както казах мен ,а и ( предполагам ) всички други клиенти на този оператор не ни интересува кое е наред и кое не , тва си си проблеми на собствениците да си им берат дерта . в тази ситуация дерта го берат клиентите .

Напротив...

Защо не виждам множество протестиращи пред офиса на ДЦЦ, както е пред ЕВН?! Нима не ви ограбват?! Нима не е наглост да ми лепят бележки на вратата и да ми досаждат на телефона за неща, за които нямат документи?!

Може да не ми отговаряш...това не са въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Те тия шахти не бяха ли на Бтк.-къв СОТ кво заваряване. Следващата стъпка след като си вземете мрежата от Гологанов е да направите това което предлага колегата и с кабелите на Близу,N3,Кулбокс,Виваком и тн. Покрай недоволството на абонатите им да съберете някой клиент..... Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

Простотия.

 

Ъхъ ! Цялата ситуация е такава. :-)

 

Turn off this option! Nexus 7 Turn off this option! HD

Link to comment
Share on other sites

Каквито и документи да има налице , щом се прескачатзначи има начини , да си опекат работата докрай и тогава , в един идеален случей клиента изобщо не трябва да разбира кое , кой и какво става в доставчика . Мен като клиент изобщо не ме интерсува кой градил мрежа , кой давал пари и тн. Аз имам договор , плащам редовно и искам сигнал . Не тука някакви техници или касиери да се пънат в обяснения как нямало да си дадат шахтите . Все мие тая откаде ми е сигнала  , не сега при всяко забиване на сигнала да настръхвам че пак някой е работил с ъглошлайфа !

 

Нали знаеш добрата стара БГ поговорка: което не става с пари, става с много пари.Така, че винаги ще има начин, без значение тоя и онзи съд какво е решил, след като няма органи които да следят дали решението се изпълнява както трябва.

@sharkbg , @lukather шахтите както и цялата мрежа в града си е на ДСС.Не беше толкова отдавна когато бяха разкопали целия град.До всеки вход на блок има по няколко дебели... маркуча :) Едните са на Близу, другите на ДСС.Както каза @Lucky Luciano идеята е да си имаш собствено трасе, за да не плащаш на БТК за ползването на шахтите им (ако не се лъжа, кулбокс са така).

Така, че тук става дума за мноооГООО пари и Гологанов няма да се откаже лесно/скоро (освен, ако не се намесят компетентните органи, което явно няма да стане ).

Link to comment
Share on other sites

Тъй като никоя медия не си направи труда или по-точно нямаше сметка да чуе и другата гледна точка, ето интервю с Величко Апостолов, в което обяснява какво е станало.

 

Edit: Между другото в този момент, в къщата срещу мен са техниците на N3.

Резултат: DCC 0 - 3 N3 ;)

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Този Величко Апостолов като го чета излиза, че е адвокат на Кирев, а не съдия-изпълнител. Шантава работа.

 

съдия-изпълнителят излиза на "сцената", когато вече има постановление на съда и той е разпоредил конкретни действия. тъй като държавата, в частност съдебната система, е доста тромава машина(освен ако не се обслужва политически интерес), клиентите използват тези хора, които задвижват по-бързо нещата ... кирев е спечелил делото и е наел величко апостолов, за да може "прехвърлянето" да стане по-бързо и "безболезнено".

Link to comment
Share on other sites

За сега нищо не са казали, но 100% ще има компенсации според мен. Единствената компенсация за момента е, че нито един канал не е кодиран, включително и HBO/Cinemax

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...