Jump to content
BulForum.com

DCC


Recommended Posts

Ще падне голямо делене на абонати.Пак няма да се знае кой, къде, как, защо е рязал и към коя от двете фирми е (единия ще държи една част от мрежата, другия другата част).

За мен най-правилното е да се сменя достачика или да се зареди човек с много търпение и нерви (поне около месец).

 

П.С. Някой може ли да качи сканиран/сниман договора?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Защото тези шахти са до централата и е логично, когато там има достъп Кирев, да си пусне негов сигнал. Това ви обясних - единия има централа, другия част от мрежа. Другия /Гологанов/, за да докара сигнал до мрежата, която се води негова, трябва мине през тази на Кирев, а това няма как да стане. Сега ще поразкопаят центъра, Гологанов ще пусне без разрешение тръби, с които ще свърже централата, с частта от неговата мрежа или ще ходи след Кирев и ще реже. Такива тъпотии.

Link to comment
Share on other sites

Тоя Гологанов само като му слушам произношението разбирам какъв див селяк е. То ако не си див селяк не можеш да го направиш тоя цирк. Честно казано не знам как някой след онова, което се случи преди две години, въпреки всичко е решил да му даде кредит на доверие. Аз лично му бих шута от три адреса още тогава.

Link to comment
Share on other sites

Аз също се чудя. Що за мазохизъм?

Истината е, че по-голямата част от абонатите на DCC са хора, които искат тънката. Ако ще с 1лв. да е по-ниско, да е по-ниско. В този смисъл, те не са придирчиви и могат да изкарат известно време без сигнал. Още повече, че им е казано, че ще има гювеч за периода без сигнал и те са на 6 от този факт.

Разбирам да си щипваш сигнал - тогава все тая, на харизан кон зъбите... знаете, но да плащаш и да се ебават с теб...

Link to comment
Share on other sites

на мен ми е интересно друго нещо ... как се получава цифров сигнал през цифровия тунер на телевизора, а през цифровия приемник на дцц(отделното устройство) няма такъв сигнал. не съм наясно с преноса на цифрова, но съм убеден, че в момента този пакет от програми не е на дцц ... появиха се някакви мтв-та, които никога досега дцц не са ги имали в пакета си. явно са краднали сигнал от някой и го пускат аванта на абонатите си, само и само да не ги разкарат ... но е факт, че през тяхните устройства цифров сигнал няма!

Link to comment
Share on other sites

Кирев е пуснал сигнал, като пакетите са на други честоти от тези на Гологанов, в този смисъл, вероятно Гологанов ще си търси приемниците... някога.

Link to comment
Share on other sites

И сега....на кой трябва да плащаме. И да попитам, само на мен ли HD пакета канали на bTV приемани с цифровия тунер на тв-то се разпада?

Link to comment
Share on other sites

И сега....на кой трябва да плащаме. И да попитам, само на мен ли HD пакета канали на bTV приемани с цифровия тунер на тв-то се разпада?

 

Според мен мрежата ще се разцепи на две и трябва да изчакаш за да разбереш в на кой от двамата района попадаш :) Съответно къде ще плащаш.

Link to comment
Share on other sites

Според мен мрежата ще се разцепи на две и трябва да изчакаш за да разбереш в на кой от двамата района попадаш :) Съответно къде ще плащаш.

 

Няма как една физическа мрежа, да се разцепи на две.

Не плащайте на никого, почти съм сигурен, че за март, а може би и април няма да има изключвания и ще гледате гратис.

Пак казвам на хората, които са със срочни договори - пускайте жалби и предизвестия за прекратяване. После да не се окаже, че дължите едни пари на Гологанов.

Link to comment
Share on other sites

Ами Lucky Luciano аз от 19.02.2013/20.02.2013/21.02.2013 нямам сигнал от сключеният договор с DCC!

Това че ТВСАТКОМ включва сигнала на някой потребители и се опитват да ги откраднат от Гологанов, мен лично не ме интересува... Ако искат ТВСАТКОМ и DCC да продължават да спорят, колкото си пожелаят!

Въпроса е следният DCC трябва навсякъде да прекара алтернативна мрежа, но това за колко време ще стане никой не се наема да каже... През това време договорите на DCC са под голяма въпросителна, вече колко са актуални, при положение, че хората нямат сигнал от него!

Някой трябва да даде пояснение от DCC -> Цифрова Кабелна Корпорация , защото потребителите разтрогнат ли договорите си посредством КЗП, Корпорацията загива, защото повече едва ли някой ще се обвърже към тях като Оператор... :\

Схемата е много крива, защото аз съм доволен абонат на DCC -> Цифрова Кабелна Корпорация и честно казано не искам да се махам от тях, обаче като няма сигнал 1 2 седмици, какво да предприема?

Или някой от DCC да поясни някакви срокове или всички да пускаме Жалба до КЗП и Жалба до DCC!

Link to comment
Share on other sites

От ДЦЦ ще кажат, че в най-кратки срокове, което означава, че и те не знаят.

Ако съм на ваше място, все пак ще си прекратя договора, ще си върна оборудването СРЕЩУ СЪОТВЕТНИЯ приемо-предавателен протокол, а после, ако се възстанови всичко, пак ще им стана абонат, като тогава със сигурност няма да има срочни договори, защото целта ще е максимален брой абонати, тоест поделяне на абонатите, без договори.

 

Ясно ми е заради кои канали искате DCC. Тези канали ги има всичките и при N3. В този смисъл - ако имате вариант N3, просто се прехвърлете на тях, като толкова не можете без тези канали. Там поне няма опасност от пинизи. Не знам цените на DCC, но при N3, всичко беше 30лв., това по спомен.

Link to comment
Share on other sites

Братле, аз съм абонат на DCC на едно място и Cooolbox на друго място! В Cooolbox всички канали си ги има, при това законно! Проблема е че не ми се занимаваше да прехвърлям всичко, но май ще ми се наложи...

Link to comment
Share on other sites

Е, какво толкова имаш да прехвърляш. Въпреки отношението ми към Кулбокс и по-точно към мрежата в района, в който живея аз, защото вече им ползвам услугата на две места на центъра и си е перфе, изобщо как можеш да сравняваш DCC и Кулбокс? Щом имаш Кулбокс или N3, няма какво да правиш при Гологана, защото изобщо не знаеш кога ще имаш нормална услуга.

 

 

Кои са тия толкова специални канали с които тия мошеници държат абонати?

 

TV+, Film+, целия пакет Al Jazeera Sport 1...8, както и двата спортни HD канали пак на Al Jazeera.

Всичко друго е пълнеж.

И другия оператор излъчват каналите на Al Jazeera, както и тези на Булсатком нерегламентирано, но поне другия оператор е сигурен, че няма да изгасне неочаквано и абонатите да се чудят какво да правят.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Е, какво толкова имаш да прехвърляш. Въпреки отношението ми към Кулбокс и по-точно към мрежата в района, в който живея аз, защото вече им ползвам услугата на две места на центъра и си е перфе, изобщо как можеш да сравняваш DCC и Кулбокс? Щом имаш Кулбокс или N3, няма какво да правиш при Гологана, защото изобщо не знаеш кога ще имаш нормална услуга.

 

 

 

TV+, Film+, целия пакет Al Jazeera Sport 1...8, както и двата спортни HD канали пак на Al Jazeera.

Всичко друго е пълнеж.

И другия оператор излъчват каналите на Al Jazeera, както и тези на Булсатком нерегламентирано, но поне другия оператор е сигурен, че няма да изгасне неочаквано и абонатите да се чудят какво да правят.

 

Добавям и Хоби тв , но N3 не го предлагат иначе до сега да съм се махнал от ДЦЦ така и така аз съм на безсрочен договор !

Link to comment
Share on other sites

Да, и Хоби го имаха DCC. Сега се сещам, още като ставаха първите разправии между двамата и първо Кирев пусна сигнал, кои бяха каналите - целия пакет на Булсатком. Дори бяха подредени, както излизаха по булсатските транспондъри. Все едно бях на Булсатком. После, когато Гологанов взе мрежата, ги разбърка и доста канали се дублираха. Сега някой да каже какво е положението?

Аз довечера, че ще се закача да поръчкам, ще се закача, ама...

Link to comment
Share on other sites

Няма как една физическа мрежа, да се разцепи на две.

Не плащайте на никого, почти съм сигурен, че за март, а може би и април няма да има изключвания и ще гледате гратис.

Пак казвам на хората, които са със срочни договори - пускайте жалби и предизвестия за прекратяване. После да не се окаже, че дължите едни пари на Гологанов.

 

Има, просто всеки става собственик на отделно парче от градската мрежата и започва да копа/пуска по шахти на БТК кабели за да ги свърже и докара сигнала до клиенти/централа

От касите са казали, че няма проблем да се прекрати договора.Просто отивате с и си носите оборудването и казвате, че искате да прекратите договора.Ако се правят на интересни им казвате, че от тук директно отивате в КЗП (но не вярвам да има проблем).

 

При нас, фамилията седи на ДСС, само заради тъпите "минусови" канали.То не бяха сериали, то не беше чудо...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Тъй, закачих се на мрежата и дори нет тръгна.

Цифровите започват от 626MHz, а последният пакет е на 858MHz, през 8MHz. Основния с БНТ1 е на 658, както беше преди години. Не знам дали има NIT, тъй като пуснах пълен скан. Общо 203 цифрови, 34 радиостанции и 53 аналогови канала с перфектно качество. Всичките цифрови канали са свободни, като пакета е по-разнообразен от този на Гологанов. Има много HD канали, включително филмови, всички Джазири и т.н.

 

@exabyte - да, може да се направи разделяне, но ще отнеме ресурс и време. А и сега Кирев може да подпука Гологанов и ще стане още по-зле. Като се прибирах с колата, видях работници да копат из едни зелени пространства от северната страна на Вапцаров между Македония и Бъкстон. Може да са на N3, но нямаха обозначителни знаци, та предположих, че може да са на Гологанов или Кирев хора.

 

Като са ти належащи минусовите канали - пускай N3.

 

Ще спечели този, чиято цифрова е изцяло свободна. Сега доста хора ще изгорят с CAM модулите, които си купиха от DCC.

 

Edit: Има и пакет на 402/6875/64 - там са HBO, HBO Comedy, Cinemax, Cinemax 2 и още няколко канала. След второ сканиране са общо 220 цифрови.

 

Edit 2: Сега като гледам едни документи, излиза, че Гологанов я има 2-3 шахти, я не. Май за него нещата приключиха дотук. Кирев има разрешения за строеж още от времето на Чомака - 2006г. за всички райони. Не видях само за Тракия, но допускам, че има и за там. Сега като се замисля, май преди години, когато Гологанов взе мрежата, стана ясно, че само на територията на Централен има спорни шахти, за които той получи разрешение да ползва, докато текат делата.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Кючука. Доколкото разбирам от техния сайт:"СИГНАЛЪТ ЗА КАБЕЛНА ТЕЛЕВИЗИЯ, ЦИФРОВА ТЕЛЕВИЗИЯ И ИНТЕРНЕТ В РАЙОНИТЕ ЮЖЕН,ТРАКИЯ ЗАПАДЕН И ЧАСТИ ОТ ЦЕНТРАЛЕН Е ПУСНАТ. ТЕХНИЦИТЕ НА КОМПАНИЯТА ПРОДЪЛЖАВАТ ДА РАБОТЯТ."

Link to comment
Share on other sites

Цифрова Кабелна Корпорация се обръща към своите абонати с молба да не се
поддават на провокации и в момента да не извършват плащане за услугите
телевизия и интернет към лица или фирми, с които нямат договорни
отношения.

По повод това! -> АЗ ЛИЧНО НЯМА ДА ПЛАТЯ НИТО НА ВАС , НИТО НА НЯКОЙ ДРУГ, ДОКАТО НЕ СИ ОПРАВИТЕ ГЛУПОСТИТЕ.... СЪЩО ТАКА ИМАМ ЛИ ОПЦИЯ ЗА СМЯНА НА ДОСТАВЧИКА НА ТОЗИ АДРЕС, КЪДЕТО СЪМ... МЕ ГУБИТЕ КАТО АБОНАТ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...