Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

БТК за 25лв:

btk.png

Нетгруп за 20лв:

netgroup.png

 

Станах студент в друг град и какво се оказа - нормален нет има само в София, Пловдив, Варна, в малките градове само някакви жалки подобия на доставчици и БТК :sick

Може би и целта на БТК са точно тези населени места, където няма никаква конкуренция и хората доволни си плащат за мизерния им нет (след като няма по-добър избор).

С тоя "ъплоуд" си развалих коефициента във всички тракери да ги е** :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ми не играеш щото досега се гъбарка на бТК

 

По-интересно ми е да се гъбаркам отколкото да пуцам някакви изроди (отделно че като се зарибя и после става страшно) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

да питам заещите,че съм си заебал договора някъде.

след изтичане на първата година,ако не се заяви изрично,договора автоматично се подновява за още една година ли?

Link to comment
Share on other sites

да питам заещите,че съм си заебал договора някъде.

след изтичане на първата година,ако не се заяви изрично,договора автоматично се подновява за още една година ли?

да

Link to comment
Share on other sites

Не, след изтичането на 11 месеца имаш около 10-15 дена да го прекратиш (може и по-рано, но трябва да платиш до края на договора - квото ще да ти говорят може да го прекратиш по всяко време просто им даваш за още месец-два-три парите авансово - това е).

 

Ако не подадеш заявление че прекратяваш договора той се подновява автоматично за срок от още 1 година (или 2 ако е бил двугодишен)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Здравейте, дано не съм пропуснал такава тема, но поне от търсенето ми не отрих нищо. Проблемът е следния - опитвам се да подкарам Windows Remote Desktop, TightVNC, Web server и SSH и т.н.(web server-a и ssh са под CentOS 5.3). Успявам, но само на локално ниво т.е. с вътрешното ми ИП 192.168.1.5 в случая. Регистрирал съм се dyndns.org и съм инсталирал техният клиент на двете ми локални машини за да ми хваща реалното ИП. Идеята ми е да мога да се вържа от вън към тези програми (Windows Remote Desktop, TightVNC, Web server и SSH) с hostname-a от dyndns. За целта разбрах, че трябва да се направи port forwarding. В момента машините ми са само зад БТК рутера, който е ZXDSL 531B. Прилагам и скрийн на port forwarding настройките ми:

 

thumb-C6DE_4B0BA27F.jpg

 

Изключил съм и всички възможни файъруоли, тъй че мога да елиминирам и това като причина. Ако някой ми каже къде точно бъркам в настройките за да подкарам тези програми и те да са видими отвън ще съм му много благодарен.

Edited by Fr0Zen
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, дано не съм пропуснал такава тема, но поне от търсенето ми не отрих нищо. Проблемът е следния - опитвам се да подкарам Windows Remote Desktop, TightVNC, Web server и SSH и т.н.(web server-a и ssh са под CentOS 5.3). Успявам, но само на локално ниво т.е. с вътрешното ми ИП 192.168.1.5 в случая. Регистрирал съм се dyndns.org и съм инсталирал техният клиент на двете ми локални машини за да ми хваща реалното ИП. Идеята ми е да мога да се вържа от вън към тези програми (Windows Remote Desktop, TightVNC, Web server и SSH) с hostname-a от dyndns. За целта разбрах, че трябва да се направи port forwarding. В момента машините ми са само зад БТК рутера, който е ZXDSL 531B. Прилагам и скрийн на port forwarding настройките ми:

 

thumb-C6DE_4B0BA27F.jpg

 

Изключил съм и всички възможни файъруоли, тъй че мога да елиминирам и това като причина. Ако някой ми каже къде точно бъркам в настройките за да подкарам тези програми и те да са видими отвън ще съм му много благодарен.

В момента си настроил само заявките към порт 61000 да се пренасочват към порт 61000 на вътрешен адрес 192.168.1.3

За да направиш това, което искаш трябва направиш пренасочване на порт за всяка "услуга", която искаш да е видима отвън.

 

ПРИМЕР:

Имаш сървър на адрес 192.168.1.2 и искаш да имаш SSH достъп до него.

Пренасочваш порт 22 към порт 22 на адрес 192.168.1.2.

 

Аналогично го правиш и за устаналите услуги.

 

Ако искаш да имаш достъп до няколко машини през VNC (и клонингите му) можеш да използваш следната схема:

- адреси на компютри от вътрешната мрежа от 192.168.1.10 до 192.168.1.15

Правиш пренсочване:

порт 5910 към порт 5900 на 192.168.1.10

порт 5911 към порт 5900 на 192.168.1.11

и т.н.

по този начин отвън с избор на порт ще имаш достъп до точно определена машина, а и съответствието се помни лесно

 

EDIT:

Сега видях, че всъщност си пренасочил всички портове от 1 до 61000 към 192.168.1.3

Би трябвало да нямаш проблеми отвън да "виждаш" всички услуги, които вървят на този адрес.

 

Такова мащабно пренасочване е по-добре да се направи с DMZ към машината, на която вървят най-много услуги. За услугите, които вървят на останалите компютри ползвай пренасочване на портове. Пренасочването се изпълнява с приоритет пред DMZ и няма да имаш конфликти.

 

За една от връзките ни ползвам ADSL, обаче преди повече от година съм префлашнал 531B с фърмуер на Dynalink 3.63u и съм направил пренасочванията точно по този начин - комбинация от DMZ и Port Forwarding

 

Тук има демо на фърмуера и може да поразгледаш настройките.

http://www.cormain.com.au/demo/D1025W/

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговора :) Успях в крайна сметка след няколко часа борба да се справя с точните настройки. За тези които се интересуват, главната ми грешка беше в това че бях пренасочил всички портове към локалното ми PC, след това исках да направя същата заявка за сървърът ми(който всъщност е 192.168.1.4). Описването порт по порт свърши чудесна работа.

Link to comment
Share on other sites

Взех си Wi-fi на BTC ADSL, но скоростта ми варира от 12 до 54Mbps. Нормално ли е това? Отделно компа ми е на 2 метра от Wi-Fi модема, а Signal strenght ми е на 74%.

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам Wi-fi и за сега нямам никакви проблеми. През 3 стени ми лови сигнал безпроблемно, като през 2 сигнала ми е към 80%. Проблема трябва да е при теб :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Виждам че на колегата по горе сте отговорили , че договора се подновява автоматично за 1год., но въпросите са ми следните, някой пази ли си договора от 2007г., интересува ме как точно е формулирано това с автоматичното подновяване едностранно, че не ми харесва тая работа, а не мога да си намеря договора...

И другото което ме интересува е някой пази ли нещичко, от това, което подписахме или по-скоро заявихме по интернет при преминаването от 2 мегабита на 6 мегабита, аз си мисля, че там имаше нещо за 1год и аз го подписах с тази идея, а във Виваком ме убеждават, че то нямало значение и ми важи старият договор.

С две думи не мога да се откажа от техните услуги до август месец, а не смятам да имам нищо общо с тях никога повече.

Link to comment
Share on other sites

Както казах - за можене - може - отказваш се на момента като заплащаш накуп останалите такси до края на договора си. Нищо че няма да ги ползваш. А и като се отказваш е хубаво да им занесеш модема (и адаптера и кабелите вкл. лан кабелчето от модем към компютъра ти) си за да не ти начислят към следващата сметка за телефона и стойността на тез хави.

 

Аз така направих но ми оставаха 2 месеца само (или беше 1).

 

Другия момент е ако нещо имаш проблеми ги тормозиш и се обаждаш ако трябва по 3 пъти на ден за да може след това да заявиш след 3тата седмица обаждания всеки божи ден че искаш да се откажеш понеже те не си вършат работата и не си отстраняват проблема - при мен имаше един такъв момент и след подобно заявление дойде още на следващия ден техник и смени модема ми и след това беше 6+ всичко (това преди 3-4 години).

 

Всъщност в този ред на мисли какво не ти харесва в техния интернет? Освен че има и по-бързи.

Link to comment
Share on other sites

...няма ъплоуд, има голям пинг, международните скорости са смешни - какво толкова БТК е перфектен доставчик, това са дреболии :laughing:

Link to comment
Share on other sites

...няма ъплоуд, има голям пинг, международните скорости са смешни - какво толкова БТК е перфектен доставчик, това са дреболии :laughing:

за това говоря

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

В момента тегля от Rapidshare с 15к, от thepiratebay с 4-5к, форума като го отварям цъкам по 5 пъти рефреш и чакам по 1 минута на страница.

Ето и спиидтест:

692084797.png

692088286.png

Така е от седмица confused.gif

Това е в Шумен, където съм студент и доставчиците са БТК и някаква кабелна.

Чудя се да се обаждам ли на съпорта да вдигам скандали?

Като се има предвид, че няма алтернатива май няма смисъл cry.gif

Edited by Overdrive
Link to comment
Share on other sites

Можеш да им се да им вдигнеш скандал ама ефекта ще е нулев, освен да чуеш любезни думи от тях друго не е много вероятно да стане.

Link to comment
Share on other sites

В момента тегля от Rapidshare с 15к, от thepiratebay с 4-5к, форума като го отварям цъкам по 5 пъти рефреш и чакам по 1 минута на страница.

Това е в Шумен, където съм студент и доставчиците са БТК и някаква кабелна.

Чудя се да се обаждам ли на съпорта да вдигам скандали?

Като се има предвид, че няма алтернатива май няма смисъл cry.gif

Винаги има смисъл да вдигаш скандал, когато си прав.

Това са резултати от тарифа Net BIZ 6

 

692444087.png 692436776.png

692435881.png 692435234.png

Link to comment
Share on other sites

В момента тегля от Rapidshare с 15к, от thepiratebay с 4-5к, форума като го отварям цъкам по 5 пъти рефреш и чакам по 1 минута на страница.

Ето и спиидтест:...

 

Зле е. Имам един клиент със склад в Търново (малко извън него де - определено не е в центъра) и нета е повече от перфектен - има камери и се гледат в реално време.

 

Провери окабеляването при теб и ако трябва смени си кабелите до розетката но оттам насетне ги тормози да дойдат да погледнат в махалата къде какво не им е наред.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Зле е. Имам един клиент със склад в Търново (малко извън него де - определено не е в центъра) и нета е повече от перфектен - има камери и се гледат в реално време.

 

Провери окабеляването при теб и ако трябва смени си кабелите до розетката но оттам насетне ги тормози да дойдат да погледнат в махалата къде какво не им е наред.

 

Знам, че е зле - преди теглех с 1,2MB бг торенти, сега в най-добрия случай 4-500к, а понякога няма пинг и не мога да отворя нищо , но ми върви каквото вече тегля confused.gif

Явно цялата работа наистина е от лоши връзки из квартала, защото преди да се развали времето нямах проблеми. Не съм се обаждал, защото съм в самия център и едва ли ще се хване някой че имат лоши връзки - ще обяснявам 5-10 минути, ония ще ме прекъснат на средата, казвайки че имам нет и всичко е наред...

Дано да се разтопи напълно снега скоро, пък ако не ще му мисля lol.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Когато рестартирам компютърът след това винаги ми се налага да рестартирам по няколко пъти модема, за да ми се отварят интернет страниците, а пък мюторента може да сваля и ъплоадва през това време. Друг има ли такъв проблем с БТК?

Link to comment
Share on other sites

От почти месец съм подел кампания да сменя БТК като доставчик на каквито и да било услуги, на всички клиенти, които консултираме. Задачата се оказва не особено трудна, предвид "услугите", които предлагат. Вече имам 2 АДСЛ -а подготвени за махане, 3-4 телефонни номера, а тепърва започваме.

Причините са много: като примерно няколко дневни изчаквания да си оправят "услугата", или пък няколко часови опити за свързване с "кол центъра" им, само за да ми каже някой след 10 -тото прехвърляне и изчакване... да си рестартираме... ВСИЧКО !!!

Но последната капка беше смехотворните им опити да ме откажат да си прехвърля всички телефонни номера на друг оператор - просто от 1 месец имат "технически затруднения" в издаването на сертификати за преносимост. Гениалната компания всичко си смени, само не и основното.

Малко като вица: Нов бардак със стари к...и не се прави ... Просто от БТК нищо не става.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...