Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

...

И аз отдавна искам да разкарам всичко що е БТК, засега имаме само един стац. телефон, който скоро може да не ми трябва. В случая е на инвалиден план 8 лв с включени 300 минути към стац. телефони, но забележете, само на БТК.

Последните 2 месеца се наложи да говорим с доста различни телефони и накрая каква беше изненадата в сметката, повечето не са били на БТК (032 всичките), а на Глобул, имали някакви планове и те за прехвърляне на стац. тел-ни. Та така :) .

И сега допълнителния главобол е: 1) или абс. всеки да разпитаме дали е на БТК или не, 2) да му повярваме, защото немалко дори не знаят на какво са и лъжат че са на БТК, примерно по офиси), 3) отново циганските номера със "стрелите" или да караме другите да ни набират, щото 10-15 мин. разговор ще ни вкара в беля.

Това за майка ми.

Но айде, в случая се търпи заради таксата от 8 лв и 300-те минути, въпреки горните главоболия. Да де , ама нали вече леко се опарихме веднъж от незнание или несъобразяване че повечето вече май са на Глобул.

Но за нет и други услуги... не бих и помислил.

 

Да, ама рекламите по телевизиите са гръмки - Много Повече от интернет! Хаха. Направо техните реклами (е, не само те) могат да те прекарат през най-различни състояния, смях, сълзи, яд, гняв, съжаление към абонатите им и т.н., докато ги гледаш. Но единствената реакция поне у нас е - ВЕДНАГА се сменя канала или се натиска Муте.

 

То и другите опереатори не са много стока, па после "в услуга на клиентите" - дрън дрън, то една реклама имаше дето добре се вписваше в ситуацията, ония в асансьора дето оная ражда, а оня наизвади 10 гсм-а, в различни схеми, оператори, за разговори с тоя и оня, и накрая с никой не можа да се обади и взе да крещи за помощ с цяло гърло, нали! Колко тъжно и вярно е това.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И аз отдавна искам да разкарам всичко що е БТК, засега имаме само един стац. телефон....

хаха вашето е интересно , но я чуйте моите патила: Наскоро поискахме да ни пуснат телефон и факс ...всичко точно спазено пари , определено време , платено ... докато не дойдоха да го пускат. Нашата фирма е в двора на одавна разпродаден завод. Всичко е на фирми. И появяват се хората и ни казват : амииии вие сте във ведоство, ние НЕ МОЖЕМ да пускаме връзки в ведоствени обекти , етоооо ще ви пуснем 2 чифта до бившата централа която е до портала и от там нанатък сте вие. Добре бе питаме, що не вземете да го пуснете вие ако щете на частно ? " О нееее трябва да се вземе отпуска , това е 2 дена работа....." И накрая 3 човека разпъваме 170 метра телефонене кабел закупен от нас и така.... вече имаме всичко :sayjin А после се появяват и ни казват - а бе що не ви прекараме и bTK интернет ? Благодаря, вече ни прекарахте яко веднъж , а мъжко д**е само веднъж се прекарва :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Реших малко да размърдам тази тема :)

http://capital.bg/biznes/kompanii/2010/07/30/939954_bernar_moskeni_kupuvachut_na_btk_moje_da_e_iasen_do/

 

Най-важното от интервюто:

Планирате ли да предложите IPTV услуга (телевизия, доставяна по интернет кабел до телевизора)?

- Стратегията ни е да развием високоскоростния достъп до интернет. Скоростта, която предлагаме, е между 6 и 20 мегабита/сек, качеството е добро. Относно капацитета той е малко под това, което предлагат LAN операторите. Така или иначе искаме да внедрим оптична мрежа, за да достигнем 100 мегабита/сек. Сега избираме между "оптика до сградата" (FTTB - Fiber to the building) или "оптика до дома" (FTTH - Fiber to the home). Може за някои клиенти да е "до сградата", а за други "до дома". Още не сме решили.

По-нататък върху тази инфраструктура ще предложим услуги като IPTV. Това ще се случи през 2011 г., а ще започнем внедряването на оптичните влакна през последната четвърт на 2010 г.

ADSL няма да изчезне. Хората са много чувствителни към цената. Освен това развитието на този пазар зависи много от технологията. Така че е много трудно да имаме правилната технология на много ниска цена. Идвам от страна, където клиентите "бутат" развитието на технологията, а цената е 140-150 евро на месец. Ние таксуваме между 10 и 15 евро, така че трябва да балансираме. В момента имаме 350 хил. клиенти на ADSL, или 28% от пазара на високоскоростен интернет.

Link to comment
Share on other sites

И я имам един въпрос, тъй като отскоро ми се наложи да ползвам услугите (не питайте защо :))) на бившОто вече "БТК", понастоящем "Виваком". Та, влизам си аз примерно в сайта на замунда или арена без проблем, цъкам един-два пъти (примерно), отваря страницата без проблем и на третия - курац 39684059.th.jpgТози проблем не засяга всички сайтове. Друго, което ме дразни е избирателността кога да ми показва и кога да не ми показва снимките (дава ми ги като сиви картини) в google, там не съм забелязал някаква рутинност, по-скоро е когато му скимне на нетЯ. Който ми каже как да премахна тези проблеми, ще го позлатя :), може и посребря, криза е. :)

Link to comment
Share on other sites

И я имам един въпрос, тъй като отскоро ми се наложи да ползвам услугите (не питайте защо :))) на бившОто вече "БТК", понастоящем "Виваком". Та, влизам си аз примерно в сайта на замунда или арена без проблем, цъкам един-два пъти (примерно), отваря страницата без проблем и на третия - курац 39684059.th.jpgТози проблем не засяга всички сайтове. Друго, което ме дразни е избирателността кога да ми показва и кога да не ми показва снимките (дава ми ги като сиви картини) в google, там не съм забелязал някаква рутинност, по-скоро е когато му скимне на нетЯ. Който ми каже как да премахна тези проблеми, ще го позлатя :), може и посребря, криза е. :)

Спри (firewall) на рутера в ADSL модема ти и виж след това дали го имаш проблема.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Спри (firewall) на рутера в ADSL модема ти...

Ще съм ти безкрайно благодарен, ако ми кажеш как, защото аз не намерих начин...

Link to comment
Share on other sites

Модема от кой модел ти е, че те дават 5 вида. Проблема за който говориш го има при Пирели-тата, поне аз там съм го виждал само. Сега за махането по памет не мога да се сетя къде беше точно, защото нямам наоколо познат на БТК.

Link to comment
Share on other sites

Модема от кой модел ти е, че те дават 5 вида. Проблема за който говориш го има при Пирели-тата, поне аз там съм го виждал само. Сега за махането по памет не мога да се сетя къде беше точно, защото нямам наоколо познат на БТК.

Пирели е, да.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с тези:

Username: root

Pass: warmWLspot

 

Ако не стане с тези, по модела на рутъра в интернет има дефаултните на производителя.

Edited by jijane
Link to comment
Share on other sites

Пробвай с тези:

Username: root

Pass: warmWLspot

 

Ако не стане с тези, по модела на рутъра в интернет има дефаултните на производителя.

Хиляди благодарности. Влезнах без проблем --> disable --> няма ги вече тъпите проблеми. Още един път - БЛАГОДАРЯ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Алелелееееее майкоооооо - що псувни вкарвах всеки ден в този офис че нямам картинки на Гугъл...

Евала - оправи се с лекия мод

П.С. Иначе със скоростите са си почти това което са обявили

930098062.png

930099727.png

Иначе за ъп-линка - да ЗЛЕ са..

Но това е технологията на АДСЛ-ту

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

Алелелееееее майкоооооо - що псувни вкарвах всеки ден в този офис че нямам картинки на Гугъл...

Евала - оправи се с лекия мод

П.С. Иначе със скоростите са си почти това което са обявили

930098062.png

930099727.png

Иначе за ъп-линка - да ЗЛЕ са..

Но това е технологията на АДСЛ-ту

ах още едни ( като булсатком) дето пинга до съседа е по голям от пинга до София.... така е като явно всичко минава все през нея ... ама при дистанция 100 да имаш 50 пинг хах...то аз такъв имам до Лондон, а пък връзката ми е една от най-непретенциозните ( разбирай на малко пари ) ... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Да питам нещо, че се дразня много от вчера.

100 пъти се опитвам да пратя по skype един файл с умопомрачителните размери от 33мб на един приятел който е на прословутия - ADSL.

Аз съм все още :( на Gigashit-a, но до момента съм нямал подобни проблеми. Но когато пращам на него ВИНАГИ е безбожно бавно.

Пуснах го и излязох... след 20 мин беше на 5% и пишеше нещо от рода на 2 часа... :angry1

 

При положение, че нито той, нито аз ползвахме интернета за друго....

Така ли е при вас ?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Да питам нещо, че се дразня много от вчера.

100 пъти се опитвам да пратя по skype един файл с умопомрачителните размери от 33мб на един приятел който е на прословутия - ADSL.

Аз съм все още :( на Gigashit-a, но до момента съм нямал подобни проблеми. Но когато пращам на него ВИНАГИ е безбожно бавно.

Пуснах го и излязох... след 20 мин беше на 5% и пишеше нещо от рода на 2 часа... :angry1

 

При положение, че нито той, нито аз ползвахме интернета за друго....

Така ли е при вас ?

 

Това че BTK-EKK връзките са силно "зашумени" е доста стар и добре известен факт. И двата доставчика обвиняват другия че ги саботира.

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за офтопика.

 

Здравейте! Интересува ме, има ли някой на тази тарифа и има ли някъде уловка, при положение че аз съм на план 250 и плащам 24лв./месец, а с този план ще плащам 25, като ми дават мобилен телефон безплатно и минутите включени в стационарния са много повече - 3600 за селищни/междуселищни и международни! Питам се къде е уловката? Изрично искам да подчертая, че ако се прехвърля на този план, няма да ползвам GSM-а който ми дават.

 

P.S. И има ли нещо вярно в тази статия?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Няма уловка. Аз съм на този план и всичко е така, както си го пише. Има само договор за 1 година. Но за този лев отгоре имаш и GSM карта с много повече минути. В моя случай не я ползвам аз, но минутите на стационарния си ги ползвам в офиса.

Link to comment
Share on other sites

Няма уловка. Аз съм на този план и всичко е така, както си го пише. Има само договор за 1 година. Но за този лев отгоре имаш и GSM карта с много повече минути. В моя случай не я ползвам аз, но минутите на стационарния си ги ползвам в офиса.

 

Аха, мерси много, защото по телефона така омайно ми предлагат и си викам истина ли е това само за лев разлика... Значи ще я поръчам тогава. То и аз няма да ползвам мобилната услуга, евентуално искам да мина на този план, заради големия брой минути.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

slojiha btk adsl na rabotata mi s wifi modem.. obache neteca e ostaven bez parola.. kak da mu slojim parola? na 192.168.1.1 li trqbva da fleza? kakuv user i password da izpolzvam?

 

Там можеш да влезеш ако се позаинтересуваш за паролата на модема.

Иначе е измислено през my.contact.bg да си конфигурираш нещата. Там се влиза с дългото име и парола, които са в протокола на Виваком

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...