Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Оптика,оптика,оптика....Вече ми се драйфа като я чуя тази дума.Щом ЛАН-а е изпята песен,защо МегаЛан го полват..?.Всеки знае колко сериозна фирма са,а ако четете форума ще видите и как се отнасят с всеки един.Мисля,че ако лан-а беше отиваща си технология,а оптиката можеше да предложи нещо много по-добро нямаше да продължават да го ползват,а не е като да нямат пари да го направят.

Малко си в грешка.Мегалан ползват FTTB.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Знам,но нарочно не го написах в поста си,защото до клиента не влиза оптичен кабел. :) Изобщо нямам предвид ЛАН-ове като на ЕК и разни други гирлянди. :lol:

Link to comment
Share on other sites

NetZombie, и аз сори ако нещо..

Никой не спори че оптиката е е по-доброто. LAN доколко е на доизживяване, не сме ние дето можем да го кажем, а и това е относително. ЛАН ще се ползва дълги години още, в локалните мрежи, а ако говорим за доставка на интернет в MAN условия, то отдавна основните трасета на повечето доставчици са изградени с оптики, а на доста места оптиката стига до блока или поне много близо.

Ще дойде момент, в който за всички ще е и по-изгодно да стига оптиката по- към абоната. Вероятно. Кулбокс просто имаха шанса по-наскоро да почнат да предлагат услуга, нямали са изградена медна мрежа, а изграждат от нулата. Другите вече имат медна мрежа, която при добра поддръжка Очевидно може да работи добре колкото и на кулбокс, че и повече, и затова не бързат да оптичват до абоната.

Освен това да не забравяме, че и цената на кулбокс най-малката тарифа е 25 лв, и макар че има и телефон (той какво струва, има ИП телефонии от други доставчици за 1-2 лв на месец мисля), и НЕ ти дават за нея статичен IP адрес, чат пат проблеми с DHCP, по-ниски някои скорости и още 1-2 недостатъка, за които не се сещам в момента.

Момента с статичния ИП за мен примерно е от голямо значение.

За стабилността, явно аз случвам на отлична такава на LAN.

 

Поводите за споровете се коренят не в "ланаджиите", а в "оптичарите" и големите вживявания в думата "оптика". Всички знаем, че оптиката е бъдещето и е по-стабилна и т.н. Приемете, че ако се поддържа добре, LAN може да не изостава от оптиката в конкретни условия.

Оптиката е по-добре в (за мен):

1. Стабилност откъм атмосферни условия.

2. По-голяма сигурност на връзката, ако не си в локална мрежа с още 50 човека примерно, а ти е "по-директно" влакното.

3. Като следствие и от горното, минаваш през по-малко активни устройства, и по-малък теоретичен риск за проблеми.

4. По-голяма имагинерна пропусквателна способност, на практика няма разлика, все 100 мбит получавате след конвертора.

 

На практика се вижда, че тия преимущества за повечето хора като че ли са минимални до никакви.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

И кой ще е той?

 

Същия за който става дума по-надолу. Мегалан.

Технически не е правилно да се каже, че Мтел са ги купили. По-скоро и двете компании са купени от Telekom Austria.

 

Пловдивския пазар принципно е леко труден, особено при доставчици като ITD и N3, но пък Мегалан има Мега финансиране. Та ще е сериозна работата.

 

Da, ama доколкото знам мегалан се подготвя да влиза в лоното на Мтел, и марката ще е Мтел, а не Мегалан ;) . Рекламата ще е за Мтел, а не Мегалан..

 

Не схванах връзката нещо ? Влиза екипа на Мегалан, с практиките на Мегалан, начело с шефа на Мегалан... пък как ще се казва...

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Същия за който става дума по-надолу. Мегалан.

Технически не е правилно да се каже, че Мтел са ги купили. По-скоро и двете компании са купени от Telekom Austria.

Da, ama доколкото знам мегалан се подготвя да влиза в лоното на Мтел, и марката ще е Мтел, а не Мегалан ;) . Рекламата ще е за Мтел, а не Мегалан..

 

Малко си в грешка.Мегалан ползват FTTB.

Хаха, голяма работа е да виждаш оптиката директно в дома ти, ама ако е на 5 метра извън него, може и да не разбереш, че "трябва" да се зомбираш с думата "оптика", явно Мегалан не са го разбрали, та да пуснат по-навътре оптиката, за да се вижда с просто око че е такава, а не да влиза медна жица при абоната, тц тц..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ако качество/скорости/цена са добри ако ще и тоалетна чиния да се казва доставчика нямам нищо на против :D. Но в момента не съм фен на ментел

Edited by OutSider
Link to comment
Share on other sites

Ако качество/скорости/цена са добри ако ще и тоалетна чиния да се казва доставчика нямам нищо на против :D. Но в момента не съм фен на ментел

 

OutSider ментел дори не са и собственици, както казах собственика е друг. А цялото оперативно ръководство на Мегалан е в ръцете на Мегалан, там дори няма буфер поставен между бившия собственик и настоящ изп. директор и собственика.

 

Доколкото знам, имаше един 18-месечен буферен период, който двата компании имат, докато "се наместят".

 

:) Откъде ги вадиш тия ?

Говоря за буфер, в смисъла на човек, който да филтрира решенията на изпълнителния директор. Пише: буфер между еди кой си човек и еди кой си човек, какви месеци, какви периоди, какви компании. :)

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Четете внимателно - няма да има мегалан и спектрум нет вече.Двете компании се вливат в М-тел!

 

"Мтел" купува "Мегалан" и "Спектрум Нет"

15.09.2010 12:52

Сделката е на стойност 72 млн. евро, като част от сумата - 14,5 млн. евро, ще зависи от представянето на двата оператора

Телекомуникационният гигант "Телеком Австрия" (Telekom Austria), който е собственик на мобилния оператор "Мобилтел", ще купи два кабелни оператора в България - "Мегалан" и "Спектрум нет", за 72 млн. евро.

 

Днес в зала "Александър" на хотел "Радисън" беше подписано предварителното споразумение между Мобилтел и компаниите, с което мобилният оператор придоби собствеността над двете фирми.

 

Сделката ще бъде финализирана след становището на Комисията за защита на конкуренцията.

 

Последното плащане по сделката - 14,5 млн. евро през 2011 г., ще зависи от представянето на двете компании. Покупката е финансирана от наличните приходи на австрийската компания.

Стойността на операциите на "Мегалан" и "Спектрум Нет" без дълговете им е общо 83 млн. евро.

Миналата година общата оперативна печалба на двете фирми е 7 млн. евро. Очаква се тя да нарасне до 9,6 млн. евро за 2010 г.

 

Очаква се също, че двете придобивани компании ще продължат да работят самостоятелно за период от около 18 месеца.

 

Време е да започне консолидиране на компании, предлагащи подобни услуги, коментира изпълнителният директор на "Мобилтел" Андреас Майерхофер, добавяйки, че бъдещето на телекома е фибро оптиката.

 

По думите му след окончателното сливане се очаква Мобилтел да стане лидер на пазара на оптичния интернет в София.

 

В отговор на въпрос Майерхофер каза, че и след сливането 650-те служители на двете компании ще запазят работните си местата.

"С тези компании ще имаме достъп до почти 500 000 домакинства. Ние се стремим към национално покритие. Имаме силата да разтърсим пазара на фиксирани услуги", заяви изпълнителният директор на М-тел и обеща изненади на пазара.

 

Мобилният оператор има намерение да развие предлагането на броудбанд услугите в страната до нива, съответстващи на световните.

 

Целта на Мобилтел е и да отговори на увеличаващото се търсене на комбинирани услуги от фиксирана и мобилна телефония, фиксиран и мобилен интернет и телевизия.

Очаква се сделката да доведе и до много нови пакетни услуги за потребителите, включващи тройна и четворна услуга.

 

Според новия собственик, пакетните услуги ще доведат и до намаляване на сметките на ползвателите на комбинирани решения.

 

"Спектрум нет" е най-големият алтернативен оператор, лидер на пазара за бизнес клиенти, с присъствие в 13 български града и фокус върху широколентовия интернет и гласовите услуги за корпоративни клиенти и домакинства. В него досега най-голям акционер беше Алфа Телеком, дъщерно на Алфа Финанс Холдинг. 50% от "Спектрум нет", който досега се управляваше от Теодор Захов се държи от Алфа Финанс Холдинг, която е на председателя на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България (КРИБ) Иво Прокопиев.

 

"Мегалан" е водещ доставчик на домашен широколентов интернет в София. Портфолиото на компанията включва и IPTV услуги. "Мегалан" се преобразува в акционерно дружество преди няколко месеца, като акционери с равни дялове са Мегалан ООД и Паризу Трейдинг ООД.

 

"Телеком Австрия" придоби "Мтел" през 2005 г. за 1,6 млрд. евро.

Преди 15 г. започнахме с 1700 клиенти, днес те са над 5,2 млн., обяви днес изпълнителният директор на "Мобилтел" Андреас Майерхофер. 2,5 млрд. лева е инвестирала компанията в страната за 15-те си години.

 

Годишно през мрежата на оператора се изговарят над 4,2 млрд. минути, а обслужените от кол-центъра обаждания на клиенти са средно 23 хил. на ден, или 8,4 млрд. на година.

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Айде да не се меся пак в темата на Кулбокс, ама NetZombie, там даваш съвет от сорта "обади се пак на съпорта, безплатно е"...

Аджеба КОЛКО на брой напомняния и позвънявания им трябва на супер-съпорта за да оправят проблема? Мисля че един-два макс би трябвало да са достатъчни. А и не мисля, че са нужни, предполагам и след първия път са почнали работа по него.

В случая с samkijot, Ако проблемът е при него (рутер, настройки, ръчкания), нека се замислим, че реално и при ЛАН-ките има голям процент проблеми, дължащи се на потребителите. Аз лично имах такъв случай 2009-та - след ръчкания на TCP/IP спря нета за няколко часа, докато се усетя, че Unidentified Network ми бъркаше работата (явно вследствие бонжура на Адобе ЦС3), та през другата ЛАНка ъпдейтнах, та се оправяи някак.

 

Нищо лично към никой, просто това постоянно реване, че еди кой си съпорт бил Божествен и всемогъщ, идва в малко в повече.

Имам познати на Кулбокс в района на "новото" покритие (май и samkijot попада в тоя район), също нещата не са толкова розови, за съжаление. А е "НОВО" покритие, и още отначалото е така.. Съпорта нека работи и е учтив, но това понякога не стига, ако проблемът продължава с дни/седмици и т.н.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

 

В случая с samkijot, Ако проблемът е при него (рутер, настройки, ръчкания), нека се замислим, че реално и при ЛАН-ките има голям процент проблеми, дължащи се на потребителите.

 

ами не знам какви ръчкания/настройки, но аз снощи си скъсах нервите, а тази сутрин само като го закачих при съседа и тръгна ... без ръчкания/настройки. връщам го обратно вкъщи и ... о, изненада. тръгна! лошото е, че от цялата ситуяция не мога да разбера къде беше проблема и това ме човърка.

ясно е, че през рутера ще има някакви загуби, ама чак пък такива ...

Link to comment
Share on other sites

И да звъним на съпорта и да искат да помогнат - няма как от 120км. да решат проблем, който вече е ясно, че е в централата на Славееви гори. Проблемът се появява вечер като се натовари. От началото на ноември го гонят и сме все в изходна позиция. Онази вечер пак ми звъняваха момчетата и пак същото загуби. Искат да помогнат, любезни са, както и sloter, но просто от разстояние не става. В същото време момчетата от поддръжката тук не могат да направят нищо, без да е наредено от София и става едни затворен кръг. Фактът при мен е следния - звънят на обяд, тестваме 20-30 минути - 0 загуби, всичко 6. Тестваме вечер - загуби.

Дали нямаше да е по-лесно някой от София да дойде тук и да тестват всичко и ако трябва да се сменя или ъпгрейдва нещо?

Link to comment
Share on other sites

Чета,чета и се чудя и се мая....

Дано тая градушка ми се размине,че направо не знам.

За сега всичко се държи нормално а не е като да не съм от ново включените.

А на предишния ми доставчик нета за година и половина спря - ВЕДНЪЖ.

И то защото ЕВН бяха правили дискотека из блоковете и някой хъб беше предал фронта.

За няма и 20 минути бях отново на линия.

В зародилия се спор - ЛАН срещу Оптика няма да взема отношение.

И едното е НЕТ и другото.

Не ми е пораснала чурката с 5 см от това че съм на оптика!

Link to comment
Share on other sites

Ей, човече утрепа змея с метлата, майна!

Ти въобще имаш ли представа, кои са ITD Network?!

Като и да е де...това е вица на седмицата!

 

 

Да, много много много добра представа си имам, иначе бих ли казал такова нещо? Ако наистина се познавахме, искрено вярвам, че би сметнал себе си за вицоразказващия :tongue

 

За съжаление не преливам от свободно време и сигурно отговорът ми прекалено окъсня, за което се извинявам и покланям с 0.8 градуса ;)

 

До преди две минути бях изписал 2 екрана, но прецених, че няма смисъл да наливам масло в огъня.

В действителност истината е много по-простичка - независимо по какво върви, интернетът е интернет, когато го има.

Почне ли да спира, ако ще и с Microwave+WiFi+WiMax+FSO+"Lan"+FO да е пуснат едновременно, никой не го интересува :)

 

"Если работает - не трогай!"

Link to comment
Share on other sites

Бели стават.. понякога и админи се намесват ей фуриозо си призна без бой че онзи ден той го е спрял за малко... който му трябва да не спира си пуска 2 или 3 нета от различни доставчика едновременно. Да спрат 2 е слабовероятно а 3 съм почти сигурен че не може да се случи освен ако няма някакво сериозно природно бедствие.

 

>> "Если работает - не трогай!"

 

Ако работи не го поправяй е нашенския вариант а американския е "don't fix it if it ain't broken". Не винаги е вярно защото с този лаф ми излезна една "кака" която исках да удуша гледайки каква идиотщина е натворила тя тръгна да ми обяснява че то видиш ли работело пък аз я карам да го оправи :)

Link to comment
Share on other sites

Освен това да не забравяме, че и цената на кулбокс най-малката тарифа е 25 лв, и макар че има и телефон (той какво струва, има ИП телефонии от други доставчици за 1-2 лв на месец мисля), и НЕ ти дават за нея статичен IP адрес, чат пат проблеми с DHCP, по-ниски някои скорости и още 1-2 недостатъка, за които не се сещам в момента.

Ще видим след няколко месеца дали ще продължаваш да си със статичен адрес. Съвсем скоро ще се изчерпат и последнтие свободни IP адреси. След това как мислиш ще вързват новите абонати? Не е далеч момента когато и другите доставчици ще въведата динамичните адреси.

 

 

Звучиш като адвокат на Лангейм. Много се напъваш да плюеш против Cooolbox.

Link to comment
Share on other sites

Ще видим след няколко месеца дали ще продължаваш да си със статичен адрес. Съвсем скоро ще се изчерпат и последнтие свободни IP адреси. След това как мислиш ще вързват новите абонати? Не е далеч момента когато и другите доставчици ще въведата динамичните адреси.

 

 

 

Звучиш като адвокат на Лангейм. Много се напъваш да плюеш против Cooolbox.

 

Предполагам че ще им стигнат на ITD тези малко над 200К IP адреса с които в момента разполагат.

Гаров има около 28К адреса , но след netgroup предполагам са му останали малко свободни :)

Link to comment
Share on other sites

Предполагам че ще им стигнат на ITD тези малко над 200К IP адреса с които в момента разполагат.

Гаров има около 28К адреса , но след netgroup предполагам са му останали малко свободни :)

 

IPv6 през UDP?

Link to comment
Share on other sites

IPv6 през UDP?

IPv6 няма как да се въведе в близките доста години. Да не говорим как има неизчистени проблеми със самият стандарт.

Link to comment
Share on other sites

В темата за кулбокс стана дума за "доброжелатели". Единствения ми коментар е, че въпросните "доброжелатели" са активирани от прекалени доброжелатели - прекалената реклама е антиреклама, приемете го.

 

"Звучиш като адвокат на Лангейм. Много се напъваш да плюеш против Cooolbox. "

- netrootbg, прочети пак постовете ми напоследък. Да съм споменавал за Лангейм толкова често, че да съм им адвокат?

Помисли малко.. Не плюя против Кулбокс, а против цялото обожествяване на оптиката и съпорта им, от страна на доброжелатели, които в същото време плюят до забрава за "отживелицата" наречена LAN и как се отрича изцяло като мъртва технология. Видяхме, че оптиката и съпорта не гарантират качествена услуга, па макар и да е само до един или два квартала. Това е всичко.

 

"Ще видим след няколко месеца дали ще продължаваш да си със статичен адрес. "

- Ок, но дотогава аз ще съм със статичен, а други няма да са. Да приемем това, няколко месеца са си няколко месеца.

Отделно ако машината ми е 24/7 включена, във всички случаи ще има зает ЕДИН IP адрес 24/7. Както са и голяма част от абонатите на "някои" LAN-ки. Какво ще спечели оператора да им ги менка и сменя помежду им постоянно? Единственото решение в този случай е "нереални" адреси. И който доплати - реален (и статичен). Но надали ще трябва да плащам 42 лв за статичен.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

От обявите в джобса

Във връзка с разширяване на дейността и изграждане на мрежа на територията на гр. Пловдив, Мегалан Нетуърк АД търси ТЕХНИЦИ ОПТИЧНА МРЕЖА

Интересно... Някой да е чул нещо по върпоса :confused

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...