Jump to content
BulForum.com

Дайте съвет за интернет доставчик в Пд


Recommended Posts

Мегабита или МегаБайта че не хващам :unsure:

И все пак има М-тел,Глобул,Вивател - те свалят кожички с трафик -най вече последните :bgrin:

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 972
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Мегабита или МегаБайта че не хващам :unsure:

И все пак има М-тел,Глобул,Вивател - те свалят кожички с трафик -най вече последните :bgrin:

 

2мбит/с според теб какво може да е ? И словом и редом е 256Кб=256Кбайта= 256 килобайта в секунда :) Доволен? :allien

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След Куул и N3 нета на братята Гарови е най-добър!

 

Всъщност е точно обратното - след тяхния идват тези двата.

 

aviofan, кажи къде точно се намираш, та никой не те покрива. И бягай от Визио колкото можеш по-далеч.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност е точно обратното - след тяхния идват тези двата.

 

aviofan, кажи къде точно се намираш, та никой не те покрива. И бягай от Визио колкото можеш по-далеч.

 

Не мисля, че греша!

Да започнем оттам, че принципът е друг - при лана нямаш отделен кабел посветен само на теб от оператора до машината ти въкщи, нали?

Докато при Кууул от техническия център до машината на абоната въкщи се пуска отделно оптично влакно.Да не говорим, че ланът е много чувствителен на атмосферните условия.Металът в кабела е като магнит при бури, докато оптиката си бичи безпроблемно.При оптиката ако един абонат има проблем, то при лана са 10 (образно казано)...да не си помислиш, че ги изчислявам по някаква матиматическа формула. :lol:

Съгласи се, че оптиката - това е бъдещето!

 

Няма да навлизам много в подробности и не ми се спори, щото ей сега ще се пръкнат и ланаджиите.

 

И като за финал дай да видим, кой доставчик предлага условията на Куулбокс - КууУл

 

Борбата, обаче ще стане жестока след 2г, когато М-тел също ще скочат. :pirate

Link to comment
Share on other sites

Няма никакъв смисъл от спорове - провеждани са много пъти. Има ги изписани по темите. Като оставим факта, че през годините съм сменил основните пловдивски доставчици, съм изчел всички теми за всички доставчици в този Форум и знам добре за какво става въпрос. Има и други, които са ги чели. Вземи ги прочети и ти и сам си прави съпоставки ако си мераклия. Отдавна е ясно, че по-добър доставчик от Лангейм в посока скорост+стабилност+качество все още няма. След тях са именно Куулбокс и N3. Всичко друго е компромис или се пуска от зор, понеже тези не покриват.

Link to comment
Share on other sites

А ти мислиш ли, че аз не съм ги чел?!

Чел съм не само тук за нет-доставчиците и за мрежите - лан-оптика.

 

Скорост+стабилност+качество = Кууулбокс !!! :punk

 

За какво качество на Лангейм можем да говорим при бури...еди по един започват да капят, като листата през есента.

 

Каквото и да си говорим в Пловдив има два доставчика - Куулбокс и N3 !!!

Лангейм постепенно ще гаснат, докато не ги закупи някоя компания като Куул, Булсат, Виваком и т.н

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че греша!

Да започнем оттам, че принципът е друг - при лана нямаш отделен кабел посветен само на теб от оператора до машината ти въкщи, нали?

Докато при Кууул от техническия център до машината на абоната въкщи се пуска отделно оптично влакно.Да не говорим, че ланът е много чувствителен на атмосферните условия.Металът в кабела е като магнит при бури, докато оптиката си бичи безпроблемно.При оптиката ако един абонат има проблем, то при лана са 10 (образно казано)...да не си помислиш, че ги изчислявам по някаква матиматическа формула. :lol:

Съгласи се, че оптиката - това е бъдещето!

 

Няма да навлизам много в подробности и не ми се спори, щото ей сега ще се пръкнат и ланаджиите.

 

И като за финал дай да видим, кой доставчик предлага условията на Куулбокс - КууУл

 

Борбата, обаче ще стане жестока след 2г, когато М-тел също ще скочат. :pirate

 

Абе малко трудно(да не говорим скъпо) ше бъде за всеки абонат да има отделно оптично влакно от техническия център.Да сметнем за 100 абоната...или за 1000...

За тази цел се използват оптични мултиплексори :))

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

А ти мислиш ли, че аз не съм ги чел?!

Чел съм не само тук за нет-доставчиците и за мрежите - лан-оптика.

 

Скорост+стабилност+качество = Кууулбокс !!! :punk

 

За какво качество на Лангейм можем да говорим при бури...еди по един започват да капят, като листата през есента.

 

Каквото и да си говорим в Пловдив има два доставчика - Куулбокс и N3 !!!

Лангейм постепенно ще гаснат, докато не ги закупи някоя компания като Куул, Булсат, Виваком и т.н

 

 

Хайде да не ми говориш глупости само за бури и т.н. на мен и на други, които ползват тази мрежа, че ставаш за смях. Виждам, че си се превъзбудил с тия Куулбокс - дерзай. Само не ги натъртвай тия глупости тук на аудиторията, защото някои хора сме закачени за нет откакто има такъв в града и знаем кой, кога и къде е бил и къде е в момента. Приемаме, че СПОРЕД ТЕБ в Пловдив еди кои си са най-добри и т.н. Но това си е СПОРЕД ТЕБ и толкова. Никой не е тръгнал да ти променя възгледите, но това не означава, че трябва да налагаш своите на станалите.

 

 

Link to comment
Share on other sites

За какво качество на Лангейм можем да говорим при бури...еди по един започват да капят, като листата през есента.

 

Каквото и да си говорим в Пловдив има два доставчика - Куулбокс и N3 !!!

Лангейм постепенно ще гаснат, докато не ги закупи някоя компания като Куул, Булсат, Виваком и т.н

 

Това къде? И откога? Щото съм на Лангейм и нито бури нито дъждове нито сняг са ги бутали. Да не говориш наизуст леко? :)

 

И айде стига с "оптиката си е оптика" щото ми се драйфа вече от тоя лаф. За твое сведение имам и 3те доставчика (ела да се увериш ако не вярваш) и не забелязвам някаква чувствителна разлика между тях особено пък в полза на "оптиката". И ако смяташ че останалите доставчици не ползват оптики между централата си и опорни точки си в голяма заблуда.

 

А гигабитов интернет никой не пуска, То над 10мбита извън БГ рядко пускат всичките и доскоро имах рутер който ми режеше връзката на 20mbps и слабо ми пукаше защото работата ми е свързана със сървъри от другата страна на океана - дотам обикновено имам около 5мбита.

Link to comment
Share on other sites

Поредният мил "оптичен" спор и бурите дето бутат ЛАН-мрежите по 20 пъти в годината :bgrin: :lol: .

Да приемем, че и от едните, и от другите има разни оплакващи се, стига с глупостите вече.

В темата на Кулбокс даже забелязвам последните мнения нещо подозрително поеха път на ирония, сарказъм и даже комедия. При това от техни абонати. Но не се обаждам, просто малко сеир става там, и без мен.

Link to comment
Share on other sites

Това къде? И откога? Щото съм на Лангейм и нито бури нито дъждове нито сняг са ги бутали. Да не говориш наизуст леко? :)

 

И айде стига с "оптиката си е оптика" щото ми се драйфа вече от тоя лаф. За твое сведение имам и 3те доставчика (ела да се увериш ако не вярваш) и не забелязвам някаква чувствителна разлика между тях особено пък в полза на "оптиката". И ако смяташ че останалите доставчици не ползват оптики между централата си и опорни точки си в голяма заблуда.

 

А гигабитов интернет никой не пуска, То над 10мбита извън БГ рядко пускат всичките и доскоро имах рутер който ми режеше връзката на 20mbps и слабо ми пукаше защото работата ми е свързана със сървъри от другата страна на океана - дотам обикновено имам около 5мбита.

 

И аз да допълня нещо по случая - Гледайки Търговския регистър, по-скоро Лангейм може да купи Кулсмок и Ентри, отколкото обратното. Това, разбира се, няма да се случи по съвсем други причини. Мисълта ми е, че двете фирми взети заедно не могат да направят нито оборота, нито печалбата на Лангейм. И да уточня - аз съм от хейтърите на Лангейм.... :) Но реалист!

Link to comment
Share on other sites

Ами и на мен ми е писнало да се опитвам да говоря с разни напети момци, които се превъзбуждат излишно. Не става въпрос за хейтъри и фенове - става въпрос точно за реалност. Добре казано. А през последните 5 години ясно и точно се вижда каква е реалността. Дето се вика - те потребителите сами си го казват - всички доствчици имат тук свои теми - мераклиите да четат и да гледат къде кой реве и за какво. А пък да вземеш да обясняваш на хора, които ползват мрежа на даден доставчик какви са им скоростите и стабилността е ..... да кажем детинско.

Link to comment
Share on other sites

И аз да допълня нещо по случая - Гледайки Търговския регистър, по-скоро Лангейм може да купи Кулсмок и Ентри, отколкото обратното. Това, разбира се, няма да се случи по съвсем други причини. Мисълта ми е, че двете фирми взети заедно не могат да направят нито оборота, нито печалбата на Лангейм. И да уточня - аз съм от хейтърите на Лангейм.... :) Но реалист!

 

Ей, човече утрепа змея с метлата, майна!

Ти въобще имаш ли представа, кои са ITD Network?!

Като и да е де...това е вица на седмицата!

 

Дядо Мраз с теб няма да си говоря за мрежи, щото трябва да се върна много назад във времето.

Тедича пък е безопасна игла.

 

RaptoR точно затова говорим - целта на занятието в темата е образователно, а не дискусия между заклети ланаджии и оптики.

Аз съм бил и от двете страни на барикадата имам цели 5 г. стаж в мрежите на Визио, та и Лангейм ги знам, колко са добри...то маса хора пропищяха и от тях!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм бил и от двете страни на барикадата имам цели 5 г. стаж в мрежите на Визио, та и Лангейм ги знам, колко са добри...то маса хора пропищяха и от тях!

 

И сега си в мрежата на Куулбокс, така ли трябва да се разбира? Между другото кога беше във Визио, че през 1998 един превъзбуден младеж ме убеждаваше по телефона, че нямам нет, защото сателита бил излязъл от орбита някъде над Атлантика, та ходих при Жоро в офиса да му обясня, че следващият такъв умник ще слезна долу и ще му скъсам не ушите, а мъдете.

 

Как да ти обясня, че ми е през чепа дали нета ми ще идва през оптика, лан или през водомера при положение, че никога не спира, никога не прекъсва и хвърчи с висока скорост - и местна и международна? Какво ме боли мене кой келеш с какви лъжи и "сочни" оферти прилъгва балъци при положение, че аз години наред с Нетгруп и сега с Лангейм (слава богу си останах при тях - моите съболезнования на попадналите при БулсТат) нямам проблеми с трафик и стабилност? За 4 и повече години прекъсванията се броят на едната ми ръка и то по сериозни технически причини, предимно независещи от доставчика. Условията които имам в момента са идеални и нямат аналог в града. Естествено - не при всеки е точно така.

 

 

Относно пропищяванията - прочети последните 10-15 страници от темите на всеки един доставчик, отразен тук в нашия Форум. След това ми кажи пак кой, къде и от кого е пропищял. Приказки наизуст не обичам.

Link to comment
Share on other sites

Дядо Мраз с теб няма да си говоря за мрежи, щото трябва да се върна много назад във времето.

 

Ъъъъъ? Моля?

 

Я обясни това че се ползва хипер-мега-иновативна технология какво помага ако услугата е идентична с тази предлагана от други ползвайки по-старата технология? И ти откога имаш оптичн лан карта? И дали медийния конвертор е под прозореца ти малко след него каква е разликата? Май само в това откъде взима захранването.

 

 

Другото за къде си бил и от кого колко са пропищяли няма да коментирам - излишно е. Ако имаш желание отговори ми на това по-горе.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

И аз съм на мнение, че като е доволен човек от доставчика си в момента, значи това е най-добрия доставчик /за него/. Като доволен е относително понятие, но крайно важно. На жена ми техните са с 12 Mbps нет от Евро/Близу и са повече от доволни /само аз пускам брада, докато им свалям нещо с 1 мегабайт точно/.

 

Специално за "хипер-мега-иновативна технология" техническата страна е почти без значение, далеч далеч по-важна е маркетинговата /тя доста помага на доставчика/.

 

---

И като става дума за доставчици, съвсем скоро ще има нов, голям и много отворен играч на пазара на дребно в Пловдив. Да не кажа най-отворения.

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

---

И като става дума за доставчици, съвсем скоро ще има нов, голям и много отворен играч на пазара на дребно в Пловдив. Да не кажа най-отворения.

 

И кой ще е той?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Сигурно говори за Ментел. Последно чух че те щели да правят като другите, и да купят тоя оня, щото май само те нямат стационарен нет. И те да не останат по-назад, ще сговнят някой доставчик по нашите земи.

Един Булсатшит ни стига.

 

Специално за "хипер-мега-иновативна технология" техническата страна е почти без значение, далеч далеч по-важна е маркетинговата /тя доста помага на доставчика/.

Само дето някои са станали това което са, без да съм видял и една реклама никъде (аз лично) по медии и т.н. през толкова много години.

Нещата у нас се обърнаха отдавна, за мен колкото по-гръмка и шарена е една реклама, толкова по-далече бягам от продукта, въпреки че може и да не е толкова лош. Но примери има в излишък.

Link to comment
Share on other sites

И сега си в мрежата на Куулбокс, така ли трябва да се разбира? Между другото кога беше във Визио, че през 1998 един превъзбуден младеж ме убеждаваше по телефона, че нямам нет, защото сателита бил излязъл от орбита някъде над Атлантика, та ходих при Жоро в офиса да му обясня, че следващият такъв умник ще слезна долу и ще му скъсам не ушите, а мъдете.

 

Как да ти обясня, че ми е през чепа дали нета ми ще идва през оптика, лан или през водомера при положение, че никога не спира, никога не прекъсва и хвърчи с висока скорост - и местна и международна? Какво ме боли мене кой келеш с какви лъжи и "сочни" оферти прилъгва балъци при положение, че аз години наред с Нетгруп и сега с Лангейм (слава богу си останах при тях - моите съболезнования на попадналите при БулсТат) нямам проблеми с трафик и стабилност? За 4 и повече години прекъсванията се броят на едната ми ръка и то по сериозни технически причини, предимно независещи от доставчика. Условията които имам в момента са идеални и нямат аналог в града. Естествено - не при всеки е точно така.

 

 

Относно пропищяванията - прочети последните 10-15 страници от темите на всеки един доставчик, отразен тук в нашия Форум. След това ми кажи пак кой, къде и от кого е пропищял. Приказки наизуст не обичам.

 

 

Не съм бил аз човека, който е разговарял с теб за сателити и орбити разни...пък на мен се съмнявам да ми скъсаш каквото и да било.

Ако искаш може да опиташ.Ние сега ще разговаряме ли, или ще се разправяме по друг начин? Щото и на мен ми е през онази работа ти на кой доставчик си и през къде искаш да ти минава нета.Отношение за отношение!

Link to comment
Share on other sites

Не закачайте Нетзомби. Той ходи на фитнес и си мисли че всеки иска да се бие с него :) . Не виждам защо скача толкова на всеки, който каже някакво по-хард мнение, дори да не е било насочено към него.

Човече, не само ти ходиш на фитнес, и поспри стероидите ;) . Просто съвет, не ми скачай сега и на мен.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не закачайте Нетзомби. Той ходи на фитнес и си мисли че всеки иска да се бие с него :) . Не виждам защо скача толкова на всеки, който каже някакво по-хард мнение, дори да не е било насочено към него.

Човече, не само ти ходиш на фитнес, и поспри стероидите ;) . Просто съвет, не ми скачай сега и на мен.

 

Аааа, Тедич аз на никого не скачам бе...в грешка си, пък може и отстрани така да изглежда.

Не съм враждебно настроен към никого, просто мнението на модератора прозвуча доста грубо - искарва ме едва ли не някакъв хлапак, който си мисли, че живее в Star Wars.Преди 20 г. може и да съм бил младеж, пък и мъдете на тези години са ми още по ценни.

 

Както и да е, не ми беше целта да се получи конфронтация.Не ми е до препирни с когото и да било.

 

Мога да се съглася, че една мрежа дори и лан да е, ако е изградена добре - няма да има проблем.

Но исках да акцентувам на това, че ланът е на доизживяване...просто така ги виждам нещата - тенденцията е да се минава на оптика.

В момента конкуренцията е жестока и всеки е позатегнал редиците.Нещата не са вече както преди 10 г.дори и при ланаджиите.

Е има едни "Далечее", но всяко стадо си има черна овца.

Link to comment
Share on other sites

Оптика,оптика,оптика....Вече ми се драйфа като я чуя тази дума.Щом ЛАН-а е изпята песен,защо МегаЛан го полват..?.Всеки знае колко сериозна фирма са,а ако четете форума ще видите и как се отнасят с всеки един.Мисля,че ако лан-а беше отиваща си технология,а оптиката можеше да предложи нещо много по-добро нямаше да продължават да го ползват,а не е като да нямат пари да го направят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...