Jump to content
BulForum.com

Сериали


FunLov3

Recommended Posts

Стъклен дом

 

с голямо предубеждение пристъпих към този сериал(може би точно защото е български), но ми надуха главата как бил "наистина добър" ... та 2-3 пъти го засичам по телевизията и накрая реших да видя за кво иде реч, та го пуснах от начало ... и определено съм приятено изненадан. наистина не е лош. добър сюжет, свежи диалози(не всички, но повечето) и прилична актьорска игра. прави ми впечатление обаче, че второстепените персонажи са някак си по-добре изградени от главните(примерно агент колев(много добър актьор) и сем. ставреви, които в някои епизоди малко преиграват т.е. излишни сценки). не знам дали е заради сценария или заради актьорите. определено сред вторите има няколкото доста добри, но и такива, които поне на мен ми се струват меко казано неубедителни ... но сериалчето наистина става за гледане, а това че е българско в случая изобщо не е минус. би се котирало успешно и навън. все пак, няма само турците да ни заливат с техните :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

А някой ще кажели заребени комедийни сериали знам само двама мъже и половина ( който съм гледал от части ) и Джои на който пък съм гледал една две серии

някой други които са забавни и си заслужават има ли ?

 

За мен най-добрите са Friends, Malcolm и The Office.

Link to comment
Share on other sites

Стъклен дом

 

с голямо предубеждение пристъпих към този сериал(може би точно защото е български), но ми надуха главата как бил "наистина добър" ... та 2-3 пъти го засичам по телевизията и накрая реших да видя за кво иде реч, та го пуснах от начало ... и определено съм приятено изненадан. наистина не е лош. добър сюжет, свежи диалози(не всички, но повечето) и прилична актьорска игра. прави ми впечатление обаче, че второстепените персонажи са някак си по-добре изградени от главните(примерно агент колев(много добър актьор) и сем. ставреви, които в някои епизоди малко преиграват т.е. излишни сценки). не знам дали е заради сценария или заради актьорите. определено сред вторите има няколкото доста добри, но и такива, които поне на мен ми се струват меко казано неубедителни ... но сериалчето наистина става за гледане, а това че е българско в случая изобщо не е минус. би се котирало успешно и навън. все пак, няма само турците да ни заливат с техните :D

И аз започнах да го гледам отскоро заради мъжа ми, който го следи от самото начало. Като актьорска игра има доста какво да се желае, но то си е до талант - някои са безупречни, на други им куца. Сериала си личи, че е правен с пари и това прави силно впечатление. Така трябва да изглежда един съвременен сериал, а не с нескопосани декори и постоянно натякване на бившата соц-действителност. Грим, прически, физика - на окото му трябва шаренко да се радва. Отделно сценарий и режисура, които наистина на места малко понакуцват, но се преглъща. В общи линии мога само да похваля реализаторите.

Link to comment
Share on other sites

И аз съм доволен от Стъклен кол. Като се прескочат някои некадърности предимно от човешкия фактор сериалът е отлична родна продукция.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на същото мнение. Има някои неща, които не ми харесват, но като цяло, за съвременен български сериал : ОТЛИЧЕН 6+ :rolleyes: Пък и Асен участва, какво да говорим...

Link to comment
Share on other sites

Подкрепям всеобщото мнение за "Стъклен Дом". Не съм пропуснал нито една серия и наистина ми харесва. Една доста стабилна българска продукция. Дано да е началото на Ренесанса в българското кино...

 

Днес изгледах наведнъж 3-те до момента излезнали серии на "The Walking Dead" и мога да кажа, че е най-добрият зомби сериал/филм създаван някога... поне за момента върви безкосурно добре. "Resident Evil" разводнените бози могат да си гледат работата... добри екшъни са, но с този задаващ се шедьовър не могат да се сравняват. Единственото, което липсва на "The Walking Dead" е малко повече стряскащи моменти, но съм сигурен, че и това ще бъде добавено.

Link to comment
Share on other sites

Тоя The Walking Dead не е лош за момента, но единственото, което ме разочарова, е липсата на истински хорър. По бие на драма и екшън, отколкото на хорър, което ми беше първоначалното очакване. Като цяло добър замисъл и със сигурност ще се гледа докрай.

Edited by boomearst
Link to comment
Share on other sites

The Walking Dead взеха да редуват як епизод, бозав епизод :) Иначе го гледам с удоволствие де. Жалко, че свършва скоро сезона.

The Simpsons и те горе-долу по същата схема, редуват силни със слаби епизоди.

 

 

Някой следи ли Bones? И интересни ли са новите, които излизат, че съм му гледал първите сезони по бтв синема, та ми е чудно, да не са го развалили.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Bones доста затъпя. В началото ми беше един от любимите, но сега или го оставям за скучни дни, или въобще го пропускам.

 

The Walking Dead много ми напомня на Resident Evil и Silent Hill, затова ми харесва. Наистина няма "ужаси", но атмосферата е по-важна в този жанр. А и кървищата помага :) Искам да съм част от такава сървайвъл групичка и да цепя зомбишки глави :D

 

Жужка, защо чак сега откриваш Lie To Me?

Link to comment
Share on other sites

YES! Беше тъп. Трябваше да свърши. Мразя сериали, в които 7/8ми от времето се разглежда човешката драма. 1-ви епизод бе великолепен, но след това THEY FAILED! А финала беше доволно глупав.

Link to comment
Share on other sites

Още не съм гледал финала, но 1,2 и 4-ти епизод си бяха добри като за сериал... Това не пречи 3-ти и 5-ти да бяха абсолютни пошли драмички, тип Анатомията на Грей.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Изгледах 6-ти еп. Дам, епизодите са станали 3 добри, 3 пошли драми :)

 

 

The Simpsons Сезон 22 - новият епизод 8-ми си е чисто детски, а предния 7-ми доста обикновен... за 5-ти и 6-ти нямам забележки.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

На мен "Анатомията на Грей" много си ми харесва, независимо от мненията ви. С удоволствие си го гледам за 252578 път :)

Link to comment
Share on other sites

На мен "Анатомията на Грей" много си ми харесва, независимо от мненията ви. С удоволствие си го гледам за 252578 път :)

Това е поради липсата на тестостерон... нормално.

 

Имах големи очаквания за "The Walking Dead", но с тая драма преиграват. Искам да гледам зомбита, напрежение, страх... нещо от типа на първите два епизода, които се развиваха в града. Много трудно е да се изобрази драмата в такъв случай и трябват наистина добър сценарий и безупречни актьори.

 

На мен, например, би ми било интересно да видя как се е стигнало дотам, какъв вирус откъде е изтекъл, как се е разпространил... какви мерки са взети за предотвратяването му и как не са помогнали. Повече екшън, по-малко драма... Въпреки критиките, ще гледам и другите сезони. Дано го пооправят.

 

А случайно някой да е гледал последния излезъл епизод на "Dexter"? Вече официално, най-добрият сериал, който съм гледал някога. (след 24 :P)

Edited by boomearst
Link to comment
Share on other sites

Декстър кърти мивки и транжира мръвки. Пет сезонЯ и продължава да бъде интересен. Чак ми става лошо, като си помисля, че след седмица ще трябва да чакаме 9 месеца до шести сезон, където по информация, дадена ми от сценаристите, смъртен враг на Декстър ще бъде Мендорк :).

За Уолких дет съм на същото мнение като бумерста, първите две серии - ОК, после малко се поокаха. Но ще се гледа и по-нататък!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...