Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Съботната вечер докато си пием пиенето у един познат, вървеше "Самсара" - арт филм, подобен на "Барака". Тук е трейлърът, за една минута може да видите за какви картини и качество става въпрос. За фон е идеален - няма никакви приказки в него, само видео и музика, като е снимано в двайсетина и колко още държави по света най-различни неща, често предизвикващи изумление и интерес.

 

 

 

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да се самопохваля, че от последните шест филма, които избрах, 5 се оказаха добри. Което отдавна не ми се е случвало, така че съм много доволен от преценката си тия дни :devil

 

Първо два, които бях гледал (предполагам всички са ги гледали също), но определено си струват да се повторят:

The Negotiator (1998)

The Pentagon Wars (1998)

 

И тези, които са приятна изненада:

Входите, закрито (2020) - приятна съвременна лека драма с happy end

Spartan (2004) - трилър с Вал Kилмър, много добър сценарий, екшън и изненади до края, добре изиграни роли, мъжки филм

Goodbye Lover (1998) -  трилър, драма, neo-noir comedy, като основното, освен интересната завръзка, са наличните красиви жени, лукс и секси сцени... добро съчетание като цяло

Edited by instinct
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 2/3/2021 at 11:24 AM, djaba said:

Значи .... трудно ми е да почна. Не знам от възрастта ли е, пренаситен ли съм, обичам да гледам филми и сериали, но последните години се броят на пръстите на едната ми ръка нещата, които са ми харесали. Знам на втората минута какво ще стане, ефектите са ми ... блях, или превъртам или директно спирам, а пък ако се случи да ми вкарат някоя безсмъртна булка, негър - ариец или героичен педераст тотално откачам и си пускам новините да слушам за Бочето, той поне винаги има с какво да изненада. Та в тоя ред на мисли не съм изгледал цял филм повече от година. До вчера.

 

https://zamunda.net/banan?id=635657&hit=1&t=movie

https://www.imdb.com/title/tt10661710/

 

Е те това си го изгледах и все едно го е правил някой от старите майстори. Духа на филма ми дойде деветдесетарски.

Добър сюжет, който те бъзика, че е по-истински случай. Бой достатъчно, без да се прекалява и да се превръща в жан клод-сегал-чък норис боклук.

Романтика на границата без да я прехвърля. Без цици да развалят основата щото друго няма какво да грабне зрителя както едни напомпани бозки.

Изобщо всичко си беше с мярка, миришеше на по-евтинко кино, както миришат шедьоврите. Не знам дали ще стане УАУ-ФИЛМ, но мен ме грабна.

 

Понеже рядко си позволявам да рекламирам каквото и да е , се надявам да не съм ви подвел и достатъчно ясно да съм обяснил какво да очаквате.

За всеки влак си има пътници, но ще се радвам, ако някой качил се на този сподели какво мисли.

 

Ако още не си пробвал Westworld на НВО, пробвай го. Имат и още един готин сериал (лично за мен) Мигранти във времето, но там твърде рано ги удариха локдауните, та скоро не са вадили нови серии.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

AMERICAN SNIPER

Отдавна не съм писал за филми, но този е просто уникат... И се чудех защо докато не видях финалните надписи. Режисьор - КЛИНТ ИЙСТУУД... Не мисля, че е нужно да казвам друго. На колене и толкоз.   

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
On 3/21/2021 at 10:11 PM, RaptoR said:

AMERICAN SNIPER

Отдавна не съм писал за филми, но този е просто уникат... И се чудех защо докато не видях финалните надписи. Режисьор - КЛИНТ ИЙСТУУД... Не мисля, че е нужно да казвам друго. На колене и толкоз.   

Гледах го. Як беше, но според мен можеше да се отдели поне една кратка сцена за убийството му, а не само един надпис в края и тва е.

Що няма бутон за спойлери, бе? :shy:

Link to comment
Share on other sites

Ей, супер.

Странно, почти съм сигурен, че съм виждал спойлери. Явно хората си ги пишат с тага, но интересно тогава откъде го знаят...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, earache said:

Гледах го. Як беше, но според мен можеше да се отдели поне една кратка сцена за убийството му, а не само един надпис в края и тва е.

Що няма бутон за спойлери, бе? :shy:


Аз мога да ти дам отговор на тоя въпрос - незабавно ще засегнем либерастите, както и цялостната ценностна система на американската имперска машина, която експлоатира тия хора за користни цели докато шопари разни си ловат на хладно пъстърва в кристалните реки на най-елитнита откъм природа щати. Тогва вече съвсем друг филм трябва да се направи, но няма да се допусне до екран... 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, earache said:

Тва отговор на въпроса за спойлер бутона? :blink:


Не - тва е отговор на тва дето си "спойлнал", ЕСТЕСТВЕНО. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

The little things е доста добър. Дензъл Уошингтън вече е дядка, но играта му е все така добра. Бих препоръчал филма. Краят може да бъде изненадващ за някои. Гледал съм последните три филма на режисьора. Примерно the founder за шефчето на МакДоналдс. 

Edited by vikktorpenchev
Правопис
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Изглежда, че HBO Documentaries са започнали някаква поредица Music Box, на която попаднах случайно във видеотеката на Виваком.

Първата част е за Woodstock'99 и макар да съм гледал и други, тази също ми беше много интересна. Хубаво са разказли различните гледни точки от сегашно време. Защо така се е случило и т.н.

 

Quote

If you enjoyed HBO’s Woodstock 99: Peace, Love, and Rage — which premiered on July 23rd — Bill Simmons (The Ringer) is announcing even more films under the banner of Music Box, a docuseries that highlights pivotal moments in music. Woodstock was the first in the series, with five more coming this fall.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Изгледах новия Космически Забивки (2 - новият завет) и много ми хареса.

Препоръчвам. Имам чувство, че всяка секунда е изпипана на макс, всяка реплика.

Link to comment
Share on other sites

Minamata e още един от филмите по действителни събития, които добавих към "гледани" и не съжалявам, а дори препоръчавам. 

Джони Деп играе великолепно в този филм. Според мен няма нещо, което да му липсва. 

А историята си заслужава отделеното време, предвид  това че проблемът е все още активен и борбата с него продължава.... чрез този филм, може да се намери решение.

Link to comment
Share on other sites

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings - нямах никакви очаквания, но филмът ме изненада много приятно. Страхотна бойна хореография, свеж хумор и добра история. Препоръчвам да се гледа на кино, докато кината още работят, че не се знае :D

Link to comment
Share on other sites

Gone girl

Филм на Дейвид Финчър - човекът зад Zodiac, se7en, Fight Club. Историята е много приятна и въпреки 2:30 Мин не дотежава. Бих го определил като трилър. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

The Guilty - съвсем неочаквано попаднах на този филм и за малко да го подмина, като продукция на Нетфилкс, но се радвам, че не го направих. Може би най-добрият трилър/драма, който гледах тази година. Джилънхол за пореден път прави уникална игра. Оценката от 6.3 в IMDB ми се струва ниска, но мисля, че е поради факта, че това е римейк на датския филм със същото заглавие.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...