Jump to content
BulForum.com

+ Гледах...


ralexes

Recommended Posts

Току-що и аз изгледах Oblivion в обстановката на домашното ми кино и мога да кажа, че филма е едно от най-добрите заглавия излизали тази година! Сега ме е яд, че не го гледах на IMAX, когато излезе през пролетта. Дедо, кощунство е този филм да се сравнява с бозата G.I.Joe Retaliation, щото просто нямат абсолютно нищо общо.
Предсказуемостта, за която говори Виден (само в някои моменти, а не за целия филм) изобщо не се забелязва като проблем, защото филма въздейства по съвсем друг начин. Цялостната изработка наистина е уникална, а озвучаването и особено музиката е може би най-доброто, което съм слушал през последните години - задължително трябва да се слуша на висококачествена Долби съраунд система. Не мога да не спомена и гениалната режисура на Джоузеф Козински и най-вече вмъкването и усещането на тънката humanity линия във всеки един момент на иначе ултратехнологичния футуристичен сюжет.
 
ПП. Едноименното парче на М83 е невероятно просто! :bowdown:
 
http://www.youtube.com/watch?v=forkuNNZ-Vw

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Току-що и аз изгледах Oblivion в обстановката на домашното ми кино и мога да кажа, че филма е едно от най-добрите заглавия излизали тази година! Сега ме е яд, че не го гледах на IMAX, когато излезе през пролетта. Дедо, кощунство е този филм да се сравнява с бозата G.I.Joe Retaliation, щото просто нямат абсолютно нищо общо.

+1

Link to comment
Share on other sites

Току-що и аз изгледах Oblivion в обстановката на домашното ми кино и мога да кажа, че филма е едно от най-добрите заглавия излизали тази година! Сега ме е яд, че не го гледах на IMAX, когато излезе през пролетта. Дедо, кощунство е този филм да се сравнява с бозата G.I.Joe Retaliation, щото просто нямат абсолютно нищо общо.

Той не само го наплю, едва ли не го изкара най-лошия филм, създаван някога :laughing: . Явно не си е изял Сникерса, докато го е гледал. :moon:

Глей кво става:

 

Аз не останах особено очарован. Първо се влачеше доста бавно после изведнъж претупаха края

A не. Изобщо не е за тази тема ами за другата. Изгледах го, някои ефекти бяха супер, но като цяло за мен си е боза (а аз съм голям фен на Sci Fi, но този в най-добрия случай става за гледане)

Щом това не ти е хареало недей да гледаш и Oblivion

Гледам де що фантастика и фентъзи намеря, но нещо не ми хареса Oblivion. Не беше и зле наистина ама не ми и хареса.

 

И за да не съм офф, препоръчвам Meet Bill. Щом Джесика Алба и Елизабет Банкс участват, няма как да не го препоръчам :). Може да си изгубите час и половина с този филм.

meet_bill_poster.jpg

Link to comment
Share on other sites

И на мен не ми хареса особено Обливиън, даже последните 20-тина мин ги проспах. За убиване на време мога да препоръчам This is the end - имаше забавни моменти.

Link to comment
Share on other sites

Festen.jpg

 

Още едно заглавие, макар и старичко, на Томас Винтенберг. Харесва ми начина, по който филма е заснет и като цяло стила на този режисьор, поне до момента. По уникален начин показва човешките падения и проблемите на цялото общество като нито един герой не е само добър или само лош. 

Link to comment
Share on other sites

Той не само го наплю, едва ли не го изкара най-лошия филм, създаван някога :laughing: . Явно не си е изял Сникерса, докато го е гледал. :moon:

Глей кво става:

.....

 

Може и това да е. Или по-скоро бирата да ми е дошла къса нещо :)

 

Май очаквах повече и някак останах разочарован. 

Link to comment
Share on other sites

+1 за Oblivion 

Леко претупан обаче ми дойде и мисля, че имаше потенциал да разгърне много по-епична история, но дори и така е доста добър. Поне според мен сред най-добрите филми на ниският човек от последните 5г.

Link to comment
Share on other sites

Може и това да е. Или по-скоро бирата да ми е дошла къса нещо :)

 

Май очаквах повече и някак останах разочарован.

Дедо, засрами се. Поне участието на Олга Куриленко и Андреа Райзбъро не можа ли да те събуди бе? :lol:

Link to comment
Share on other sites

П**ките са уникални.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Сега разбирам защо е уникален и саунда - М83...

 

Ники изобщо не му объщам внимание понякога. Ако го подбера на тема тоя филм, 2-3 шишета уиски ще трябва да ми дава да се отърве...

Link to comment
Share on other sites

А ще ти давам то... Глей' си работата. Аз казах какви са ми впечатленията. Казах и че очаквах повече вероятно. Аватар го плюха плюха пък на мен и хареса. Този обратната история. Всеки си с вкуса. 

Link to comment
Share on other sites

SNITCH

 

Много сериозен филм! Някой го похвали преди време, но не вярвах, че е толкова добър. Отличен екшън! Чудесна игра на всички (не съм вярвал, че кечистка кратуна съдържа мозък, но тоя мелез става за актьор). Невероятното музикално оформление също допринася за цялостната ми положителна оценка. Страхотна атмосфера. 

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм с Раптора. Наистина добра актьорска игра.За съжаление гледаме филми само когато малкия спи,и сме на мют ::( 

Link to comment
Share on other sites

Е та грам ли звук не пускате??? Аз затова се жертвах и спя в хола на дивана. Всичко е мирно и спокойно. Жените спят, аз си гледам филми. Верно неудобно е, но се търпи...  :laughing:

 

Какви жертви правим заради киното хахахахах

Link to comment
Share on other sites

Като гледаме с жената и сме в стаята с малкия,не пускаме :) Инчи чат-пат пускам с флашката на тв-то в другата стая,но рядко се случва...

Link to comment
Share on other sites

epic.jpg

 

Epic

 

Нелоша анимацийка. Тръгва бавно, но после влиза в час. Охлювите са страхотни :)

 

 

great_gatsby_movie_poster_1.jpg

 

The Great Gatsby

Както се очаква от Баз Лурман, филмът е пир за окото и ухото. Гледайте го с максимално добро качество, всеки детайл си заслужава вниманието. 

Edited by snejko
Link to comment
Share on other sites

Oтново... ПИШЕТЕ ИМЕНАТА НА ФИЛМИТЕ, картинките не винаги излизат.

 

Анимацията горе сигурно е EPIC.

Наистина много добра. Единия елф е Юксел от Бтв все едно :D

Link to comment
Share on other sites

Pain and Gain

 

Колосална загуба на време.

Филмът е повече от гениален. Препоръчвам го искрено.

 

Но гледам, че отдавна го свалиха от кината. I wonder... Как ли си го гледал? Oh, wait. Наел си DVD-то, нали? Знаех си. :)

Link to comment
Share on other sites

THE-ICEMAN-Poster.jpg

 

The Iceman

 

в духа на добрите гангстерски филми, но тук основоположен камък е образа на наемния убиец, който е перфектно изграден(на базата на реални факти и събития) и изигран(майкъл шанън).

 

п.п. след като изгледах филма, намерих в youtube документален филм, по-голяма част от който е интервю с ричард куклински, и ... направо настръхвам като разбирам за какъв човек става въпрос.

Link to comment
Share on other sites

92a9c01347b240739251.jpg

 

Руски сериен комедиен сериал "Кухня". Сега съм до 10-та серия от 1-ви сезон. Пълен е със забавни сцени и готини лафчета. Моята оценка е 9 от 10.

Link to comment
Share on other sites

THE-ICEMAN-Poster.jpg

 

The Iceman

 

в духа на добрите гангстерски филми, но тук основоположен камък е образа на наемния убиец, който е перфектно изграден(на базата на реални факти и събития) и изигран(майкъл шанън).

 

п.п. след като изгледах филма, намерих в youtube документален филм, по-голяма част от който е интервю с ричард куклински, и ... направо настръхвам като разбирам за какъв човек става въпрос.

Има го вече в най-популярния торент тракер с добро качество.Тази вечер ще се гледа  :)) .

zodiac.jpg

 

П.С.Един от  последните филми,които ми харесаха-"Zodiac" на Дейвид Финчър.Добре разказана история развиваща се в Сан Франциско.Хареса ми как са се постарали да докарат обстановката като коли,облекло ,офиси за времето на действието.А и кара човек да се замисли за вътрешния свят и мотивите конкретно на този сериен убиец.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...