Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

HD и BRAY филмите имат ли по-големи изисквания за хардуер? Свалих няколко такива, за да се порадвам на новия монитор, обаче повечето накъсват. Заради слаб компютър ли е, или заради липса на специални кодеци?

Link to comment
Share on other sites

HD и BRAY филмите имат ли по-големи изисквания за хардуер? Свалих няколко такива, за да се порадвам на новия монитор, обаче повечето накъсват. Заради слаб компютър ли е, или заради липса на специални кодеци?

С какъв плеър ги гледаш, какво ти е РС-то и най-важното -- РИПове или баш HD... eдно ХД е 50 GB...

Link to comment
Share on other sites

Използвам GOM Player - първия, който набарах из нета за пускане на .mkv файлове.

Филмът е my.blueberry.nights.2007.720p.bluray.x264-sinners.mkv - 4,5 GB.

PC-то ми е Pentium 4 на 2,6 GHz, 2 gb ram.

Link to comment
Share on other sites

Къде в Пловдив продават титаниеви обици? или поне инокс?

 

на малката главна след халите има едно студио в което правят татуси и пиърсинг имат страшно голям избор на титаниеви обици , в 18Г шопа навремето имаха каталог от който можеш да поръчаш всичко , на голямата главна като идваш от джумаята към макдоналдс малко преди калигула от лявата част пак има студио за татуировки и там има доста модели , но определено на малката главна в студиото имаше миналата година невероятно разнообразие.

Link to comment
Share on other sites

Ай да не е 50...

Айде като незнаеш да не говориш а ;)

 

Използвам GOM Player - първия, който набарах из нета за пускане на .mkv файлове.

Филмът е my.blueberry.nights.2007.720p.bluray.x264-sinners.mkv - 4,5 GB.

PC-то ми е Pentium 4 на 2,6 GHz, 2 gb ram.

Да така си и мислех, това 4ГБ е рип. Няма причини да ти накъсва картината, защото РС-то ти е добре, а и самото ХД не е с най-високата резолюция. Тоя ГОМ плеър не съм го ползвал и нямам впечетления, но може да пробваш най-добрият плеар - КМ. Доунлоуд - замунда.

пп на едната ми щайга с 1,28Гб 2.0Гхз 720р. не сече...

 

едит: Психар^^ прави разлика между HD и HD Rip:

http://zamunda.net/details.php?id=103712&a...list=1#filelist

Все едно да не знаеш разликата между DVD-R и DVD Rip :lol:

Edited by Eleutherios
Link to comment
Share on other sites

Имам един малко странен въпрос...

От нашите центрове на Евентим (примерно - Германос) могат ли да се закупят билети за концерт в друга държава, където също Евентим продават билетите? Примерно искам да ида на концерт в Сърбия и там билетите могат да се закупят от тяхната мрежа на Eventim, могат ли да се вземат билети за този концерт, но от нашия Eventim... Зле го обясних, но все пак се надявам някой да ме е разбрал.

 

Мерси за отговора. :)

Edited by ludoto_mimi
Link to comment
Share on other sites

Имам един малко странен въпрос...

От нашите центрове на Евентим (примерно - Германос) могат ли да се закупят билети за концерт в друга държава, където също Евентим продават билетите? Примерно искам да ида на концерт в Сърбия и там билетите могат да се закупят от тяхната мрежа на Eventim, могат ли да се вземат билети за този концерт, но от нашия Eventim... Зле го обясних, но все пак се надявам някой да ме е разбрал.

 

Почти съм сигурен, че не можеш. По-добре си ги поръчай от Интернет, чиста работа. Един познат беше търсил миналата година за някакъв концерт в Румъния, обърна цяла София, накрая пак си ги поръча от нета, пристигнаха след 4-5 дена.

Edited by Blitz_krieg_1941
Link to comment
Share on other sites

Използвам GOM Player - първия, който набарах из нета за пускане на .mkv файлове.

Филмът е my.blueberry.nights.2007.720p.bluray.x264-sinners.mkv - 4,5 GB.

PC-то ми е Pentium 4 на 2,6 GHz, 2 gb ram.

 

Процесора ти е слаб.

 

А тва mkv не е точно bluray. Все пак е само 4.5ГБ. Пробвай с нещо дето е 1080p да видиш тогава. Толкова е истинската резолюция на bluray.

 

Айде като незнаеш да не говориш а ;)

Да така си и мислех, това 4ГБ е рип. Няма причини да ти накъсва картината, защото РС-то ти е добре, а и самото ХД не е с най-високата резолюция. Тоя ГОМ плеър не съм го ползвал и нямам впечетления, но може да пробваш най-добрият плеар - КМ. Доунлоуд - замунда.

пп на едната ми щайга с 1,28Гб 2.0Гхз 720р. не сече...

 

едит: Психар^^ прави разлика между HD и HD Rip:

http://zamunda.net/details.php?id=103712&a...list=1#filelist

Все едно да не знаеш разликата между DVD-R и DVD Rip :lol:

 

Капацитета на HD DVD-то е 15ГБ. Не ви ли е срам да сте толкова сигурни и да говорите такива глупости.

Капацитета на един BluRay е 50ГБ, а не на HD DVD. Или то разлика няма?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Класация по какво?!?!?!??!?!?!?!??!?!?!

В някои страни има "евалуация" на университетите, при която се класират по условията на обучение според различни критерии. За България не знам да има такова животно.

Link to comment
Share on other sites

По качество на обучението,материалната база и т.н.

Има университети със специалности, където ги няма никъде другаде... Как да бъдат класирани?

Link to comment
Share on other sites

Процесора ти е слаб.

 

А тва mkv не е точно bluray. Все пак е само 4.5ГБ. Пробвай с нещо дето е 1080p да видиш тогава. Толкова е истинската резолюция на bluray.

Капацитета на HD DVD-то е 15ГБ. Не ви ли е срам да сте толкова сигурни и да говорите такива глупости.

Капацитета на един BluRay е 50ГБ, а не на HD DVD. Или то разлика няма?

"А тва mkv не е точно bluray."

- Че въобще какво общо има разширението .MKV с оптичния носител?

 

"Пробвай с нещо дето е 1080p да видиш тогава. Толкова е истинската резолюция на bluray."

- Резолюция на BluRay?? А каква е истинската резолюция на 3.5 дискетите? А и 1080p въобще не е резолюция...всъщност това са броят линии по вертикала.

 

"Капацитета на един BluRay е 50ГБ, а не на HD DVD. Или то разлика няма?"

Аз не виждам Eleutherios да е говорил за HD-DVD, а за HD видео?

 

@PSYCHOSIS, на това PC би трябвало да ти тръгне без особени проблеми филмчето, не си казал видеокарта, но предполагам не е някоя съвсем зле.

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

Ако почна да цитирам всяко едно от изреченията и да отговарям по начина по който и ти, simbata, ще трябва да се заяждам.

 

Под това, че mkv не е bluray имах предвид качеството на компресията.

1080p са си направо точки по вертикална резолюция. Дали ще ги наречеш линии или резолюция е напълно еднакво. Изобщо не знам защо си го зачекнал при положение, че съм прав. Тва за дискетите не го разбрах и под bluray отново говорех за компресия. Доста остроумно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...