Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ами преди съединението са били София на Княжество България и Пловдив на Източна Румелия. Логично е след като новата държава ще се казва България, столицата да е София. А и преди си е била тя, та нормално. Пловдив е бил столица за малко, колкото да има.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Проблема е че точно ми трябва как е станало.Спомням си едно време като ученик като учих история имаше подобно нещо че са се провели избори за столица след съединението непомня точно кога.Имало е гласуване между Пловдив и София и след 2 поредни гласувания 50-50 София печели с 1 глас.Обаче не си спомням дали беше точно така за това търся ако има някъде написано да прочета че захванах един странен спор......

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже на колко вата са равни 40 Кило-вата?Търсих конвентор из гугъл,но нещо не мога да уцеля комбинацията :rolleyes: :)

 

 

JDFU-благодаря :)

 

 

Overmane-не просто трябва да напишеш converter...иии твоя пост не мисля,че беше особено съдържателен :lol:

 

Lepper Messiah аз мислех,че е 40 000 но не бях сигурен :)

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже на колко вата са равни 40 Кило-вата?Търсих конвентор из гугъл,но нещо не мога да уцеля комбинацията :rolleyes: :)

40 * 10^3 = 40000 W

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже на колко вата са равни 40 Кило-вата?Търсих конвентор из гугъл,но нещо не мога да уцеля комбинацията :rolleyes: :)

JDFU-благодаря :)

 

 

Много яко - да търсиш в Гугъл конвертор хихи... А пробва ли да напишеш в Гугъл просто "40 kilowatts in watts" и да натиснеш Search? Ще се изненадаш от резултата :)

 

http://www.google.com/search?hl=en&saf...tts&spell=1

 

Гугъл сам по себе си е конвертор на мерни единици - просто пишеш единиците от които искаш да превърнеш и единиците в които искаш резултата и готово...

Link to comment
Share on other sites

Проблема е че точно ми трябва как е станало.Спомням си едно време като ученик като учих история имаше подобно нещо че са се провели избори за столица след съединението непомня точно кога.Имало е гласуване между Пловдив и София и след 2 поредни гласувания 50-50 София печели с 1 глас.Обаче не си спомням дали беше точно така за това търся ако има някъде написано да прочета че захванах един странен спор......

няма такова нещо според мен.

све години учих история на българия такова нещо не съм срещал.

но може да се окаже, че е имало ткаива избори

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже на колко вата са равни 40 Кило-вата?Търсих конвентор из гугъл,но нещо не мога да уцеля комбинацията :rolleyes: :)

 

 

JDFU-благодаря :)

 

 

Overmane-не просто трябва да напишеш converter...иии твоя пост не мисля,че беше особено съдържателен :lol:

 

Абе ако случайно не знаеш, че "кило" е 1000 (което очевидно е така), не можа ли да направиш далеч по-простата аналогия с грам и килограм? :confused Ми търсиш конвертори и разни други...

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа какъв беше този джангър в Кършиака до преди малко? Аз бях на центъра и като се прибирах, чух някаква денс музика бая мощна и викове на хора. Тъкмо си отключих входната врата и музиката спря и почна да се чува публика "Още, още". Това се случи преди 10-15мин, т.е. към 3:30ч.

Link to comment
Share on other sites

Кой е официалният сервиз на Phillips за България

http://www.panserviceshop.com/Present.asp

"В момента " Пан сервиз" ООД е фирмен сервиз за черна техника на : Philips-аудио видео и малка битова техника..."

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа какъв беше този джангър в Кършиака до преди малко? Аз бях на центъра и като се прибирах, чух някаква денс музика бая мощна и викове на хора. Тъкмо си отключих входната врата и музиката спря и почна да се чува публика "Още, още". Това се случи преди 10-15мин, т.е. към 3:30ч.

 

open air-a на гребната

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа какъв беше този джангър в Кършиака до преди малко? Аз бях на центъра и като се прибирах, чух някаква денс музика бая мощна и викове на хора. Тъкмо си отключих входната врата и музиката спря и почна да се чува публика "Още, още". Това се случи преди 10-15мин, т.е. към 3:30ч.

 

т.нар. джангър беше партито на Гребната база, което после приключи в някакво място наречено PLAYGROUND...

 

Умрях си от кеф като се прибрахме с брат ми към 10.30 днес сутринта как ни изгледаха келявите баби пред входа хахахахахахаха :punk

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой магазин с голям избор на хубави столове. С кожена тапицерия, люлеещ механизъм и т.н. и с по-дълга гаранция. И ако може да не са по 500лв. а около 200 :bgrin:

Edited by kamen
Link to comment
Share on other sites

аз от jysk-а до метро си взех преди няколко месеца , люлеещ , газови амартосиори глупости за 140лв , страшно удобен имаше бая видове други а и цените не бяха много високи в сравнение с другите магазини в които ходих

Link to comment
Share on other sites

Кажете някой магазин с голям избор на хубави столове. С кожена тапицерия, люлеещ механизъм и т.н. и с по-дълга гаранция. И ако може да не са по 500лв. а около 200 :bgrin:

 

Нещо ей такова: http://prestige-bg.com/default.asp?URL=%2F...8%26CatID%3D588

Моя го взех от Office1-a за 160 кинта -кожен,люлеещ механизъм,газов амортисиор ала бала-много е удобен ,а и не е скъп :)

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена ме мъчи големия въпрос... В сайта за кока кола победителите има един с регистрация asd asd asd от град asd. Та това нашия asd ли е или просто съвпадение? :)

Link to comment
Share on other sites

Абе хора ся се сетих,нали тая събота е 15-ти пък аз още не съм се записал в някое даскало :bgrin:

Та въпроса ми е я кажете някое такова,което сте сигурни че е добро (не в смисъл обучение ами като хора :bgrin: ).Само да не е Паисия,МГ-то,Английската,Руската,Френската,Ана Май,Иконома,Дървото,Гюма,Стефан Караджа :laughing: ,някое частно или някво забутано.

 

ПС 11-ти клас съм.

Link to comment
Share on other sites

сещате ли се тея талончета сините,който дават в кат като си подадеш документите за шофьорска книжка.

а.ка. Контролен талон.

Та с него мога да карам нали?

Само в града или и извънградско ?

Link to comment
Share on other sites

Абе хора ся се сетих,нали тая събота е 15-ти пък аз още не съм се записал в някое даскало :bgrin:

Та въпроса ми е я кажете някое такова,което сте сигурни че е добро (не в смисъл обучение ами като хора :bgrin: ).Само да не е Паисия,МГ-то,Английската,Руската,Френската,Ана Май,Иконома,Дървото,Гюма,Стефан Караджа :laughing: ,някое частно или някво забутано.

 

ПС 11-ти клас съм.

Яворов е дъ бест от обикновените гимназии :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...