Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Първо след Антарес не трябва да има запетая

Всъщност трябва да има запетая :). Обръщението, вмъкнато в изречение, се огражда от двете страни със запетайки. Не се огражда от двете страни, ако е в началото или края на изречението. :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

господ се пише с главно г от вярващите , има хора наречени атеисти дето много много не им дреме за това как се пише господ... : )

А, значи правописа зависи от това дали ти пука за нещо. Интересна логика. Да взема тогава да пиша хасково с малка буква, щото не ми пука много за това какво става там. :lol:

Link to comment
Share on other sites

А, значи правописа зависи от това дали ти пука за нещо. Интересна логика. Да взема тогава да пиша хасково с малка буква, щото не ми пука много за това какво става там. :lol:

Дай ми правило от граматика в българския език , където пише , че трябва да пиша господ с главна буква.Хасково е име.

Link to comment
Share on other sites

Дай ми правило от граматика в българския език , където пише , че трябва да пиша господ с главна буква.Хасково е име.

Правописни и пунктуационни правила на българския език. Не мога да ти кажа в кой клас се изучават обаче.

Link to comment
Share on other sites

Правописни и пунктуационни правила на българския език. Не мога да ти кажа в кой клас се изучават обаче.

Еби ги правописните и пунктуационни правила и класа , искам конкретното , където пише , че трябва да пиша господ с главна буква.

Edited by Tomahawx
Link to comment
Share on other sites

Еби ги правописните и пунктуационни правила и класа , искам конкретното , където пише , че трябва да пиша господ с главна буква.

Е, аз правилата за правопис и пунктуация не ги еба та вероятно затова имам малко по-различно мнение по въпроса. Ако искаш да ме обориш, отиди в някоя библиотека и си намери съответните книги относно правилата за правопис в българския език.

Link to comment
Share on other sites

Според "старите" правила : Е задължително изписването на Господ, Бог и тн, както и местоименията свързани с Него.

Според някаква нова поправка или там нещо си , господ може и с малка , но местоименията , трябвало с голяма.

 

 

Не правя забележка на никой за правопис, тъй като и аз не пиша винаги правилно.

Link to comment
Share on other sites

Господ(демек Иисус Христос) се пише с главна буква,бог може да е с малка ;)

 

Саше, саше... и това ли не знаеш - Господ не е Исус Христос. Исус е неговия син...

 

Айде стига с тоя offtopic че не е интересно.

 

 

Така... за да стане малко по-интересно и да подразня малко форумните духове - след като направих един скромен подарък на един много готин човек и останах без Плиска ХО, реших да попълня запасите с ето това:

 

BlackSeaGold_XO_20030804182547.jpg BlackSeaGold_XO_1_20030804182456.jpg

 

Като се замисля сме горе-долу набори с въпросното питие... Ха наздраве от мен :beerchug

 

PS: нашенска му работа - изложиха се с капачката - като казах да го отворя и горната част на тапичката ми остана в ръцете та трябваше да я лепя за корка... Но пък съдържанието е на ниво!

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

... и това ли не знаеш - Господ не е Исус Христос. Исус е неговия син...

 

Да се похваля - Уча за изпит -последен за тая сесия, надявам се:)

 

Иначе , православието се оповава на Триединството Отеца=Син=Светия Дух, т.е те са един и същи Бог, но проявил се като различни персони,

което е доста мъгляво как Светия Дух ще забремени Дева Мария с Христос (т.е. себе си) и как Отеца ще си говори със Сина, когато те са един и същи Бог .

Link to comment
Share on other sites

което е доста мъгляво как Светия Дух ще забремени Дева Мария с Христос (т.е. себе си) и как Отеца ще си говори със Сина, когато те са един и същи Бог.
Може би последния редактор на библията е обожавал от ония вкусните гъбки, които ти позволяват да говориш с леля си, независимо дали е жива, мъртва и дали въобще имаш леля :)
Link to comment
Share on other sites

Баща ми е атеист, но такъв който не веднъж е прочел библията и е намерил прекалено много противоречия за себе си, а в твоите аргументи Антарес прозира голяма простотия.. Предлагам ти да прекратим темата за да не се обиди някой вярващ! Иначе видях, че караш колело и недоумявам как може да ми пожелаеш да се намирам под мотора.. Ще ти кажа само, че повече обичам колело да карам, а и брат ми е бивш състезател по колоездене и почти всяка вечер ходя на Гребната база.. Сега и това за което се отказа: преди време по време на тренировка го бутнаха на междуградски път и получи комоцио.. Исках само да кажа, че и колоездачи и мотористи не са защитени на пътя.. Сигурно ако ме видиш на живо пет минути ще даваш заето, ако трябва да ми обясниш нещо, ама тука нали е форум много си отворен..Мисля, че имаш проблем с жените.. Като не ти харесва да четеш П.К. не го чети! И аз не го харесвам, но не съм написала нещо по-добро, затова си замълчах..

Link to comment
Share on other sites

а може би темата трябваше да съдържа разни самохвалства, а не теологични спорове и остроумия.

ето еосчето например небрежно успя да намекне, че е толко ослепително зашеметителна, че форумния скорпион ще се разхълца от умиление ако я види. е те така се самохвалства, отворковци :)

 

да ви се похваля - не съм модератор никъде. иначе......

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Зех си изпита с 6 , преди малко (хепи)

Баща ми е атеист, но такъв който не веднъж е прочел библията ......

И може би е единствен?

А ,бе, защо всеки пост ти почва с:

Баща ми е .....

Приятеля ми.... е

Бившия ми е...

Брат ми е....

:confused

ето еосчето например небрежно успя да намекне.......

е те така се самохвалства, отворковци :)

 

Ох еос-ченценцен-то....... Оь.. :confused - откаде се превъзбуди толкова?

Всеки си пише, няма да ти кажа отворко. каквото намери на добре и си казва мнението.Има си правила , има си хора ,които наказват и ти не си от тях. Та,какво се похвали?

 

да ви се похваля - не съм модератор никъде. иначе......

А да и аз не сам Бате Бойко , иначе...

и не съм и негър с ... и тн

Link to comment
Share on other sites

Пфууу, много работа, много нещо..., но поне снощи се наспах и сега съм 6! Та, и с това исках да се похваля де...

Гледам в 2-3 теми пак играете на настъпваничка - лошо няма, поне има какво да чета. Обаче едно нещо не мога да си обясна: Когато 2-ма мъже си мерят пи*ките - ок. Ама мъж и жена какво си мерят? Или май, май мъжа се опитва да докаже, че има пи*ка пред жената. А да пожелаеш на някой да пада от мотор си се иска талант! Браво Антарес! Браво! :bowdown: Прати ми един автограф!

Link to comment
Share on other sites

Браво! Ще се вклюяваш в състезанията тогава :laughing:

 

Което между другото ми напомня, че не сме се събирали на пистата много отдавна...

На тва мокрото кви хубави ръчни стават....Само да забравиш за миг, че си в твойта кола. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Спорове без подготовка.

 

Бог Отец, Иисус (Емануил) и Свети Дух се разглеждат от различните школи по различен начин.В този аспект би трябвало първо да се упомене към коя от тях спада пишещия или адресата за да се прецени дали те са в единство, равенство или някой от тях се различава по статус от другите субекти.

 

Лично аз съм атеист и намирам за лицемерно да бъдат карани всички хора да изписват от уважение към "нещо/нищо" думи с главни букви.

Link to comment
Share on other sites

Спорове без подготовка.

 

Бог Отец, Иисус (Емануил) и Свети Дух се разглеждат от различните школи по различен начин.В този аспект би трябвало първо да се упомене към коя от тях спада пишещия или адресата за да се прецени дали те са в единство, равенство или някой от тях се различава по статус от другите субекти.

 

Лично аз съм атеист и намирам за лицемерно да бъдат карани всички хора да изписват от уважение към "нещо/нищо" думи с главни букви.

 

Лично и аз съм атеист и имам нула уважение към Господ, но се пише с главна буква защото е същ. собствено име...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Лично аз съм атеист и намирам за лицемерно да бъдат карани всички хора да изписват от уважение към "нещо/нищо" думи с главни букви.

опа,по-леко баце,че каза голяма глупост :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Осветли нам, простите люде, кое по-точно е глупавото?

Когато говорим за дух в религиозно отношение, разбираме нещо, което по същество е противоположно на материята...така поне е описано в Библията.Ако противоположното на материята е "нищо" :unsure:

 

Бог не е и "нещо", след като е казано,че не може да се улови от сетивата...

 

не съм много набожен,не съм и атеист...спазвам християнските традиции,както си му е реда(е не постя 40 дни де :)).Да питам псевдо-атеистите случайно празнувате ли Великден и Коледа както си му е реда??? :ph34r:

Edited by sasho_1989
Link to comment
Share on other sites

Защо отказваш да спреш да ни налагаш опростеното си мислене?

 

Първо се запознай с нещата за които говориш и после спори.Великден и Коледа...думи нямам.

 

За материята пък въобще да не коментираме - и енергията.

 

Въобще прецакахме темата - признавам, че не трябваше въобще да поставам по този въпрос тук.Ако искате да се преместим в тема подходяща за разговора и тогава да си говорим.

 

____________________

 

След поредното "остроумие" си получаваш ignorе :) по-добре е май така.

 

А наистина горе забежката за "Господ" я приемам, но "Бог" с главно "Б" - не и за мен.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...