Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Абе не знам...струва ми се едно такова гнусно на пръв поглед... :P

Освен това знам, че се прави с чесън, а аз чесън не обичам...както и не мога да понасям черен пипер, кимион и др. подобни простотии.....а иначе от много хора съм чувал, че шкембето (когато е приготвено добре) наистина било сред най-вкусните манджи. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Подкрепям и аз пробвах 1-2 пъти и за малко да върна и предходното ядене... и ужким ме заведоха да ям от хубаво приготвено и пак не ми хареса.

 

btw. жена ми обича да яде хрущяли, аз само като я чуя да ги хрупа и ми се повдига и бягам в другата стая...

Link to comment
Share on other sites

Какви сте такива мъже бе? Чесън не обичали, шкембе не обичали, хрущяли не обичали.... А уж сте ходили в казармата! Аз като бях малък и не исках да ям нещо ми казваха - ти като отидеш в казармата все гладен ще стоиш! Там да не мислиш, че ти избират какво да ти сложат да ядеж?

 

Между другото, наистина нека някой сподели - къде правят хубаво шкембе? Па ако може и с прясно мляко да е...уфффф и на мен ми се преяде! Мръсници такива!

Link to comment
Share on other sites

Какви сте такива мъже бе? Чесън не обичали, шкембе не обичали, хрущяли не обичали.... А уж сте ходили в казармата! Аз като бях малък и не исках да ям нещо ми казваха - ти като отидеш в казармата все гладен ще стоиш! Там да не мислиш, че ти избират какво да ти сложат да ядеж?

 

E не мога да не отговоря! Как какви - в казармата се яде каквото има пък като не ти отърва стоиш гладен. И ако си гнуслив по-добре да не виждаш как се мият приборите и чиниите :)

 

Иначе друго си е пържола с бира, който иска да яде останките от прасето, аз обичам да ям по-хубавото месо и да го поливам с бира. Таратора с чесън си е класика обаче вареното месо винаги ми е миришело кофти а видя ли някакви лигави неща правя аналогия със сополи и ми идва да върна "рестото"... Хрущялите не мога да обясня защо но не ги обичам и тях и това е... всеки си луд с номера нали знаеш (някои с цяла програма)

Link to comment
Share on other sites

[Off-topic]

Убивам човек за майсторски приготвена, убийствено люта шкембе чорба. :devil

[/Off-topic]

offtopic^n

Ама с много оцет и чесън и толкова люто, че да добие кремаво-червен цвят... Гххх... устата ми се изпълни със слюнка...

log_n(offtopic)

Link to comment
Share on other sites

E не мога да не отговоря! Как какви - в казармата се яде каквото има пък като не ти отърва стоиш гладен. И ако си гнуслив по-добре да не виждаш как се мият приборите и чиниите :)

 

Иначе друго си е пържола с бира, който иска да яде останките от прасето, аз обичам да ям по-хубавото месо и да го поливам с бира. Таратора с чесън си е класика обаче вареното месо винаги ми е миришело кофти а видя ли някакви лигави неща правя аналогия със сополи и ми идва да върна "рестото"... Хрущялите не мога да обясня защо но не ги обичам и тях и това е... всеки си луд с номера нали знаеш (някои с цяла програма)

Напълно подкрепям дядомраза и аз варено не ям и мразя неща които се разтягат като сополи :D Тия хрущяли дълго време се опитваха да ме убедят, че били най-хубавото, също както и каймака в млякото ама не мерси, аз съм прост и предпочитам не толкова хубавото :P
Link to comment
Share on other sites

[Off-topic]

Убивам човек за майсторски приготвена, убийствено люта шкембе чорба. :devil

[/Off-topic]

какво разбираш под майсторски приготвена,че ми стана интересно :D Без брашно или..? :unsure:

 

п.п на мен в Даяната до РТВЦ ми хвалиха шкембето...

Link to comment
Share on other sites

С прясно мляко, добре измито, сварено и нарязано шкембенце, с червено пиперче с масълце запърженко, малко лимонче, чесънче и 3 големи джина за мене.

 

Друг ще поръчва ли?

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам...струва ми се едно такова гнусно на пръв поглед... :P

Освен това знам, че се прави с чесън, а аз чесън не обичам...както и не мога да понасям черен пипер, кимион и др. подобни простотии.....а иначе от много хора съм чувал, че шкембето (когато е приготвено добре) наистина било сред най-вкусните манджи. ;)

Ами малко си е гнусничко, особено с леката миризма на лайна, без която уж не можело. Да им се невиди и вкуса...

Между другото, наистина нека някой сподели - къде правят хубаво шкембе? Па ако може и с прясно мляко да е...уфффф и на мен ми се преяде! Мръсници такива!
верно,кажете някое място,което е прочуто с шкембе чорбата си :)

"Воденицата" в Тракия. Последният път като ходихме беше велико, шкембета-мембета, бири-мири, имаше и програма с танцьори, едни кючеци като се похнаха, едни хора... а кухнята винаги е била на високо ниво.

Link to comment
Share on other sites

Хммм...шкембе не съм ял досега през живота си...много ли съм изпуснал? Казвайте, ако е тръпка - ще се жертвам. :bgrin:

 

ааааааааа ти не си живял бе човек...... шкембето е като секса , само първият път е страшно :lol:

 

 

 

 

[Off-topic]

Убивам човек за майсторски приготвена, убийствено люта шкембе чорба. :devil

[/Off-topic]

 

 

ако ми уредиш докарването на една тойота тундра без да плащам мито и акциз всяка седмица ще ти пращам по 2 тенджери шкембе

 

п.п на мен в Даяната до РТВЦ ми хвалиха шкембето...

 

в даяната , ефира и другите подобни кръчми шкембето е отвратително.

яките шкембета се правят в малки , гадни и опушени закусвални..... в божолето не беше лошо но напоследък го развалиха , точно до ритона , след бриколаж има едно найлоново там е много добро.

 

Иначе най-доброто шкембе което съм ял беше на връх Шипка в кръчмичките..... няма нещо по-вкусно заклевам се , ма е малко далече от града така че отпада. И все пак всеки ценител на шкембето поне веднъж трябва да е ял там за да види какво е :cry

Link to comment
Share on other sites

...ако ми уредиш докарването на една тойота тундра без да плащам мито и акциз всяка седмица ще ти пращам по 2 тенджери шкембе...
Къде ще я караш? По нашите широки пътища? :laughing:

 

Иначе това, което ме кара да избягвам да си поръчвам шкембе-чорба в кръчми е, че както и да го приготвят, го приготвят сутринта и после порцията я претоплят в микровълнова. Няма как да приготвят 1 порция шкембе-чорба.

Link to comment
Share on other sites

Има хубаво шкембе с мляко в закусвалнята Констанца до френската гимназия.

Има всички предпоставки за направата на хубава чорба ,малка закусвалня,опушен и забутана!

А и не е задължително да се слага чесън в шкембето,важното да е ароматно и да има и мръвка вътре, а не само чорбичка :)

Link to comment
Share on other sites

Иначе това, което ме кара да избягвам да си поръчвам шкембе-чорба в кръчми е, че както и да го приготвят, го приготвят сутринта и после порцията я претоплят в микровълнова. Няма как да приготвят 1 порция шкембе-чорба.

Е, и в домашна обстановка да се прави, не се изяжда вряла наведнъж :)

Link to comment
Share on other sites

Яко шкембе правят и в закусвалнята на гърбът на "Четвъртък пазар" - гъсто, вкусно и с много мръвка..., а не само с някви ципички из него. По едно време имаха и някаква адска лютивина за по-куражлиите, но сега не знам дали още я предлагат.

Link to comment
Share on other sites

Къде ще я караш? По нашите широки пътища? :laughing:

 

Иначе това, което ме кара да избягвам да си поръчвам шкембе-чорба в кръчми е, че както и да го приготвят, го приготвят сутринта и после порцията я претоплят в микровълнова. Няма как да приготвят 1 порция шкембе-чорба.

 

 

е ти тва сериозно ли го мислиш ?

сигурно и в капитан кук няма да ти направят специално за тебе примерно рибена чорба......

понякога ме изумявате , ебахти брилянтната констатация :lol:

Link to comment
Share on other sites

От днес съм в отпуск и заминавам на почивка в Боровец 10 дни. Нямам търпение да вдишам боровия аромат:)))

Link to comment
Share on other sites

Има хубаво шкембе с мляко в закусвалнята Констанца до френската гимназия.

Има всички предпоставки за направата на хубава чорба ,малка закусвалня,опушен и забутана!

А и не е задължително да се слага чесън в шкембето,важното да е ароматно и да има и мръвка вътре, а не само чорбичка :)

 

+1

 

Там шкембето е феноменално. Охх и е наблизо :punk. За мен там е най-доброто в града. На много места съм ял но там е простоо :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

сигурно и в капитан кук няма да ти направят специално за тебе примерно рибена чорба......

 

Капитан Кук няма от поне 6 месеца... поне това което го знаех там до панаира отдавна не работи...

Link to comment
Share on other sites

все тая говорех принципно , едва ли има ресторант дето да ти правят специално за тебе 1 порция чорба или супа.

 

то сигурно и у вас ти правят специално 1 чорба ? или май правите 1 тенджера и после притопляме.... щото ако кажеш че не е така ще излъжеш.

 

визирам поста на сандмена , да не стане грешка ;)

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Най-доброто шкембе в града, мили деца, е при Циганина на колелото на Била по диагонала. Разбира се там се ходи с тенджерка, пълни се и се бяга надалеч B)

Link to comment
Share on other sites

Най-хубавата шкембе чорба става с много щембе+2 свински крачета за гъстота на чобрата, това е тайната на гъстата шкембе чорбица. Естествено се слага млечице, масълце и другите работи, но ако имате възможност да пробвате с краченце или 2 в чорбата, ще разберете за какво ви говоря.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...