Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

gk11, виж ми едита от поста на предишната страница, ако те интересува де...

 

zlobil - честито! :punk

Предлагам ти да отпразнуваш с нещо подобаващо: Джони, ама не червено или черно! :) Все пак, това не се случва всеки ден! В същност...като се замисля си е всеки ден :D - спираш да пиеш към 4-5 сутринта и вечерта към 9-10 пак започваш! :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Еми купувате си и вие хендсфри и преписвате?!Аз съм го казвал неведнъж-даскалото е едно непрекъснато надлъгване с учителите.Ти преписваш,те та дебнат :D .И в крайна сметка важна е оценката!За това аз макар че си уча редовно и си знам почти целия материал също толкова редовно си преписвам на контолни :unsure: (малеее е те ся напрао са закопах :lol: )

 

мхм...и директора така мисли....за тва на изпит дава всичко да ползваш...ама не кажеш ли кое и как - ЧАО...сега идва трудното вече

Link to comment
Share on other sites

gk11, виж ми едита от поста на предишната страница, ако те интересува де...

 

zlobil - честито! :punk

Предлагам ти да отпразнуваш с нещо подобаващо: Джони, ама не червено или черно! :) Все пак, това не се случва всеки ден! В същност...като се замисля си е всеки ден :D - спираш да пиеш към 4-5 сутринта и вечерта към 9-10 пак започваш! :) :lol:

 

 

може и със синио ма пия много не е добра инвестиция ..... а бутилката резерв в нас е за изключителни поводи .

Всъщност като се замисля от всички джонита които се предлагат в БГ съм пил от всичките и незнам защо ама червеното ми допада най-много , лекичко приятно... абе супер е златно също е добро .

Синиото на мене лично ми пари и то доста.

 

 

пък и аз не съм ценител , ценител на уиски е човек дето пие 50 грама чисто с една хубава пура и обмисля живота си

аз съм простак след 4-тото пия всичко , пурите ми педерастеят и се наливам като прасе :lol:

Link to comment
Share on other sites

На мен и червеното ми пари, ама аз не ставам за скоч! Човек трябва да си пие това, което му се отдава най-добре - аз обичам да си пийвам Джим Бимче с 1 ледче - густичко! Даже сега ще си сипна от моите резерви, че ми се препи от този разговор! :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам за вас, аз едно Cuty Sarc ми подариха (или нещо такова) - ми не ме кефи и тва е... друго са си Чивас и Димпъл... Което ми напомня че имам да черпя разни хора и сега ще ме заядат че се покривам... :lol:

Link to comment
Share on other sites

чивас и дъмпъл не са уискита за напиване.....

скъпи са и тежки , не че не мога да си позволя да се напия с дъмпъл ма няк'си ме е жал дейба......

 

виж червеното джони 22лв кеф ти на душата да седнеш да си изпиеш 1 бутилка с няколко соди и 100бадем/100фъстък

Link to comment
Share on other sites

sandman, гледам много си чел, много си ходил. Позволи ми да ти задам един въпрос - можеш ли да разпознаеш техниката на снимките? Че няма налични такива, там където учиш няма - интересно ми е поне показват ли ви ги на картинка. Извинявам се за лошото качество на снимките, но по онова време нямах качествена снимачна техника.

 

СНИМКА 1, СНИМКА 2, СНИМКА 3, СНИМКА 4, СНИМКА 5, СНИМКА 6

 

------------------------------------------------------------

 

Което ми напомня че имам да черпя разни хора и сега ще ме заядат че се покривам...

 

Разбира се, ти какво очакваш :devil

Link to comment
Share on other sites

sandman, гледам много си чел, много си ходил. Позволи ми да ти задам един въпрос - можеш ли да разпознаеш техниката на снимките? Че няма налични такива, там където учиш няма - интересно ми е поне показват ли ви ги на картинка. Извинявам се за лошото качество на снимките, но по онова време нямах качествена снимачна техника.
Не си ме разбрал правилно - изтъкнах, че съм ходил по предприятия, не за да се направя, че много съм видял, а, че там където съм бил, имат хроматографи. Чел съм толкова, колкото ми е било преподавано.

Относно снимките: Първата и петата ми приличат на центрофуги, втората ми прилича от части на някакъв pH-метър(но се съмнявам да е такова). Третото - модел на някаква инсталация, работеща с надналягане или подналягане - може би вакуумизпарител(но пък е прекалено сложно да е това). Четвъртото - Прилича ми на тарелкова сушилня. Последното си нямам ни най-малка представа какво би могло да бъде.

Съгласи се обаче, че:

1. Тази техника определено не е сред най-модерните!

2. В общия случай, снимката представлява една кутия с копчета. Все едно да те накарам да различиш кое от следните снимки е миялна машина и кое е сушилна:

i_09013180.jpgи tnB_9791.jpg

Link to comment
Share on other sites

4ри на мен ми заприлича на печка , ама си мислих че може да е няква такава комбинирана с хладилник отдоло :lol:

 

А за 5 ... искренно съжелявам че на моята не е такова :(

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Не си ме разбрал правилно - изтъкнах, че съм ходил по предприятия, не за да се направя, че много съм видял, а, че там където съм бил, имат хроматографи. Чел съм толкова, колкото ми е било преподавано.

Относно снимките: Първата и петата ми приличат на центрофуги, втората ми прилича от части на някакъв pH-метър(но се съмнявам да е такова). Третото - модел на някаква инсталация, работеща с надналягане или подналягане - може би вакуумизпарител(но пък е прекалено сложно да е това). Четвъртото - Прилича ми на тарелкова сушилня. Последното си нямам ни най-малка представа какво би могло да бъде.

Съгласи се обаче, че:

1. Тази техника определено не е сред най-модерните!

2. В общия случай, снимката представлява една кутия с копчета. Все едно да те накарам да различиш кое от следните снимки е миялна машина и кое е сушилна:

i_09013180.jpgи tnB_9791.jpg

 

Изненадан съм, че позна това, което не очаквах да познаеш, а не позна това, което твърдиш, че си виждал. Но е нормално да се бъркаш де. Сега да ти обясня:

 

1. NEW BRUNSWICK incubator shaker с контрол на оборотите и температурата до 100 градуса целзий.

2. Правилно - РН метър - RADIOMETER COPENHAGEN

3. MILLIPORE ULTRAFILTRATION UNIT - мембранна ултрафилтрационна установка, каквато не си виждал. В момента се намира ТУК. Хората се просълзиха от радост като им го занесохме. Предишната им техника беше руска, от 70-те.

4. Интересно определение - тарелкова сушилня :). Това е лиофилизатор HERAEUS. Имахме два - единият е в чужбина, другият е в страната.

5. Криофуга с регулация на оборотите до 8000 и на температурата до -20 градуса (на същата марка)

6. Как може да нямаш представа??? Това е течен хроматограф FPLC PHARMACIA. В България имаше общо 2 или 3 течни хроматографа, поне допреди 6-7 години.

 

Техниката разбира се не е от най-новите, но за твоя справка в момента се намира в най-големите институти в страната и работи безотказно. От Института по криминалистика ми се молеха за хроматографа на колене, но нямаха пари, а аз такива скъпи подаръци не правя. Макар че пак евтино го продадох в крайна сметка в сравнение с реалната му цена. За съжаление в България трудно се продават подобни неща на реалните им стойности.

 

Не мисли че съм искал да те засегна с въпроса си. Похвално е, че си се образовал добре и ако успееш да си намериш работа в бранша ти няма да ти е зле. За съжаление все още не е адекватно заплащането на тези професии, а и се намират хора от старите квалифицирани кадри, които работят за малко пари...

 

Между другото - лявото е пералня, дясното сушилня ;)

Link to comment
Share on other sites

Между другото - лявото е пералня, дясното сушилня ;)

 

xаПсолютно правилно! sandman, да обяснявам ли как се познава и да ти казвам ли че скоро Виден си купи пералня та е определено много в час точно с тази техника :D

 

Разбира се, ти какво очакваш :devil

 

Очаквам 2 неща:

 

1. едни хора да вземат да си ми преведат парите по фактурите дето съм им пуснал за разработката и поддръжката на системата че от 3 месеца вече ме мотат :(

 

2. да свърша със спешните щуротии дето имам да им ги правя и да спрат да си измислят нови... което си е в договора за мое съжаление, но пък там е и че времето прекарано в уйдисване на капризите им се заплаща по $х на час което е хубавата част, само дето същите тези хора ги искат нещата "за вчера" и взех да се скапвам тотално вече

 

3. да купя нова бутилка Чивас и още 1 Димпъл, щото старата свърши... ако имаш предложения какво друго още да взема и откъде (щото мислех да забърша нещо такова я от Метро я от Билла) ще се радвам да чуя предложения...гледах някакво Glenfiddich 12 годишно в Сани а беше горе-долу колкото димпъл само че той е 15 годишен а това 12 :confused

Link to comment
Share on other sites

миялните....

 

Аааа и ти ли се подведе по същия начин... само че ставаше дума за сушилня, въпреки че първоначално и аз като го гледах приличаше на миялна машина, иначе ето ти сушилня подозрително приличаща на пералня: Аз ли спя, какво ... сигурен съм че одеве прочетох че се търсеше кое е пералнята кое е сушилнята... нямаше миални машини... даже викам - дясното е миална, после какво четох - сушилня се търсеше... или просто съм изчаткал от работа.. знам ли...

 

И все пак виж долната снимка - това е сушилня, нищо че прилича на пералня както и да го гледаш :)

 

i_09040421.jpg

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09040421

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Аз ли спя, какво ...

Ммм нееее...аз съм за :hump: ...толкова съм изчаткал в последно време, че няма накъде...трия всичко дето съм писал и отивам да се срамувам в ъгъла... :woot

 

П.П. Иначе останалите неща дето ги бях казал си бяха верни по принцип...

Link to comment
Share on other sites

...Между другото - лявото е пералня, дясното сушилня ;)
xаПсолютно правилно! sandman, да обяснявам ли как се познава и да ти казвам ли че скоро Виден си купи пералня та е определено много в час точно с тази техника :D ...
Греда:

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09016730

http://www.volta.bg/?page=item&categor...amp;itemID=9791

 

...

3. MILLIPORE ULTRAFILTRATION UNIT - мембранна ултрафилтрационна установка, каквато не си виждал. В момента се намира ТУК. Хората се просълзиха от радост като им го занесохме. Предишната им техника беше руска, от 70-те.

4. Интересно определение - тарелкова сушилня :) . Това е лиофилизатор HERAEUS. Имахме два - единият е в чужбина, другият е в страната.

...

6. Как може да нямаш представа??? Това е течен хроматограф FPLC PHARMACIA. В България имаше общо 2 или 3 течни хроматографа, поне допреди 6-7 години.

Наистина никога не съм виждал мембранни филтри. Само съм ги учил на теория.

4. Лиофилизатор съм виждал само 1-път - в Актавис, но нямаше нищо общо. Видях как прави сирене на тебешир. Естествено, първия ми въпрос беше - може ли да прави водка на прах? :D

6. Тъкмо бях започнал да пиша следното: Ако предположим, че тези кабелчета, които стърчат оттук - оттам не са кабелчета, а тръбички, свързани с течната фаза, която да предположим, че се намира в колби, които се намират във светлото петно, и ако предположим, че колоната се намира в големия корпус, а това отляво е пишещото устройство, то може би бих предположил, че това е течен хроматограф. Но после го изтрих, защото 1. Ако се окаже, че не е - много щях да се изложа и 2. Не приличаше на нищо, което съм виждал. Сигурно имаш предвид HPLS, не FPLS - High Performance Liquid Chromatography. Иначе, това което съм виждал:

CLCIC1.jpg hplc.jpg

 

 

Виж на какво се натъкнах докато търсех снимки:

 

 

Националният Институт по Криминалистика и Криминология (НИКК) към МВР е един от най-старите клиенти на фирма АСМ2. Като цяло системата на МВР разполага с:

 

  • Дванадесет газови хроматографа модел TRACE GC / TRACE GC Ultra
  • Два газови хроматографа с масспектрометър - един квадруполен модел TRACE MS и един "ion-trap" модел PolarisQ
  • Един високоефективен течен хроматограф модел SpectraSYSTEM HPLC
  • Два инфрачервени спектрометъра с Фурие-трансформация модели Avatar и Genesis, като единият е окомплектован с инфрачервен микроскоп модел Momentum

Не ги оплаквай толкова! Не можах да намеря цени за съответните модели, но думичката "масспектрометър" ми прозвуча доста внушително. Реферата по разделяне и анализ ми беше на тема масспектрометър, та от преподавателя знам, че подобна машинария струва майка си и баща му и съответно няма в България - е, явно вече има! Отделно, само UV/VIS детекторът на цитирания течен хроматограф струва 3000 Euro! Цялата HPLS система - около 10 000 Euro! Източник: http://www.techlabservices.com/chromatography/price.htm

Ето и източникът:

http://www.acm2.com/bg/node/14

Edited by sandman
Link to comment
Share on other sites

Виден е виновен щото аз къде какво четох после гледам той писал за перални и сушилни - сигурно планират с това да се обзаведат щото гледам не се е похвалил тука (аз също много исках обаче първо трябва да остъкля терасата... и има едни решетки дето ще се чудя какво да ги правя.. а другаде място за такъв уред у нас няма... за свестните комбинирани вече се оплаках че не могат да минат през вратата на тоалетната... абе мъка отвсякъде...

 

Иначе дясното точно за миялна машина си го мислех, после Пламен много точно ги позна и добре че се сетих да прочета отново поста с въпроса, за да се сетя че няма сушилна а миална машина... както и да е - трябваше да дадеш перална и сушилна като тази дето дадох за да е въпрос като за 10,000лв при Ники Кънчев - хем да може да се понае хем да има подвеждащ отговор :lol:

 

Иначе сега за приспиване подхванах от коняка - много 'арен тоя Remy Martin!

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Очаквам 2 неща:

 

3. да купя нова бутилка Чивас и още 1 Димпъл, щото старата свърши... ако имаш предложения какво друго още да взема и откъде (щото мислех да забърша нещо такова я от Метро я от Билла) ще се радвам да чуя предложения...гледах някакво Glenfiddich 12 годишно в Сани а беше горе-долу колкото димпъл само че той е 15 годишен а това 12 :confused

 

Ники, спинкаше ли ти се като писа две неща, а изброи три :bgrin: ? Ти да не би да се връзваш на тия закачки? Свърши си спокойно работата, има време за всичко останало. А за пиенето - това най-лесно се урежда, не се притеснявай.

 

Греда:

 

4. Лиофилизатор съм виждал само 1-път - в Актавис, но нямаше нищо общо. Видях как прави сирене на тебешир. Естествено, първия ми въпрос беше - може ли да прави водка на прах? :D

 

За водка не знам, но в лабораторията ни се правеха едни от най-добрите закваски преди време. А преди малко повече от 10-на години оборудването бе неделима част от процеса на производство на глюкозооксидаза.

 

6. Тъкмо бях започнал да пиша следното: Ако предположим, че тези кабелчета, които стърчат оттук - оттам не са кабелчета, а тръбички, свързани с течната фаза, която да предположим, че се намира в колби, които се намират във светлото петно, и ако предположим, че колоната се намира в големия корпус, а това отляво е пишещото устройство, то може би бих предположил, че това е течен хроматограф. Но после го изтрих, защото 1. Ако се окаже, че не е - много щях да се изложа и 2. Не приличаше на нищо, което съм виждал.

 

Много добре си предположил! Тръбички са, светлото петно е контейнер за еруветки, от едната страна са гелколоните, от другата принтера.

 

Сигурно имаш предвид HPLS, не FPLS - High Performance Liquid Chromatography.

 

Има предвид точно и само FPLC. Ето ти го ТУК. Ти гледаш HPLC (нови модели като гледам), което е по-елементарна и евтина система.

 

 

Виж на какво се натъкнах докато търсех снимки:

Не ги оплаквай толкова! Не можах да намеря цени за съответните модели, но думичката "масспектрометър" ми прозвуча доста внушително. Реферата по разделяне и анализ ми беше на тема масспектрометър, та от преподавателя знам, че подобна машинария струва майка си и баща му и съответно няма в България - е, явно вече има! Отделно, само UV/VIS детекторът на цитирания течен хроматограф струва 3000 Euro! Цялата HPLS система - около 10 000 Euro!

 

Браво - най-после са им отпуснали пари за по-свясна техника. Аз все още разполагам с един фотоспектрометър PYE UNICAM. Техниката си е скъпа. 10000 евро са смешна цена за течен хроматограф между другото. Аз продадох моя втора ръка за почти такива пари и това си е подарък - нови са поне 5-6 пъти по-скъпи. А газовите пък са най-достъпни.

 

Някой път ще ти снимам линията биореактори MBR да видиш чудо - ще ти е интересно. Между другото един 15 литров български мисля продадох на вашия институт миналия век :).

 

 

---------------------

 

 

Малко по темата, че се оляхме - дадох под наем сладкарския ми цех. Бягам да подписвам договора :punk

Link to comment
Share on other sites

Подаръка ми за РД ;)

 

Честит Рожден Ден! Ако подаръкът е от половинката ти, това обяснява оглушките около предишните ти покупки ;) Със здраве да си се "къпеш" с него и всички останали :lol:

Edited by DaToNik
Link to comment
Share on other sites

.........Mobo, смело мога да заявя, че напълно заставам зад думите си! ДА - определено научих повече от 95% от колегите си! И това го казвам на база лични 4-годишни наблюдения! Лесно мога да го докажа! Ти не можеш да докажеш обратното! Не знам какво толкова ти доставя удоволствие да се заяждаш с всички, но стремежът ти да бъдеш винаги на контра с всички, подтиква към мисълта, че именно ти се опитваш да се представиш уникален и единствен по рода си, който винаги е срещу всеобщото мнение! Не видях някой друг да се хвали с това, с което аз! Ти къде видя голям брой хвалещи се не става ясно!

добре, ясно много искаш да се изревеш как подценяват най-умния си студент, но пропускаш други дребни детайли: преди теб датоник се оплакваше как си учи сама, след това се включи дядомраз да се хвали как се е самонаучил, а след това и още няколко човека се изказаха, вкл. и ти. та ти за говорител на всичките ли се имаш или само твоето его е с такива габарити, че бива засегнато от всякакви критики?

и що си мислиш че се заяждам? ако беше така щях да съм използвал някакви лични характеристики по твой адрес, но не съм. представи си сега за момент как нито мнението ми, нито светът се въртят около теб. ако трябва ще ти го нарисувам.

но щом толкова държиш на мнението ми и ти се четат километрични постове: да подценяваш 95% от колегите си е много нагло и глупаво решение - процента е неоправдано висок и сам би трябвало да го знаеш. това вече си е лична квалификация, но ако си толкова умен, за колкото се мислиш, не би го взел присърце, а би си гледал живота. не искам нищо да ми доказваш, нито ми пука за постиженията ти. ако ти е толкова важнод а се изпъкнеш над мнозинството с нещо, не го прави чрез принизяването на много хора. още повече пък твои познати. приказка за стълбата ако не си чел - прочети я, ако си я чел - преговори си я.

Link to comment
Share on other sites

Ники, спинкаше ли ти се като писа две неща, а изброи три ? Ти да не би да се връзваш на тия закачки? Свърши си спокойно работата, има време за всичко останало. А за пиенето - това най-лесно се урежда, не се притеснявай.

 

Абе взимах давах само че 2те мисля да ги взема а за третото се чудя и исках акъл кое по-конкретно и откъде (щото чак толкова пари за експерименти не ми се дават). Иначе чат пат ако човек не вкара някаква благинка за душата да усети за какво живее, по-добре направо да си окачи въжето на шията и да не се измъчва повече. Може да не е много ама чат пат трябва да си угажда човек - тъй де :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си намерих чисто нова пиличка за нокти на снега , като паркирах преди да се прибера :) Много се кефя на такива дребни находки :wub:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...