Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Каква е тая мания да се снима в младите хора не знам. Всеки граби апарати и прави артистични снимки, макрота, специални фотографии и не знам какво си, защото така едва ли не става един ТВОРЕЦ. Да, иска се известен усет, но ако това е изкуство, аз съм трамвай. Изкуството е съзнателното структуриране на реалността по някакъв нов, художествен начин. Фотографията е момент от реалността, в чиято подредба снимащият на практика няма участие. Тя може да е запечатване на изкуството в натурална форма, но не и изкуство сама по себе си.

 

Добре че Майк Патън не чете тая секция от форума, че... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Каква е тая мания да се снима в младите хора не знам. Всеки граби апарати и прави артистични снимки, макрота, специални фотографии и не знам какво си, защото така едва ли не става един ТВОРЕЦ. Да, иска се известен усет, но ако това е изкуство, аз съм трамвай. Изкуството е съзнателното структуриране на реалността по някакъв нов, художествен начин. Фотографията е момент от реалността, в чиято подредба снимащият на практика няма участие. Тя може да е запечатване на изкуството в натурална форма, но не и изкуство сама по себе си.

 

Добре че Майк Патън не чете тая секция от форума, че... :laughing:

 

И не само той ... прочети пак какви глупости си написал тоя път и едитвай дорде е време...

Link to comment
Share on other sites

Каква е тая мания да се снима в младите хора не знам. Всеки граби апарати и прави артистични снимки, макрота, специални фотографии и не знам какво си, защото така едва ли не става един ТВОРЕЦ. Да, иска се известен усет, но ако това е изкуство, аз съм трамвай. Изкуството е съзнателното структуриране на реалността по някакъв нов, художествен начин. Фотографията е момент от реалността, в чиято подредба снимащият на практика няма участие. Тя може да е запечатване на изкуството в натурална форма, но не и изкуство сама по себе си.

 

Добре че Майк Патън не чете тая секция от форума, че... :laughing:

 

........ R_a_p_t_o_R ме е изпреварил........

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Да, вие всички ги чаткате повече, няма проблем. :thumbs-up: Силно желая някой да ми обясни защо фотографията е изкуство.

 

 

http://www.public-republic.com/magazine/2007/11/768.php

 

"Какво е фотографията - магия, изкуство, усещане за мига? Може би от всичко по малко. Част от мига, който е застинал в потока на времето, потапяйки неговия зрител в очарователното безмълвие на избледнелите черно-бели сенки. Или по-скоро е отблясък на бурята от емоции скрита зад овехтелите страници на старите албуми. Или пък може би е цветния фонтан на нашето ″днес″ пръскащ потоци от светлина върху нашите сетива. Фотографията е странно нещо - кара те да видиш света през призмата на другия, да усетиш неговата емоция събрана върху фокуса на няколкото сантиметра стъкло, концентрирало върху себе си потенциала на вече отминалото ″сега″. Основната цел на този сайт е да ни помогне да видим каква е рефлексията на нашия откраднат миг върху душите и сетивата на другите сродни нам."

 

 

Какво е вашето отношение към фотографията, имате ли опит, изобщо обичате ли да вземете фотоапарата си и да тръгнете в търсене на изчезващи изгреви и преминаващи залези, да заснемете насекомо, облак или .... капка роса?

С каква техника работите и смятате ли, че е тя е сновна предпоставка за една добра фотография?

За мен фотографът е истински художник - вместо четка, палитра и платно използва фотообектив, а модели и образи - това е целият свят, но заснет в един кратък миг от съществуването си, затова фотографията е и философия на живеенето също.

Какво обичате да снимате, кои са вашите любими обекти - хора, животни или природни картини, нека да бъдат обсъдени художествените и фотографски търсения.

 

http://www.capital.bg/show.php?storyid=393702

 

http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=499382

 

Малко за фотографията.

Link to comment
Share on other sites

Каква е тая мания да се снима в младите хора не знам. Всеки граби апарати и прави артистични снимки, макрота, специални фотографии и не знам какво си, защото така едва ли не става един ТВОРЕЦ. Да, иска се известен усет, но ако това е изкуство, аз съм трамвай. Изкуството е съзнателното структуриране на реалността по някакъв нов, художествен начин. Фотографията е момент от реалността, в чиято подредба снимащият на практика няма участие. Тя може да е запечатване на изкуството в натурална форма, но не и изкуство сама по себе си.

 

Добре че Майк Патън не чете тая секция от форума, че... :laughing:

Братле, ако фотографията не е изкуство, кое е?Фотографията е точно толкова изкуство, колкото е музиката, скулптурата и т.н.След като снимащият няма участие в снимката, защо тогава всички не сме велики фотографи? Не е ли логично - секи може да запечата момент на снимка, ама колко хора познаваш, които могат да направят снимка, която да те хипнотизира и да те накара да я зяпаш тъпо в продължение на много време, щото нещо в теб тръпва? Само недей да говориш за манията на младите да снимат, щото аз съм 100% сигурен кво имаш предвид и мога да ти кажа, че си сбъркал адреса тотално. Аман от ограничени разбирачи по всичкознание!!

 

Силно желая някой да ми обясни защо фотографията е изкуство.

Фотографията е изкуство, защото чрез нея, фотографът показва обект, ситуация и т.н. по начин, по който той сам го вижда и разбира. Чрез фотографията могат да бъдат изразени всякакви емоции, действия и т.н. По твойта логика, нищо не е изкуство. Фотографът е художник на реалността.

 

Абе вие кво разбирате под изкуство ми е СИЛНО ИНТЕРЕСНО???

Link to comment
Share on other sites

Minin__s_square___the_fountain_by_Agarvaen.jpg

 

Курунире, гледай подробностите.

 

The_glory_of_Nogorod_pt_II_by_Agarvaen.jpg

 

За тази - Кремълът в средата е на 500г. Оранжевата сграда вдясно е на 100-тина.Църквата вляво е на 4г. Курунире, ще разбереш ли какво съм направил на тази снимка?

Link to comment
Share on other sites

Той ще запее друга песен, ако започнат да изграждат световете на игрите, ползвайки реални фотографии :]

 

Ми те почнаха :lol: ! Ама, точно този жанр той май не го харесва.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Ясно тогава, от къде тази предубеденост.

 

Редакция: Подкрепям с две ръце казаното след мен! Виждал съм фотографии, които са изкуство.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Фотографията, че е изкуство - изкуство е. Че малко хора могат да правят изкуство с фотография - така е. Че комерсиалната фотография не е изкуство - не е.

Link to comment
Share on other sites

Просто се опитайте да мислите малко по-абстрактно, с понятия, не с възприятия. Не, всъщност недейте... Няма смисъл. Оценката и дефиницията ни на изкуство явно е доста различна - за мен това е преди всичко творчество, за вас предполагам крайния резултат прави нещо изкуство или не - ако носи естетическо удоволствие, значи трябва да е изкуство. При фотографията това го има, но го няма творчеството, а има наблюдение, усет, чувство за красивото. Ако работата с осветлението, фокуса и бог знае какви още фотографски магии минава за изкуство - бива.

 

Проблемът ми с идеята по принцип е, че в представите на хората общо взето се е установило като форма на изкуство и всеки втори граби скъпи апарати и снима на поразия, използвайки фантастични ъгли и аранжировки, които някакси магически превръщат сниманото в изкуство. Да, мога да се съглася, че снимката на всяка нарочно направена аранжировка е изкуство, но снимката на места, хора, природни явления и пейзажи, детайли и т.н., които съществуват в естествения си вид и които не са умишлено структурирани, това за мен не е изкуство.

 

Проблемът е, че изкуството е 'художествената, целенасочена организация на пространството или речта', в това е целия въпрос. Идеята, че всичко, което доставя естетическо удоволствие е изкуство ми се вижда малко прекалено напредничава и недомислена.

 

[Edit] Не бях дочел поста на Водолаза. БРАТЛЕ, аман от щракачи с апарати, които творят ИЗКУСТВО тип макро на врабче, макро на цветенце, заскрежен прозорец и т.н., да ти кажа аз :D [/Edit]

Edited by Curunir
Link to comment
Share on other sites

Специално за един приморски пияница от НТГ - от утре (днес тоест) се изнасям в Шопландия да си ремонтирам общежитието, да се нанасям окончателно и безвъзвратно.. :punk

Link to comment
Share on other sites

Специално за един приморски пияница от НТГ - от утре (днес тоест) се изнасям в Шопландия да си ремонтирам общежитието, да се нанасям окончателно и безвъзвратно.. :punk

Моите съболезнования :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Чудесно, още едно камикадзе на пътя!

А ние се чудим що постоянно има черна хроника - ето как полицията наказва нарушителите :)

Ми то всичко е толкова корумпирано, че няма накъде. А пича с акта има книжка от един месец и вече са му написали акт :blink: Днеска акт, утре ще премаже някой на пътя и ще ни пише как хванал връзки и са го осъдили на 15-20 часа общественополезен труд и всичко е точно :lol: Много ни е шибана държавата и тва си е :sick

Link to comment
Share on other sites

днес съставих първият си договор - заобиколих няколко закона и постигнах желания резултат :D

горд съм със себе си :P

 

от там се почва. после след 1 година ще се похвалиш с къща, хотел и самолет...пак с едно заобикаляне на закона :lol: :lol:

 

майтапя се ;)

Link to comment
Share on other sites

днес съставих първият си договор - заобиколих няколко закона и постигнах желания резултат :D

горд съм със себе си :P

 

Тъп въпрос но като се зачекна темата - договор който е в разрез със закона не е ли невалиден?

Link to comment
Share on other sites

Просто се опитайте да мислите малко по-абстрактно, с понятия, не с възприятия. Не, всъщност недейте... Няма смисъл. Оценката и дефиницията ни на изкуство явно е доста различна - за мен това е преди всичко творчество, за вас предполагам крайния резултат прави нещо изкуство или не - ако носи естетическо удоволствие, значи трябва да е изкуство. При фотографията това го има, но го няма творчеството, а има наблюдение, усет, чувство за красивото. Ако работата с осветлението, фокуса и бог знае какви още фотографски магии минава за изкуство - бива.

 

Проблемът ми с идеята по принцип е, че в представите на хората общо взето се е установило като форма на изкуство и всеки втори граби скъпи апарати и снима на поразия, използвайки фантастични ъгли и аранжировки, които някакси магически превръщат сниманото в изкуство. Да, мога да се съглася, че снимката на всяка нарочно направена аранжировка е изкуство, но снимката на места, хора, природни явления и пейзажи, детайли и т.н., които съществуват в естествения си вид и които не са умишлено структурирани, това за мен не е изкуство.

 

Проблемът е, че изкуството е 'художествената, целенасочена организация на пространството или речта', в това е целия въпрос. Идеята, че всичко, което доставя естетическо удоволствие е изкуство ми се вижда малко прекалено напредничава и недомислена.

 

[Edit] Не бях дочел поста на Водолаза. БРАТЛЕ, аман от щракачи с апарати, които творят ИЗКУСТВО тип макро на врабче, макро на цветенце, заскрежен прозорец и т.н., да ти кажа аз :D [/Edit]

А не е ли изкуство, да представиш една съвсем обикновена ситуация, под ъгъл, под който тая същата обикновена ситуация става въздействаща и впечатляваща? За щракачите с апарати и макрота на врабчета само не ми говори, моля ти се :) И още нещо - човек, като има да каже нещо на някой, първо е хубаво да излушва другия, какво има да каже, или в случая - да дочита ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...