Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Честито и от мен :) .

Ама да си попитам - за какво се ползва днешно време таблет? :rolleyes: :P  Мисля мисля и не мога да измисля за к'во бих си купил таблет. Айде да беше нещо конвертибле с 32ГБ рам и поне 14" екран (или някъв сгъваем) - да се ползва за лаптоп за работа като е навън човек... Даже бих предопчел поне 32" сгъваем на 4 или 8, та като си седна някъде, да разгъна на масата и да си джиткам всичко почти както у дома.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Да, ползвам го вкъщи, като легна на дивана, или като някакво дистанционно примерно. Около 6.4" екран. Става за всичко, без някаква работа. Много мразя да поддържам N на брой устройства, със софтуер, да зареждам, да пазя и т.н. и всичко, само защото ще ми е 9" вместо 6-7 примерно. За мен е безсмислено. За мен. Не отричам, че има хора, които имат и разумни аргументи да имат И таблет. За мен си, толкова години не намерих и една причина да си взема И таблет. Ако е таблет, поне да е минимум 12" и да може да се док-не и да се ползва И за някаква поне минимална работа.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tedy said:

Да, ползвам го вкъщи, като легна на дивана, или като някакво дистанционно примерно. Около 6.4" екран. Става за всичко, без някаква работа. Много мразя да поддържам N на брой устройства, със софтуер, да зареждам, да пазя и т.н. и всичко, само защото ще ми е 9" вместо 6-7 примерно. За мен е безсмислено. За мен. Не отричам, че има хора, които имат и разумни аргументи да имат И таблет. За мен си, толкова години не намерих и една причина да си взема И таблет. Ако е таблет, поне да е минимум 12" и да може да се док-не и да се ползва И за някаква поне минимална работа.

 

Ами, за мен, разликата между това да гледам/чета на 6.4" екран и 11" екран е голяма. Да пиша също ми е много по-лесно на 11" екрана.
Дистанционни и всякакви други такива "домашни" приложения, са ми качени само на таблета, защото няма да тръгна да си командвам домашната система на улицата. Ако имах смарт хоум системи, също щяха да са само на таблета.

Link to comment
Share on other sites

Еми явно всеки си намира някакво приложение. Просто моето мнение, и за мен лично, разликата е нищожна да поддържам още едно устройство да стои на масата. Да тръгна сериозно да гледам нещо на екранче по-малко от 20-тина инча, за мен лично е леко несериозно, особено както стана дума, че ще стои само у дома това устройство, където имам голям телевизор(и), където да гледам каквото и да е. За някакви бързи поглеждания на ютюб нещо, телефона и тва е. За писане да, на по-голям екран винаги е по-лесно, но.. всеки си знае, просто аз лично не намирам никакъв резон да дам и 100 лв за подобно устройство :) . Тва за мен е няква междинка дето..

Вече ако може да замести и лаптоп, и да се ползва и за работа на път, е друго. Някакси просто не можах да свикна с идеята на "трите устройства" - телефон, таблет и лаптоп/компютър. Повече от 2 не мога да трая :) . Хеле пък ако намесим и часовниците в схемата, ама аз часовник не мога да понасям на ръката, не нося от 30 години.

Link to comment
Share on other sites

Моя шеф примерно голяма част от времето работи баш с ipad. И за нещата, които прави му стига. И за нуждите му е, доколкото разбирам перфектен. Примерно аз вкъщи нещо по-малко от компютър рядко ползвам, телефона в момента ми е единствено да гледам статистики от часовника. Така че всеки с нуждите си.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Antares said:

Моя шеф примерно голяма част от времето работи баш с ipad. И за нещата, които прави му стига. И за нуждите му е, доколкото разбирам перфектен. Примерно аз вкъщи нещо по-малко от компютър рядко ползвам, телефона в момента ми е единствено да гледам статистики от часовника. Така че всеки с нуждите си.

Абсолютно :thumbsup:

Понякога съм малко по-краен в мненията си, но както казах, разбирам ако има разумни аргументи някой да ползва и таблет (основно ако може да се ползва и докне, и за някаква работа). И аз вкъщи си ползвам компютъра, за всичко друго телефона - дистанционно зa Kodi, нещо да погледна набързо от дивана - малко и лекичко, а не и цял таблет да ми се размята по масите :) . А и с 43" монитор, вече не ща да погледна дори нещо под 32" като екран:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Крипто расте :laughing1: та е време за ъпгрейд

Взех си S22 Ultra 512G, а покрай телефона има и отстъпка на часовниците, та и един Galaxy Watch 4 Classic, с който дойде и един безплатен Watch 4 Active :D 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ARPAnet said:

Крипто расте :laughing1: та е време за ъпгрейд

Взех си S22 Ultra 512G, а покрай телефона има и отстъпка на часовниците, та и един Galaxy Watch 4 Classic, с който дойде и един безплатен Watch 4 Active :D 

 

 

Честито! Аз съм много доволен от Ултра-та. Пробва ли вече възможностите на телефото обектива както и снимките на тъмно? Часовника има още да го оправят според мен - не толкова хардуер, който е пефектен, а някои от основните апове, че откакто минаха на гугълския ОС алтернативите ми се виждат по-дървени. :)

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Godfather said:

Честито! Аз съм много доволен от Ултра-та. Пробва ли вече възможностите на телефото обектива както и снимките на тъмно? Часовника има още да го оправят според мен - не толкова хардуер, който е пефектен, а някои от основните апове, че откакто минаха на гугълския ОС алтернативите ми се виждат по-дървени. :)

Да, поиграх си с телефото обектива, перфектен е ако искаш да следиш съседите си :laughing1: Но s-pen-а ме радва дори повече,  май ми беше основен мотиватор :)) Въпреки че си е  тухличка ултрата, иска малко свикване :))

Не съм ползвал самсунг часовници преди и не мога да сравня, но на първо четене ми харесва. :) Цялото следене на спане и т.н.. е готино, записване на хъркане :D 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ARPAnet said:

 Цялото следене на спане и т.н.. е готино, записване на хъркане :D 


Че това си е ап за телефона... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kotora said:

Тва си е за банкет направо :D :D :D

 

В София шанса да се случи такова нещо клони към 0. 

 

 

Мини  сватба. Събираме родата, колим прасето, Канарите отварят буса и свирят на улицата. 

 

Една приятелка вчера написа

Quote
Софийската майка се надява на прием в ясла и градина повече от университет, там вече и без документи влизат!

 

Link to comment
Share on other sites

В Пловдив не е толкова зле. И с двете деца си ни приеха от първи път в градината дето ни е по район

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mIRCata said:

В Пловдив не е толкова зле. И с двете деца си ни приеха от първи път в градината дето ни е по район


Ко речи?!?!? Радост ТРИ ГОДИНИ И ПОЛОВИНА не я приемаха, при положение, че имам ТРИ детски градини до мене. Камо ли в градина по мой избор. Недей да говориш глупости. 

Link to comment
Share on other sites

Това преди или след електронната система?

Щото преди, беше точно кой ще плати на директора повече. И вкарваха наши и ваши спредимство.

Искаш да кажеш, че са я приели на 6.5 г точно преди да тръгне на училище ли?

Защото за градините се почва от 3-тата година да се търсят. До тогава - ясли.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mIRCata said:

Това преди или след електронната система?

Щото преди, беше точно кой ще плати на директора повече. И вкарваха наши и ваши спредимство.

Искаш да кажеш, че са я приели на 6.5 г точно преди да тръгне на училище ли?

Защото за градините се почва от 3-тата година да се търсят. До тогава - ясли.


Баш с електронна система - продукт на болен мозък. Колосално малоумие! Да, тя изкара около година мисля общо в градината. Жена ми се занимаваше с тия работи, накрая лично директорката на Каменица (която ми е под прозореца) се зае от неудобство просто. Жената се чуфдеше накъде да гледа. Междувременно някакава майка си беше ПРЕМЕСТИЛА чавето от едната градина в другата, щото й скимнало, а моето дете не го приемат. Малко остана да се намеся... Интересното е, че Мария я приеха в Малкия принц без да има някакви драми. Но както казах - там кака ти се разправя. Мен такива дреболии не ме касаят. Но какво щеше да стане ако тая работеше? Какво щяхме да правим с Радост? 

Link to comment
Share on other sites

В София положението е пълна трагедия. Сестра ми изобщо не гледат държавни градини. Ама и в частните е проблем. Бяха си харесали една срещу тях на Булеварда и тия от днес за края на месеца казаха, че ще затварят... Ебати дебилното изпълнение

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, RaptoR said:

продукт на болен мозък

Какво не му харесваш? Всичко по точки по ред на номерата. Така децата в района са с по-големи шансове от други от другия край на квартала. Може в началото да е имало проблеми.

Така е и с училищата сега. В училището по район имаме повече точки от това, за което не сме. И вече и по реда на желанията.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Какво не му харесваш? Всичко по точки по ред на номерата. Така децата в района са с по-големи шансове от други от другия край на квартала. Може в началото да е имало проблеми.

Така е и с училищата сега. В училището по район имаме повече точки от това, за което не сме. И вече и по реда на желанията.


Ти му кааш, че детските градини са ми под прозореца, той за район ти говори... :Facepalm:
Системата е колосално малоумна - просто и ясно. 

Link to comment
Share on other sites

 

21 minutes ago, RaptoR said:

Ти му кааш, че детските градини са ми под прозореца, той за район ти говори..

Системата е колосално малоумна - просто и ясно. 

Просто е ясно, че на теб нищо не ти е ясно. Ти въобще не разбираш същината на проблема. Но както винаги щом нещо не е както на теб ти изнася, не както ти си мислиш, че трябва да е, щот ги разбираш всичките неща то е шит, глупости, тъпо, малоумно и не знам си какво.

 

Теб единствено те интересува как на теб ще ти е най-удобно и не те ебе за никой друг. Обаче тия от общината има да мислят не само за твоя гъз, ми и за на останалите в района, кметството и града като цяло как да стане най-приемливо за всички с наличните детски заведения в случая.

Системата си е много добра за проблема, който има да решава. Може в началото да е имало проблеми и да са бъркали класиранията и наистина да е трябвало да сте в тия градини под вас - не ви знам разпределението по районите, но когато аз почнах да я ползвам, нямах никакви ядове.

Точно това разпределение по райони прекратява старите практики, дето се вика още преди да се еоди детето да ходиш да му пазиш място в градина, всеки да влиза където му скимне(плати) и да се стига до ситуации да си караш детето от Кършиака в Тракия, защото там е имало свободно място, понеже някой казал, че градината до вас е супер и всички са си платили да са в нея и то гориш.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...