Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

С този пост смятам да сложа край на разискването на темата Майкъл Джексън!

Аз винаги ще се прекланям пред това какво е направил, въпреки, че съм фен на рок музиката! Който не го харесва - проблема си е негов, ще бъде лишен от удоволствието да слуша качествена музика. Относно това колко бездарна е съвременната музика наистина нямам сили и нерви да споря, така, че ще го подмина. По-жалкото е, че голяма част от хората в България мислят като теб, за това Светът си се развива а ние тъпчем на едно място. И ако в момента групи като Muse, Arctic monkeys и The Hives са Номер 1 по Света, тук сме на Cant't let you go и Smoke on the water!

 

И последно: относно това дали съм музикант или не - няма никакво значение! А ако има - не чух Midex или Snejko, които са също музиканти да кажат нещо лошо за Майкъл, защо ли? Съмнявам се, че те не осъзнават що за талант е!

 

Аnyway, наслаждавайте се на живота си без присъствието на Майкъл Джексън, защото умря! Дано да ви става по-леко на душата като него го няма!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Е, чак пък от теб не съм го очаквал! Аз мога да ти кажа защо е най-големия и на всички други разбирачи в тоя форум! Най-големият е, защото 2/3 от съвременната музика съществува благодарение на него, защото ако бяхте малко по-музикални от цикади, щяхте да чуете, че много от съвременните бийтове с характерните пулсации са измислени от него и той-първи ги ползва в парчетата си: препратка - Thriller, Billie Jean. Много от съвременнните бленди в хаус и поп музиката са производни на бленди, които той е ползвал в парчетата си - отново за първи път! Много от хармониите в парчетата са също родоначалници на съвременни(е не е като Битълс, но има достоен дял в развитието на съвременната хармония). Да обяснявам ли с кой е свирел Майкъл Джексън? Да споменавам ли Слаш, Ван Хелън, Лайнъл Ричи, Елтън Джон, Пол Макартни, Куинси Джоунс, Марая Кери, Рики Мартин, Бритни Спиърс, Тина Търнър, Принс и т.н. и т.н. Да споменавам ли какво се случва в студиото на Майкъл? Щото аз съм гледал филм за това как прави записи. Ти знаеш ли, че той си свири всичко? Ти знаеш ли, че дори и зад пулта си работи сам. Или поне показва какво иска да стане. Да споменавам ли, че голяма част от съвременните поп музиканти са музиканти благодарение на Майкъл Джексън. Един от най-талантливите поп барабанисти - John Blackwell(можеш да видиш кой е в youtube, свирил е с Джъстин Тимбърлейк на един от най-изродските съвременни концерти в Медисън Скуеър Гардън) в едно интервю го питат при кой е ходил на уроци. Той казва: Не съм ходил на уроци! Никога! На мен уроците ми бяха да си пусна Майкъл Джексън в слушалките и така цял ден! Това ми беше достатъчно.

За клиповете има ли смисъл да говорим? ...че са цели късометражни филми. За танците да говорим ли? ...че той е измислил всяко едно движение, което издава неговия стил, който пък в последствие се превръща в родоначалник на хореографията на много други звезди. За облеклата и аксесуарите да говорим ли? ...че ако ще и 200кг. да си ако си нахлупиш шапката на очите и си сложиш лъскава ръкавица, всеки ще те познае на кого се правиш. ...че само като видиш силуета му зад параван, ще познаеш, че това е Майкъл Джексън! За шоуто което прави да споменавам ли? За декори, тенцьори, сцени, осветления, саунд и т.н. и т.н.???? За това да говорим ли? Че като се покаже на сцената и 50 000-80 000 човека крещят неистово и припадат. Че за тези 50 концерта, които бяха обещани 780 000 билета са продадени за 14 дни като за първите 3 концерта за първите редове билетите достигат до 5 000 паунда!!!

А, че става световно известен на 10 годинки, а че е единствения самостоятелен изпълнител, притежател на диамантен албум? А че е продал над 500 милиона албума?

Ако ми покажеш някой, който може да се изравни с тези му постижения, ще се съглася, че не е най-големия! Ама понеже нито ти, нито който и да било може, изказванията можете да си ги напишете на едно листче и да си обършите задниците с тях, щото за друго не стават. Да бяхте на по 16 - да го разбера, ами то... зрели хора говорят малоумщини и си мислят, че са оригинални, а те са смешни...

 

Едит: Според мен, темата за Майкъл не биваше да се затваря, а просто да се почисти, защото смятам, че трябва да съществува тема за този човек!

 

 

Едва ли можеше да се каже по-добре. Най-малкото от уважение към феновете след трагичната вест не етично да се говори по друг начин освен позитивно.

Link to comment
Share on other sites

Едва ли можеше да се каже по-добре. Най-малкото от уважение към феновете след трагичната вест не етично да се говори по друг начин освен позитивно.

 

Ех... и защо така ?

 

sandman-e че беше голям беше, ама за мен по-голям си остава Елвис :)

Link to comment
Share on other sites

За Килъра -

 

Като искаш просто да се заяждаш да не ме беше цитирал поне, та да имаш смисъл репликата ти.Още повече пък като мод, дали имат място коментари против дадената личност в темата за възпоменанието му или трябваше да си ги постват другаде?

Никой на никого не отнема правото да си изкаже мнението, не е нужно обаче едно и също нещо по 20 пъти да се пише.Ако беше погледнал написал съм си кратко и ясно моето и толкова.После постнах само, защото вече почна да става грозно в темата.

 

 

А Елвис и Джако са точно от един калибър, ни по-голям, ни по-малък... просто отключиха сходни тенденции в различни жанрове.

 

 

_______

 

А да се сравняват талантливи и можещи хора с такива като типа на Джексън, Елвис е непонятно за мен.

Link to comment
Share on other sites

Тежкият физически труд винаги е съпровождан от "тежки" количества храна и пиене :)

Къщата ни на село вече си има нов покрив.

Link to comment
Share on other sites

...не чух Midex или Snejko, които са също музиканти да кажат нещо лошо за Майкъл, защо ли? ....

Аз казах каквото имах да кажа, още повече, че като един от най-дъртите членове на форума съм следил развитието на кариерата на Джако още от детската му възраст. Съмнявам се, че някой друг съфорумец има толкова широк поглед върху цялото творчество на Джако (както и на останалите му роднини), най-малкото защото повечето тук са набор '80+. Още от 70-те години, по стечение на обстоятелствата имах малко повече достъп до западната музика, за разлика от средностатистическия български музикален фен, който си седеше зад желязната завеса и се радваше в четвъртък, когато Данчо-Стълбицата му пуснеше някой бонус вечерта, а след това дебнеше на другата вечер дали Томата няма да излъже контролиращите ефира и да излъчи цял "западен" албум. Малките сигурно не разбират за какво говоря, но тия над 35 си спомнят онова време....

Така, че sandman, не смятам да убеждавам никого дали Джако е бил велик музикант - всеки си има различно мнение по темата и аз мога да го разбера. Яд ме е само когато някой, който е чул по 3 песни от 3 албума, веднага вади генерален извод за цялостната личност. Да, някои не го харесват, защото бил такъв и онакъв, бил се обезобразил и т.н. (с което аз съм напълно съгласен), но ще го обясня, давайки друг пример - и на мен Шумахер ми е безкрайно антипатичен...откак умря Сена и Шумахер се загнезди из първите места, спрях да гледам формулата. Да, неприятен ми е като личност, но това не ми пречи да призная, че е страхотен пилот....мисля, че с това се изясних съвсем. :inqn

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми минава през главата, че днес беше най-хубавата среща на Renault forum, на която съм била :)

Edit за колегата NEO_DDT : Да, ходя с Jozo на тези срещи :) Нещо лошо ли имa? :)

Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми минава през главата, че днес беше най-хубавата среща на Renault forum, на която съм била :)

 

Ти ходиш на срещи на Renault forum ?!?!?!?!

Link to comment
Share on other sites

Ти ходиш на срещи на Renault forum ?!?!?!?!

 

И още как ;)

 

Иначе днес някав текезесар там на стадиона с БМВ разбира се щеше да убие една камара хора и да предизвика няколко катастрофи...Незнам що реши че трябва си прави дрифт шоу 3 минути.Деца търчаха, сечеше пътя на разни коли...Накрая обаче на един човек му писна и дойдоха куките та го сгепиха много кофти.Хак да му е на селяндура проЗД :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 За беля и този човек щеше да го набие директно пред куките.

Link to comment
Share on other sites

Данчо-Стълбицата му пуснеше някой бонус вечерта, а след това дебнеше на другата вечер дали Томата няма да излъже контролиращите ефира и да излъчи цял "западен" албум. Малките сигурно не разбират за какво говоря, но тия над 35 си спомнят онова време....

 

"Любопитно петолиние" и "Музикална стълбица" бяха единствените бели лястовички... Първи клас изкарах в санаториума в Трявна, спомням си че имаше час за гасене на лампите като в затвора - в 21:00 всички легнали, тихи и заспали... само по-големите (големи, големи - 16-18 годишни) се събирха тайно в някоя от по-крайните стаи и слушаха много тихо Данчо и Тома на ВЕФ... късмет съм имал, че най-често избираха стаята в която бях и аз.... спомням си и как сме слушали с баща ми Люксембург по нощите и други западни станции... имах "възможността" да уча година-две със сина на Тома - Джорджи - понеже от бая училища го бяха натирили, та в нашето беше последна спирка :) Тома ни изнасяше "лекции" за западната музика в кинозалата на училището, един вид като благодарност към училището, че са го взели. Добре обаче че даскалите не бяха запалени, та никой от тях не присъстваше да чуе какво точно разправя Спространов по тия "лекции". Щяха бързо-бързо да ги прекратят.

Link to comment
Share on other sites

"Любопитно петолиние" и "Музикална стълбица" бяха единствените бели лястовички...

...с лека корекция - в четвъртък вечер беше 'стълбицата' ; в петък вечер - "Пулсиращи ноти" (пак с Томата), а 'петолинието' си е нашенско и пак има дълга предистория. :)

Link to comment
Share on other sites

Колто сте дърти бе хора, та си спомняте подобни работи?

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Колто сте дърти бе хора, та си спомняте подобни работи?

:laughing:

Ти нямаш основание за притеснение - нали всички от твоя вид са 'форевър яънг'... :devil

Link to comment
Share on other sites

Ти нямаш основание за притеснение - нали всички от твоя вид са 'форевър яънг'... :devil

Присъедини се към тъмната страна... синко!

:laughing:

На достатъчно за да използват карти за намаление в общественият транспорт. Говоря за картите които се дават на хората в пенсионна възраст ;).

Значи аз мога да си изкарам такава!

:tongue

 

Абе нетруутбг, като ти гледам аватара, точно си представям зората на дните, кокато дяволчетата от БСД са търчали по земята... просто правя асоциация с голяма дъртота! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Колто сте дърти бе хора, та си спомняте подобни работи?

:laughing:

На достатъчно за да използват карти за намаление в общественият транспорт. Говоря за картите които се дават на хората в пенсионна възраст ;).

Link to comment
Share on other sites

Да и сега изненадата която съм замислил за Коледа няма да е врапираща изобщо!

Те хората се нагледаха на какви ли не шемети по улиците.

Така че да видят на връх Коледа, човек облечен в костюм на елен с светещ червен нос, който влачи шейничка с подаръци по улиците изобщо няма да ги изненада! Обаче пак ще е много смях! :tongue

 

П.П. Впрочем как ви звучи идеята? :unsure:

Не върви аз да раздавам подаръци, а някой хора да ме замерят хахаха...с разни неща.

Защото имам куп чисто нови неща, които не съм ги използвал никога... промоционални игри и подобни работи и се чудих к'во да ги правя и тая идея ми дойде в главата.

:)

1-подари на мен нещо :laughing:

2-яко ша е да го напрайш по главната-там ще те видят най-много хора.Макар че точно на Коледа едва ли някой ще се мота по улиците :P

Link to comment
Share on other sites

...с лека корекция - в четвъртък вечер беше 'стълбицата' ; в петък вечер - "Пулсиращи ноти" (пак с Томата), а 'петолинието' си е нашенско и пак има дълга предистория. :)

 

мда, паметта ми не е каквото беше... омешал съм ги предаванията...

 

за годините - не бе, не сме дърти...

 

първия ми записан албум беше The Wall на две магнетофонни ролки... мангнета беше руски, с две глави и четири две писти, стерео :)

Link to comment
Share on other sites

Чакайте да видя дали ще мога да заема костюма!

И... не е честно така, предварително да се гласите за подаръци, а аз после само да мина за да ви ги раздам, хахаха, смятах да го правя на случаен принцип. :)

Ако ми отправиш заплаха че ще ме причакате 10 човека с бухалки и боксове някъде, бих могъл с удоволствие да ти подаря нещо! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

...мангнета беше руски, с две глави и четири две писти, стерео :)

Има надежда...пак помниш все пак нещо (щом се двоумиш дали е бил двупистов или четирипистов) :P ...не забравяй, че лентата като свърши, винаги може да обърнеш ролката и да я пуснеш наобратно, като активните 2 писти не припокриват тези от обратната страна. :)

Link to comment
Share on other sites

Това ме подсеща , че някъде из село имаше такова чудо на техниката и ролки със записи . Трябва да се поразровя .

Link to comment
Share on other sites

Защото е пресилено да кажеш за някой, че е най-великият. Независимо жив или мъртъв... И цялата тая шумотевица и превъзнасяне посмъртно на човек, който до вчера си наричал педофил и изрод е меко казано малоумна...

 

Чудно ми е след като споделяте ужким собствено мнение за творчеството му и личноста му ,защо цялото ви мнение е базирано на писаниците по медиите и светския шум и антиреклама целяща през годините да го съсипе за да може някоий друг да се опита да пробие и да отиде на негово място?

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че все по зависими ставаме от "мреж@та" :blink:

 

Все като ми трябва нещо и се ровя да чета, по-лесно е, но все търся да седна където има нет :allien

Link to comment
Share on other sites

За 5 минути направих 5 нарушения ... 2 пъти неспазване на маркировка , неспазване на знак , превишена скорост и движение назад на булевард :laughing:

 

ПП. И минаване на жълто , но това не се брои защото се бях засилил и рязкото спиране можеше да бъде причина за ПТП :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...