Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply
Пропусна най важното - планинска застраховка :bgrin:

 

 

и двулитровка бира ПОНЕ.....

 

 

Планинска застраховка не е нужна под земята.А бирата пък - въобще! Това е за отгоре :)

Link to comment
Share on other sites

Последно време немога да планувам нищо . Почнах да го мисля ден за ден , защото иначе плановете много се оплитат . Дано по-бързо да мине тоя период и да дойде друг .

Grimjaur лъскал ли си под земята ? В някой пещера като си сам маркираш ли си територията ?

Link to comment
Share on other sites

Кратка сметка за екипировката на един пещерняк: - осветление ~ 160лв. Самохвати/ по чифт/ ~ 300лв. Каска - 70лв. Гащеризон/Кордура/ - 180лв. Седалка ~ 80лв.Душегубка - 30лв. Протриващо съоръжение - 50лв. Въже 100м ~ 360лв. Минимален инвентар/планки, ключ, карабинери, прусеци,ръкохватка/ + прониквачна торба - 200 лв.. и кво излиза = ~ 1430лв... Това са минималните неща :) И някои не съм ги писал.

И като говорим за хобита...

Средна хубост мотор:~3000лева

Средна хубост екипировка:~1000 лева

Ако ходиш по мото-събори:~50 лева на събор,което ако си по-редовен прави около 500 лева

Всяка година обичайните-гуми,верига,масло:~400-500 лева като варират според мотора и марката на частите

 

Така чеее....вие сте леснииии лесни :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тц, под земята не съм лъскал, ебал съм...Брои ли се? :)

Не ;)

 

И като говорим за хобита...

Средна хубост мотор:~3000лева

Средна хубост екипировка:~1000 лева

Ако ходиш по мото-събори:~50 лева на събор,което ако си по-редовен прави около 500 лева

Всяка година обичайните-гуми,верига,масло:~400-500 лева като варират според мотора и марката на частите

 

Така чеее....вие сте леснииии лесни :laughing:

Вероятно есента или следващото лято и аз ще ги мина тези разходи :unsure:. За мотор и екипировка обаче планирам доста да увелича цитираната сума.

Link to comment
Share on other sites

За да упражняваш хобито на pattern day trader (това ознчава да правиш 4 или повече пълни транзакции за всеки 5-дневн бизнес период), акаунта ти не трябва да пада под $25,000 според регулационните изисквания на SEC (Securities and Exchange Commission). :)

Link to comment
Share on other sites

= ~ 1430лв... Това са минималните неща :) И някои не съм ги писал.
К'во ся... ще си ги мерим ли?...разходите
Айде да не казвам колко излиза и добро оборудване за водолаз :unsure: .
Печелиш. Е ся се прибирам, бях на гости на една приятелка водолаз, сметнаха колко ще им излезне екскурзийката до Индонезия при мантите и акулите... Тоя спорт... далече...

 

Пропусна най важното - планинска застраховка :bgrin:
Наистина е сред най-важните, но е 30лв индивидуална и 20 - групова...
Link to comment
Share on other sites

Еххх чета за хобитата и се сещам какво ми беше леко докато бях ерген - сам си харчех парите за каквото ми дойде на акъла... че и оставаха...

Link to comment
Share on other sites

За да упражняваш хобито на pattern day trader (това ознчава да правиш 4 или повече пълни транзакции за всеки 5-дневн бизнес период), акаунта ти не трябва да пада под $25,000 според регулационните изисквания на SEC (Securities and Exchange Commission). :)

 

 

Това е странна дефиниция на хоби. Винаги когато се въртят пари забавлението изчезва. Особено когато са твой. :)

Link to comment
Share on other sites

Одеве пресметнах всичката екипировка вкъщи - пещерняшка, алпинистка, за водни спортове, преходи, зимни спортове и се оказа, че излиза на обща стойност някъде около 20,000лв. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Много са ви скъпи хобитата :)

 

Друго си е електронната музика :)

 

midi контролер - 200$

прилична външна звукова карта - 150$

компютър - тука ми е малко трудно да посоча цена но да кажем 400-500 лв средно без монитора ще свърши работа

-

optional мониторни слушалки - 200$ макар че познавам хора които правят доста добри неща на philips за 20 лева :) тоест не ги броим по-скоро за около 300лв могат да се намерят прилични мониторни колони втора ръка

optional също е и пакетче с билки за свежи идеи ;)

 

p.s. чао на всички ;)

Link to comment
Share on other sites

Много съм добра на спагетите ;) Поне аз много си ги харесвам ;)

 

Пу д**а как ми се доядоха спагети със кайма, сирене и доматен сос... оххххх... как може да съм такъв лакомник не знам...

 

Още по-криво е да правя в този момент сайт за поръчка на храна за в къщи и в продължение на 3часа да чета описания на пици, торти и какво ли не още :(

Link to comment
Share on other sites

Това е странна дефиниция на хоби. Винаги когато се въртят пари забавлението изчезва. Особено когато са твой. :)

E как можа да изръсиш подобно нещо? Винаги когато играят твои пари адреналина е на най-високо ниво. Ако за теб забавлението изчезва, не обобщавай с такава лека ръка и за другите. Ако обаче имаш в предвид професионалните трейдъри - да, съгласен съм, защото те работят за заплата и бонуси и рискуват чужди средства, което е твърде далеч от ситуацията да играеш изцяло със собствен капитал. Волатилността през последните месеци на фондовите пазари предостави доста повече адреналинови емоции от която и да е форма на хазарт, а последното доколкото знам минава за забавление. :)

Link to comment
Share on other sites

Който търси евтино хоби, да се захване със спане :D

Аз установих, че тунингът е прекалено скъпо нещо за мен - щом само едни хубави джанти струват повече от цялата кола...

Затова продължавам с трепането на зомбита (10х to Цурунир) :)

Link to comment
Share on other sites

Който търси евтино хоби, да се захване със спане :D

Аз установих, че тунингът е прекалено скъпо нещо за мен - щом само едни хубави джанти струват повече от цялата кола...

Затова продължавам с трепането на зомбита (10х to Цурунир) :)

А какви са тези зомбита за които всички говорите :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Еххх чета за хобитата и се сещам какво ми беше леко докато бях ерген - сам си харчех парите за каквото ми дойде на акъла... че и оставаха...

Да си дойдем на думата нали ;) .Еми дедо морозе така е.Харчиш,харчиш за теб си обаче идва един момент,в който почваш да харчиш за други :D .Баща ми покрай коледа нещо го крънках за пари че щях на рожден ден да ходя и той гледа вече почти опразненото портмоне в края на деня и вика-Ебаси мамата.Ай на Жорко маратонки,на Стефчо анцуг,на бати 20-30 кинта и за тати...пак не останаха :laughing: ...живота е един кръговрат Славчо :laughing:

Link to comment
Share on other sites

И като говорим за хобита...

Средна хубост мотор:~3000лева

Средна хубост екипировка:~1000 лева

Ако ходиш по мото-събори:~50 лева на събор,което ако си по-редовен прави около 500 лева

Всяка година обичайните-гуми,верига,масло:~400-500 лева като варират според мотора и марката на частите

 

Така чеее....вие сте леснииии лесни :laughing:

 

аз не искам да смятам за 4 колела кво се получава - главобол :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...