Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

За мен има една марка очила и това е Silhouette. Аз казах

 

Още като видях, че се заговори за очила, очаквах това включване с тая прехвалена от теб марка. Аз нито един техен модел не мога да си харесам. След 10 години, като се счичасам ще ги разгледам пак. :)

 

Мисълта ми е, че по-голямо клише от това "а децата еди къде си гладуват няма"... и всеки с малко повече акъл от руса манекенка би бил наясно за демографската ситуация на онзи континент и причината там да имат по 10 деца, както и свързаните с това проблеми и най-вече откъде идват тези проблеми и кой-кому е длъжен някакси.

 

Без значение къде са. За парите, които се хвърлят за глупости (като $500к за бижута за един следобед от разни знаменитости), в Африка могат да се изградят елементарни условия на живот.

 

-------------------

 

Кой ми обясняваше преди няколко месеца, че депресията била шега работа, то си е до човек и любовната мъка от раздялата не е проблем, защото има и "други риби в морето", "тя не те заслужава" и разни такива други заучени фрази, които на никой не помагат?

 

http://www.trafficnews.bg/news.php?id=21055

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Още като видях, че се заговори за очила, очаквах това включване с тая прехвалена от теб марка. Аз нито един техен модел не мога да си харесам. След 10 години, като се счичасам ще ги разгледам пак. :)

Искаш да спорим за вкус? :)

 

 

Без значение къде са. За парите, които се хвърлят за глупости (като $500к за бижута за един следобед от разни знаменитости), в Африка могат да се изградят елементарни условия на живот.

Това е без значение. Те не са ДЛЪЖНИ с нищо. Ако искат - да направят. Който иска да прави - поклон пред тези хора - примерно Бил Гейтс. Но да се тръби "ама те децата в Африка са гладни, а ти си купуваш часовник за нам си колко хиляди" - ми тъпо е... как факта, че някой има емнайсе деца ме прави мен длъжен някак да се грижа за НЕГОВИТЕ СИ ДЕЦА? Аз ли да мисля преди да правя деца, а?

 

Горките африканци, за нула време удвоиха населението си. Живи да ги оплачеш колко им е зле... я иди ги питай дали и те така мислят.

Link to comment
Share on other sites

... как факта, че някой има емнайсе деца ме прави мен длъжен някак да се грижа за НЕГОВИТЕ СИ ДЕЦА?

 

Длъжен си, разбира се! Ти си Дядо Мраз и си длъжен да се грижиш за всички деца по света - да не си си избирал тоя ник...сега ще носиш подаръци доживот, а-ма-ха!!! :woot

Link to comment
Share on other sites

Длъжен си, разбира се! Ти си Дядо Мраз и си длъжен да се грижиш за всички деца по света - да не си си избирал тоя ник...сега ще носиш подаръци доживот, а-ма-ха!!! :woot

Хехе... хвана ме :)

Link to comment
Share on other sites

Горките африканци, за нула време удвоиха населението си. Живи да ги оплачеш колко им е зле... я иди ги питай дали и те така мислят.

Естествено, че така мислят. Какъв избор имат? Да бъдат изтрепани единствено ако си вдигнат главата. Те какво са виновни, че са се родили там? Някои успяват да избягат в Европа, но повечето - не.

 

Не бъди толкова тесногръд.

 

Никой не е длъжен с нищо. Въпрос на човещина е обаче. Както това, което обсъждахме и предния път за Индия и евтината работна ръка. Човещина.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че така мислят. Какъв избор имат? Да бъдат изтрепани единствено ако си вдигнат главата. Те какво са виновни, че са се родили там? Някои успяват да избягат в Европа, но повечето - не.

Нищо подобно. Ако искаха да го направят отдавна да бяха го направили, а не да стоят там и да се размножават като зайци.

 

И кой между другото ги изтребва? Белия човек ходи на лов за черни ли? Един-друг се стрелят, обезглавяват, изнасилват и т.н. и въпреки това населението се удвоява за някакви си 20тина години... егати... и после ние с нещо сме им длъжни

 

Не бъди толкова тесногръд.

Ъъъъ? Моля?

 

Никой не е длъжен с нищо.

А именно. Разгеле.

 

Въпрос на човещина е обаче. Както това, което обсъждахме и предния път за Индия и евтината работна ръка. Човещина.

Не е. Пречупваш чуждия мироглед през собствения си. Типична позиция на либерал да искаш да ЗАСТАВИШ останалите да споделят твоя мироглед и да мислиш, че ти си най-правия и твоето мнение е най-меродавно. Хората не са овце и ти не си им овчар. Ако желаеш нещо да направиш - иди между тези хора и се опитай да направиш нещо реално за тях - както прави Бил Гейтс. Опитай се да ги накараш да правят нещо друго, а не само деца. Като начало можеш да отидеш в Столипиново и да започнеш да образоваш "братчедите" примерно да програмират - добре платена професия е и много се търсят кадри. Що не пробваш? Докажи правотата си. Помогни на хората. Не бъди тесногръд и не очаквай други да го направят след като мислиш така. Дай пример

Link to comment
Share on other sites

Ако има някой да се опитва някого да ЗАСТАВИ да споделя откровени глупости като мироглед, то това си само и единствено ти тук напоследък. Чудя се кой и откъде те зариби с този вид откровени глупости....  

 

И що за плоско мислене е като се спомене гладно дете да се говори непременно за Африка?!?! Както и да е.... 

Link to comment
Share on other sites

Че за к'во да спим?

 

 

Признайте си, че сте дърти и ви е страх да заспите, щото може да не се събудите.

Link to comment
Share on other sites

Ей го пак. Сами се трепели и изнасилвали. Кой им бил виновен. Абе ти наред ли си? Раждаш се там в семейство от 6 деца. Живееш в село и ходиш по 7км в едната посока за 10л питейна вода. Някакъв диктатор е решил, че ще си прави квото си иска. Като станеш на 8-9, ако още не си умрял, защото нямаш канализация и достъп до чиста вода, идват и просто те взимат от родителите ти. Дават ти храна, вода и автомат. Кръга се затваря.

Айде сега, магьоснико. Кажи ми айо си на мястото на това 8 годишно дете, какво би нсправил? Ще ходиш пеш от Зимбабве/Гана/Етиопия до Мароко и ще преплуваш до Франция ли? А ако си на мястото на родителите какво ще направиш? Ще кажеш "Я се махай от тука и не ми пипай детето!"? Или ще се вдигнеш на протест след работния ден в калните мини?

 

Ще си направиш ново и ще се надяваш да е момиче,за да се размине само с изнасилване следващия път като дойдат да "вербуват за армията".

 

Като начало можеш да отидеш в Столипиново и да започнеш да образоваш "братчедите" примерно да програмират - добре платена професия е и много се търсят кадри. Що не пробваш? Докажи правотата си. Помогни на хората. Не бъди тесногръд и не очаквай други да го направят след като мислиш така. Дай пример

1. Не мога да програмирам.

2. Как да ги науча на програмиране? Нали трябват средства? Нали това ти казвам и за това говорим!

3. Дори да го научиш на нещо, то не е само знанието за това нещо. Не можеш да научиш един човек на разни програми и той да стане страхотен в областта. Примери колкото щеш. Ходи живей в Столипиново или Изгрев, да те видя колко ще си продуктивен като се будиш с миризма на мърша заобиколен от отпадъци.

4. И ако все пак стане страхотен по някакъв начин, колко хора ще го вземат на работа при положение, че разни единици са наложили такова негативно мнение за целия етнос?

5. Вземи си пусни някой филм да видиш какво се случва. Не става само със статистики. Може да е украсено на моменти, но има и истини.

6. Ако не ти се гледа филм, има и статии, но не в новинарски сайтове.

Link to comment
Share on other sites

Днес дръпнахме към Белмекен. Имаше няколко места със стар сняг. Просто не се сдържах да не ровна:

fbcdff9710a23aebd245518db5282b32_120x90.

Там е готино, пообиколих няколко върха в района...а и август месец се задържа ланския сняг..все пак средната надморска е над 2000 м..

Link to comment
Share on other sites

Днес дръпнахме към Белмекен. Имаше няколко места със стар сняг. Просто не се сдържах да не ровна:

 

 

Аз бях на в. Ботев и там имаше малко стар сняг :)

Link to comment
Share on other sites

Признайте си, че сте дърти и ви е страх да заспите, щото може да не се събудите.

 

Днес се събудих....пак...все още успешно...ама не ми се ставаше...това дали значи нещо... :zzz

Link to comment
Share on other sites

На Ботев винаги има стар сняг.Нали все пак там е "вечната преспа"...Изключително рядко се е стапял снега там и то въпреки южното изложение....Не е много високо, но мястото и микроклимата са подходящи за наличнието на едно-дву годишен сняг...

Link to comment
Share on other sites

На Ботев винаги има стар сняг.Нали все пак там е "вечната преспа"...Изключително рядко се е стапял снега там и то въпреки южното изложение....Не е много високо, но мястото и микроклимата са подходящи за наличнието на едно-дву годишен сняг...

 

Това не го знаех за "вечната преспа" :) Не ми изглеждаше много голяма, че да стои цяло лято, но може и да е така (все пак в 12 на обяд беше 8 градуса горе). Най - много преди зимата пак да се кача и да проверя дали пак ще я има :)

Link to comment
Share on other sites

Ей го пак. Сами се трепели и изнасилвали. Кой им бил виновен. Абе ти наред ли си? Раждаш се там в семейство от 6 деца. Живееш в село и ходиш по 7км в едната посока за 10л питейна вода. Някакъв диктатор е решил, че ще си прави квото си иска. Като станеш на 8-9, ако още не си умрял, защото нямаш канализация и достъп до чиста вода, идват и просто те взимат от родителите ти. Дават ти храна, вода и автомат. Кръга се затваря.

И твоето предложение е да им експортираме малко демокрация ли? И как точно факта, че някой има скъп часовник е свързано със състоянието на тези хора?

 

Айде сега, магьоснико. Кажи ми айо си на мястото на това 8 годишно дете, какво би нсправил? Ще ходиш пеш от Зимбабве/Гана/Етиопия до Мароко и ще преплуваш до Франция ли? А ако си на мястото на родителите какво ще направиш? Ще кажеш "Я се махай от тука и не ми пипай детето!"? Или ще се вдигнеш на протест след работния ден в калните мини?

 

Ще си направиш ново и ще се надяваш да е момиче,за да се размине само с изнасилване следващия път като дойдат да "вербуват за армията".

Съгласен съм, че положението е много грозно, но спасението на тези хора зависи от тях самите. Всичко друго е внасяне на демокрация с танкове.

 

 

1. Не мога да програмирам.

2. Как да ги науча на програмиране? Нали трябват средства? Нали това ти казвам и за това говорим!

3. Дори да го научиш на нещо, то не е само знанието за това нещо. Не можеш да научиш един човек на разни програми и той да стане страхотен в областта. Примери колкото щеш. Ходи живей в Столипиново или Изгрев, да те видя колко ще си продуктивен като се будиш с миризма на мърша заобиколен от отпадъци.

4. И ако все пак стане страхотен по някакъв начин, колко хора ще го вземат на работа при положение, че разни единици са наложили такова негативно мнение за целия етнос?

5. Вземи си пусни някой филм да видиш какво се случва. Не става само със статистики. Може да е украсено на моменти, но има и истини.

6. Ако не ти се гледа филм, има и статии, но не в новинарски сайтове.

Извинения си търсиш май. Това не можел, онова не можел. Пари трябвали, ама той нямал. Я помисли колко струва един лаптоп и дали можеш да намериш някъде стая с електричество. Ти лаптоп нямаш ли? Да ти дам 1 ако искаш. Хайде покажи после какво ще направиш.

 

Ама нямало никой да ги вземе на работа. Основната причина да не искат да ги вземат на работа е, че са тъпи като галоши, мръсни са и миришат все едно никога не са се къпали и най-вече, защото са мързеливи и крадливи. Ти такива би ли взел на работа. И изобщо не е до етнос, а до конкретни хора, защото има доста усърдно работещи цигани, само че те не се набиват на очи, защото освен това са и скромни.

 

"Ходи живей в Столипиново или Изгрев, да те видя колко ще си продуктивен като се будиш с миризма на мърша заобиколен от отпадъци"

 

Това си зависи от тях. Аз ли съм си изхвърлил боклука в канавката? Те хем са безработни, хем обикалят по цял ден да просят хем нямат време да си изчистят кочината. Сещаш ли се какво казах преди 2-3 изречения?

 

Явно на тях така им харесва и не желаят нищо да направят по въпроса. Ако искаха да бяха го направили, а не да чакат "държавата" под формата на други хора да дойдат да им го направят.

 

Я ми кажи ти - като се построиха новите красиви и чисти къщи до КАТ какво се случи с тях? Защо вече не са толкова красиви и чисти?

 

Нека да обясня отново откъде тръгна работата: Когато някаква луксозна стока и факта, че някой е похарчил десетократно или стократно повече пари за нещо, което би могъл да намери и много по-евтино (примерно часовник), се сравнява с "ама децата еди къде си гладуват" е меко казано евтин популизъм, а факта, че въпросните деца гладуват е задължение основно на техните родители и общността. Когато е имало природно бедствие е друга тема. Нито в Столипиново нито в Африка е имало такова - всичко си е до живеещите там хора и никой НЕ Е ДЛЪЖЕН да им помага. Който иска да го прави доброволно, но изтъкването на факта, че някъде деца гладували е за руси манекенки.

Link to comment
Share on other sites

На гърба на Дженгал също има целогодишно сняг.

 

Ще го проверя това :) Тъкмо се чудих къде в Пирин да ходя тази година :)

Link to comment
Share on other sites

Ае ще сменям работата :D 

 

Само,че август месец няма да мога да ходя никъде.Ще трябва да ходя юли на море.

Link to comment
Share on other sites

Извинения си търсиш май. Това не можел, онова не можел. Пари трябвали, ама той нямал. Я помисли колко струва един лаптоп и дали можеш да намериш някъде стая с електричество. Ти лаптоп нямаш ли? Да ти дам 1 ако искаш. Хайде покажи после какво ще направиш.

 

Ама нямало никой да ги вземе на работа. Основната причина да не искат да ги вземат на работа е, че са тъпи като галоши, мръсни са и миришат все едно никога не са се къпали и най-вече, защото са мързеливи и крадливи. Ти такива би ли взел на работа. И изобщо не е до етнос, а до конкретни хора, защото има доста усърдно работещи цигани, само че те не се набиват на очи, защото освен това са и скромни.

 

"Ходи живей в Столипиново или Изгрев, да те видя колко ще си продуктивен като се будиш с миризма на мърша заобиколен от отпадъци"

 

Това си зависи от тях. Аз ли съм си изхвърлил боклука в канавката? Те хем са безработни, хем обикалят по цял ден да просят хем нямат време да си изчистят кочината. Сещаш ли се какво казах преди 2-3 изречения?

 

Явно на тях така им харесва и не желаят нищо да направят по въпроса. Ако искаха да бяха го направили, а не да чакат "държавата" под формата на други хора да дойдат да им го направят.

 

Нека да обясня отново откъде тръгна работата: Когато някаква луксозна стока и факта, че някой е похарчил десетократно или стократно повече пари за нещо, което би могъл да намери и много по-евтино (примерно часовник), се сравнява с "ама децата еди къде си гладуват" е меко казано евтин популизъм, а факта, че въпросните деца гладуват е задължение основно на техните родители и общността. Когато е имало природно бедствие е друга тема. Нито в Столипиново нито в Африка е имало такова - всичко си е до живеещите там хора и никой НЕ Е ДЛЪЖЕН да им помага. Който иска да го прави доброволно, но изтъкването на факта, че някъде деца гладували е за руси манекенки.

 

Ами аз кога ще работя за себе си? Ако имам много средства, мога да платя на някой, за да ги научи. Тая разлика ти убягва май.

 

Няма смисъл да го обсъждаме. Пишем си на различни езици. Аз ти обяснявам едно, ти ми говориш друго. После споменаваш това, което аз съм казал в аргументите си...изобщо - объркана работа.

Link to comment
Share on other sites

Ама даде една чанта пари за кола, пък можеше да ходиш вместо с нея с влак и рейс и да  дадеш разликата да помогнеш на гладуващите деца :laughing:

Спестявай и от дрехи, вземи си евтини фланелки и гуменки, вместо сака, ризи и обувки от не знам къде, разликата я сподели с гладуващите.

Link to comment
Share on other sites

Ще го проверя това :) Тъкмо се чудих къде в Пирин да ходя тази година :)

 

 

Като се минава през Дженгалската порта, се виждат преспите, понякога даже се минава през тях, ако е имало повече сняг зимата.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...