Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Я за справка кажи каква ще да е тази твоята и колко литра ти е резервоара. Електро колите вече стигат до 400-500км без да се правиш на рали спортист, иначе пада до 50%, та ето още един стимул да се кара нормално и по правилата, ако питаш мен. Освен това колко процента от пробезите ти са над 200км наведнъж? Колко са над 100 дори? 

Рано е все още, въпреки че и при нас има доста. Във Виена е фул с Тесла също. 

Но все още няма достатъчно чарджинг станции, особено Testa Supercharge станциите които за 20-на минути зареждат 50% от батерията.  Които 20 минути пак са си доста.

Примерче което за нас е редовна ситуация - Отиваме на гости при приятели/роднини в Бърно (240 км) и оставаме през ноща. Да де, но те нямат чарджинг стейшъни пред домовете си. В гаражите също няма ток, ако са в блок.  Ако реша да се връщам на другият ден, ще имам спиране на магистралата за да чарджвам колата, досадно... Решим ли да се разходим на другият ден, вместо да се прибираме, примерно до Виена (140 км в посока), ще имам ток за да стигна до там и да се върна евентуално, но вече батерията ще умира (и това ако имаш голямата батерия на Тесла). След което още на излизане ще ме чака дълго зареждане, просто защото през ноща колата не е имала къде да се чарджва. 

 

Ценово .. ако гледаме Тесла, за цената на която се продава при нас S 75D, спокойно ще си купя чисто ново BMW 740Ld xDrive  ...  Разните въшки от Хюндай и сие са малко по-добре като цена, но пак за парите им се купува ново БМВ 3, което често е по-голямо като размер от тях. 

За мен много по-интересни са разните водородни модели, като този на Хонда. Но съм съгласен, че бъдещето е в тази посока, просто е рано все още. 

Link to comment
Share on other sites

Именно - рано е. Няколко пъти го казах. 

А Пламен ме пита що си карам Шкодата, все едно аз да го питам що кара 30 годишен таралясник, а не новия Мустанг... Логика. 

Ясене, кви са тия гаражи без ток бре!!!  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

А Пламен ме пита що си карам Шкодата, все едно аз да го питам що кара 30 годишен таралясник, а не новия Мустанг... Логика.

 

Пак си мислиш, че си разбрал всичко. Да, в този период нямам възможност да карам новия Мустанг, а и да имах - надали щях да си взема точно мустанга, но това е само едната страна на ситуацията. Има една малка разлика между дизелова шкода масово производство (че и комби в добавка), набор 2004-та, предназначена единствено да се придвижиш най-евтино от точка А от точка Б и 6-цилиндров проуб от 90-те, който когато са го проектирали, не са го мислили със същите мисли като на мислителите на шкодата. Другият момент с който не си запознат (и който май съм споделял преди много години тук) е, че когато в началото на 90-те, когато и парите бяха съвсем други, един приятел, който внасяше американски коли ми даде да покарам малко един проуб, точно тогава се зарекох че един ден ще си взема точно такава кола. Но какво ли се обяснявам на човек, който винаги си мисли, че знае всичко и когото го бия дори и на картинг. :P

 

------------------------------

 

ГДБОП удари заложните къщи на брата на червен депутат

 

Акцията на ГДБОП и специализираната прокуратура е по сигнал за организирана група за рекет, поясни говорителят на главния прокурор Румяна Арнаудова.

 

...а също...

 

Двама пешеходци са загинали в Горна Оряховица, след като са били прегазени на тротоара от 18-годишен шофьор, който загубил управление над "Тойота" заради несъобразена скорост, съобщават от полицията.
Link to comment
Share on other sites

 

Пак си мислиш, че си разбрал всичко. Да, в този период нямам възможност да карам новия Мустанг, а и да имах - надали щях да си взема точно мустанга, но това е само едната страна на ситуацията. Има една малка разлика между дизелова шкода масово производство (че и комби в добавка), набор 2004-та, предназначена единствено да се придвижиш най-евтино от точка А от точка Б и 6-цилиндров проуб от 90-те, който когато са го проектирали, не са го мислили със същите мисли като на мислителите на шкодата. Другият момент с който не си запознат (и който май съм споделял преди много години тук) е, че когато в началото на 90-те, когато и парите бяха съвсем други, един приятел, който внасяше американски коли ми даде да покарам малко един проуб, точно тогава се зарекох че един ден ще си взема точно такава кола. Но какво ли се обяснявам на човек, който винаги си мисли, че знае всичко и когото го бия дори и на картинг. :P

 

Нещо по тъча ли ми бягаш? Никъде не претендирам, че разбирам всичко, въпреки че разбирам много, за което се извинявам. Ти хубаво си се зарекъл, жив и здрав, че си я взел, но какво общо има това с въпроса за електромобилите и изключително неадекватното ти питане към мен "що си карам Шкодата". Аз мога лесно да отговоря защо и без да имам приятели вносители отидох и си я взех от магазина. Щото съм проЗД. Това не променя факта, че моментално бих я заменил за нещо по-добро, по-практично и по-адекватно на света, в който живея все още и мисля и за децата ми, които ще живеят в него. С готовност бих жертвал части от комфорта и избиването на късопишковщина с турбо мощен пърделник за сметка на много по-важни неща - важни за мен, разбира се, както и за мнго други хора между другото. Предвид развитието на технологията, дори няма да ми се налага след 5-10 години, ако ги доживея изобщо.

 

И пак се бъркаш - да, имаш по-добро време от мен, но на състезанието свърши ЗАД мен.  :moon:

Link to comment
Share on other sites

................

 

Неее...есенцията на изречението "Що продължаваш да си караш шкодата..." не беше с акцент върху шкодата, а за мечтаната кола, която ти се ще да си купиш, но не можеш. Та да попитам пак, че да не пействам колко пъти си го писал из темите - защо аджеба след някоя и друга година искаш да си купиш мерцедесова джипка, а не електрическа кола? Ако искаш, не ми отговаряй, щото знам че пак ще се извъртиш, но тъй като си спец в изплъзването...знам че 100% ще ми отговориш.

 

П.П. А причината в това да караш 6-цилиндрова кола е невинаги когато искаш да мериш нещо, щото 6 цилиндъра могат да се сложат и на SUV, но и на нещо друго и ако исках да меря някакви дължини, вероятно щях да си купя или кола с 8 цилиндров двигател или някаква голяма джипка, но меренето никога не ми е било приоритет за разлика от удоволствието от карането.

 

И за да не съм офтопик с тия безкрайни спорове с тебе във всякакви теми, ще взема пак да сложа новина...

 

Тесла e yвoлнилa oĸoлo 700 cлyжитeли пpeз пocлeднитe 7 дни cлeд гoдишния пpeглeд нa peзyлтaтитe нa фиpмaтa

 

П.П. За това само датчаните са виновни да знаете. :P

Link to comment
Share on other sites

Неее...есенцията на изречението "Що продължаваш да си караш шкодата..." не беше с акцент върху шкодата, а за мечтаната кола, която ти се ще да си купиш, но не можеш. Та да попитам пак, че да не пействам колко пъти си го писал из темите - защо аджеба след някоя и друга година искаш да си купиш мерцедесова джипка, а не електрическа кола? Ако искаш, не ми отговаряй, щото знам че пак ще се извъртиш, но тъй като си спец в изплъзването...знам че 100% ще ми отговориш.

 

П.П. А причината в това да караш 6-цилиндрова кола е невинаги когато искаш да мериш нещо, щото 6 цилиндъра могат да се сложат и на SUV, но и на нещо друго и ако исках да меря някакви дължини, вероятно щях да си купя или кола с 8 цилиндров двигател или някаква голяма джипка, но меренето никога не ми е било приоритет за разлика от удоволствието от карането.

 

Естествено, че ще ти отговоря. Какви джипки те гонят да питам? R класата не е джипка, аз мразя джипки. Това едно и второ - къде си видял по данни електромобил, който да отговаря на параметрите на R? И не говоря за мотора, щото там много не ми пука, а за купе, щото явно за 'мнайсти път трябва да ти напомням, че имам две деца (за които знам), баби, дядовци или накратко един катун като тръгна нанякъде сериозно. Единственото нещо, което се доближава до това е на Тесла, което е непосилно за мен. Както е непосилно да си взема същия еквивалент петролен пърдялник нов. Дай една 6 годишна Тесла на половин цена и ми влиза в ресора. Ха да видим колко още трябва да изприказвам, че да ме разбереш или колко още ще се дереш срещу течението. И Руми го каза, и Ясен повтори, да потретим, да почетвъртим ако искаш. Няма лошо, щото и без това вече само ние пишем.  

Link to comment
Share on other sites

Няма лошо, щото и без това вече само ние пишем.  

 

То както е тръгнало накрая може и сам да си отговаряш...не че нещо, ама даже и на мен ми писнаха тия дълги писания. Честно казано ако все още нямах някакви вътрешни отговорности към поддръжката на търговската секция, пък и някакви сантиментални чувства към целия форум, където съм прекарал доста години от живота си - най-вероятно и аз щях да съм спрял да пиша...

Link to comment
Share on other sites

Рано е все още, въпреки че и при нас има доста. Във Виена е фул с Тесла също.

Но все още няма достатъчно чарджинг станции, особено Testa Supercharge станциите които за 20-на минути зареждат 50% от батерията. Които 20 минути пак са си доста.

Примерче което за нас е редовна ситуация - Отиваме на гости при приятели/роднини в Бърно (240 км) и оставаме през ноща. Да де, но те нямат чарджинг стейшъни пред домовете си. В гаражите също няма ток, ако са в блок. Ако реша да се връщам на другият ден, ще имам спиране на магистралата за да чарджвам колата, досадно... Решим ли да се разходим на другият ден, вместо да се прибираме, примерно до Виена (140 км в посока), ще имам ток за да стигна до там и да се върна евентуално, но вече батерията ще умира (и това ако имаш голямата батерия на Тесла). След което още на излизане ще ме чака дълго зареждане, просто защото през ноща колата не е имала къде да се чарджва.

 

Ценово .. ако гледаме Тесла, за цената на която се продава при нас S 75D, спокойно ще си купя чисто ново BMW 740Ld xDrive ... Разните въшки от Хюндай и сие са малко по-добре като цена, но пак за парите им се купува ново БМВ 3, което често е по-голямо като размер от тях.

За мен много по-интересни са разните водородни модели, като този на Хонда. Но съм съгласен, че бъдещето е в тази посока, просто е рано все още.

аз се возих в п90д. Освен бързото набиране - друго няма. Толкова много и евтина пластмасария дори и моя Форд няма. А разликата е цената е в пъти. Ако бях педал-веган сигурно щях да карам Тесла.
Link to comment
Share on other sites

Честно казано ако все още нямах някакви вътрешни отговорности към поддръжката на търговската секция, пък и някакви сантиментални чувства към целия форум, където съм прекарал доста години от живота си - най-вероятно и аз щях да съм спрял да пиша...

 

Все едно си моя глас...

Link to comment
Share on other sites

кой от двамата да репортна за офтопик?

 

не е като да няма тема за афтомобили.

 

 

 

дядо даде 100 бона на "полицаи"....

 

и все пак имало българи в албания. и македонци и египтяни.

и да не забравим да благодарим на ББ.......

Link to comment
Share on other sites

 

И надлежно са се погрижили "експерт" да знае тая работа.  :laughing:

 

Роми нападнаха с колове служители на Горското в Хисаря тия мангали започват все повеч да правят каквото си искат

 

Това стана ежедневие вече. Май на никой не му прави впечатление. Докато не се почне да се стреля на месо все така ще е. Сега като се замисля ако беше старото време, махалата щеше да е смляна от бой. Сега СПООР спи. Жандармерията дреме. А тогава още шреди да съмне махалата щеше да е обсадена и де що мърда вътре попиляно от палки и шутове. Ама какво ли говоря - тогава никой нямаше да смее да посегне на горските... 

Link to comment
Share on other sites

И надлежно са се погрижили "експерт" да знае тая работа.  :laughing:

 

 

Това стана ежедневие вече. Май на никой не му прави впечатление. Докато не се почне да се стреля на месо все така ще е. Сега като се замисля ако беше старото време, махалата щеше да е смляна от бой. Сега СПООР спи. Жандармерията дреме. А тогава още шреди да съмне махалата щеше да е обсадена и де що мърда вътре попиляно от палки и шутове. Ама какво ли говоря - тогава никой нямаше да смее да посегне на горските... 

СПООР спи, защото така са му наредили. На тях едва ли им пука дали ще пребият някаква тумба цигани, ама ако ги пуснат всякаквите организацийки за защита на малцинствата и БХК ще писнат до небето...

 

Колкото до кофискацията на 2ри февруари, тия олигарси няма ли да си преместят парите до тогава, щом 5 месеца по-рано знаят, че ще им ги конфискуват???! :lol:

Link to comment
Share on other sites

На нашия му се размина боят,явно все пак разума надделя https://m.gong.bg/oshte-sport/drugi-sportove/multimedia/video/oficialno-kraj-za-pulev-potvyrden-nov-sypernik-za-dzhoshua-454163?

 

Самият факт, че промоутърът на Джошуа използва думите "сделката е готова" в официалното си изявление за мача е достатъчно показателен за начина, по който се случват нещата в този спорт: сделки, предварителни уговорки, договори, предварителни известно хонорари, а най-вероятно и предварително известен победител. Според мен професионалният бокс върви бавно и сигурно по стъпките на професионалния кеч: от брутален мъжкарски спорт до цирково-театралното шоу, което е в момента...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Самият факт, че промоутърът на Джошуа използва думите "сделката е готова" в официалното си изявление за мача е достатъчно показателен за начина, по който се случват нещата в този спорт: сделки, предварителни уговорки, договори, предварителни известно хонорари, а най-вероятно и предварително известен победител. Според мен професионалният бокс върви бавно и сигурно по стъпките на професионалния кеч: от брутален мъжкарски спорт до цирково-театралното шоу, което е в момента...

 

А кога точно не е имало сделки, договори и предваритело известни хонорари?

 

Едва ли е симулирал контузия - https://www.sportal.bg/news.php?news=689492

Естествено, че няма да симулира контузия - щеше да яде бой, ама първо че не се знае дали въобще ще има друг шанс да се бие за световна титла, второ щеше да вземе 3-4 милиона евро, защото успяха да го промотират донякъде този мач

Link to comment
Share on other sites

Убиха известна малтийска влогърка с бомба. Ся ако тва беше станало в Русия, цял свят щеше да скочи, че Путин лично я е взривил. Ама в либерална Европа, най-либерално ще се потули случая.

Link to comment
Share on other sites

Я да видим отговорите. Тръпна в очакване.

Какви отговори да видиш? Щом нещо се прави от САЩ или негов съюзник, значи е правилно и в името на демокрацията! Саудите и те убиват с камъни и нарушават всякакви човешки права на гражданите си в името на демокрацията и е правилно!!!  Щом така казват по новините - ТАКА Е! Ти да не си мислиш, че правителствата манипулират по някакъв начин своите граждани?? Абсурд!!

И да не си помислиш, че Руснаците други сили са победили Ислямска държава в последните битки : 

Вегани-ислямисти унищожиха Ислямска държава, посягали на кози и овце
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...