Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Има една тънка разлика за тия хора с ракетите, общо взето ефективно бачкат макс месец, но и през останалите месеци им се плаща, дори да няма никой.. Не че им е висока заплатата ама това си е 3500 за месец-два работа...е не е зле...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Именно, точно това имах предвид.

В цяла Европа са открили топлата вода с кооперативите, бачкат си заедно земеделците от всеки регион, излизат на пазара под една обща марка, конкурентни са, понеже докарват по-големи количества. Да не говорим колко поевтинява самото производство, понеже се споделят разходите за техника, складови площи и прочее. И има за всеки, че и за противоградни ракети остава.

А тука като се съберат повече от двама човека на едно място се почва надлъгване кой е по-голям. Да не говорим, че в техническо отношение са още в 17-ти век. Като резултат- нито си оползотворяват 10-те декара ефективно, нито изкарват достатъчно за прехраната си, нито виждат някакъв смисъл в цялата работа.

 

 

Има една тънка разлика за тия хора с ракетите, общо взето ефективно бачкат макс месец, но и през останалите месеци им се плаща, дори да няма никой.. Не че им е висока заплатата ама това си е 3500 за месец-два работа...е не е зле...

 

Това е вярно, да. През останалото време си работят на друго място на граждански договор или без договор. В нашата фирма има такъв човек. просто като започне сезона на градушките на всеки два дни има един, в който е дежурен и не идва на работа. През останалото време си е постоянно на работа на пълна залата + 350-те лева. Но така или иначе въпроса не е за самите хора, които гърмят ракетите, а чия отговорност е защитата от градушки: само на държавата или споделена между държавата и заинтересованите производители.

Link to comment
Share on other sites

Не знам, аз имам комшия, които е ръководител полети на пловдивското летище, той ми е казал, че в сезона на градушките търпят големи загуби за да отклоняват полети към други летища, заради самите ракети, не дотолкова от градушките и че такава практика на запад почти не съществува, такава с ракети и обстановки, всичко е застраховано и ако има такива природни явление застрахователя си изплаща всичко.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък мисля, че в този конкретен случай не е редно да се обвинява само и едниствено държавата за градушките. Че ракетните площадки повечето или не работят или са тотално забатачени е факт, но също е вярно, че обработваемата земя в България е почти изцяло частна собственост вече, в която държавата няма никакво участие. Има зърнопроизводители със стотици хиляди декари собствена земя, за която между другото прибират десетки милиони левове субсидии, дотолкова, че почти да не им пука ще изкарат ли реколта от тази земя или не. Мисля редно е и те да споделят част от отговорността за опазването на СОБСТВЕНОТО си имущество. Какво пречи земеделците от даден район да поемат част от издръжката на ракетната площадка или да си направят собствена такава, която да пази ТЕХНИТЕ посеви. Между другото имаше подобна инициатива преди време. Познайте какъв беше резулатата?

Ти прочете ли статията, която бях постнал? Държавата така или иначе ще им изплаща обезщетения, не е ли по-ефективно да се погрижи с ракети да не се стига до там??

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Ти прочете ли статията, която бях постнал? Държавата така или иначе ще им изплаща обезщетения, не е ли по-ефективно да се погрижи с ракети да не се стига до там??

 

По-принцип най-ефективно е стопаните да си застраховат земята и посевите... ама за наш Ганю застраховките са пари на вятъра. Пък и който е свикнал цял живот на държавна хранилка, трудно се отучва.

Link to comment
Share on other sites

И пак...и пак...

 

Роми от Бяла пратиха в кома 18-годишен заради… цигара

 

18-годишен младеж от град Бяла е в кома, след като рано тази сутрин е бил зверски пребит от роми пред дискотека, съобщи Би Ти Ви. Един от извършителите е задържан от полицията за 72 часа.

Едно от момчетата поискало цигара на 18-годишния Александър, който обаче нямал. Последвал побой, като момчето било ударено с бутилка в главата и изпаднало в безсъзнание.

Младежът е откаран с линейка в русенската болница, където е настанен в интензивното отделение с опасност за живота.

32-годишният мъж, нанесъл удара, е арестуван. Той има и предишни криминални прояви........

Link to comment
Share on other sites

Само смърт за тия мангали. Няма други спасение.

Ти пък я по толерантно така...Един приятел има точен лаф за тия:"циментови ботушки и в Антона"

Link to comment
Share on other sites

РОМИ ВДИГНАХА СВАТБА НА МАЛОЛЕТНИ ТРЕТИ БРАТОВЧЕДИ - друго си е когато законите за вас не важат...

 

Кючеци и пиянска глъч посред нощ пред Алекс Фуудс в ЖР “Тракия“ - Още една очевидна демострация на корупция Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Почнах да четя.По едно едно време спрях.Не защото не вярвам на написаното.Просто deja vu.

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

Баси и изработката...ама като не ползваш гугъл, така е. :laughing:

 

На някакъв битак в Румъния, някакъв продавал нещо, дето му приличало на стара пишеща машина и когато един купувач му предложил 100 евра, оня бил много щастлив, че за някакъв стар "боклук" е получил толкова пари. Оказало се, че това е добре запазен екземпляр на "Енигма", за която съюзниците през WW2 са давали мило и драго да се снабдят с работещ екземпляр, та сега и филми дори има само на тази тема. Интересно, че на последващия търг след това, машината била препродадена на отново сравнително ниската цена от 45 000 евра (вероятно защото търгът е бил пак в Румъния), докато други екземпляри на същата машина са стигали до $300 000, а един дори е бил продаден за почти $550 000... ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз като обяснявам от два дни, че целият свят изостава с два дни, никой не ми вярва, но НАП го доказаха. Хората са извършили проверки в петък, 14.07, че и актове са писали, запечатали са обекти и т.н., а хората покрай мен не вярват, че днес е петък... :grin:  :grin:  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Аз като обяснявам от два дни, че целият свят изостава с два дни, никой не ми вярва, но НАП го доказаха. Хората са извършили проверки в петък, 14.07, че и актове са писали, запечатали са обекти и т.н., а хората покрай мен не вярват, че днес е петък... :grin:  :grin:  :grin:

То тук не е НАП ами онези неграмотници от traffic news, които нямат новина без поне няколко правописни и фактологични грешки!

Link to comment
Share on other sites

То тук не е НАП ами онези неграмотници от traffic news, които нямат новина без поне няколко правописни и фактологични грешки!

 

Не, проблемът е, че тая новина е тиражирана навсякъде! Разцъкай сайтовете. Навсякъде, едно и също. На 14 юли била проверката...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...