Jump to content
BulForum.com

Преглед на печата


b0r3d

Recommended Posts

Аз нито съм чувал за такъв проблем нито го имам. По тая логика трябва 5 пъти да съм преинсталирал поне. Откъде ти хрумна тая работа не знам.

 

Дадоха ми 10 с машина 2-ра ръка. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 14.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Аз нито съм чувал за такъв проблем нито го имам. По тая логика трябва 5 пъти да съм преинсталирал поне. Откъде ти хрумна тая работа не знам.

 

Дадоха ми 10 с машина 2-ра ръка. 

 

Измислих си го проблема, за да се правя на интересен. И Майкрософт ми се вързали и се опитали даже да пуснат пач, за да оправят "проблема".

 

http://www.howtogeek.com/174705/how-to-reduce-the-size-of-your-winsxs-folder-on-windows-7-or-8/

 

 

 

Windows 7 dealt with this by including a feature that allows Windows to clean up old Windows update files after you install a new Windows service pack. The idea was that the system could be cleaned up regularly along with service packs.

However, Windows 7 only saw one service pack — Service Pack 1 — released in 2010. Microsoft has no intention of launching another. This means that, for more than three years, Windows update uninstallation files have been building up on Windows 7 systems and couldn’t be easily removed.

 

А сигурен ли си, че е лицензиран? И какъв ти е проблема с 10 при това положение?

Link to comment
Share on other sites

Може, но при положение, че e на същата цена като Windows 10 и скоро ще му спре поддръжката, защо?

 

Например, защото стига да поддържа хардуера ти и да знаеш някои по-основни неща да настроиш по него, е rock solid система, с която нямаш никакви проблеми. Абсолютно.

 

1IYTxad.jpg

Link to comment
Share on other sites

Например, защото стига да поддържа хардуера ти и да знаеш някои по-основни неща да настроиш по него, е rock solid система, с която нямаш никакви проблеми. Абсолютно.

 

Аз и с Windows 10 нямам никакви проблеми. Абсолютно.

Не разбирам ината на някои хора да се натискат да седят със стар софтуер без да има реална причина за това.

Link to comment
Share on other sites

И какво излезе? Кауфланд и останалите си плащат, а Българската верига просто се държи като Българи.

Мне от новината излезе, колко е икономически неграмотен българина и как се опитва да прави среден и голям бизнес като ЕТ  :Facepalm: Това е подобно на малоумието да си набиеш парите в банка която ти дава 8-10% лихва, при положение че всички останали дават 3.5-4% и да се чудиш как се е случило нещо с парите ти...

 

Двустранните протоколи при ПТП вече няма да се регистрират в КАТ
Link to comment
Share on other sites

Аз и с Windows 10 нямам никакви проблеми. Абсолютно.

Не разбирам ината на някои хора да се натискат да седят със стар софтуер без да има реална причина за това.

 

Аз и с XP нямам никакви...от години...че и с Win98 също нямам проблеми...и няма никакъв шанс да ми разбереш мотивите да поддържам и двете операционни в някои от лаптопите и компютрите ми. :))

Link to comment
Share on other sites

Причини има и не е една. Но е безсмислено да се разискват тук и сега. Аз нещо, което работи ПЕРФЕКТНО, не го сменям докато нещо/някой не просто ме принуди, а изнуди да го сменя.

 

Много интересно при положение, че дисковете ми винаги са фраш и стоят "на ръба", как така НИКОГА не ми се е наложило да преинсталирам - освен веднъж, като купих нов компютър. В момента, повече от година и половина след инсталацията на новия компютър - пак не ми се е запълнил диска, нямам проблеми, камо ли да преинсталирам. Между другото мерси, че ме подсети да пусна един cleanup, не бях го правил откак съм купил машината - брутален 1гб temporary files, които естествено излетяха.

 

За 10 ми е казано, че си е с лиценз - иначе защо ще го плащам и за чий чеп ми е? Купувам го за един от офисите ни. Исках да си купя обаче 7 и разбирам, че буквално не се продава вече и едоинственият ми шанс е ако намеря машина със 7 или нещо такова.  

 

ЕДИТ: Забравих да спомена и ХР, да. Пламен ме превари.

Link to comment
Share on other sites

Причини има и не е една. Но е безсмислено да се разискват тук и сега. Аз нещо, което работи ПЕРФЕКТНО, не го сменям докато нещо/някой не просто ме принуди, а изнуди да го сменя.

 

Много интересно при положение, че дисковете ми винаги са фраш и стоят "на ръба", как така НИКОГА не ми се е наложило да преинсталирам - освен веднъж, като купих нов компютър. В момента, повече от година и половина след инсталацията на новия компютър - пак не ми се е запълнил диска, нямам проблеми, камо ли да преинсталирам. Между другото мерси, че ме подсети да пусна един cleanup, не бях го правил откак съм купил машината - брутален 1гб temporary files, които естествено излетяха.

 

За 10 ми е казано, че си е с лиценз - иначе защо ще го плащам и за чий чеп ми е? Купувам го за един от офисите ни. Исках да си купя обаче 7 и рабирам, че буквално не се продава вече и едоинственият ми шанс е ако намеря машина със 7 или нещо такова.  

 

ЕДИТ: Забравих да спомена и ХР, да. Пламен ме превари.

Аз изобщо нямам намерение да споря с теб и да те убеждавам. Такива заинатени като теб имаше и с Windows XP, имаше и с Windows 98. Това, което явно не разбираш е, че в днешно време, компютър с Windows XP можеш да го опазиш само ако не е свързан към Интернет или не го ползваш активно. Рано или късно така ще изтряска, че свят ще се завие на собственика му. Дори браузърите спряха да се ъпдейтват!!

 

В статията ясно е написано, а и в цитата, който съм поместил, че мястото се заема от старите ъпдейти. При положение, че от 2 години няма ъпдейти, каква мислиш е причината ти да не изпитваш проблема с твоята инсталация на година и половина?? :D На баща ми на лаптопа, тая глупост заема 21ГБ.

 

Да си купиш XP или 7 в днешно време е малко като да си купиш телефонен модем за компютъра, да си пускаш интернета през него и да си получаваш факсовете. Особено след като Уиндоус 10 е в опти по-добра и лесна операционна система.

 

И как да ти го напиша, че ИМА начин да купиш Windows 7 срещу $150 без ДДС дори и днес? Разбрал си грешно.

Link to comment
Share on other sites

... че в днешно време, компютър с Windows XP можеш да го опазиш само ако не е свързан към Интернет или не го ползваш активно. Рано или късно така ще изтряска, че свят ще се завие на собственика му. Дори браузърите спряха да се ъпдейтват!!

 

Бих могъл доста да поспоря относно опазването на машина с XP или по-скоро - няколко машини от години на XP и с постоянна връзка с Интернет. Бих могъл да поспоря и за ъпдейтите на браузерите (конкретно "лисицата"), а също и че всяка една операционна система, а не само определена версия, би могла рано или късно да изтряска. Ще ми се да поспоря, че дори и жена ми, дето хал хабер си няма от интернет или каквато и да е друга защита, така си е свикнала с XP-то, че 5-та година си шари из нета къде ли не и XP-то й все още е в прекрасна форма (а има и втори лаптоп с XP). Аз пък ако ти кажа под XP какво интернет браузване му правя...не е истина, но тъй като нещата за спорене станаха твърде много...викам да ги пропусна. Цялата работа е не точно с коя версия на операционната си, а да си я конфигурираш правилно, да й сложиш подходяща антивирусна и файъруол, които да си се ъпдейтват сами когато трябва, а самият ти да не отваряш прикрепени към писма архиви или обещания за не знам к'во си. Разбира се, ако искаш да се презастраховаш и да си спестиш евентуални преинсталации, просто си правиш една снимка в работещо състояние на системата и после само я връщаш ако случайно някой ден си случил петък 13-ти. :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо му няма на XP-то. В един офис съм слагал такъв преди повече от пет години. И досега си работи чудесно, хем го ползват хора, които нямат понятие от софтуер. Въпросът е, както казах, да се настрои добре.

 

@w00x Едно от първите неща, което се изключват задължително, е аутоъпдейтването на уиндоуса.

Link to comment
Share on other sites

Едно от първите неща, което се изключват задължително, е аутоъпдейтването на уиндоуса.

 

Съгласен съм - ако говориш за XP, всички кръпки ги има отделно и когато решиш сам може да си ги приложиш ; второто е да му изключиш файъруола (понеже е доста куц) и да си сложиш някой друг, който ти харесва....и още няколко такива дреболийки. :)) ...но стига вече сме обсъждали OS, която едва ли някой наоколо все още ползва. ;)

Link to comment
Share on other sites

Защото ми казаха, че няма как да намеря 7 вече. И се наложи да купя скапан 10 за 50 лева. И останах силно и "приятно" изненадан

 

Наистина няма от къде да купиш вече.

Има как да се купи. В Адроид струва $150 без ДДС. Поддръжката му обаче свърши преди 2 години и не пускат вече ъпдейти. Я има още критични ъпдейти, я не.

Windows 10 за 50лв е егати далаверата! Като изключим липсата на поддръжка (драйвери) за по-стари устройства и архаичен софтуер, Windows 10 превъзхожда Windows 7 по всички параграфи.

Тъпия Windows 7 си пълни temp папката без начин да се изчисти, докато накрая не запълни C: и трябва да се преинсталира! Една от многото малоумщини. Уж е оправена, но не точно.

В Адроид от доста отдавна не продават седмица. Всъщност, освен някви изостанали лицензи по фирмите, реално вече не се продава уин 7, а само 10-ка.

Link to comment
Share on other sites

Вече казах достатъчно за нея. :)...но за да бъда модерен, не ми е никакъв проблем да кача и една десятка като трета, макар, че нямам никаква необходимост от нея...
Разсъждавам единствено от практична гледна точка - ъпдейтвам и ъпгрейдвам само когато ми се появи пряка нужда от това...примерно седмицата съм я качил, защото XP не разпознава Андроид и ако искаш вярвай, но SSD-то ми се разбира прекрасно с XP-то и без TRIM, който си го правя периодично и ръчно с външна програма. ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз изобщо нямам намерение да споря с теб и да те убеждавам. Такива заинатени като теб имаше и с Windows XP, имаше и с Windows 98. Това, което явно не разбираш е, че в днешно време, компютър с Windows XP можеш да го опазиш само ако не е свързан към Интернет или не го ползваш активно. Рано или късно така ще изтряска, че свят ще се завие на собственика му. Дори браузърите спряха да се ъпдейтват!!

 

В статията ясно е написано, а и в цитата, който съм поместил, че мястото се заема от старите ъпдейти. При положение, че от 2 години няма ъпдейти, каква мислиш е причината ти да не изпитваш проблема с твоята инсталация на година и половина?? :D На баща ми на лаптопа, тая глупост заема 21ГБ.

 

Да си купиш XP или 7 в днешно време е малко като да си купиш телефонен модем за компютъра, да си пускаш интернета през него и да си получаваш факсовете. Особено след като Уиндоус 10 е в опти по-добра и лесна операционна система.

 

И как да ти го напиша, че ИМА начин да купиш Windows 7 срещу $150 без ДДС дори и днес? Разбрал си грешно.

 

Никакви проблеми с ХР ... на село, където ползвам компютри на 15+ години и играя игрите от онова време. И си браузвам съвсем спокойно и нямам никакви грижи. Естествено ти ще ми кажеш какви грижи имам, вероятно. Но те пак са никакви - няма такива.

 

Преди няма 10 дни инсталирах доста сериозен пакет ъпдейти за 7 на моята си машина. Вероятно ми е пратен от Мондошаваните...  

 

Не съм длъжен да отварям всичките ти линкове, а ти каза "темп директорията". Както и да е - нека са старите ъпдейти - защо не ми заемат място на мен на лаптопа и НИКОГА не са заемали? Защо не заемат място на моя компютър? Защо не ми заемат място в офиса? Вероятно съм специален безплатен абонат на 7... А имам 7 откак излезнаха първите "безплатни" 7. 

 

И мисля поясних, че 150$  няма да дам за никой Вирус. В офиса съм принуден да дам някакви пари за някакъв Вирус, за да не подлежа на глупави глоби, евентуално. 50 лева стигат. Остава да се надявам да няма твърде много глупости във Вирус 10, но пък няма аз да работя с него.    

Link to comment
Share on other sites

Абе това било печатната тема - неволно съм вкарал въпроса тук. Няма какво повече да го разискваме на това място... 

 

======================================

 

Чета в едни "медии", че щяли да свалят турските новини от БНТ1 и да ги оставят в 2. Има ли нещо вярно? 

Link to comment
Share on other sites

Ако на някой силно му трябва 7, мисля, че мога да съдействам за 4-5-6 бройки лицензи.

Можеш да метнеш един насам, че тъкмо ми дойде и на мен до главата да ми трябва лиценз.

Link to comment
Share on other sites

Бих могъл доста да поспоря относно опазването на машина с XP или по-скоро - няколко машини от години на XP и с постоянна връзка с Интернет. Бих могъл да поспоря и за ъпдейтите на браузерите (конкретно "лисицата"), а също и че всяка една операционна система, а не само определена версия, би могла рано или късно да изтряска. Ще ми се да поспоря, че дори и жена ми, дето хал хабер си няма от интернет или каквато и да е друга защита, така си е свикнала с XP-то, че 5-та година си шари из нета къде ли не и XP-то й все още е в прекрасна форма (а има и втори лаптоп с XP). Аз пък ако ти кажа под XP какво интернет браузване му правя...не е истина, но тъй като нещата за спорене станаха твърде много...викам да ги пропусна. Цялата работа е не точно с коя версия на операционната си, а да си я конфигурираш правилно, да й сложиш подходяща антивирусна и файъруол, които да си се ъпдейтват сами когато трябва, а самият ти да не отваряш прикрепени към писма архиви или обещания за не знам к'во си. Разбира се, ако искаш да се презастраховаш и да си спестиш евентуални преинсталации, просто си правиш една снимка в работещо състояние на системата и после само я връщаш ако случайно някой ден си случил петък 13-ти. :)

 

Chrome 50 ends support for Windows XP, OS X 10.6, other old versions

Друго след Internet Explore 8/9 на XP (че и на Vista) официално не можеш да сложиш.

Firefox спира Windows XP/Vista поддръжка през Март 2017.

 

Скоро ще стане същото и с малкото останали браузъри, защото за тях тия неъпдейтнати архаични операционни системи са риск в предлаганата услуга. Като се заразят изведнъж 100 000 човека от 0day exploit (които на тоя етап се знаят от години) в операционната система, който минава през последната (уж) версия браузъра, кой мислиш, че ще е виновен? Разработчика на браузъра или потребителя дето се е нахакал? Кой ще го пишат в новините и ще му излезе лошо име, че не може да си пази потребителите докато браузват Интернет?

 

Чист, току що инсталиран, неъпдейтнат Windows XP се заразяваше през Skype с Blaster вируса преди 15 години, докато беше актуален. Без нищо да цъкаш. Слагаш Skype и след 2 минути излиза съобщението, че компютъра ще се изключи.

 

@w00x Едно от първите неща, което се изключват задължително, е аутоъпдейтването на уиндоуса.

 

След Windows XP насам, това е едно от първите неща, които задължително се ВКЛЮЧВА. Най-малкото защото ти намира всичките драйвъри за системата без да се занимаваш с дискове и кликане на линкове.

 

Вие верно май не осъзнавате какво може да се случи ако ползвате не-ъпдейтнат софтуер, а? Една грешна реклама на сайт и ще пишете в темата за рансъмуер вирусите и криптираните файлове и ще се чудите как "аз уж нищо не кликвам, пък какво стана тоя път?".

 

В Адроид от доста отдавна не продават седмица. Всъщност, освен някви изостанали лицензи по фирмите, реално вече не се продава уин 7, а само 10-ка.

 

Гледам им ценовата листа от края на Януари и има Windows 7. Преди 2 седмици също гледах някъде Windows 7 лицензи за по 280лв бройката.

http://www.pcstore.bg/bg/softuer-igri/microsoft-windows/microsoft-windows-7-pro-sp1-64.html

 

Никакви проблеми с ХР ... на село, където ползвам компютри на 15+ години и играя игрите от онова време. И си браузвам съвсем спокойно и нямам никакви грижи. Естествено ти ще ми кажеш какви грижи имам, вероятно. Но те пак са никакви - няма такива.

 

Преди няма 10 дни инсталирах доста сериозен пакет ъпдейти за 7 на моята си машина. Вероятно ми е пратен от Мондошаваните...  

 

Не съм длъжен да отварям всичките ти линкове, а ти каза "темп директорията". Както и да е - нека са старите ъпдейти - защо не ми заемат място на мен на лаптопа и НИКОГА не са заемали? Защо не заемат място на моя компютър? Защо не ми заемат място в офиса? Вероятно съм специален безплатен абонат на 7... А имам 7 откак излезнаха първите "безплатни" 7. 

 

И мисля поясних, че 150$  няма да дам за никой Вирус. В офиса съм принуден да дам някакви пари за някакъв Вирус, за да не подлежа на глупави глоби, евентуално. 50 лева стигат. Остава да се надявам да няма твърде много глупости във Вирус 10, но пък няма аз да работя с него.    

 

Да ти обясня ли разликата в заеманото пространство между инсталирането директно на последната версия 10 на сто ъпдейтнати файла и инсталирането на версии 1-9 преди това за същите 100 файла?

 

Не си длъжен да отваряш каквото и да било, но като не си си направил труда да погледнеш или прочетеш, не се чувствай и длъжен да се правиш на всезнаещ и да коментираш с агресивен тон.

 

Хората са написали, че заемат място с времето и са се опитали да оправят проблема с пач, бекпортнат от следващата версия на операционната система, а ти се опитваш да ми обясниш как няма проблем? Ако не ме цъкаше OCD-то като видя ония грозни фейспалм картинки, които постваш - щях да ти ги постна.

 

Не си пояснил. Има разлика между "не ми се плаща реалната цена на операционната система и искам да ударя далаверка" и "не се продава вече никъде". Сега мога да ти кажа колко такива с лицензиран Уиндоус "на далавера" съм видял като теб, с инсталиран KMSPico активатор и неактивирана версия в последствие, ама няма.

 

Само един съвет - направи си един Microsoft акаунт и си вържи лиценза на Windows 10 към него ако нямаш физически ключ, защото тая работа не е като оная работа.

И още един - ключовете за Windows 7/8 активират и Windows 10.

 

Ако е толкова супер/гига/мега як тоя Windows XP/7, защо големите корпорации плащат купища пари да преминат на по-новата версия (доста след релийс датата, но все пак)? На всичкото отгоре, бизнес абонатите получават по-дълга поддръжка с ъпдейти на старите версии от нормалните потребители.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Тая вечер вентилацията е силно турбинирана! Хеле па тва със Скайп изби рибата!  :laughing:

 

Остава и собственият ми братовчед да ме лъже с лицензите  :Facepalm:

 

======================================================

 

Аз да повторя, че май се изгубихме във вятъра...

 

Чета в едни "медии", че щяли да свалят турските новини от БНТ1 и да ги оставят в 2. Има ли нещо вярно? 

 

 

Ако на някой силно му трябва 7, мисля, че мога да съдействам за 4-5-6 бройки лицензи.

 

И на мен да се обадиш

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...