Jump to content
BulForum.com

Коректните и некоректните търговци и купувачи в разделите Купува/Прода


Recommended Posts

Тъй като във форума липсва iTrader система, сметнах, че подобна тема, в която да изказваме положително или отрицателно мнение за даден юзър, е наложителна. Готов съм да помествам всички nicknames по азбучен ред и да ъпдейтвам информацията в първия пост, когато се наложи. За да попадне даден юзър в съответната секция "Коректен" или "Некоректен", е нужно да се посочи самият юзър, както и темата/стоката, от която сте доволен/недоволен.

Link to comment
Share on other sites

Ще ми бъде много интересно как ще се определи кой е коректен в една сделка. Както е добре известно, при сделка има две страни, всяка от които е права за себе си. Другия интересен момент ще бъде по кое право ще се съди: по Римското, по ГПК, по някой европейски граждански кодекс, другарски съд, мирови съд и т.н.

Всяка една страна може да пише каквото и е угодно, но къде е Истината? И защо трябва да се вярва на едната страна? Ами ако точно тя лъже и се прави на мъченик?...

 

Та по темата:

след като се избере по кое право ще се отсъжда, ще трябва да се избере и съдебен състав. Предлагам MiDEX за председател на съда а всички останали потребители да бъдат членове.

 

Лично според мен темата е абсурдна. Има си модераторски екип който да следи за спазването на правилата. Всяка страна обаче ще трябва да си приеме риска и ако пие студена вода да не мрънка, защото мога да се закълна, че всеки един потребител на този раздел иска да такова дявола във въздуха. Някои по-малко, други повече.

Ако някой не иска да бъде прецакан - да си купи нужната вещ от магазин..., не че и там няма да бъде прецакан. Ако бяхте толкова ревностни почитатели на Правдата, драги ми съфорумци, то сега нямаше да ядем "бял" хляб от фуражна пшеница и да рупаме мръФки от пиле с 50% вода. Бих бил особено щастлив ако утре излезете на улицата и искате рестрикции за фирмите, които ни мамят всеки ден, а не да мрънкате по форуми за дребни неща, втора цедка.

 

А сега може да ме плюете на воля, но това е истината: скъпи сме на триците - ЙоФтини на брашното. С други думи: българска работа.

Link to comment
Share on other sites

Предлагам MiDEX за председател на съда...

 

Това просто няма как да стане - нямам намерение да се изпокарам с половината форум, но предполагам, че го каза на шега. А и както отбеляза, много често има казуси, в които е доста трудно да се вземе решение, защото няма преки доказателства за случката, а всяка страна твърди, че отсрещната е виновна.

 

В момента тече дискусия в темата за проблемите в раздела, да сме накажели gavreto, защото бил казал, че ще купи някаква стока и после не бил се обадил. Ако започнем да наказваме и за такива неща, не знам къде ще му отиде края...Мисля, че ако човек прекара достатъчно време в булфорум.ком и има намерение да прекара още за в бъдеще, с времето ще се ориентира на кои от потребителите може да разчита и на кои не, а иначе от измами никой не е застрахован където и да било, особено ако някой реши да си прави нови и различни ъкаунти с различни координати, от различни IP-та.

Link to comment
Share on other sites

викторито - цветущ както винаги, намеси пилета, хляб, трици и завърши с пословичното "българска работа", а можеше просто и кратко да напише, че такава тема не е нужна.

Пак ви казвам... аз съм на мнението, че такава тема трябва да има, но ако управата реши друго - здраве да е. :beer:

Link to comment
Share on other sites

Това просто няма как да стане - нямам намерение да се изпокарам с половината форум, но предполагам, че го каза на шега. А и както отбеляза, много често има казуси, в които е доста трудно да се вземе решение, защото няма преки доказателства за случката, а всяка страна твърди, че отсрещната е виновна.

 

В момента тече дискусия в темата за проблемите в раздела, да сме накажели gavreto, защото бил казал, че ще купи някаква стока и после не бил се обадил. Ако започнем да наказваме и за такива неща, не знам къде ще му отиде края...Мисля, че ако човек прекара достатъчно време в булфорум.ком и има намерение да прекара още за в бъдеще, с времето ще се ориентира на кои от потребителите може да разчита и на кои не, а иначе от измами никой не е застрахован където и да било, особено ако някой реши да си прави нови и различни ъкаунти с различни координати, от различни IP-та

Радвам се, че има поне един човек който да разбере написаното а не само да го чете (edit: двама, и Melani е разбрал/а) :)

Естествено, че се майтапех за председателското място. За другото обаче не се майтапя. Това е форум а не съд. Или както е казал някой: ако те е страх от мечки - не ходи в гората... или: ако си изпуснеш сапуна в общата баня... помисли си преди да се наведеш и да си го вземеш...

 

Току-що кафето се прeвърна в бира :P

 

викторито - цветущ както винаги, намеси пилета, хляб, трици и завърши с пословичното "българска работа", а можеше просто и кратко да напише, че такава тема не е нужна.

Пак ви казвам... аз съм на мнението, че такава тема трябва да има, но ако управата реши друго - здраве да е. :beer:

Темата ти, драги не е за този раздел, но нищо не пречи да се позабавляваме преди да се картотекира като t_closed.png

Относно обясненията ми... така съм свикнал: да си защитавам тезата. Все пак се имам за една идея над човекоподобните :beer:

Link to comment
Share on other sites

А дали неможе да се сложи търговски рейтинг към потребителите и да се гласува с + и - за потребител? Явно е че винаги има две страни и винаги ще има и + и - :D. За повече от рейтинг мисля че няма смисъл, все пак форума не е само Купува/Продава :D макар аз само тук да го посещавам :D

Link to comment
Share on other sites

Мястото на тая дискусия дали не е в Коментиране на проблемите в КУПУВА/ПРОДАВА или да знам за друг път като се сетя за нещо да си пляскам теми наред из раздела?

Лично според мен темата е абсурдна. Има си модераторски екип който да следи за спазването на правилата. Всяка страна обаче ще трябва да си приеме риска и ако пие студена вода да не мрънка' date=' защото [b']мога да се закълна, че всеки един потребител на този раздел иска да такова дявола във въздуха[/b]. Някои по-малко, други повече.

Ако някой не иска да бъде прецакан - да си купи нужната вещ от магазин...,

 

Не прави изводи по себе си за всички :laughing:

Досега никой не ми се е оплакал каквото съм му продал да е спряло поради това че съм спестил да спомена нещо... естествено всичко старо някога спира да работи, нормално е - дали в мен или в следващия собственик ще се прецака не зависи от мен че да ме обвиняваш после ;)

 

Аз съм против идеята точно заради "българската работа" - от една страна има продавачи, които гледат да прецакат, като пробутват най-големия боклук, от друга страна дори и да е безпроблемна стоката ще има купувачи, които ще гласуват с минус за да му е гадно на тоя, от къв зор той да има 30+ а аз не :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Обявявам Sothbiss, victory и Overdrive за некоректни търговци.

 

EDIT:Изчаках 10 минути. Никой не ми противоречи. Край.

Да се баннат потребителите. Или да се изгорят на клада с фенерчета!

Link to comment
Share on other sites

Мястото на тая дискусия дали не е в Коментиране на проблемите в КУПУВА/ПРОДАВА или да знам за друг път като се сетя за нещо да си пляскам теми наред из раздела?

 

Наистина...ако все още имате желание, продължете дискусията в цитираната тема, а ако се стигне до някакво обосновано и работещо решение - нищо не пречи да се предложи на админите да го въведат, при наличие на техническа възможност.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...