Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Проблема е,че не се знае дали някой се е представил от името на MazataBG или просто продавача е бил некоректен.

Лично на мен не ми се вярва да е второто(мисля че DonRamon не би го направил), но е ФАКТ.

Скоро ми се случи друга СЛУЧКА.

Спазарявам РАМ(която се продаваше тук за 100лв),за 95лв(5-те за лева за пътни) и се разбираме вечерта на ICQ сутринта в 11 да я взема от Пловдив.

На сутринта пак доуточняваме нещата по ICQ,и за да няма недоразумения се обаждам на човека на мобилен.

В 10.50 се обаждам вече от Пловдив(както повечето знаят, съм от Пазарджик) и човека 3 пъти не ми вдига(включва се гласова поща).

След 15мин. ми звъни Въпросният образ и ми казва,че баща му щял да я купи за повече пари.

Доста интересно,че точно БАЩА му и то в този момент!

А ето самият ПОСТ!

 

И както каза MazataBG,такива хора са за БАН!

Аз пък продадох нещо на един от форума и сега гледам го препродава(става въпрос за 2 бас-каси, но той продава само едната), естествено на бая по-висока цена, но засега като гледам, в темата му има само един пост(моя :D ), обаче това май е в рамките на правилата на раздела...какво да се прави.Поне да иде някъде другаде да я продава.

@Нонсан, наистина гадно са те прецакали, да биеш толкова път, за да ти кажата че баща му е новия купувач.Едниствения начин да се спрат такива неща е намесата на модерите на форума:Ако пак стане подобно нещо, докладва се тука и модерите слагат там..40%, 60%, колкото си преценят, за да не се повтаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Това за препродаването си е негова работа, не прави нищо нередно

И аз мисля, че не е нередно...нека си я препродава ако може. Аз например миналата година пуснах обява, че подарявам хладилник Мраз 250 и ivoru дойде до в къщи с транспорт и си го взе (той е студент и следва тук в Пловдив). Скоро бях мернал обява, че продава Мраз 250 за няк'ви пари, понеже завършва и се изнася от общежитието и вече не му трябва - не смятам че прави нещо нередно....На мен не ми е трябвал...подарил съм го, той ако може да му вземе някой лев....халал да му е... :)

Link to comment
Share on other sites

Това за препродаването си е негова работа, не прави нищо нередно

Както виждаш горе съм написал, че това е в рамките на правилата на форума ио не го виня, пък аз тогава взех максимума на тея касички, доказателството, е че сега никой не иска да ги купи на новата цена.

Дразни ме това как са вързали @Нонсан, човека чак от Пазарджик идва и накрая"намерих друг купувач".Мене ако някой така ме върже ще полудея.Та мисълта ми, е че обикновените потребители на форума нищо не могат да направят но модерите могат.Да върже така някой два пъти и пуска вече обяви във вестника. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Ами добре де. Нека поне модераторите да направят една тема в която да има оценки, както в дата.бг .

Там всеки да си казва юзър "Х" ме прецака или юзър "Y" е коректен и така самите потребители ще знаят с кого си имат работа.

Сега кой как изпреварили. Ами на мен лично ми се е случвало доста пъти да се разбера с продавача и да отида до тях, а той...Ами майка не ми дава да го продам или ами ей сега дойде един друг пич.... Има и други безумни случки, но не ми се пише повече. Да не забравяме, че има адски коректни хора във форума с които е удоволствие да контактуваш.

Link to comment
Share on other sites

Еми този всеки ден пише едно и също. Сигурно всеки път е "вчера", от което си личи, че е явна лъжа http://www.evrocom.info/invision/index.php...ndpost&p=406989

choveka prosto kopira posta vseki put... :)

edno na ruka e, che stava prosto dosaden,ama...

Link to comment
Share on other sites

Несъдете модовете и админите, немогат 24ч да са пред PC-тата и да въдворяват ред.

Все пак и те са хора и те трябва да разпуснат през почивните дни.

Link to comment
Share on other sites

Тези работи се уреждат на ПМ, а не само излишно да се вдига темата, а и цената на тази бас-каса е точно 60 лв.(Аз със собствените си ръце съм я правил-дърво-10 лв, говорител-30 лв, рефлектори-2,5 лв., филтър-9лв., останалото за вата, мокет и видии и лепило и кабели) Edited by utrepko_
Link to comment
Share on other sites

Аз със собствените си ръце съм я правил-дърво-10 лв, говорител-30 лв, рефлектори-2,5 лв., филтър-9лв., останалото за вата, мокет и видии и лепило и кабели)

 

Еми тогава и толкова неструва ;)

Защото много се съмнявам да си и правил някакви изчисления.

Link to comment
Share on other sites

Еми тогава и толкова неструва  ;)

Защото много се съмнявам да си и правил някакви изчисления.

Напротив, занимавам се от доста време с тези неща.Всичко в касата е балансирано и изчислено, включително и филтъра, дървото не е от най-тънкото, ватата е точното количество,мокета е фънки и добре залепен, рефлекторите са дълги 30см.(по принцип не трябва да са толкова ама аз си ги направих по-дълги, защото ползвах касите с Долби про лоджик и ми трябваше дълъг бас.Двойна изолация със силикон.Абее-еее добре ги направих, ама аз му продадох 2(едната беше прецакана), сигурен съм, че той продава точно нея сега(за съжаление така я е снимал, че не мога да позная).

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за тази тема!!Харесах си аз този саунд и реших да го купя!!Писах ПМ на дадения продавач и в темата писах за да ме забележи но никакъв отговор не получавам!!Да каже не ме устройва цената и да се вкачим на пазарлък и ще се разберем!!Има и друг кандиат и на него май няма отговор ся и незнам какво да правя :sick Няма интерес да продаде частите ли какво ли?? :confused

Link to comment
Share on other sites

Става въпрос за тази тема!!Харесах си аз този саунд и реших да го купя!!Писах ПМ на дадения продавач и в темата писах за да ме забележи но никакъв отговор не получавам!!Да каже не ме устройва цената и да се вкачим на пазарлък и ще се разберем!!Има и друг кандиат и на него май няма отговор ся и незнам какво да правя :sick Няма интерес да продаде частите ли какво ли?? :confused

 

На този образ и аз му писах два "РМ" с предложение за всичко, ама нищо ми неотговори и започнах да се замислям дали изобщо той ги продава или е някой посредник на негов приятел.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам предложение да се промени правилото за ъпване на темата, примерно да се даде ограничение веднъж на 5-6 дена...

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Аз имам предложение да се промени правилото за ъпване на темата, примерно да се даде ограничение веднъж на 5-6 дена...

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=34403 - тука е веднъж на ден...

Link to comment
Share on other sites

добре де това не е ли искане да има под вола теле :blink:

И къв е проблема с младежа. Защото тука доколкото виждам се коментират проблеми. В крайна сметка живеем в свободна държава и всеки може да определя цената, както виждаш на тази ценя нама купувачи, ако я свали ще продаде :)

Edited by b0r3d
Link to comment
Share on other sites

Абе не знам дали знаете но перфектната сделка е когато всеки си мисли че е прекарал другия.

Така че който прадава иска да е повече , който кОпува иска да е по малко,

на който не му отърва да не купува . И аз бих искал някои да ги напсувам ама е на неможе , такива са правилата .

Така че кво се сърдете кат малките деца немога да разбера ?? :confused

Администратора ви каза няколко пъти каква е целта на Бай-селл.

Това не е Ebay или друг On-Line комерсиален Битак .

Така че предлагам тази секция за оплакване да се пренасочи към сайта на Арменския ПОП.

 

Също така мисля да купя един сайт на който да се направи нещо подобно на Бай-селл , само че малко по удачно от форум . :angry1

и там ще може без цензура всеки да си даде мнението за всеки друг и неговата стока :bgrin: :devil

искам само да знам ще има ли ЖЕЛАЕЩИиии

-да , -да !! :woot

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам дали знаете но перфектната сделка е когато всеки си мисли че е прекарал другия.

Така че който прадава иска да е повече , който кОпува иска да е по малко,

на който не му отърва да не купува . И аз бих искал някои да ги напсувам ама е на неможе , такива са правилата .

Така че кво се сърдете кат малките деца немога да разбера ?? :confused

Администратора ви каза няколко пъти каква е целта на Бай-селл.

Това не е Ebay или друг On-Line комерсиален Битак .

Така че предлагам тази секция за оплакване да се пренасочи към сайта на Арменския ПОП.

 

Също така мисля да купя един сайт на който да се направи нещо подобно на Бай-селл , само че малко по удачно от форум . :angry1

и там ще може без цензура всеки да си даде мнението за всеки друг и неговата стока  :bgrin:  :devil

искам само да знам ще има ли ЖЕЛАЕЩИиии

-да  ,  -да  !! :woot

 

Аз съм ЗА

Само като го направиш ми кажи ;)

Link to comment
Share on other sites

Преди време много исках да си отстоя мнението по въпроси като този. Смятам, че когато някой продава нещо втора ръка на цена, по-висока от тази в магазина, където е първа, то трябва това да бъде казано в темата, в случай на купувачи, които не са достатъчно добре запознати по въпроса. И смятам, че в такива случай warn-а трябва да е за тоя, дето пуска темата, защото той очевадно иска жестоко да прецака хората от форума, които модераторите и администраторите трябва да защитават, right? И това, че купувачът трябва да е напълно запознат с всичко, е може би вярно, но трудно постижимо. Тук се продава техника от високо ниво, където разлики от няколко наносекунди (примерно) са от значение, а едва ли всички, които искат да си купят RAM (примерно), са достатъчно запознати по въпроса. Затова според мен е редно понякога, когато се налага, хората, които разбират от тия неща, да помагат на купувачите. Това разбира се може и да става на PM, но май е по-редно в темата, защото там ще могат да го видят всички потенциални купувачи. Става въпрос за теми, като тази, от поста на Deyan.

Btw преди време някой продаваше май Сименс M55, който в Германос тогава струваше 450 лв., а по другите магазини 300. Той го продаваше за 400 и казваше, че е много евтино. Бе ситуацията беше нещо от тоя род. Аз тогава писах, че го има НОВ със 100 лева по-евтин и KILLERINCHO ми лепна 20%. Някъде тогава спрях да се мъча да просвятлявам хората, но все още съм на мнение, че това трябва да се прави.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...