Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Абсолютно съм зат фокси.Аз преди време проявих сериозен интерес към едно дъно на гигабайт с дурон на 1000мхц/ся не ми се рови на 5-6та страница та и по-назад/ писах многократно ПМ-и на продавача писах и 2 пъти в темата и на ICQ го адднах и никъв отговор.След 3 дни гледам пише сичко е продадено клоуз топик и не беше продадено нито но мен нито на някой от многобройните заинтересували се в форума.И оправданието беше : НЯМАХ НЕТ! Е тва ако е честен купувач ша се гръмна.Няма да споменавам имена!

Link to comment
Share on other sites

Това вече е нерешим проблем.

Всеки си решава сам на кой да продаде стоката и не може да се докаже кой е дал повече на PM.

Така че изхода е да се подходи не с плахо подпитване а с директно предложение за цена (добра), среща, координати и тн... Сърдете се на себе си а не на продавача, който не ви е обърнал внимание.

Link to comment
Share on other sites

да, по много детски начин се сърдите

 

ами ако някой колега до мен ми даде парите веднага - защо да правя връзки чрез форума...

 

казвам продадено на познат/колега и ви връщам капарото

Link to comment
Share on other sites

Еми деца как искаш да се сърдят освен детски бе Жоро :)

 

За съжаление по-голямата част са такива.

Ако продават нещо няма проблем, коректни са спор няма, няма да коментирам отделни участници, но стане ли въпрос за покупка започва едно увъртане от "рода ми сега парите ги нямам, но по-нататък като ги имам няма проблем" и още много случай. ;)

Edited by Grosmaster
Link to comment
Share on other sites

За съжаление по-голямата част са такива.

Ако продават нещо няма проблем, коректни са спор няма, няма да коментирам отделни участници, но стане ли въпрос за покупка започва едно увъртане от "рода ми сега парите ги нямам, но по-нататък като ги имам няма проблем" и още много случай.  ;)

Ама продаде картите за 10 лв нали :bgrin: Обаче тогава викаш че се подигравам. Аз ти давах реалната цена за тези карти. Както и да е здраве да има :bgrin: Аз си намерих вече. Успех на всички в покупко продажбата на части ;)

Link to comment
Share on other sites

Ама продаде картите за 10 лв нали  :bgrin: Обаче тогава викаш че се подигравам. Аз ти давах реалната цена за тези карти. Както и да е здраве да има  :bgrin: Аз си намерих вече. Успех на всички в покупко продажбата на части ;)

 

Да ама ти ми даваше 5лв. за (RIVA TNT 8MB AGP), което е найстина малко, казах ти на теб първо 10лв. за двете, ама се услушваше. Така че няма място за сръдни. Довека който го взе да си ги позва със здраве ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=33192

 

Ето тоя продава4 си е продал набързо дъното , но не  на хората писали в темата (попитах другия мераклия , дали него го е огряло ..но уви и той е на сухо  ) и даже си е клознал темата кат гледам доста експресно , 4е да не може да задаваме излишни въпроси !

  Аз няма да коментирам , но другите да знаят с кого си имат работа !

 

Не съм допрял до неговото дъно , но все пак доста ми пообърка плановете , заради него изтървах друго дъно ...както и да е !

 

получих ПМ най-напред, всъщност успях 3 пъти да проверя темата през почивните дни. грешка, получих около 10 ПМ-а. все пак не сме участници във сапунен сериал за да обясняваме надълго и нашироко кой на кого и как при условие че всичко вече е свършило :excl:

затворих темата веднага след като се осъществи продажбата.

Link to comment
Share on other sites

Heller12a , естествено стоката си е твоя и не си длъжен да даваш обяснения никому за това на кои си го продал и за колко. Все пак сме открит пазар и няма място за сръдни ;)

Link to comment
Share on other sites

Да ама ти ми даваше 5лв. за (RIVA TNT 8MB AGP), което е найстина малко, казах ти на теб първо 10лв. за двете, ама се услушваше. Така че няма място за сръдни. Довека който го взе да си ги позва със здраве  ;)

Не ми предложи двете за 10 лв - не стигнахме до там :bgrin: ти затвори ;) Иначе за двете мислех да дам 10лв :bgrin: ама не ме остави да кажа ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Предлагам на вниманието на модераторите нещо което гледам, че много хора споделят, а то е да има нещо като пинната тема за коректни и некоретни продавачи и купувачи. Понеже лично аз съм чувал от хора от форума, които са били така да се каже жертва на некоректни такива. Благодаря за вниманието ! :D

Link to comment
Share on other sites

Предлагам на вниманието на модераторите нещо което гледам, че много хора споделят, а то е да има нещо като пинната тема за коректни и некоретни продавачи и купувачи. Понеже лично аз съм чувал от хора от форума, които са били така да се каже жертва на некоректни такива. Благодаря за вниманието !  :D

 

Знаеш ли още преди колко време съм го предложил това, ама глас в пустинята :(

 

http://www.evrocom.info/invision/index.php...pic=28299&st=40

Link to comment
Share on other sites

За модераторите и админите не знам, но аз много добре съм чул и съм чувал това предложение! Само не знам колко добре си го обмисляте, защото аз като се замисля мъничко и ми идват на ум - районен съд, окръжен съд, конституционен съд и Хага - за да разберем кой говори истината...

Link to comment
Share on other sites

Има едно нещо, мисля че се казваше "холандски търг". Аз ако продавам нещо, ще го продам по този начин.

Значи, давам минимална цена, и оттам нататък приемам само на ЛС предложения. След изтичане на определен срок, стоката се дава на предложилият най-много.

Link to comment
Share on other sites

Добре де а как заинтересуваните ще разберат до къде е стигнало наддаването?

Ми що да е необходимо да разбират? Нали там е цаката, всеки да предложи толкова, колкото смята че би дал за стоката! Ако си можел да дадеш повече -да си дал! Не знам, дали се казва "холандски" или "някакъв друг" търг, но това си е търг с тайно наддаване.

Link to comment
Share on other sites

Ми що да е необходимо да разбират? Нали там е цаката, всеки да предложи толкова, колкото смята че би дал за стоката! Ако си можел да дадеш повече -да си дал! Не знам, дали се казва "холандски" или "някакъв друг" търг, но това си е търг с тайно наддаване.

 

ъхъ, използваше се в масовата преебатизация...

Link to comment
Share on other sites

Ми що да е необходимо да разбират? Нали там е цаката, всеки да предложи толкова, колкото смята че би дал за стоката! Ако си можел да дадеш повече -да си дал! Не знам, дали се казва "холандски" или "някакъв друг" търг, но това си е търг с тайно наддаване.

Не само преебация ами и излишно време,разходи,нерви и т.н.

Те доста се навъдиха "играчите" от всякакъв тип,та им дай и такъв шанс.И тогава хептен няма да има контрол.

И бъдете сигурни,че доста ще зачестят оплакванията.И естествено излишно коментиране и обсъждане!

Но както решите ;)

Link to comment
Share on other sites

Не казвам, че трябва да се въведе! Просто има и такъв вид търг, койт също може да бъде ефективен, ако се прилаг правилно. Както има и търг, при който се обявявя максималната цена и продавачът започва сам да си я намаля през определени интервали от време и който пръв се обади, че купува, негова е стоката! Така се продават животни в Австралия! Такова чудо, май и тук се прилага, без да е обявено като такова. Всеки има право да продава както си иска, все пак.

Link to comment
Share on other sites

Marvin,съгласен съм напълно с теб и нямам нищо напротив.

Но да не забравяме едно:В БГ сме.

Аз лично не се обиждам и не визирам доста хора, които са доста по-,по- ,от останалият свят.Но едно е факт и няма нужда да се коментира.Останалите надминават средностатистическите норми!

Какво да се прави!

СЪДБА!

Link to comment
Share on other sites

На мен ми направи впечатление пък един търг за Атлн Т-бред започнат от нонсан.И първият човек веднага даде цена и после се отметна като каза че не било за него а бил посредник.Дори мисля че имаше правило(ся не ми се търси) че ако купувачът не купи стоката си банва също ако и продавачът не я продаде!Въпросният юзър е cobalt! Просто според мен форума не заслужава да има такива хора!

 

линк към темата

Link to comment
Share on other sites

Не знам как ще го тълкувате тва но:С ДонРамон се уговаряме за един ФАН да ми продаде.Отивам неска и някой нахалитет отишал 40мин по-рано и го зел щтот се представил от мое име.

 

Мнооого нагли хора има в форума!

Edited by MazataBG
Link to comment
Share on other sites

Не знам как ще го тълкувате тва но:С ДонРамон се уговаряме за един ФАН да ми продаде.Отивам неска и някой нахалитет отишал 40мин по-рано и го зел щтот се представил от мое име.

 

Мнооого нагли хора има в форума!

 

Е да, това вече си е наглост! Ако наистина ти е вързал тенекия да ходиш до тях...

Link to comment
Share on other sites

Проблема е,че не се знае дали някой се е представил от името на MazataBG или просто продавача е бил некоректен.

Лично на мен не ми се вярва да е второто(мисля че DonRamon не би го направил), но е ФАКТ.

Скоро ми се случи друга СЛУЧКА.

Спазарявам РАМ(която се продаваше тук за 100лв),за 95лв(5-те за лева за пътни) и се разбираме вечерта на ICQ сутринта в 11 да я взема от Пловдив.

На сутринта пак доуточняваме нещата по ICQ,и за да няма недоразумения се обаждам на човека на мобилен.

В 10.50 се обаждам вече от Пловдив(както повечето знаят, съм от Пазарджик) и човека 3 пъти не ми вдига(включва се гласова поща).

След 15мин. ми звъни Въпросният образ и ми казва,че баща му щял да я купи за повече пари.

Доста интересно,че точно БАЩА му и то в този момент!

А ето самият ПОСТ!

 

И както каза MazataBG,такива хора са за БАН!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...