Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Точно за това говоря. Без да имам интерес, да кажа на евентуалните купувачи, че дадената стока е има еди къде си на еди каква си цена. Но дори и това да се направи, ще бъде прието за СПАМ. Колкото до пазарлъка - това различава форума от фирмите където не върви да се пазариш. Въпросните коментари на въпросните разбирачи наистина дразнят.

Скоро гледах тема на един продавач който искаше 70 лева за ново дъно Asrock KT600 Upgrade. Същото това дъно го взех пет дена преди да видя темата за 65 лева ново от фирма с една година гаранция. Е защо примерно да не се обадя ...

Защото не си пряко заинтересован и не е твоя работа, ако ще за 200лв. да го продава, ако ти ще го купуваш е друг въпрос. Всеки сам и решава кое за колко продава / купува и щом не те интересува стоката - трай си, каква е тая измислена солидарност не мога да си обясня :confused

Edited by Mr_Vain
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

каква е тая измислена солидарност не мога да си обясня :confused

Ами солидарност е, защото на не-пряко-заинтересуваните им пука кой ще бъде пре**ан и кой - не. Този който се обажда не казва на купувача "Не купувай от еди-кой си" просто му дава допълнителна информация къде може да се купи стоката по-евтино и по-ново. След това всичко остава в ръцете на купувача.

Защо пък да си мълчим и да гледаме как хората с които всеки ден обменяме мнения във форума ги прецакват. ???

Каква е тая конспирация не мога да си обясня... :confused

Link to comment
Share on other sites

Защото не си пряко заинтересован и не е твоя работа, ако ще за 200лв. да го продава, ако ти ще го купуваш е друг въпрос. Всеки сам и решава кое за колко продава / купува и щом не те интересува стоката - трай си, каква е тая измислена солидарност не мога да си обясня :confused

То и да искаш друго не може да правиш :) такива са правилата.

И не става въпрос за солидарност. Постави се ти на мястото на купувача. Сам не може да обиколиш над 20 30 фирми да знаеш къде за колко се предлага. Геледаш някакви сайтове, където последния ъпдейт е от миналия великден, чудиш се крайна цена ли е, не е ли и т.н. Решваш да купуваш, въпреки че някаде въпросната стока е има НОВА с гаранция на ПО-НИСКА цена. И има юзери които знаят това, но заради въпросните правила и опасения от WARN си мълчат или още по лошо злорадстват и се присмиват как ще се набуташ.

В същото време гледаш, че друг ще се набута за нещо което ти си взел значително по-добро и на по-ниска цена. И вместо да дадеш съвет, ще си мълчиш и ще си траеш така като са си траели когато ти си се набутвал. То затова и продължава да има такива пишман търговци. Дано си ме разбрал.

 

Ето го и въпросното правило:

" Постове от сорта на "Това го има за 2лв. на руския пазар" ще бъдат много строго наказвани. Всеки има правото да реши сам каква е цената на стоката която продава. Това е свободен пазар. При неспазване се прилага наказание с 20% уорн"

 

ЕДИТ: И не става дума за "Ганчо от Казичене го продаваше същото преди пет дена на половината от твоята цена .. "

Става дума когато знаеш място, където въпросния кандидат купувач може със сигурност да отиде и да си закупи въпросната стока.

Edited by azsum
Link to comment
Share on other sites

Разбрах ви и двамата, но ако искаш да помогнеш на някой в избора му, нищо не пречи да му пратиш едно ЛС. Правилата не са случайно измислени.

Link to comment
Share on other sites

Разбрах ви и двамата, но ако искаш да помогнеш на някой в избора му, нищо не пречи да му пратиш едно ЛС. Правилата не са случайно измислени.

С ЛС става, но да не забравяме, че и други хора четат темата с "кожодерската" цена и те също могат да пратят ЛС на "кожодера" и да купят каруцата, а с един кратък и точен информативен пост може да се разбие пирамидата от раз и да се предпазят всички... ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм "ЗА" да се поства (без да имаш намерение да купуваш), САМО и ИЗРИЧНО когато СЪС СИГУРНОСТ знаеш къде може да се купи нещо по-изгодно (може да е по-евтино, може да е малко по-скъпо, но с голяма гаранция, и т.н.), и то случаен купувач (защото има хора, които си мислят, че понеже те МОГАТ да купуват на дилърски цени, и другите могат). Във всички останали случаи такъв пост заслужава "warn".

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм "ЗА" да се поства (без да имаш намерение да купуваш), САМО и ИЗРИЧНО когато СЪС СИГУРНОСТ знаеш къде може да се купи нещо по-изгодно (може да е по-евтино, може да е малко по-скъпо, но с голяма гаранция, и т.н.), и то случаен купувач (защото има хора, които си мислят, че понеже те МОГАТ да купуват на дилърски цени, и другите могат). Във всички останали случаи такъв пост заслужава "warn".

И тогава продавача почва да ръси бисери от рода "Ами иди си го купи от там .." ; "като не те интересува защо се обащдаш" ; "тебе питал ли те е някой" и т.н. Според мен в този случай warn заслужава продавача предизвикал спора с "изгодната" си оферта.

Вярно е, че всеки може да продава стоката си на каквато цена определи той, но когатото някой продава нещо на цена по висока от пазарната, за мен това си е ИЗМАМА. А правилата в този си вид подпомагат подобен род измами.

Link to comment
Share on other sites

И тогава продавача почва да ръси бисери от рода "Ами иди си го купи от там .." ; "като не те интересува защо се обащдаш" ; "тебе питал ли те е някой" и т.н. Според мен в този случай warn заслужава продавача предизвикал спора с "изгодната" си оферта.

  Вярно е, че всеки може да продава стоката си на каквато цена определи той, но когатото някой продава нещо на цена по висока от пазарната, за мен това си е ИЗМАМА. А правилата в този си вид подпомагат подобен род измами.

 

Извинявай, не съм съгласен. Това "иди си го купи от там" и аз съм използвал, но точно в отговор на купуваческите "бисери", споменати в предишния ми пост. Иначе трябва да съм малоумен, ако НАИСТИНА разбера, че някъде стоката я има по-евтино, и да държа да я продам по-скъпо. Едно, че сделка няма да стане, второ ще се излагам пред целия форум. Отново повтарям - само в случай, че НАИСТИНА някъде я има по-евтино, аз съм "ЗА" това да бъде съобщено, и смятам, че е несправедливо да се дава "warn".

Например ме дразнят постове от вида:

Когато продаваш SDRAM, да ти кажат "ти луд ли си, вчера си купих DDR400 за еди-колко си"; когато продаваш 20GB диск - "абе ти знаеш ли че 80GB еструва ххх.", и т.н., мисля че разбираш за какво става дума. А ако обявя, че продавам диск 20GB за 100 лв, и някой каже "еди-къде си диск 40GB нов струва 80 лв" - поздравления, точно така трябва, ще проверя, ще размисля и ще сваля цената, а не "иди си го купи оттам"...

 

Общо взето, във форума влизат основно знаещи и можещи :), така че вероятността да се продаде нещо на безумна цена клони към 0 ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, не съм съгласен. Това "иди си го купи от там" и аз съм използвал, но точно в отговор на купуваческите "бисери", споменати в предишния ми пост.

 

Общо взето, във форума влизат основно знаещи и можещи :), така че вероятността да се продаде нещо на безумна цена клони към 0 ;)

 

Е да, но не всички постъпват по този начин. Колкото до второто си прав. Откато форума се премести на evrocom.info останаха тези които знаят и могат :) :) :) . Сега поне темата ми не заминава на 3-та страница след 15 мин.

 

 

В тази тема да не кажа всичко, но 70% от нещата са със завишени цени.

Въпросното дъно в Global System примерно е 65 лева, а за видеото картата да не говорим. AXLE FX5200 128/128 е около 50$ в noel. Предполагам не само аз ги знам тези неща, но всеки си прави пас.

Link to comment
Share on other sites

Нека обсъждаме тук проблемите!

 

Следете темата за коментари относно истинските цени на нещата от зрели хора с опит

(вие ще си прецените кои са те :-) )

 

пишете тук..., пък ще видим дали няма да се сърдят модераторите...

Link to comment
Share on other sites

за всички, които си оставят пощите в темите от типа "ще ви пратя снимки..." - в ред ли сте? @_@

хората дето са писали форума специално са предвидили опция да не се вижда пощата...

как ли не се намери някой да ви абонира за разни неща...

ама кво ли ви пука...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Един малко тъп въпрос но все пак да питам... Защо в много теми хората пишат имаш ПМ? Ами че той ще види че има ПМ защо тряя да се пише в темата?

Link to comment
Share on other sites

Не е само генериране на постове!

Понякога като пишеш на някой който

е доста активен във форума се случва да не ти види ПМа!

На мен ми се е случвало доста често.

Link to comment
Share on other sites

Tool e prav...chesto sum prashtal PM i sum chakal kato nakazan da mi se otgovori...

v takiva sluchai napravo pobesnqvam...

zatova ponqkoga se nalaga da napomnish che si pratil PM,belkem ti otgovorqt... :P

Link to comment
Share on other sites

Ами знеш ли защо е така Ааа ?

Защото ти се свидят 50 стотинки за една минута разговор.

Нали знаеш че да вземеш ПЪРВО трябва да ДАДЕШ. :D Гадно нали !

Link to comment
Share on other sites

Ами знеш ли защо е така Ааа ?

Защото ти се свидят 50 стотинки  за една минута разговор.

Нали знаеш че да вземеш ПЪРВО трябва да ДАДЕШ.  :D  Гадно нали !

Нали точно това е приложението на PM! Защо да се дават излишни пари на мобилните оператори? ;)

Link to comment
Share on other sites

Нали точно това е приложението на PM! Защо да се дават излишни пари на мобилните оператори? ;)

 

Ami za6toto ne e su6toto ami ima razlika

ti da si vidial niakoi da pravi biznes po skype ili ne6to ot sorta ( kato izklu4im razbira se praznodumkovcite i mo6ennicite)

Link to comment
Share on other sites

e za po-golemi sdelki se nalaga ponqkoga da se habqt pari za telefon... :P

no ne vijdam nishto greshno da se pravqt sdelki po PM i ICQ...

pone az pravq povecheto si taka...i pochti vsichki sa stanali uspeshno,i dvete strani sa bili dovolni...

ne vijdam smisul primerno za prodajbata na edna mishka za 8lv primerno da se habq da zvunq...ugovarqme mqsto i chas na PM i gotovo...nqmam izlishni pari... :rolleyes: doskoro bqh uchenik chovek...i znaesh kak e..

Edited by Yorikkk
Link to comment
Share on other sites

Ami za6toto ne e su6toto ami ima razlika

ti da si vidial niakoi da pravi biznes po skype ili ne6to ot sorta ( kato izklu4im razbira se praznodumkovcite i mo6ennicite)

Тук не говорим за бизнес а елементарни продажби!Бизнес е твърде силна дума!

Link to comment
Share on other sites

Немога да ви разбера?

На мен лично ми е по-удобно да звъня на мобилен, отколкото да вися и да клепа да чакам MAIL или PM (в случайте на пазарлък разбира се)

Които е работил с мен, сам се е убедил в това.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...