Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Първо всичко е написано с главни букви, второ пише перфектен още в заглавието. Разбира се, като прочетох това и веднага влезох. И какво видях - някъв 10 годишен ултра объл монитор, от нереномиран (поне за мен :) ) производител, които държи 100Hz на незнайна разделителна. При това цената му е 100лв :confused

Може би реагирам доста грубо, но според мен заглавията на темите трябва да отговарят на действителността и да няма такива тъпи саморекрами, защото все пак хората в този форум не са чак толкова заблудени!

 

EDIT: Мониторът не струвал просто 100лв. - това му била "НАЧАЛНАТА ЦЕНА" :D

Всеки има право да иска, друг въпрос да ли има кой да му даде. :)

Като слага такива цени, щему стои монитора непродаден. Пък ако се намери някой балък да му го купи - ударил е бингото. Ама те балъците са на изчезване.

Между другото производителят на монитора не е съвсем неизвестен, но пък модела не е нещо особенно - 85KHz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не мога да разбера защо отказвате да приемете, че всеки може да продава за колкото си иска.

Друг въпрос е дали ще си продаде стоката. Бахти и безсмислените коментари. И да питам чок търговеца Grosmaster на каква база да бъде предупреден, по тая логика тебе трябва да те предупреждават през 5 секунди за наглите ти оферти ;)

 

 

евала,самата истина,особено последната част

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера защо отказвате да приемете, че всеки може да продава за колкото си иска.

Друг въпрос е дали ще си продаде стоката. Бахти и безсмислените коментари. И да питам чок търговеца Grosmaster на каква база да бъде предупреден, по тая логика тебе трябва да те предупреждават през 5 секунди за наглите ти оферти ;)

 

Нещо май имаш против мен, или офертите ми а?

Ако имаш нещо ми го кажи на лична?

Link to comment
Share on other sites

Хайде, ако някой познава юзер maksii, да земе да му обясни какво е това ЛС.

Този момък ъпна всички теми за CD-та от последните 8 месеца от мерак да си намери работещо CD за 2лв. Чак започвам да се дразня - цяла вечер ми изскачат само стари теми за CD-та.

Link to comment
Share on other sites

Писано е по-нагоре в темата, но мисля, че е крайно време да почне да се наказва, за мнения от типа "Продадено", защото това е вдигане на ненужни. Спокойно може да се причисли към правилото

Изкуственото вдигане на темите (ъпване) също е забранено и се наказва по горепосочения начин.

Предполагам всеки може да се обърне към админ/модератор и да го помоли да затвори темата.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Всички коментират некоректните продавачи. Искам да кажа няколко думи за купувачите. Първо БЛАГОДАРЯ на коректните купувачи, които като помолят да им запазя нещо, после идват и го вземат или ако се откажат, поне пишат по едно ЛС да знам. За съжаление те са под 50%. Вече имам доста случаи, когато някой ми пише на ПМ да му запазя някаква стока, аз му я пазя (понякога и по една седмица), а той повече не се обажда никакъв. В това време лицето Y иска да купи същата стока и аз му отказвам, защото е запазена. Ако Y е бил на зор, си купува по-скъпо от другаде. Резултатът е, че аз увисвам с непродадена стока, Y се е набутал с повече пари, а първият на опашката Х просто си е проветрил устата.

Другият сценарий е: "Ще го дадеш ли за XXXлв." и след отговор "Да, обади се да се разберем", следва пълно милчание - тоест пак сме си проветрили устата.

Другото, което искам да отбележа, е че искания от типа "Запази ми го до края на месеца" или "до другата седмица", когато се отнасят за нещо струващо 15лв. ми звучат несериозно. Може би защото повечето от гореописаните случаи стават след такива искания.

Предварително се извинявам на коректните купувачи, за евентуалните неудобства, но от днес стока запазвам само за хора, с които съм работил вече, и които знам, че са сериозни.

Link to comment
Share on other sites

zlobil, толкова е просто!

Едва ли ги има в наличност апаратите и едва ли са негови, щом мълчи и не отговаря на питанията ти?

Не се съмнявам че си купувач, но има нещо гнило немислиш ли, кои нормален човек ще бяга от пари ;)

Link to comment
Share on other sites

emi i na men mi minata takova ne6to prez akula ama dea znam

6toto vika vneseni sa ot agnliq na4i bi trqbvalo da sa tuka a i spored men e nekorektno da puska6 obqva da prova6 ne6to koeto v momenta nqma6..... :angry1

 

cenite su6to sa dosta presileni vse pak govorim za telefoni po 1000lv bez absolutno nikva garanciq.....

 

Продавам 4 невероятни мобилни телефона на невероятни цени!!!!!!

Телефоните са внос от Англия и за това са на тази цена!

Държа да отбележа че са чисто нови - неупотребявани!!!

 

2 броя Nokia 8800 - цена 1100 лева

2 броя Nokia N92 - цена 1300 лева

 

ако имате интерес:

k_246@abv.bg

 

moje az ne6to da sum tup ama se podrazbira 4e toi ve4e gi ima i sq gi prodava

darja da otbeleja "neveroqtni ceni" toa pi4 ne6to se bazika ne moa da se seta koi 6te dade 1100lv za telefon koito e bez nikakva garanciq i koito ako se precaka ne6to posle az trqbva da si go oprava a nai-veroqtno na tezi dva aparata popravkata e maikasi i ba6tasi , estestveno 4e bih predpo4el da dam o6te 100-200-300lv za da zema nov s edna godina garanciq no ako si korigira cenite sam sklonen da poema tozi risk i da zema 8800-ta , ba6tami su6to e merakliq za takuv telefon i ako stignem do sporazumeni bih gi zel i dvata no iskma kakto az se darja korektno i ne mu prava sme6ni predlojeiq za cenata taka i toa pi4 da mi otgovori konkretno , to4no i qsno dali 6te pravim zdelka ili ne

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Гле'й сега - винаги когато срещнеш обява с някакви суперлативи и повече от 2 удивителни накрая (в конкретния случай имаме цели 6) да знаеш, че нещо не е наред. Това е същото както разните 'Хоум шопинги' по телевизията, които винаги ти продават стоките сега и само сега (и само на тебе) за невероятната цена от ххх лв. Ако искам да наблегна на изгодната цена, която предлагам бих дал линкове с други цени на същата стока, за да сравнят купувачите и да се уверят. В случая той не може да направи това, защото тук 8800 се продава средно между 750 и 990 лв., а тук виждаме обява за N92 с цена 900 лв., от което всеки може да си направи извода, че цените му не са толкова невероятни. ;)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

Друг е въпроса дали офертите който си предложил са актуални защото много се съмнявам.

Също се и дразня като някой ми постне линк към мобилето с някакви евтини цени на апарати, а самия той не се е обадил да види дали са актуални и дали обявата отговаря на това което се продава действително. Midex нямам нищо против теб но опитай се да се свържеш с офертата за N92 ;)

Забелязъл съм и друго че мобилето започна да става като това за колите, евтини оферти и като се обадиш човека незнае за кво става дума или ти каже че е объркал цената все едни такива неща.

Link to comment
Share on other sites

za 8800ta cenite naistina sa tolkova

skoro se prodava6e edna 8800 s 11 meseca garanciq za 800lv no ne mojah da otida do sofiq i pi4a q e prodal az mu kazah na toa pi4 4e pove4e ot 700lv za takuv telefon nqma da dam bez garanciq ot tam natatak toi da si re6ava kvo 6e prai makar 4e ne vijdam koi normalen 6te kupi telefon takuv klas na koito edna ot xilqdite mu funkcii kato se razvali trqbva da plati maikasi i ba6tasi za remont ;)

 

 

 

edit : toa pi4 me podludqva 4esno , 10 PM-a mu pisah vliza v foruma sedi sedi no ne se i se6ta da otgovori na postavenite mu ot men vapros e taka li se prodava dadena stoka de deiba maamu :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1

ako moje nqkoi moder da go predupredi pi4a pusna obqvata 10 4oveka po4naxa da go pitat vaprosi a toi siurno si sedi i gleda siira

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

kato se ima predvid 4e e bez garanciq a tezi motoroli davat postoqnno nqkvi defekti davam 150lv edno priqtel4e i bez tova si tarsi takava

 

 

pich pishesh vav vsqka tema za mobilni telefoni koito se prodavat,obache tendenciqta koqto varvi pri teb e da davash ot smeshni po-smeshni oferti,da ne govorim za dovodi za taq cena...stegni se malko tezi motoroli sa grubo kazano 350-400lv novi,nesmqtash li che 150 e malko meko kazano neseriozna ?bilo to che nqmali garancii... Za 150lv v momenta moga ti prodam edin hybav cx70 s data cable primerno...stegni se malko,kade go cx70 kade go v3!

Link to comment
Share on other sites

1vo 6tom sam go napisal na4i imam nqkuv interes horata v foruma s koito sam si imal zemane davane mogat da potvurdat 4e sam seriozen i kogato kaja ne6to go prava

 

tazi motorola dimek v3-to v dekoma e 4isto nova 290lv s garanciq kato se zamisla kakva mi e faidata da go zema ot toq pi4 pri polojenie 4e za tezi pari moga da zema s garanciq q me svetni kat si tolkova hitur ?

taka 4e sumata ot 150lv nikak ne mi se vijda "sme6na"

govorim za telefon vtora upotreba bez garanciq zatva se stegni ti

 

 

 

pi6a v temite 6toto imam interes 4atka6 li ?

ne mi puka dali 6te imam 1000 , 2000 ili 5000 posta 6tom sam postnal ne6to na4i sam pomislil malko predi tova ako i ti be6e pomislil i be6e presmetnal nqkolko malki grubi smetki nqma6e da pi6e6 prostotii.... :angry1

 

edit: a i o6te ne6to ne si ti 4oveka koito trqbva da mi precenqva ofertite ....... ako prodava4a re6i 4e e sme6na okei nqma problemi da si q prodade na drug vse mi e taq :excl:

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

toolkova me samnqva che toq telefon to4no v dekom det sa nai golemite obirjii sha e 290lv,che chak utre shte provera...po skoro 390.

 

ps. interesno zashto v suotvetnata tema ne go napisa tva za cenata mi tragva razvivash nqkvi fantasmagorii che teq telefoni davali defekti tn.. ?

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно как тези телефони за по 1000лв. се продадоха всичките за няколко дена :confused , и аз имах интерес към Н92 , но изчезна изведнъж. ;)

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно как тези телефони за по 1000лв. се продадоха всичките за няколко дена :confused , и аз имах интерес към Н92 , но изчезна изведнъж. ;)

Проблема е, че N92 ще бъде пуснат в продажба чак лятото, но... всеки има право да "продава" по форумите и да... мечтае... :laughing:

Edited by VMS
Link to comment
Share on other sites

absolutno nikoi magazin nqma da mu dade takava cena koqto im tarse6e a otnosno n92 sq kato se raztursih naistina e taka , pusna toa individ obqvata si4kite po4naha da pitat i izvednuj na drugiq den prodal telefoni na stoinost 4500lv .... ta toi prodava za 1 den pove4e ot kolkoto 1 magazin za telefoni za cql mesec ta i otgore

 

spored men takiva trqbva da se nakazvat

Link to comment
Share on other sites

Аз сега искам да предложа малко по-глобално да помислим относно секцията Buy-Sell.От известно време във форума се появиха какви ли не подфоруми, секции и като почнем от скаути та чак до спортни коли :confused Нещо не разбирам защо, след като там пишат общо 5-ма души и то по 1 пост на месец.Аз предлагам при това положение Buy-Sell да се раздели на секции и да се подреди примерно на:

Продавам хардуер

Продавам техника(GSM, mp3, фотоапарати и още каквото се сетите)

Продавам коли\авточасти

Други

 

 

Разбира се разделението е примерно и може да се добавят още неща или да има корекции, но мисля, че това се търгува най-много тук.Ще си спестим много време за търсене, както и обявите ще бъдат активни за повече време, не както сега пускаш обява и след 2 часа е някъде из страниците назад...

 

Това е от мен, смятам че е градивно и основателно предложението ми.Кажете си мнението, от вас зависи, все пак това тука е да си свършим някаква работа. :)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен с Dulgia и с две ръце подкрепям идеята! :punk

 

Моето предложение:

1. Компютри - хардуер и софтуер

2. GSM

3. Аудио/видео/MP3

4. Авто-мото

5. Други (Домашни любимци, имоти, стоки за бита и др.)

Edited by GeorgeCh
Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен с Dulgia и с две ръце подкрепям идеята! :punk

 

Моето предложение:

1. Компютри - хардуер и софтуер

2. GSM

3. Аудио/видео/MP3

4. Авто-мото

5. Други (Домашни любимци, имоти, стоки за бита и др.)

Напълно съм "за" да има такова разделение, тъй като наистина като пуснеш някоя обява , и след някой час изчезва назад изместена с обяви от дръг тип. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...