Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Ами естествено, че е по-удобно, но на хората им се свидят 20-30 стотинки изглежда.

 

Еми да ти кажа прав си.

На мен ми е по евтино на мобилен да се обаждам отколкото да използвам БТК, даже съм го изключил и съм на тарифата да ме търсят само, защото доста хора все още предпочитат да се обаждат и да договарят по домашен.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Незнам защо ми се струва, че тази цена за паметта е леко ударена височко... :D

 

256MB DDR400 SAMSUNG - 26.50 $ (42 лв.) - Most.BG

256MB DDR 400MHZ, Kingmax, 5 Year Warranty - 23 $ (37 лв.) - JarComputers

Link to comment
Share on other sites

Еми да ти кажа прав си.

На мен ми е по евтино на мобилен да се обаждам отколкото да използвам БТК, даже съм го изключил и съм на тарифата да ме търсят само, защото доста хора все още предпочитат да се обаждат и да договарят по домашен.

 

На кой както му е удобно, само да не е по имеил или ПМ, че става малко като с пощенски гълъби ;)

Незнам защо ми се струва, че тази цена за паметта е леко ударена височко... :D

 

256MB DDR400 SAMSUNG - 26.50 $ (42 лв.) - Most.BG

256MB DDR 400MHZ, Kingmax, 5 Year Warranty - 23 $ (37 лв.) - JarComputers

Това пък какво общо има с проблемите в раздела ?

Link to comment
Share on other sites

Незнам защо ми се струва, че тази цена за паметта е леко ударена височко... :D

 

256MB DDR400 SAMSUNG - 26.50 $ (42 лв.) - Most.BG

256MB DDR 400MHZ, Kingmax, 5 Year Warranty - 23 $ (37 лв.) - JarComputers

 

 

На кой както му е удобно, само да не е по имеил или ПМ, че става малко като с пощенски гълъби ;)

 

Това пък какво общо има с проблемите в раздела ?

 

има общо - добавихме, че тук може да се коментират ценита - тук в тази тема...

е конкретния случай обаче трябва ли да коментираме ~3$ да речем ...

 

аз имам дилърска цена 22.5$ (без фактура) за DDR 256MB 400MHz PC3200, lifetime гар. ... но това е дилърска - така, че за най-вероятно за нормален клиент +10% ...

 

модераторите отдавна са забелязали съобщенията от типа "имаш PM" но доколкото знам си остават така... т.е. трябва да ги приемем за нормални :]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Незнам за другите, ама този много се смях на този пост: http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=32856

 

Пича тук ни мисли за някакви балъци, ама не е познал.

5000лв. за 14-15г. кочина без климатик, а иначе имала много екстри :laughing:

Много се смея някои като ми каже "има всички екстри, но без климатик" :confused За мен лично това е най-голямата екстра в една кола.

Мноооо, мнооо смях.

А на пича където е продава, не че се заяждам, ама ако наистина иска да е продаде баща му тази кола, нека види цените на подобни автомобили и да си промени цената. Иначе става за смях.

Link to comment
Share on other sites

Незнам за другите, ама този много се смях на този пост: http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=32856

 

Пича тук ни мисли за някакви балъци, ама не е познал.

5000лв. за 14-15г. кочина без климатик, а иначе имала много екстри  :laughing:

Много се смея някои като ми каже "има всички екстри, но без климатик"  :confused  За мен лично това е най-голямата екстра в една кола.

Мноооо, мнооо смях.

А на пича където е продава, не че се заяждам, ама ако наистина иска да е продаде баща му тази кола, нека види цените на подобни автомобили и да си промени цената. Иначе става за смях.

 

 

verno si e za smqh a az vidqh edna tema sq nekav mi prodava6e GF 4 MX 440 za 50lv i namali na 45!

Link to comment
Share on other sites

А не мислите ли че всеки сам определя цената за стоката си?! Като не ви харесва не е купувайте :bgrin: Не е необходимо да се коментира във всеки пост :blink: Когато няма цена - що няма цена, когато цената е висока - що цената е висока, апак и повечето тука само гледат цената и коментират дали е висока или ниска :D Примерно аз, се кефя да си върта компонентите който имам на втората система и си продавам/купувам просто ей така за спорта - нещо като мания е :bgrin:

Все пак всеки сам решава каква цена да сложи на комшонентите си, като не ви харесва не купувате ;) но когато цената е добра - защо да не купя и да си продам старото нещо?

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен , че всеки сам определя цената си.А и съм виждал хора , които искат да продадат стоката си да кажем за 100 лв , обаче почват от 130 да кажем , защото всеки в тоя форум пробва на място и тогава се пазари , и целта на продавача е тия 30 лв да ги свали на място и така да е чиста работата.А най често когато някой определи тази цена веднага му се нахвърлят няколко човека че била висока , ами той си има цел човека.... :bgrin: :D

Link to comment
Share on other sites

Напълно съм съгласен , че всеки сам определя цената си.А и съм виждал хора , които искат да продадат стоката си да кажем за 100 лв , обаче почват от 130 да кажем , защото всеки в тоя форум пробва на място и тогава се пазари , и целта на продавача е тия 30 лв да ги свали на място и така да е чиста работата.А най често когато някой определи тази цена веднага му се нахвърлят няколко човека че била висока , ами той си има цел човека.... :bgrin:  :D

Е ся защо издаваш тактиката на продавачите тука :bgrin: Така де като някой се набута на 130 защо да му го дам за 100 :blink:

Link to comment
Share on other sites

noted...  за втори път му е.

и други неща са му за втори път вече хихи

 

Мдамм видях вече, благодарско? Хаха, сам ли го намери или прочете тук за 'проблема', или приятелчето се оплака? Като гледам ще ми и за последен път коментара по някаква тема. Сам ще се откажа да пиша в тази "детска забавачка", наречена форум!

Пък и на кой му пука за warn във форум в който няма грам информация? Сериозните неща отдавна не се продават тук, просто дечицата с 2лв. джобни какво ще си купят?

Или трябваше да изкопая от някъде линк, отпреди 2 години, с цена за същото нещо да речем 200лв., че да му помогна на човека?

Разбирам да беше нещо което да си струва парите, като това например и да се въздържа.

И като ми продава нещо употребявано, на цена, по-висока от ново такова, какво трябваше да направя? Да се пазаря? Сега поне ще му е ясно, че ще си го ползва :-) Ако не му трябва, да свали подобаващо цената!!!

Хайде да си имаме уважението!

Dreamer: Да беше имал доблеста да ми пратиш един РМ за кво ми е warn-a?

Айде стига, че ме хванаха дивите!

Лека нощ!

Link to comment
Share on other sites

аз имам дилърска цена 22.5$ (без фактура) за DDR 256MB 400MHz PC3200, lifetime гар. ... но това е дилърска - така, че за най-вероятно за нормален клиент +10% ...

 

Няма такова нещо , дилърските цени на вси4ки фирми в Пловдив са по4ти еднакви и никой не може да си позволи да салга 10% над тях за крайни клиенти защото никой няма да купува от тях в нормалните фирми надценката над дилърските цени не првишава 5% ( и то 5% много рядко само в по- скъпите фирми...... обикновенно дилърката отстъпка е 2-4%) за крайните клиенти !

 

 

А не мислите ли че всеки сам определя цената за стоката си?! Като не ви харесва не е купувайте  :bgrin: Не е необходимо да се коментира във всеки пост  :blink: Когато няма цена - що няма цена, когато цената е висока - що цената е висока, апак и повечето тука само гледат цената и коментират дали е висока или ниска  :D Примерно аз, се кефя да си върта компонентите който имам на втората система и си продавам/купувам просто ей така за спорта - нещо като мания е  :bgrin:

Все пак всеки сам решава каква цена да сложи на комшонентите си, като не ви харесва не купувате ;) но когато цената е добра - защо да не купя и да си продам старото нещо?

 

Сам определя , но някой се на*ират с цени ....искат с два поста да станат милионери - типи4но селски манталитет и няма никакъв шанс да се сбъдне , освен ако 4и4ото не е Рокфелер :) , аз досега не съм видял някой да бъде оставен да продаде нещо на фрапираща цена , така 4е не се излагайте и си давайте реални цени , ал4носта дразни потенциалните ви клиенти и така даже хора който имат интерес отбягват обявите , това с искането на 130 лв за да се вземат 100 е най-голямата простотия , това да не е магаре , кон или кола ? Тук 99% от обявите са за хардуер , който си има винаги приблизително то4на цена , която отговаря на работата която ше върши !

Ако стоаката която предлагате е с по -ниска цена , винаги ще има желаещи и тя ше се дигне сама , ако е с по- вискока ше си киби4ите докато не я свалите до нормална - отговаряща на пазара в момента , така 4е не се излагайте и не се правете на най-големите тарикати в Пловдив и предлагайте нормални цени ако искате да ви вървят прдажбите , тва не ви е битак на който продаваш и бегаш ...колкото и да не разбира 4овек -рано или късно всеки ше разбере 4е е прецакан от вас и не се знае каква ще е реакцията му ......може да ви накара да си заработите парите с който сте го прецакали :)

Edited by Foxy
Link to comment
Share on other sites

Мдамм видях вече, благодарско? Хаха, сам ли го намери или прочете тук за 'проблема', или приятелчето се оплака? Като гледам ще ми и за последен път коментара по някаква тема. Сам ще се откажа да пиша в тази "детска забавачка", наречена форум!

Пък и на кой му пука за warn във форум в който няма грам информация? Сериозните неща отдавна не се продават тук, просто дечицата с 2лв. джобни какво ще си купят?

Или трябваше да изкопая от някъде линк, отпреди 2 години, с цена за същото нещо да речем 200лв., че да му помогна на човека?

Разбирам да беше нещо което да си струва парите, като това например и да се въздържа.

И като ми продава нещо употребявано, на цена, по-висока от ново такова, какво трябваше да направя? Да се пазаря? Сега поне ще му е ясно, че ще си го ползва :-) Ако не му трябва, да свали подобаващо цената!!!

Хайде да си имаме уважението!

Dreamer: Да беше имал доблеста да ми пратиш един РМ за кво ми е warn-a?

Айде стига, че ме хванаха дивите!

Лека нощ!

Правилата са прости - не те ли урежда цената - не пишеш или пишеш на човека на PM. Странно е при това положение ти да се оплакваш колко си невинен, колко невъзможно било за теб да не направиш коментар против правилата... няма заради теб да повтарям нещо, което е ясно.

 

За какво да ти пращам ПМ? Никъде не се изисква, а и в warn log-a reason-а го пише. А след като веднъж имаш warn за това и сега повтаряш същото нещо и да ти пиша pm и да не само ще ми спориш колко нечестно било това, че си warned за това, че си нарушил правилата и то с ясното съзнание, че си го направил :lol:

 

Ако не ти харесват правилата нормално е да не пишеш форума. А ако продължаваш да пишеш и то против правилата.. ние ще взимаме мерки.

 

Опита ти да си направиш втора регистрация показва, че ни подценяваш. В правилата пише, че втората регистрация ти дава бонус - безплатен директен бан. Но понеже сме large само ще те warn-ем още веднъж и ще те сложим на модерейтед + disable на постване за 14 дни (айде намалих го на 7). Или предпочиташ бан?

Нищо, чакаме те след 2 седмици пак да ни убеждаваш колко си невинен...

 

Нека това да послужи за урок на всеки, който има желанието да нарушава правилата и да спами в темите на другите. Както виждате сме безкомпромисни.

Link to comment
Share on other sites

Няма такова нещо , дилърските цени на вси4ки фирми в Пловдив са по4ти еднакви и никой не може да си позволи да салга 10% над тях за крайни клиенти защото никой няма да купува от тях  в нормалните фирми  надценката над дилърските цени не првишава 5% ( и то 5% много рядко само в по- скъпите фирми...... обикновенно дилърката отстъпка е 2-4%) за крайните клиенти  !

 

дрън-дрън

хубаво, че си вярваш ... ама жалко, че явно никога не си купувал на истинска цена...

Link to comment
Share on other sites

дрън-дрън

хубаво, че си вярваш ... ама жалко, че явно никога не си купувал на истинска цена...

 

може , няма да споря , защото не знам на какви цени пазариш ....но ако не лъжеш за цената на Кингстън-а и ако тва ти е дилърската цена , мога да те уверя , 4е и ти със сигурност не купуваш на истинска цена :)

Както и да , ако найстина ти са толкова големи дилърските отстъпки по4вам да поръ4вам при теб , за процента ше се разберем , щом ти дават с 10 % отстъпка ше има достатъ4но и за двамата :)

Link to comment
Share on other sites

да ти приличам на търговец ?!?

 

тъпия кингстън го взех на скорост и ми натикаха почти цялото ДДС

98 -> 114.5

 

бързата кучка - кучка бързачка - не исках да се мотая, а ако бях изчакал дори 10тина часа щях да си изпера и ддс-то или пък щях да си взема нещо друго...

 

аз не съм търговец, аз съм купувач... и то такъв човек съм, че често не ми пука за 10 ли 20 ли % ...

 

и смятам че това ме прави по-щастлив :rolleyes:

 

edit:

съответно фирмата от която взех паметта ме е загубила като клиент още преди години - не съм тъп да виждам, че колкото и да сме приятели и да съм вътрешен човек ме клатят :]

Edited by LifeFeel
Link to comment
Share on other sites

да ти приличам на търговец ?!?

 

тъпия кингстън го взех на скорост и ми натикаха почти цялото ДДС

98 -> 114.5

 

бързата кучка - кучка бързачка - не исках да се мотая, а ако бях изчакал дори 10тина часа щях да си изпера и ддс-то или пък щях да си взема нещо друго...

 

аз не съм търговец, аз съм купувач... и то такъв човек съм, че често не ми пука за 10 ли 20 ли % ...

 

и смятам че това ме прави по-щастлив  :rolleyes:

 

edit:

съответно фирмата от която взех паметта ме е загубила като клиент още преди години - не съм тъп да виждам, че колкото и да сме приятели и да съм вътрешен човек ме клатят :]

 

Не виждам за какво се ядосваш - горе доолу това е цената на 2*512 Кингстън даже е съвсем добра. Ако е за ДДС - то може би да можело е да го минеш през някоя фирма ама .....

Link to comment
Share on other sites

Ами както виждате никой не е писал в темата му , така че, ако искате да продадете нещо тука не прекалявайте с цената.Хората не са толкова тъпи.

Link to comment
Share on other sites

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=33192

 

Ето тоя продава4 си е продал набързо дъното , но не на хората писали в темата (попитах другия мераклия , дали него го е огряло ..но уви и той е на сухо ) и даже си е клознал темата кат гледам доста експресно , 4е да не може да задаваме излишни въпроси !

Аз няма да коментирам , но другите да знаят с кого си имат работа !

 

Не съм допрял до неговото дъно , но все пак доста ми пообърка плановете , заради него изтървах друго дъно ...както и да е !

Edited by Foxy
Link to comment
Share on other sites

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=33192

 

Ето тоя продава4 си е продал набързо дъното , но не  на хората писали в темата (попитах другия мераклия , дали него го е огряло ..но уви и той е на сухо  ) и даже си е клознал темата кат гледам доста експресно , 4е да не може да задаваме излишни въпроси !

  Аз няма да коментирам , но другите да знаят с кого си имат работа !

 

Не съм допрял до неговото дъно , но все пак доста ми пообърка плановете , заради него изтървах друго дъно ...както и да е !

 

Foxy, вместо да задаваш излишни въпроси можеше да му искаш телефона и на място да го тестваш и евентоално пазариш за цената. Не се сърди на пича, естествено е че които пръв му даде парите ще го вземе, няма да чако да се чудите и умувате разбира се ;)

Ако бяж на неговото място и аз щях да постъпя така.

Link to comment
Share on other sites

Foxy, вместо да задаваш излишни въпроси можеше да му искаш телефона и на място да го тестваш и евентоално пазариш за цената. Не се сърди на пича, естествено е че които пръв му даде парите ще го вземе, няма да чако да се чудите и умувате разбира се  ;)

Ако бяж на неговото място и аз щях да постъпя така.

 

Първо нямах намерение да задавам никакви излишни въпроси относно дъното , а защо го е продал без дори да направи опит за връзка!

О4аквах след като проявя интерес да ми даде координати за връзка( даже съм го написал в темата ) , а да тествам и да се пазаря изобщо нямах намерение и изобщо не съм се 4удил , просто нямах никакъв избор ... как според тебе да му дам парите , не виждам никъде в профила банкова сметка или да му ги пратя на ПМ !

Можеше поне някакъв ПМ да прати , до колото знам не е направил опит за контакт и с другия писал в темата !

За мен той е некоректен продава4 !

А ти можеш да си го защитаваш колкото искаш !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...