Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

Аз пък да ви се оплача, operator искаше да вземе от мен една GF2. Оставих му номера си(той така и не ми даде неговия), уговорихме си среща. Отидох 20минути по-рано за да го изчакам. Чаках..., чаках... обаче нямаше никой. Същата вечер се прибрах вкъщи и му писах(междувременно проверих и той беше онлайн) и няма никакъв отговор. Такива писатели из форумите са си за бан. Единствената им цел на тези хора без работа е да трупат постове...

Както и да е... благодарен съм на Plamen44, защото още на следващия ден купи картата(надявам се да е доволен).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I\0_Error, неказваш нищо ново ;)

И на мен ми се е случвало да се разбера с някой за нещо и да се разминем, я е разбрал че става въпрос за следващия ден или не е разбрал за мястото на срещата, но таво е човешко и се случва.

Но винаги след това съм се свързвал с хората и съм се разбирал за следващия ден и сделка е имало.

Изключение прави само един пубер, с които се бях разбрал да ми продаде една рам, уговорихме се да мина до тях да е взема, а нашия размислил че неиска да е продава и изобщо недойде, а аз го чакам пред тях :angry1

Но за сега ще му запавя името в тайна, той си знае за кой говоря, а аз несъм го забравил.

От доста време съм предложил тук в тази тема да се направи една отделна, както в датата за учасниците, за да се види кой е коректен и кой не, но за сега просто глас в пустинята.

За едно нещо обаче си прав, че има хора който си правят масаж на пръстите само и гледат да трупат постове, като искат снимки или повече инфо за дадена стока. И като им ги дадеш и кво?! Едно голямо нищо.

Затова поне гледам в мойте теми да давам повече инфо и снимки отколкото безсмислен спам ;)

Link to comment
Share on other sites

@Eagle , @N00KiE... цената на една стока втора ръка се определя от търсенето и предлагането , колкото и да е хубаво дъното на този дето го продава ,ако няма интерес , а той пък бърза о4евидно трябва да предложи съблазнителна цена или някакъв търг с ниска минимална , но като се предлага търг то той трябва да е изряден , независимо до какви цени е стигнал щом според правилата на продава4а има победител , то този победител е в правото си да купи стоката , другото би било некоректност според мен !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Точно това имах предвид ;) И сия някой (балък НЕ СЕ ОБИЖДАЙТЕ) земи да купи тая прима за 100 ли 120 ли колко и искаше и след тва ... ша има да псува колко ли не ..... То сия като излезне и 3 ти ГСМ оператор разбрах , че щяло да има купуваш карта и ти дават безплатен тел. и някви луди оферти и затва сия мтел и глобул почнаха с некви луди промоции да зарибяват :D :) :D

 

Аве кви са тия глупости :angry: Тва че е балък си е негов проблем!!! Всеки си има глава на раменете за да мисли с нея!!! И мен ме прецакаха като продавах free party... :angry: Тва кой колко продава и кой колко купува си е между продавача и купувача!!! Като е дефицитна стоката естествено че ще се вдигне цената!!! Ами ако има на кой и 10 000 лева ша му я продам и вас тва не ви касае!!! Той е преценил че си струва и това си е негова работа!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vnimavaite i za nekorektni prodavachi. Na men mi se slu4i - za 3 4asa kak prodavacha si promeni mnenieto, za koeto ne me izvesti po nikakav na4in, ne se poqvi na sreshtata, a nakraq dori si beshe izkliu4il tela, za da ne moga da go namerq. V posledstvie sled sumati opiti uspqh da se svarja, a negoviq otgovor beshe - "dobre, 4e ne me poznavash ina4e shteshe da mi se sardish". Ta taka...kofti rabota. Ina4e vaprosniq prodava4 se podviza s nick ROBIN. Takiva prosto ne znam kakvo da gi pravi 4ovek.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос:

Както и други отбелязаха, не е много приятно да видиш че има нов пост в тема, която те интересува, да влезнеш в темата, да я скролираш цялата и да видиш че поста е "Продадено. Затворете темата."

Самият аз съм писал такива постове в мои теми, но те още не са затворени.

Та въпроса е има ли начин юзера отворил темата да може сам да я затвори вместо да пише "Продадено. Затворете темата."

Ако има такъв начин, моля обяснете ни го и да настояваме всеки да се грижи за темите си - нещо като лична форумна хигиена.

Ако няма начин, да седнем да го измислим :D

Просто попадам на твърде много теми, които не са затворени, а завършват с горецитирания текст.

Аз самият искам да затворя някои от моите теми.

Още нещо по въпроса: Постовете много бързо отлитат назад. Пост от преди 2 дни вече е на 4та или 5та страница. Ако неактивните теми са коректно маркирани, човек който търси нещо вместо да прегледа 6 страници и да му писне, за същото време ще прегледа 10 страници. Така и обяви от преди 5-6 дни имат по-голям шанс да бъдат забелязани.

Благодаря за вниманието.

Link to comment
Share on other sites

Този ми прави впечатление, че е много активен в Buy/Sell, но се в неговите теми стават мизерии.

 

Та въпроса е има ли начин юзера отворил темата да може сам да я затвори вместо да пише "Продадено. Затворете темата."

А защо трябва да пуска нов пост от типа - "Продадено". Едитва се първи я пост и няма проблеми!

Link to comment
Share on other sites

Това е положението за сега, просто няма админ който да се грижи за тази част от форума.

Нормално е темите ти да не бъдат затворени, след като няма админ.

Да се надяваме в скоро време да бъде назначен някой подходящ за целта ;)

Link to comment
Share on other sites

А защо трябва да пуска нов пост от типа - "Продадено". Едитва се първи я пост и няма проблеми!

 

Съгласен съм, че с едит на първия пост е по-коректно, но това не решава проблема.

Въпросът е темата да се маркира като затворена, за да не си губя изобщо времето да влизам в нея.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля че трябва завършените покупкопродажби да бъдат заличавани от форума..

Това два минуса:

- ако търсиш нещо, няма да имаш ориентир за цена

- няма да имаш 1238712387 пост-а ако пишеш само в тази секция на форума

Но има и плюсове:

- всичко що виждаш ще е активен, или току що завършил търг/продажба/покупка.

 

Мисля че няма да е много трудно да навием някой от сегашните админи просто със репорт "затвори темата плс" и ако юзър-а съвпада с този който е отворил темата, просто да може да се затвори темата.

Това е най доброто което мога да измисля за момента :)

Не съм особенно редовен, иначе съм се занимавал бая време с администриране на подобни форумчета, и бих могъл да свърша работата.. но не съм редовен (пак го казвам), пък и не съм на евроком.. (което би било евентуална пречка ако пак се затвори форума само за потребители на евроком и прилежащите му(ггбит))

 

Dreamer е пекан :) Ако му пишем 100% ще обърне внимание на проблемите който се разискват в тази тема (ако вече не го е направил)

Link to comment
Share on other sites

I\0_Error, неказваш нищо ново ;)

И на мен ми се е случвало да се разбера с някой за нещо и да се разминем, я е разбрал че става въпрос за следващия ден или не е разбрал за мястото на срещата, но таво е човешко и се случва.

Но винаги след това съм се свързвал с хората и съм се разбирал за следващия ден и сделка е имало.

Изключение прави само един пубер, с които се бях разбрал да ми продаде една рам, уговорихме се да мина до тях да е взема, а нашия размислил че неиска да е продава и изобщо недойде, а аз го чакам пред тях :angry1

Но за сега ще му запавя името в тайна, той си знае за кой говоря, а аз несъм го забравил.

От доста време съм предложил тук в тази тема да се направи една отделна, както в датата за учасниците, за да се види кой е коректен и кой не, но за сега просто глас в пустинята.

За едно нещо обаче си прав, че има хора който си правят масаж на пръстите само и гледат да трупат постове, като искат снимки или повече инфо за дадена стока. И като им ги дадеш и кво?! Едно голямо нищо.

Затова поне гледам в мойте теми да давам повече инфо и снимки отколкото безсмислен спам ;)

Мен ли имаш в предвид? За онази рам която ти казах че за 18 лева няма да ти я продам,ако става въпрос за мен ти си си виновен.

Link to comment
Share on other sites

Точно за теб става дума.

Да ама въпроса беше че първо се съгласи а после се отказа, поне да беше слезнал да ми кажеш, а не да се криеш и да ми дрънкаш глупости.

Link to comment
Share on other sites

Първо не бях у нас,а в интернет зала и ми свърши времето.Второ не съм се крил.Трето аз не живея в "Fancy" където ти бях казал че ще бъда.Четвърто от каде да знам кой си ? Как да те позная ?

Link to comment
Share on other sites

Както и да е, минало свършило.

Казах ти как да ме познаеш и с каква кола ще дойда но явно си несериозен.

Но явно просто не съм бил на PC-то вече,но както и да е.Ти си първият който се оплаква от сделка с мен.

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм, че с едит на първия пост е по-коректно, но това не решава проблема.

Въпросът е темата да се маркира като затворена, за да не си губя изобщо времето да влизам в нея.

Ето и поредния пример за това ТУК

Тема от септември месец, се качва най-горе, само за да разберем, че е продадена. Автора на темата спокойно можеше да си едитне първия пост, макар че силно ме съмнява някой да се рови в обявите от края на септември с цел да си купи нещо.

Link to comment
Share on other sites

Това както и да е, ама това да се пише в темите "Имаш РМ" е бати тъпотията.

Ето един пресен пример: http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=37791

Просто аз лично невиждам смисъл от писането в темите че някой има РМ, по простата причина че няма как да не видиш че имаш?!

Link to comment
Share on other sites

Drazni me nqkoi kato kaje "ai bez komentar po zenata" na reply podoben na toq - "davam 25$" primerno.

Kakvo losho ima v tova da predloji chovek zena we ? Kuv komentar e tva ? Poneje tyka seller-ite sa mega skupari(li4ni vpe4atleniq) nqma kak da stane sdelkata(v pove4eto slu4ai) bez pazarluk.

Link to comment
Share on other sites

Drazni me nqkoi kato kaje "ai bez komentar po zenata" na reply podoben na toq - "davam 25$" primerno.

Kakvo losho ima v tova da predloji chovek zena we ? Kuv komentar e tva ? Poneje tyka seller-ite sa mega skupari(li4ni vpe4atleniq) nqma kak da stane sdelkata(v pove4eto slu4ai) bez pazarluk.

В подписа ми има линкове към активните ми теми. Кое ти е "мега скъпо"?

Link to comment
Share on other sites

http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=37942

 

a eto tuka toq liusi1978 naru6ava pravilata spored tova koeto e napisano nai-gore s 4erni bukvi toest komentari bez interes toi mi pravi zabelejka na cenata koqto predlagam .... nqma da dam pove4e pari za ne6to koeto znam 4e 4oveka si go e izbil 120 pati i go e kupil 3x po-malko :angry:

Link to comment
Share on other sites

nqma da dam pove4e pari za ne6to koeto znam 4e 4oveka si go e izbil 120 pati i go e kupil 3x po-malko :angry:

интересно,преди време написа ето това за карта прима фрии парти :

namerix si edna takava karta predi vreme sega tarsa vtora davam do 50-60lv maximum

Малко странно...преди даваше,сега не.

Edited by dada
Link to comment
Share on other sites

kazax "nqma da dam" a ne sam kazal "ne sam daval" tova 4e predi sam bil sklonen da dam tolkova pari za podobna karta si e savsem otdelen vapros , da kajem 4e za tova vreme sam go obmislil i sam stignal do izvoda 4e nqma smisul....

 

a i ot free prima do b-free razlikata e ot tuka do nebeto ako ne go osaznava6 ?

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...