Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...
HDD - WD 10 BG - 40 LW.

Това направо ме потресе :blink: Как можце 10ГБ хард да струва 40 кинта?Че аз моя 20 ГБ преди малко по-малко от година го продадох за 35 кинта. :blink:

 

Ето тази е темата.

Edited by bratmito
Link to comment
Share on other sites

Еми ти пък виж това: http://www.evrocom.info/invision/index.php?showtopic=35731

Прави ми впечатление, от много време, доста от участниците продават стоки от името на приятели или познати. Лошо няма в това да свършиш услуга на познат, но преди да пуснеш пост трябва да бъдеш максимално изчерпателен, а и като стоката е на познат например ако се появи кандидат как да се пробва и види.

Много се дразня обаче когато някой се прави на интелесен и продава ужасно скъпо от името на приятел, в случая да не му се смеят на него, а той да е чист.

Аз имам следното предложение към админите и модовете, да се спре продажбата на стоки на трети лица.

Почти всяка тема "един приятел продава т`ва, друг онова" , или продаваш ти и носиш отговорност за продаваната стока или не. Има доста постове за примери, който сами можете да видитите.

Link to comment
Share on other sites

Те нека си пускат обяви от трети лица но да има информация за стоката. И препоръчително телефон след като има въпроси, тъй като посредника ще каже ще питам.

Link to comment
Share on other sites

"Продава се Prima Party Free цена 100 лева. възможен коментар разберете се с човека 088798**** Георги."

Това си е спекула. Нещо което струва 15 лева, да се продава за 100. Според мен такива теми не трябва да се затварят.

Стоката е дефицитна и е съвсем нормално цената й да се покачи. Съвсем друг е въпроса, че този който я купи, дали няма да се набута. Няма да се учудя ако съвсем скоро пуснат нови промоции, в пъти по добри от тази и в десет пъти по големи количества. Всичко си остава за купувача.

Link to comment
Share on other sites

"Продава се Prima Party Free цена 100 лева. възможен коментар разберете се с човека 088798**** Георги."

Това си е спекула. Нещо което струва 15 лева, да се продава за 100. Според мен такива теми не трябва да се затварят.

Стоката е дефицитна и е съвсем нормално цената й да се покачи. Съвсем друг е въпроса, че този който я купи, дали няма да се набута. Няма да се учудя ако съвсем скоро пуснат нови промоции, в пъти по добри от тази и в десет пъти по големи количества. Всичко си остава за купувача.

По същата тема ... отговор на злобил : Брат скифффф сия .... те си го сметнаха , че 100 лв. са към 9 часа и нещо 10 ли нещо такова .... добре ве брат тва да не ти е локи токо , че да си говориш по цляа нощ и ти кво толкова има да говориш бси ..... сяка вечер да говориш по цяла нощ едва ли ... най-много да са обадиш на някой и някъв разговор по 5-10 мин ти сия кво ша седнеш да говориш по един час с някой .... просто няма смисъл ..... и аз затва казвам на продавача причините поради , които Dreamer му затваря темите ! Няма повече да споря по точ въпрос ..... НИЩУ ЛИЧНО КОПЕЛЕТА ! PEACE !!!

Link to comment
Share on other sites

По същата тема ... отговор на злобил : Брат скифффф сия .... те си го сметнаха , че 100 лв. са към 9 часа и нещо 10 ли нещо такова .... добре ве брат тва да не ти е локи токо , че да си говориш по цляа нощ и ти кво толкова има да говориш бси ..... сяка вечер да говориш по цяла нощ едва ли ... най-много да са обадиш на някой и някъв разговор по 5-10 мин ти сия кво ша седнеш да говориш по един час с някой .... просто няма смисъл ..... и аз затва казвам на продавача причините поради , които Dreamer му затваря темите ! Няма повече да споря по точ въпрос ..... НИЩУ ЛИЧНО КОПЕЛЕТА ! PEACE !!!

Баба ми и дядо ми все по GSM-a са говорили :D :D

Както е тръгнало предполагам след някоя друга годниа разговорите ще са безплатни - ще се заплаща само 3G телефонията :)

Не знам какво толкова се нахвърлят някои хора като невидели, все едно няма да спят по цели нощи и ще дрънкат глупости само и само да "спечелят" от безплатните разговори.

Link to comment
Share on other sites

Баба ми и дядо ми все по GSM-a са говорили :D :D

Както е тръгнало предполагам след някоя друга годниа разговорите ще са безплатни - ще се заплаща само 3G телефонията :)

Не знам какво толкова се нахвърлят някои хора като невидели, все едно няма да спят по цели нощи и ще дрънкат глупости само и само да "спечелят" от безплатните разговори.

Точно това имах предвид ;) И сия някой (балък НЕ СЕ ОБИЖДАЙТЕ) земи да купи тая прима за 100 ли 120 ли колко и искаше и след тва ... ша има да псува колко ли не ..... То сия като излезне и 3 ти ГСМ оператор разбрах , че щяло да има купуваш карта и ти дават безплатен тел. и някви луди оферти и затва сия мтел и глобул почнаха с некви луди промоции да зарибяват :D :) :D

Link to comment
Share on other sites

MIslia che edin ot problemite na foruma se proyavi i v tazi tema .... NIakolko posta po nagore veche se obsajda vsichko drugo no ne i problem na foruma ... kakto i da e .. eto kakvo predlagam

ako e vazmojno da se razdeli na niakolko chasti temata buy/sell

Kato nachalo moje na 2 a ako vi se zanimava moje i na pod grupi ... naprimer avtomobili komputri komunikatsii i dr..

Link to comment
Share on other sites

MIslia che edin ot problemite na foruma se proyavi i v tazi tema .... NIakolko posta po nagore veche se obsajda vsichko drugo no ne i problem na foruma ... kakto i da e .. eto kakvo predlagam

ako e vazmojno da se razdeli na niakolko chasti temata buy/sell

Kato nachalo moje na 2 a ako vi se zanimava moje i na pod grupi ... naprimer avtomobili komputri komunikatsii i dr..

 

Според мен, темата BUY/SELL няма да бъде разделена, просто глас в пустинята ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз също мисля,че няма да се раздели темата на части.

По принцип в нея се въртят комп. части,-е тук таме и някоя кола и джиесемче.

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е да се раздели на части, но това ще донесе и доста проблеми. Например ще има много пуснати теми за продажба на РС чарколи в частта за коли, джиесеми в компютрите и т.н. Недай си боже да се появят и правила за уорн при това положение и гледай какво става тогава. На админите ще им писне да местят теми и ще се почне с голямата брадва :D .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
По принцип в нея се въртят комп. части,-е тук таме и някоя кола и джиесемче.

Ако беше така-ДА!

Ама вече са Якета,Фланелки,Гуми,Прима(или не знам какви) Карти и поне още 10тина вида други.

Май и Колело имаше(или скорости за колело).

Също и папагали!

Ами ..,според мен би трябвало да се раздели!

Но ще почнат едни(УЖ) обърквания и ще се налага постоянно местене на ТЕМИ.

И ще се търси-най посещаваното място.

То пак ще е тук!

Само където ще се отвори доста работа на Модераторите.

 

Аз предлагам като има такива ТЕМИ просто да се заключват не за друго(нямам нищо против тези хора), а защото скоро ще стане БИТАК.

Лично аз преди време пусках Пост за колата си,макар,че има Mobile.bg и още доста други сайтове,но в желанието си да има "ПОВЕЧЕ" информирани(и евентуално по-бърза продажба) реших и ТУК!

Смисъл никакъв НЯМАШЕ!

Така,че всички други в момента правят това(с идея като моята),но скоро ще се появат освен "Самует",

Петли,Кокошки и сигурно яйца от ЩРАУСИ!

Но това вече не би трябвало да се допуска.

Поне според мен!

Link to comment
Share on other sites

Петли,Кокошки и сигурно яйца от ЩРАУСИ!

Но това вече не би трябвало да се допуска.

Поне според мен!

Според мен би трябвало да се допуска. Все пак всеки има право да продава каквото сметне, че трябва. (Отделен е въпроса, че има и продаващи Овце :lol: )

Първо според мен трябва да се разделят на Компютърни и Друти, и после на още 2 категории -> Купува/Продава. Аз лично приведствам идеята за някакво разделение, дали ще е това, което предложих, не знам. Дано да се измисли нещо по-добро.

 

Не четох 10 страници и не знам дали е коментирано, но постове стил: "Продадено. Затворете темата" супер много ме дразнят. Не е много трудно да пратиш ПМ на някой мод. да я затвори, а само се Ъпват теми безсмислено. Не стига, че актуални теми отиват на майната си така, ами и тъкмо видиш нещо, което ти трябва, влизаш и гледаш "Затворете темата." Еми...кофти е.

Edited by Дочо
Link to comment
Share on other sites

пичове не разбирам много от pc-та,затова някой може ли да ми каже колко ще излезне да си ъпгрейдна pc-то

1 нужда от нова видео карта

2- нов твърд диск

3- рам памета да е 512

Колко ще излезне този ъпгрейд

Link to comment
Share on other sites

пичове не разбирам много от pc-та,затова някой може ли да ми каже колко ще излезне да си ъпгрейдна pc-то

1 нужда от нова видео карта

2- нов твърд диск

3- рам памета да е 512

Колко ще излезне този ъпгрейд

13 години имаш ли?

Link to comment
Share on other sites

пичове не разбирам много от pc-та,затова някой може ли да ми каже колко ще излезне да си ъпгрейдна pc-то

1 нужда от нова видео карта

2- нов твърд диск

3- рам памета да е 512

Колко ще излезне този ъпгрейд

13 години имаш ли?

Е ся за кво му се подиграваш? Голяма рамота, че не разбира.

Pi4a - разбери с какви компоненти ти е компютъра, после отвори една тема в Hardware и електроника и ще ти се исипят хиляди предложения за цени и фирми.

Даже съм готов да залагам кой какво ще ти предложи :lol: Вярвай ми голямо шоу ще е :D

Link to comment
Share on other sites

Хаха, тоя пич е луд :punk

Според мен в търговете, наддаванията винаги трябва да са в темата а не по ПМ-и, освен ако не е специално обозначено в първия поуст. ;)

Link to comment
Share on other sites

Извинявай,но не си го дава за 15лв дъното момчето.

И аз, ако бях на негово място нямаше да го дам.

По моя преценка дъното струва малко повечко от 15лв.

 

Така като ми гледаш ника,да си спомняш как ми върза тенекия преди време че,

ще купуваш едно дъно от мен,та телефони,адреси давах,уговорки правихме, впоследствие

дори нямаше честа да пратиш едно РМ че,се отказваш.Дори не отговори на моито

съобщение,дали се отказваш от дъното.

Така,че и ти също имаш трески за дялане.

Ако обичаш не хвърляш кал върху другите-Кой коректен,кой некоректен.

Edited by Eagle
Link to comment
Share on other sites

Извинявай,но не си го дава за 15лв дъното момчето.

И аз, ако бях на негово място нямаше да го дам.

По моя преценка дъното струва малко повечко от 15лв.

 

Така като ми гледаш ника,да си спомняш как ми върза тенекия преди време че,

ще купуваш едно дъно от мен,та телефони,адреси давах,уговорки правихме, впоследствие

дори нямаше честа да пратиш едно РМ че,се отказваш.Дори не отговори на моито

съобщение,дали се отказваш от дъното.

Така,че и ти също имаш трески за дялане.

Ако обичаш не хвърляш кал върху другите-Кой коректен,кой некоректен.

Purvo, dunoto struva i poveche ot 25 lv za koito mi go predloji, i ot 20-te leva koito "uj" mu bili predlojeni na PM. Vtoro, kazah che ne mi e problem dori za 25 lv da go vzema, no sled kato e "razbral" kolko struva dunoto kakvo mu precheshe da editne posta i da promeni usloviqta v 1-ya post predi da sa minali 24-te chasa ot poslednata oferta, a si malchi kato edin jenski organ prez kojto izlizat bebetata? I kolko oferti za tva duno imashe v temata za tezi 2 ot koqto e pusnata?

Taka ti kato mi gledash moq nick qvno dosta te e bodnalo ot toq fakt.Tochno v tozi period ot vreme pyk mi se beshe sabrala mnogo rabota, tochno 1 ugovorka napravihme i sled tova mi izlezna ot glavata i se setih chak kogato vidqh upnata temata s post "Prodadeno". A i ne viarvam da sum te nabutal neshto, poneje az bqh tozi deto se nabuta da si zvuni ot telefona.A sled kato sum go vidql che e prodadeno kakav e smisala da se izvinqvam za otkazvane? I drugoto, golqma tenekiq sym ti vurzal - shtqh da doida do apartamenta ti, ne sym te iurkal da raznasiash dunoto naliavo na diasno, orele. I poslednoto koeto e, saobshtenie ot teb ne sym imal, i da e imalo, sujalqvam ne sum go vidql, kutiqta mi redovno e pulna na 96-98 % moje i da sym go truknal bez da iskam. Taka che ako obichash ne mi se pravi na mnogo precakan, shtoto realno kakvo si zagubil ot cqlata rabota,razkarvah li te, da si vartyal telefoni zaradi men? Che si imam treski za dqlane imam si, no ne si tozi kojto shte mi gi dqla.A kal kudeto triabva shte hvurlyam - zatova si e i temata.

 

P.S.

I ako ot vsichko tova dotuk ne si razbral za kakvo tazi tema figurira tuk - ne che mi e che ne sym "kluvnal" dunoto za 15 lv kolkoto, zatova che tova beshe tolkova turg, kolkoto baba mi e bila Eva Brown.Bqh gotov i da naddavam, ama sreshtu koj, sreshtu mene si li ?!?!?!? Puk i kato mu predledah i drugite temi se otkazah oshte poveche da kupuvam ot hora, koito prodavat Laptop-i chiito baterii durjat po 1200 chasa ;)

Edited by N00KiE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...