Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тва с рекламата не го подкрепям. Не че някой ме пита но мисля че е малко нагло да се искат 300лв на месец за банерче 90x140 и то във форум със средна възраст на участниците ~17-18г. Явно хората които са подкрепили тази идея не са много наясно как седят нещата с наемите в интернет пространството,пък да не говорим че за същите пари може да се пуснат няколко обяви на публични места извън компютърния свят ;) Само изразявам мнение, някой да не си помисли че критикувам нещо. Peace.

Link to comment
Share on other sites

Ами , ако имаш продукт насочен към 17-18 годишната аудитория , то това е перфектно решение.

 

Що се отнася за цената , и аз мисля че е висока и доста време ще виждаме "Място За Вашата Реклама"

Link to comment
Share on other sites

http://www.wrzru.com/invision/index.php?ac...entry1494996259

този индивид ( дадох и рапорт за всеки случай ) е пуснал за всеки телефон отделна тема явно не му се тръсят и сега ги е събрал всички телефони в една тема , което си е голяма наглост , ако не разбира е можел да пита .

Link to comment
Share on other sites

Предлагам някой от модераторите да направи нова тема в която да се опишат точно изискванията за една тема . Давам за пример http://www.wrzru.com/invision/index.php?sh...&hl=vw+golf

нито е казано кога е внесена , нито километри , снимките не се различава хубаво , пише че има клима ама няма фреон , после се добавя шум в скоростна кутия , накрая ще се окаже и дупка в купето .

Нищо лично към madnez ама тази тема си е чиста гавра

ima si go i si shumi i si q karam i taka pisal sam telefon za podrobnosti koito ima interes shte pita samo da si chatime faida nqma
ами като не е написана хубаво обявата ще си чатим просто много кофти написана обява и предлагам някой модер на пинне примерна тема за това как се прави нова тема купувам/продавам и ако не отговаря на критерия да бъде затваряна .
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Поради честото срещане на обяви за продажби, с цени 2-3 пъти по-високи (да - няма грешка...мога веднага да дам примери), от цената на абсолютно същата (или сходна) стока в магазините, предлагам да се пинне (като заключена тема) сайтът http://www.cenite.com, където всеки може да си направи справка всяка стока на каква цена върви.

Не че за тази цел не може да се ползва гугъл или друг метод, но в този сайт има специализирана търсачка точно с тази цел.

По този начин ще се избегнат излишните коментари (такива съм правил и аз) от рода "- Ами това ново с гаранция е 2 пъти по-малко" ; "- Това, че си го купил на двойна цена от еди къде си изобщо не ме касае" и др. подобни.

 

П.П. Или ако пък оня сайт има изгода от повече посещения, може админите тук да се договорят за някакво финансово подпомагане на нашия форум срещу банерче-препратка в секцията buy/sell. :)

Edited by Midex
Link to comment
Share on other sites

по какъв повод ми е затворена темата за каруцата?

Конят умря, а колелата ги задигнаха мангалите. :bgrin:

 

Майтапът настрана...и мен ме учуди, защото нямаше нищо нередно. Даже и една друга тема забелязах, която пак беше затворена по неясни причини... ;)

Link to comment
Share on other sites

Мисля че ще е добре да се отдели 1 раздел само за "gsm"-и така и така са 60-70% от всички обяви

и аз подкрепям да се направят подфоруми :))

 

ама от нас нищо не зависи :)

Link to comment
Share on other sites

Мисля че ще е добре да се отдели 1 раздел само за "gsm"-и така и така са 60-70% от всички обяви

Наистина ще е много добре ако се направят подраздели. Например:

 

ГСМи

Аксесоари за ГСМи

ПС-та

Части за ПС-та

и т.н.

Edited by wbyte
Link to comment
Share on other sites

Наистина ще е много добре ако се направят подраздели. Например:

 

ГСМи

Аксесоари за ГСМи

ПС-та

Части за ПС-та

и т.н.

да направят едно ново гет.бг не щеш ли?

тази секция е само помощна, това че много народ иска да печели си е негов проблем, но именно затова аз рядко пазарувам от тук.

Link to comment
Share on other sites

да направят едно ново гет.бг не щеш ли?

тази секция е само помощна, това че много народ иска да печели си е негов проблем, но именно затова аз рядко пазарувам от тук.

 

не, не искам, но искам такива като тебе дето не пазаруват от тука да не се месят

Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля , може да има подраздели !

Недвижими имоти примерно !

Забелязах , че повечето хора като трябва да качат снимка на игра или нещо от сорта и не и пишат името , а това е гадно ако не ти отвори картинките ! :)

Link to comment
Share on other sites

Според мен не е нужно да има повече раздели в buy/sell - първо, много малко хора пазаруват от форума (не всеки мечтае да си купи старо, на цената на ново) и второ - сайтове за обяви и продажби има достатъчно - този не е от тях.

А това за раздел Grosmaster ме разби :D

Edited by simbata
Link to comment
Share on other sites

не, не искам, но искам такива като тебе дето не пазаруват от тука да не се месят

кой пък ти е казал, че не пазарувам? просто рядко има неща, които да ме заинтересуват.

личните нападки са много забавни и сигурно се мислиш за много интелигентен, но не виждам логическите ти доводи по дискутираната тема.

Link to comment
Share on other sites

кой пък ти е казал, че не пазарувам? просто рядко има неща, които да ме заинтересуват.

личните нападки са много забавни и сигурно се мислиш за много интелигентен, но не виждам логическите ти доводи по дискутираната тема.

 

да направят едно ново гет.бг не щеш ли?

тази секция е само помощна, това че много народ иска да печели си е негов проблем, но именно затова аз рядко пазарувам от тук.

 

Писнало от такива като тебе, дето се правят на интересни. Просто давах предложение и очаквах някой да изкаже компетентно мнение, а не да ми отговаря "гет.бг ибей или не знам си какво щяло да стане" и какво общо има това с печеленето( имай впредвид, че нищо не сам продавал в този форум ). Предложих това, най-вече заради големия брой постове за телефони и аксесоари към тях.

Като не ти допада идеята, можеше съвсем нормално да си коментираш ( но нали трябва да се направим на интересни...).

Приятна вечер

Link to comment
Share on other sites

Писнало от такива като тебе, дето се правят на интересни. Просто давах предложение и очаквах някой да изкаже компетентно мнение, а не да ми отговаря "гет.бг ибей или не знам си какво щяло да стане" и какво общо има това с печеленето( имай впредвид, че нищо не сам продавал в този форум ). Предложих това, най-вече заради големия брой постове за телефони и аксесоари към тях.

Като не ти допада идеята, можеше съвсем нормално да си коментираш ( но нали трябва да се направим на интересни...).

Приятна вечер

а на мен пък ми писна от тънкообидни кат тебе, дето все не им оценяват гениалните идеи.

казах ти защо не ми допада идеята:

1. това не е търговски сайт и не би ми харесало да се превърне в такъв. това е просто локален форум. аз харесвам простите неща, но не си мисли че това се отнася и за тебе.

2. на наистина нуждаещите се от сайт за обяви и търговия на употребявани вещи могат да се предложат десетки алтернативи, разработени с тази цел, а не да се осира този форум и да се зарива със случайни потребители.

3. тия два довода бях вложил в доста по-малко думи, но щом се налага, обясних по-бавно като за тебе.

4. аз си коментирам съвсем нормално, ама ти нали трябва се направиш на обиден. да не би да засегнах нежните чувства на горкото малко тъжно момиченце? да го гушна, за да се успокои? да му купя ли кукла или сладолед? имам и мекичка салфетка за сълзичките. ой милото то.. жал ми стана.

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

Кво точно обърках като си намалих цените и махнах продадените части за да е по подредена темата че ми изтрихте поста

Въпрос към модераторите

Или си избирате по симпатия на кой да триете и на кой не

Link to comment
Share on other sites

Писна ми по цял ден да пускам репорти тука ... да ги еба келешите ... нормалное всеки да иска висока цена тука защото ако е за ниската ще отиде в една компутерна фирма и ще ги изсипе там и веднага ще се отърве и няма да се занимава с глупости и с глупаци най-вече обаче някой да продава нещо за 150 лв като ново примерно е 220 и някъф да му кае "давам ти 60 лв и го взимам веднага" си е подигравка после пък личните нападки били забранени. Трябва да има ред и трябва да се направи така че новите потребители до 3-тия си месец тука да не могат да постват в бай-сел или да са на модерейтед мод.

Колкото до идеята със секцийте е глупаво защото те тъпаците не се научиха кой е раздела за покупко-продажба все още виждам затворени теми в "адърс" тва ще е само забота за модерите които и без тва ги няма. Мамицата му няма ли някой след като пусна 20-тия си репорт за деня ( поне 90% от репортите са основателни ) да ми пише едно ЛС-че така и така унасяш съ или тука па за кво рипортваш ония ден даже текст от песен написах в репорта и никва реакция или никой не ги гледа или просто модерите които влааат в тоя раздел съ дървета.

А за липсващите постове и на мен ми се случва особено като се заяждам с некви смешници примерно онова рапърчето дет продаваше газов пистолет първия или втория пост беше мой накрая некой ми го баталяса.

Link to comment
Share on other sites

А бе момчета слънчасахте ли бе? Дръжте се малко по сериозно. От последните 10 поста за продажби, които прочетох, 8 са на нереално високи цени! Стари неща тук се продават по-скъпо отколкото нови в магазина. После да не се чудите, че никой не ви иска стоката. Много примери мога да дам, но не искам тук да цитирам никого, за да не излезне, че има нещо лично. Давайте по-реални цени да се върти наистина търговия. Иначе тоя форум все повече се обръща на говорилня и скоро ще стане съвсем безинтересен. Тук ако едно нещо струва реално 10лв. всеки се опитва да го продаде за 20 и да го купи за 2. Така не става. Трябва да има малко по-реален поглед на нещата и от двете страни, за да има наистина сделки. Доста време не бях влизал във форума. От месец и нещо съм пак редовен и забелязвам значителен спад в нивото на форума, а форума - това всъщност са участниците в него. Преди година-две не беше така. Тогава една тема за 2 дни отиваше на 6-та или 7-ма страница и сигурно половината пуснати теми завършваха с реална продажба. Сега сигурно половина теми нямат и по един replay. Нека всички да се вземем в ръце и да го върнем тоя форум на ниво. Имам предвид всички участници - не модераторите. От тях това реално не зависи. Те са една порода хора, дето си губят времета да ни е гот на нас, за което би трябвало да им кажем мерси, а не да ги хулим. На някой правилата може да не му изнасят, но правила трябва да има. За всичко е така. И не е важно дали правилата са добри или лоши. Важно е да са еднакви за всички и да се спазват.

И една ГОРЕЩА молба към всички: ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА! Тов а е елементарен израз на уважение към останалите участници във форума, към България и към Кирил и Методий.

Бъдете здрави и разумни и успех на всички.

Link to comment
Share on other sites

Георги много лесно можеш да бъдеш оборен можели да се исказваш така а да продаваш 80GB Seagate за 40USD употребяван след като в половината фирми може да се вземе на 44-47USD, затова си и купих от друг за доста по малко същия а не от теб . Или Celeron 700 за 20лв аз на моят P3 933 колко да му искам вместо 20лв 40?лв. Между другото излишни са подобни постове в форуми като този който иска много пари логично не си продава частите бързо, даже никога а и модераторите си имат сигурно по важна работа да се занимават с нас след като не им се плаща да подържат раздел в който постват хиляди потребители

P.S темата ти е тук

Edited by Xray
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...