Jump to content
BulForum.com

Тема за всякакви коментари, касаещи търговския раздел


Recommended Posts

  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

peja, колко плащаш за да участваш в този форум и на кого? Сега не ми дъвчи локуми "плащам на ЕК за нет, значи..." - плащаш на ЕК за доставка на Интернет - не за форум. Нали си интелигентен, направи разликата сам... Аз пари от тези които плащаш на незнамкойси не съм видял за това, че модерирам форума, така че забрави таз песен, че си плащаш и аз трябва да се съобразявам с твоите капризи...

ov3rm4n, не става въпрос за пари, на това за кой плащам и за какво плащам. Това с флайърите feedback-a го казах за да обърна вниемание на факта дали модераторите приемат идеята потребителите да кажат мнението си за вас. Мисля, че би било полезно. Защо? Когато юзърите правят грешки биват наказвани и според мен голяма част неволни, неумишлини грешки. Когато модераторите правят грешки никой нищо не казва, те са за наша сметка. В крайна сметка това което казвам е бъдете по-толерантни, по-разбиращи хората и не правете от мухата слон понякога имам чувството, че се вживявате излишно.

 

Доуточнение: С малки изключения аз нямам проблеми с модераторите, поради която причина не капризнича както се изказа. Вярно е че никой не ви плаща, но и не означава "дайте да дадем".

Link to comment
Share on other sites

Az pak sam za po strogi moderatori, zashtoto nqma tema, v koiato da ne vlezna i sled 10-15 post da ne e zaprilichala na palen balvoch, kakto i s tazi e stanalo ve4e :excl:

Edited by FORCEBYTE
Link to comment
Share on other sites

На мен пък ми прави впечатление, че има хора които пускат по 5-6 теми една след друга в рамките на 10-15 мин. Ясно е, че се продават най-различни неща, но спокойно може да се пусне една тема, като се изброяват в нея или в заглавието повечето от нещата.

Както правят повечето хора.

Пример : " Продавам компоненти"

а не " Продавам кутия" , след нея " Продавам захранване " Продавам винтчетата от кутията " Продавам хард" и т.н. Просто се флуди форума по тоя начин. Или да се направи ограничение, да имаш по една активна тема на страница, пусната в същия ден... или поне да не можеш да пускаш повече от 2 на ден....нещо такова. Иначе става лудница.

10 теми мода да ги изпраскам на момента и ще е по правилата, а аз ще си продавам реални неща. Клечки за уши, памуци , носни къпрички, дискове, шоколади...

Лек ден!

Link to comment
Share on other sites

Aз друго искам да попитам:

 

И по-точно - комерсиалните количества заради които се затварят теми. Принципно тук, както и в доста други форуми на книга е написано, че е само за частни обяви, не и за търговци. Ами както забелязвам юзъра (примерно) Пенчо има 5-6 броя вентилатори или памети и реши да ги продаде - веднага му се затваря темата щото били "комерсиални" количествата. В същото време - други си продават телефони или компютри по няколко бройки на месец и т.н. но за тях явно правилата не са комерсиални. Не може никой да ме накара да повярвам, че хора, които пускат по 5-6 обяви за телефони на месец не са търговци, а си продават личните телефони или компютри. С това не искам да им се налага ограничение или т.н. Ама тва с "комерсиалните" количества - айде не се пренапъвайте толкова.

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да попитам защо се сложиха в правилата минимални суми с които се свалят цените на стоките като тези суми видимо не се спазват?

Link to comment
Share on other sites

Нека свалянето да е процентно ориентирано. Не може аз да съм пуснал нещо на 8Лв и да сваля с пет, а потребителят Пенчо да продава Лада 1300С и той също да ми свали 5 лева. Все пак ако стоката е 10-тина лева не е нормално да я бутнеш с 5 нали ? А ако продавам нещо за 3лв и бутна цената с 5 лв, то излиза че трябва да дам 2лв на някого да я вземе.

Примерно 5-10% от цената да е.

Лек ден.

Link to comment
Share on other sites

jozo ako ne se spazvat reportvai

durvoto si go durja pod bjuroto, specialno go pazq za hora koito ne smqtat 4e pravilata vajat za tqh

 

smsdeliverer zabeleji 4e sa slojeni stoinosti za sumi nad 800lv sas saotvetni minimumi pomisleno e i za tva

 

ako ti prodava6 ne6to za 8 leva i iska6 da go svali6 s po malko ot 5 leva moje6 da go napravi6 kato si promeni6 purviq ili star post demek BEZ da si upva6 temata 6toto svalqneto na cenata vdiga temata taka 4e trqbva da se pravqt jertvi nqma kak

 

v protiven slu4ai moje6 samo na pm s daden 4ovek procentovo ponqtiqta iziskvat smqtane i stavat mnogo razteglivi, tova ne e okazion

 

i na men ne mi haresvat mnogo ne6ta /4e nqkoi si pravi dobri pari ot foruma bez edno blagodarq da e kazal/ ama tva e

Link to comment
Share on other sites

jozo ako ne se spazvat reportvai

durvoto si go durja pod bjuroto, specialno go pazq za hora koito ne smqtat 4e pravilata vajat za tqh

 

smsdeliverer zabeleji 4e sa slojeni stoinosti za sumi nad 800lv sas saotvetni minimumi pomisleno e i za tva

 

ako ti prodava6 ne6to za 8 leva i iska6 da go svali6 s po malko ot 5 leva moje6 da go napravi6 kato si promeni6 purviq ili star post demek BEZ da si upva6 temata 6toto svalqneto na cenata vdiga temata taka 4e trqbva da se pravqt jertvi nqma kak

 

v protiven slu4ai moje6 samo na pm s daden 4ovek procentovo ponqtiqta iziskvat smqtane i stavat mnogo razteglivi, tova ne e okazion

 

i na men ne mi haresvat mnogo ne6ta /4e nqkoi si pravi dobri pari ot foruma bez edno blagodarq da e kazal/ ama tva e

Аз пък предлагам модераторите поне едно от условията за да станат такива е да се научат да пишат на кирилица , пък след това да дават съвети и да се правят на гурота:(

Edited by grami
Link to comment
Share on other sites

Имам едно предложение.Защо в topic title не направите една тема, в която продавачът след като е осъществил продажбата да post-ва адреса на своята тема, вместо да пише в нея "Затворете темата" и по този начин да измества темите на другите.Модераторът вижда темата, затваря я без излишно да се вдига.Затворени теми, добри приятели. :)

Link to comment
Share on other sites

grami kakto nikoi ne te zaduljava da pi6e6 na kirilica taka nikoi ne me zaduljava i mene

 

ako adminite re6at da napravqt kirilicata zaduljitelna togava ili 6te po4na i az /za6toto takiva 6te sa pravilata i 6te buda zaduljen da se pridurjam kam tqh nezavisimo dali mi haresva ili ne/ ili 6te napusna foruma ako tova se okaje 4e ne me ustroiva

 

Sothbiss moje da se pomisli po predlojenieto ti no se 4udq dali pove4e hora 6te go polzvat otkolkoto sega /za momenta nqkoi jelae6ti da im se zaklu4i tema pra6tat 'report' s molba za close/, no ima rezon v ideqta ti da ne se vdigat temite samo za da pi6e 'close'

 

vaprosat e reporta ili takava tema kakvato predlaga6 da se napravi e po-dobroto re6enie

ima edin gotin variant i 6te proverq dali moje da se napravi toest ako moje horata samo v tozi forum da mogat da si zatvarqt sobstvenite temi sami /uto4nqvam ako moje tova da go ima samo za tozi forum a ne za vsi4ki/

 

taka mislq 4e bi bilo nai-dobre

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да се включа.Значи става въпрос за търговете.2 пъти мисля ми се случва да наддавам и сумата ми да не бъде поствана в търга,или както се играе често пъти в последната минута не знаеш кой колко е дал защото темите се постват примерно след часове.Не може ли да се измисли нещо по бързо.то хубаво е да се проверяват за спам,но нека се обявят постовете в темата а като реши мода че е спам да я изтрива в последствие.И второ:при завършване на търга печели последния дал наи-много.Аз бих добавил предложение за включване в правилата:Участник в търга който го е спечелил и е отказал да вземе или непотърсил продавача за да си получи покупката да се наказва,тъй като той се подиграва с продавача и подбива цените в търга.

Както във всеки явен търг учатниците заплащат определена сума за да участват,която им се връща ако не са го спечелили.Но този който го е спечелил е длъжен да вземе продукта,иначе гори!

Link to comment
Share on other sites

Добре,този форум си има правила,но не мога да си обясня защо трябва да липсват коментари от сорта на "Това го има на руския пазар за 5 лв. а ти му искаш 20"?Виждал съм си чисто и просто подигравки с евентуалните купувачи като се продават неща за суми,които просто са смехотворни.И такива измамници трябва постоянно да си постват темите,а ние можеме само да гледаме как се гаврят и чакат ако има някой (ама много глупав) да се закачи.Защо нямаме право да критикуваме подобни прояви и то в конкретните теми?Още повече че ако се спомене,че например на Руския пазар стоката я има на половин цена от обявената (а обикновено продавача точно от там я е взел и се прави на тарикат) форумът ще бъде по-полезен за всички,защото ще знаят поне кое,къде и колко струва.

Link to comment
Share on other sites

И аз искам да се включа.Значи става въпрос за търговете.2 пъти мисля ми се случва да наддавам и сумата ми да не бъде поствана в търга,или както се играе често пъти в последната минута не знаеш кой колко е дал защото темите се постват примерно след часове.Не може ли да се измисли нещо по бързо.то хубаво е да се проверяват за спам,но нека се обявят постовете в темата а като реши мода че е спам да я изтрива в последствие.И второ:при завършване на търга печели последния дал наи-много.Аз бих добавил предложение за включване в правилата:Участник в търга който го е спечелил и е отказал да вземе или непотърсил продавача за да си получи покупката да се наказва,тъй като той се подиграва с продавача и подбива цените в търга.

Както във всеки явен търг учатниците заплащат определена сума за да участват,която им се връща ако не са го спечелили.Но този който го е спечелил е длъжен да вземе продукта,иначе гори!

ne moje

kato si si zaslujil nakazanieto taka tejesta mu stava po visoka, a posle 6te znae6 kakvi sa minusite ot nakazaniqta

vse pak nali trqbva da ima nqkakvi

ne moe si4ko da e cvetno taka seki 6te si kara prez nivata

 

za turgovete ne moje da se namesvame 4ak tolkova dali nqkoi e kupil ili ne ne e moq rabota

az kva dalavera imam ot tva da sledq hilqda ne6ta i da vi pravq vsi4ko nai konfortno da pe4elite pari i to bez da imam polza ot tova? hubavo kato ideq no pasva za drugo mqsto

 

Добре,този форум си има правила,но не мога да си обясня защо трябва да липсват коментари от сорта на "Това го има на руския пазар за 5 лв. а ти му искаш 20"?Виждал съм си чисто и просто подигравки с евентуалните купувачи като се продават неща за суми,които просто са смехотворни.И такива измамници трябва постоянно да си постват темите,а ние можеме само да гледаме как се гаврят и чакат ако има някой (ама много глупав) да се закачи.Защо нямаме право да критикуваме подобни прояви и то в конкретните теми?Още повече че ако се спомене,че например на Руския пазар стоката я има на половин цена от обявената (а обикновено продавача точно от там я е взел и се прави на тарикат) форумът ще бъде по-полезен за всички,защото ще знаят поне кое,къде и колко струва.

za6toto tova ne e selski pazar

ako iska6 da mu kaje6 'kolko e sme6na cenata' mu pravi go na PM mislq 4e sa go napisali adminite v pravilata

 

predi znae6 li kakvo stava6e sled takiva komentari? pulen spam, obidi edin kam drug i cqlata tema se preebava! zatova - kato nqkoi ne go kefi cenata neka da si hodi na ruskiq ili da si mul4i ili da kara na PM /li4no suob6tenie/

 

ako se interesuva6 ot dadena oferta no cenata ti se vijda visoka kazva6 "az davam 50 kinta ako iska6 si stiskame rucete"

ako 4oveka ne 6te da si pazi tova koeto prodava za sebe si

 

ako nqkoi se nabuta s visoka cena 6te si e vinoven sam poneje ne e proveril koe kade kolko struva nie ne mojem da sme mu vinovni

 

predpo4itame da nqma spam, obidi i warnati v temite taka 4e ako 6tete edno plus, edno minus - tova e edin vid kompromis i struva mi se e dosta po-dobar

Link to comment
Share on other sites

ako se interesuva6 ot dadena oferta no cenata ti se vijda visoka kazva6 "az davam 50 kinta ako iska6 si stiskame rucete"

ako 4oveka ne 6te da si pazi tova koeto prodava za sebe si

Мисля знаеш че за подобни постове ще ми сложат уорн.Все пак аз говоря за фрапиращи случаи,а не за дребни разлики в цените,така че ако му кажа че давам 50 кинта за нещо което е пуснал за 200...Но ти си модератор и трябва да знаеш по-добре правилата на тоя форум.Благодарение на теб имам уорн 20% за една усмивка в търг,което беше чисто и просто редакция на цена която съм дал по грешка.Работата на модератори като теб е да трият такива постове (очевидно грешки-не гледаме търгове от вчера),а ти вместо да свършиш тази работа ми сложи уорн?! :wacko: Това ли това е най удачното решение?А аз имам едно по-адекватно предложение-да се въведе задължително писане на кирилица в форума.Все пак сме българи!Нека запазим българската си гордост на древен народ,който даде азбука на половин Европа.

Link to comment
Share on other sites

Мисля знаеш че за подобни постове ще ми сложат уорн.Все пак аз говоря за фрапиращи случаи,а не за дребни разлики в цените,така че ако му кажа че давам 50 кинта за нещо което е пуснал за 200...Но ти си модератор и трябва да знаеш по-добре правилата на тоя форум.Благодарение на теб имам уорн 20% за една усмивка в търг,което беше чисто и просто редакция на цена която съм дал по грешка.Работата на модератори като теб е да трият такива постове (очевидно грешки-не гледаме търгове от вчера),а ти вместо да свършиш тази работа ми сложи уорн?! :wacko: Това ли това е най удачното решение?А аз имам едно по-адекватно предложение-да се въведе задължително писане на кирилица в форума.Все пак сме българи!Нека запазим българската си гордост на древен народ,който даде азбука на половин Европа.

estestveno 4 ako na 200 leva kaje6 4e go zima6 za 50 tova e sme6no i neseriozno

vupreki tova otli4no moje6 da preceni6 serioznite granici primerno 170 leva go vzima6 togava nqma warn 6toto o4evidno predlojenieto ti 6te e napylno seriozno

 

ti kvo iska6 da praska6 usmivki na vseki post i da te gledame i da ti se radvame

ti vaob6te seriozno li go kazva6 tva !?

 

i kato si redaktiral cena /po tvoq gre6ka/ 6to trqbva da si upva6 temata po toq grozen i spamerski na4in

ako si namalil cenat av ramkite na pravilata posta e welcome, ama ne i po tvoq grub na4in

 

ako si pisal cena koqto predlaga6 i si q mahnal v posledstvie za6to ne prati report na moderatorite da go iztriqt posta? pak li nie krivi

 

taka 4e aide nedei da govori6 4iq rabota kakva bila sled kato ti deistva6 po toq na4in

napylno zaslujen warn ne na 100 ami na 200 procenta

 

dokolkoto sam 4el postove na dreamer toi e kazal 4e dokato e v toq forum nqma da se vuvede zaduljitelno pisane na kirilica za6toto tova e nai lesniq na4in da se izgoni auditoriqta i principno sum suglasen s podobno tvurdenie za6toto 10 4oveka 6te po4nat da pi6at ot lat na cyr a 20 4oveka prosto 6te sprat da pi6at ili dori da e 20/10 pak e zaguba koqto ne e opravdana pone spored moeto mnenie

Link to comment
Share on other sites

moninceto, готово бе, тарикат - хайде да въведем едно просто правило - от всяка продадена в този форум стока, модераторския екип ще прибира 3% от цената която е взел продавача... И тогава ще висим тук всички денонощно в тоя раздел да следим за търгове, цени и за каквото още мрънкате... Става ли?

 

Някои хора нямате просто граница на безочието. Имате място в което да си продавате и купувате, при това ви е предоставено абсолютно безвъзмездно - и една стотинка не плащате за публикуване на обявите си - и въпреки това, когато ви помолят да се придържате към елементарни правила - сто хиляди оправдания и претенции и философии...

 

Lamer, защо просто не затворим тоя раздел на форума? Направен е с цел да им е добре, но явно никога няма да оценят нищо от това което се прави за тях, винаги само претенции и плюнки по екипа ще има. Ми то е лесно - има такъв раздел, има и проблеми с него - няма такъв раздел, няма проблеми с него. Ходете си пускайте обявите в платените сайтове и по вестниците, плащайте си за обявите, мрънкайте и плюйте.

 

grami, аз пък предлагам да спреш да се изказваш не по темата, а също така и да се научиш да пишеш грамотно и чак тогава да тръгнеш да държиш сметка на останалите и да им правиш забележки (неграмотни забележки в твоя случай).

Link to comment
Share on other sites

Направи ми впечатление тази тема .По едно време не се ли забрани да се изреждат е-майли за да се праща снимки?

Link to comment
Share on other sites

Направи ми впечатление тази тема .По едно време не се ли забрани да се изреждат е-майли за да се праща снимки?

Абсолютно правилно....дори репортнах проблема, защото това си е индиректен "up" .

Защо ще искаш имейлите на всеки, който проявява интерес, като вече не е никакъв проблем да качиш снимките в ImageShack например и да дадеш линк към тях.....и не стига, че star_net е изнамерил и сложил снимки отнякъде....ами и след него някакъв новобранец пак си дава имейла да му пращат снимки...пълна тъпотия...10 поста само с "И аз искам...прати и на мене..." ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ov3rm4n както винаги е прав тук има хора дето направо развиват бизнес, а пък модератора подържа форума от добри чуства. преставете си ако спрат форума къде обявите ще ги пускате да ги чете такава аудитория всеки ден а ?, ще ви кажа никъде затова не ставайте нахални.

P.S Иначе за трите процента става ама после да ни повозиш в новата кола :D

Link to comment
Share on other sites

ако спрат форума къде обявите ще ги пускате да ги чете такава аудитория всеки ден а ?

data.bg, hardwarebg.com, ggbit.info и още.

Link to comment
Share on other sites

Май логиката не ти е най - силното оръжие? В гигабит струва ми се има толкова потребители? А и за бизнеса, за който става въпрос, хората трябва да са от Пловдив... Така че се замисли!

@Sothbiss ako mi be6e pro4el posta kato horata mislq, 4e nqma6e da se nalaga da postva6 otnovo... izri4no sym napisal BIZNESA ZA KOITO STAVA VYPROS... Nqma zna4enie.. lek den na vsi4ki!

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Май логиката не ти е най - силното оръжие? В гигабит струва ми се има толкова потребители? А и за бизнеса, за който става въпрос, хората трябва да са от Пловдив... Така че се замисли!

Брей, брей, колко силни думи.Абе незнам за моята логика, но твоята хич я няма.И какво, искаш да ми кажеш, че когато правиш "бизнес" продаваш само в този форум?Не че форумът не е посещаван, но какво ти пречи да пуснеш тема в други форуми, които имат в пъти повече хора от тук.А и си в голяма заблуда, ако мислиш, че в дата или hardware форумите няма пловдивчани, отделен е въпроса, че и със софиянци съм въртял както казваш ти "бизнес".Колкото до гигабит форума, да има все още по-малко хора отколкото тук, но какво пречи и там да си пуснеш обявата (от там вече съм правил "бизнес", а ти? :) )

По-скоро исках да контрирам мнението на X-ray, където казва, че никъде другаде едва ли не, ако си пуснеш обява за продажба или покупка няма да я четат темата и ако спрат форума какво ли ще се прави.

Айде със здраве.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...