Jump to content
BulForum.com

Mp3 player-и


fullbloodfreak

Recommended Posts

ako gi nahaka6 si4ki par4eta vav format .wma 6te ima6 nad 200 pesni

 

sestra mi e s oniq malkite samsung4eta 128mb i trqbva da sabira okolo 25-30 pesni zavisi na kvi 4estoti i kolko sa golemi kato i gi napravq na wma i sabira 45 pesni i ka4estvoto pak e sa6toto ? :P :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 553
  • Created
  • Last Reply
ako gi nahaka6 si4ki par4eta vav format .wma 6te ima6 nad 200 pesni

 

sestra mi e s oniq malkite samsung4eta 128mb i trqbva da sabira okolo 25-30 pesni zavisi na kvi 4estoti i kolko sa golemi kato i gi napravq na wma i sabira 45 pesni i ka4estvoto pak e sa6toto ? :P :blink:

Може да използваш и програмка да намлиш бит-рейта. Доста по-малки стават и може би с по-добро качество от .wma

Link to comment
Share on other sites

mmmne ne e taka s po malak bitrate ne sa po hubavo ka4estvo az imam edna programa Easy CD-DA extracktor i s neq gi pravq na wma CD quality i stavat to4no kato audio CD

Link to comment
Share on other sites

Абе чудя се какво да си взема и мяй съм се насочил към iPod Nano 2GB. Причините са, че ползвам iTunes вече 2 години, че ми харесва дизайнът му, а и че на времето си поиграх за 2-3 часа с един от първите (20GB, мохохромен дисплей, тогава още продаваха зарядно към плейърчето...) и... тя първата любов трудно се забравя. Та има ли някой впечатления да ми каже по-подробно, защото същият човек на който беше 20GB-вия ми препоръча да си взема нещо друго за тези пари... Аз обаче упорито искам да се убедя че не си струва (май всъщност тайничко искам точно обратното...)

П.С. Преди да започнете, 2GB са ми прееедостатъчни и за музика и за картинки. Така че това не го бройте за фактор.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Освен в Техномаркет и в Технополис някой има ли си идея къде има също горе долу по-голям избор от плеърчета?????На мен ми трябва нещо с 256МБ,радио и по възможност да има слот за карта ,така че ако можете да ми и препоръчате нещо. :)

 

Edit:Някой ще си каже ли мнението за този или този .Заслужават ли изобщо парите си?Искам нещо което да дрънка тама ама да знам че нама се развали на втория ден :)

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми съвет предлагат ми мп3 512 мб Digital MP3 Player MP-702 с още 5-6 месеца гаранция за 80 лв

http://www.journaldugeek.com/blog/images/2...morex_mp702.jpg

така изглежда някой може ли да каже има ли наблюдения върху този модел и дали си заслужава парите

Link to comment
Share on other sites

За какво ти е mp3 плейър с 30 гигабайта?Моя е с 256 и върши уникална работа , според мен трябва да вземеш монитора ;)

Здравеите имам ТСМ 128 мб памет фм радио и диктофон супер доволен съм от него незнам кво неви харесва марката ТСМ.

Link to comment
Share on other sites

Здравеите имам ТСМ 128 мб памет фм радио и диктофон супер доволен съм от него незнам кво неви харесва марката ТСМ.

 

напълно те подкрепям и аз имах преди такаъв и бях страшно доволен .когато си го взех преди год и половина никаж проблем-тогава го взех за 150 лв. а свга го има за 50 лв тсм магазините с гаранция т и.н. незнам кво не и харесвате на марката тя си е мнго хубава и известна. заради тцм слаковете(2-ра ръка до митницата) много хора си мислят 4е са буклуци. ама ако вземете ''нео'' и сякви такива кучешки марки след няколко месеца(ако дожижеят толкова ще ви се скапят) за това ви преоръчвам тсм мп3-ките

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Чудя се кой модел да взема Samsung YP-53V или Creative Muvo Slim разликата. Кой от двата модела свири по-добре.

Гарантирам за Samsung-а. По мое мнение слушалките му са страшно добри. Големият плюс на muvo-то е li-ion батерията, която от друга страна си е и минус - след години като вземе дасе скапва бързо... няма подмяна. Т.е. има, но никой не продава резервни батерии.

 

Когато си купувах моят 53V точно този избор седеше пред мен - Muvo Slim или 53V. Избрах 53V и въпреки, че не съм се докосвал до Muvo Slim не съжалявам. Единствено 256мб ми станаха малко след време.

Link to comment
Share on other sites

Гарантирам за Samsung-а. По мое мнение слушалките му са страшно добри. Големият плюс на muvo-то е li-ion батерията, която от друга страна си е и минус - след години като вземе дасе скапва бързо... няма подмяна. Т.е. има, но никой не продава резервни батерии.

 

Когато си купувах моят 53V точно този избор седеше пред мен - Muvo Slim или 53V. Избрах 53V и въпреки, че не съм се докосвал до Muvo Slim не съжалявам. Единствено 256мб ми станаха малко след време.

 

Ок, и аз така се чудя., защото аз искам силен и качествен звук. Дето викаш, че батерии трудно се намират Самсунга ще е.

Link to comment
Share on other sites

Ок, и аз така се чудя., защото аз искам силен и качествен звук. Дето викаш, че батерии трудно се намират Самсунга ще е.

Не съм виждал да продават в БГ. А и извън БГ. Но можеш да провериш все пак в www.mostbg.com но се съмнявам да имаш успех. Все пак не е ясно дали батерията няма да държи повече от очакваното и така да не е проблем въобще.

 

Но за силен и хубав звук ти гаранатирам, че samsung-a e пушка. Би било хубаво ако като идеш в магазина чуеш двата и така да решиш най-добре.

Link to comment
Share on other sites

Чудя се кой модел да взема Samsung YP-53V или Creative Muvo Slim разликата. Кой от двата модела свири по-добре.

Аз имам самсунга - точно този модел вече доста време и мога да кажа мнение. Недостатъци:

--- слушалките не са кой знае какво - не казвам че са лоши, но сравнени в Philips SH-785 са просто нищо. Самите слушалки са мн нежни - едни вече скъсах :)

--- има проблеми със firmware, няколко пъти до момента ми забива... когато паметта се грагментира - още повече забива... Има и няколко бъга :)

--- Радиото рядко накъсва неприятно - причината не е нито липса на обхват нито батерия(мисля че е sw дефект).

 

Положителни страни:

--- Качествен звук - добър бас - не е като звука от звукова карта Creative Audigy, но все пак е на ниво.

--- дълъг живот на батерията

--- много функции :)

 

Играл съм и със Creative-а и мога да кажа че самсунга има по-добър звук, други впечатления нямам

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dreamer...на муво-то ли не си виждал батерий ли по-принцип за мп3-ки...

 

защото скоро ще си взема мп3-ка с видео(някаква японска маркка,но била доста здрава от няколко човека го чувам и не се разваля лесно) с 2гб и ли-пол батерия...ЗАрежда се от усб-то..дали ще мога да намера батерия ако се скапе..

Въпроса е теоритичен..защото не можеш да ми отговориш с точност...

Причината е да си зема такава е че ще ми я дадат суууупер оферта за джоба и като екстри е супер

Link to comment
Share on other sites

някой да знае дали някъде се продава плеър без дисплей...?

 

@chochosan, мерси...а може ли линк, че нещо не го намирам...нещо такова ли...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

На някой модели МП3 Самсунг в характеристиката пише възможност за ъпгрейт.Какво ша рече това нещо и какво може да му се ъпгрейтва :confused

Link to comment
Share on other sites

да точно това е модела,

 

не е ъпгрейд, а ъпдейт, на фърмуеър - прибавя поддръжка на нови формати, маха бъгове итн...

 

имал съм и цд с мп3 и мп3 плеър на самсунг и съм с много лоши впечатления от тях, много дефектират, и то на 3-4 месец...

Link to comment
Share on other sites

Да ама си пише баш ъпгрейд не упдейт:

 

-ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ЪПГРЕЙД

 

Или пък ето пример с ТОЗИ модел.

 

Иначе се чудих това да не е възможност да се разширява паметта(не пише слот за карта ама все пак да питам) ама така или иначе не съм заинтересуван от самсунг сега още по-малко ;)

Link to comment
Share on other sites

грешно са го написали, баш ъпдейт си е, тва че са го писали така значи че просто не са го превели както трябва.

 

-нали се занимавам с това, знам какви хора ги пишат тия неща, в повечето случаи си нямат хал хабер от електроника.

Link to comment
Share on other sites

Ще си купувам мп3 плейър, защото старият ми замина и си задавам 3 въпроса. Предварително да си призная, че освен първия ми плейър, който беше 256 мб, не съм имала други и не съм се интересувала. Та въпросите:

1/ Какво им е предимството на ipod-ите? Доста грознички ми се виждат, а и по-големи... Може ли някой, който има такова чудо, да сподели тука? Пише, че четяли avi файлове, ама аз плейъра го ползвам предимно като съм навън и правя нещо друго, нещо не се виждам да гледам разни работи на това екранче...

 

2/ За батериите - литиево-йонните, доколкото разбирам, трябва да вървят със специално зарядно ли? И него ли да калкулирам в цената или? Някъде четох, че можели да се зареждат от компютъра, от юесбито. Струва ми се, че обикновените батерии са по-лесни за употреба - зарежда се един комплект, ти ползваш другия, ако закъсаш, просто си купуваш една и така. Вие какво мислите?

 

А и трети въпрос - какво е това USB 2.0, за разлика от само USB? Аз как да разбера кое имам на компютъра?

 

Благодаря на разбирачите, които ще ми отговорят :)

Link to comment
Share on other sites

Ще си купувам мп3 плейър, защото старият ми замина и си задавам 3 въпроса. Предварително да си призная, че освен първия ми плейър, който беше 256 мб, не съм имала други и не съм се интересувала. Та въпросите:

1/ Какво им е предимството на ipod-ите? Доста грознички ми се виждат, а и по-големи... Може ли някой, който има такова чудо, да сподели тука? Пише, че четяли avi файлове, ама аз плейъра го ползвам предимно като съм навън и правя нещо друго, нещо не се виждам да гледам разни работи на това екранче...

 

2/ За батериите - литиево-йонните, доколкото разбирам, трябва да вървят със специално зарядно ли? И него ли да калкулирам в цената или? Някъде четох, че можели да се зареждат от компютъра, от юесбито. Струва ми се, че обикновените батерии са по-лесни за употреба - зарежда се един комплект, ти ползваш другия, ако закъсаш, просто си купуваш една и така. Вие какво мислите?

 

А и трети въпрос - какво е това USB 2.0, за разлика от само USB? Аз как да разбера кое имам на компютъра?

 

Благодаря на разбирачите, които ще ми отговорят :)

 

1)Предимството на ipod-ите според мен е по-голямата им памет.И на мен лично дизайна не ми харесва особенно и не съм забелязал кой знае какво огромно качество на звука да имат за разлика от други марки.Това дали ще гледаш някакви клипчета на него лично ти си избираш но ако си любителка на музиката си вземи нещо с повечко памет и не чак толкова шарени екранчета и незнам там какви газарии и си слушаш само музичка.Все пак ти си решаваш :)

 

2.За литево-йонните батерии зависи от модела на МП3-то.Някой си вървят с зарядно и могат да се зареждат през ЮСБ-то други могат да се зареждат единствено през ЮСБ-то други пък си имат само зарядно което зависи както написах от съответната марка и моделче.Наистина с обикновенни батерии е по-лесно че ако се закъса може да си купиш от всякъде и да си продължиш да слушаш а също липсва и проблема с трудното намиране на резервна литиево-йонна батерия ако се скапе първата.

 

3.Разликата на USB 2.0 от обикновеното USB 1.1 е по-бързият трансфер на данни.Тоест на български казано по-бързо ще си блъскаш МП3-то с музичка ако си с USB 2.0 ;)

Link to comment
Share on other sites

1)Предимството на ipod-ите според мен е по-голямата им памет.И на мен лично дизайна не ми харесва особенно и не съм забелязал кой знае какво огромно качество на звука да имат за разлика от други марки.Това дали ще гледаш някакви клипчета на него лично ти си избираш но ако си любителка на музиката си вземи нещо с повечко памет и не чак толкова шарени екранчета и незнам там какви газарии и си слушаш само музичка.Все пак ти си решаваш :)

 

2.За литево-йонните батерии зависи от модела на МП3-то.Някой си вървят с зарядно и могат да се зареждат през ЮСБ-то други могат да се зареждат единствено през ЮСБ-то други пък си имат само зарядно което зависи както написах от съответната марка и моделче.Наистина с обикновенни батерии е по-лесно че ако се закъса може да си купиш от всякъде и да си продължиш да слушаш а също липсва и проблема с трудното намиране на резервна литиево-йонна батерия ако се скапе първата.

 

3.Разликата на USB 2.0 от обикновеното USB 1.1 е по-бързият трансфер на данни.Тоест на български казано по-бързо ще си блъскаш МП3-то с музичка ако си с USB 2.0 ;)

Мерси много, jozo :heart: , и аз си мислех, че паметта е по-важна от екранчетата, ама де да знам дали няма и нещо друго важно, та да се мина :unsure: :laughing: Мдааа за батериите, ще си ползвам обикновените, освен ако много не се зарибя по някой плейър с литиево-йонни... Само за USB-то още един въпрос. Като гледах в интернет разни плейъри, на едни пише USB, а на други USB 2.0. Де да го знам това USB мойто какво е, (компютърът е купуван тази година) дали всички видове плейъри са съвместими с него и ако има някакви особености, как да разбера?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...