Jump to content
BulForum.com

Mp3 player-и


fullbloodfreak

Recommended Posts

А, да, точно този.Аз тотално съм се объркал.Ама тия шматароци защо не са отбелязали някъде, че го няма в наличност, ами направо са го изтъркали от списъка :confused Все едно е спрян от производство...

в техномаркет сайта нещо като го няма в никой магазин изчезва от сайта... като се появи се появява.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 553
  • Created
  • Last Reply

bokluk

ne go vzimai ne se laji 4e pi6e tolkova ne6ta za tiq pari ne e ni6to dai 150 do 200 leva i 6te se oki4i6 s hubav player

 

 

abe edno vapros4e kam horata s HD player > moq kato e izkliu4en i HD prodaljava da bu4i ama se 4uva savsem leko edvam se 4uva i vaprosa mi e sledniq i KOMPIUtarnite HD li rabotqt kato spre kompiutara ???

Link to comment
Share on other sites

pic229035hq.jpg

Новият mp3 плеър на Samsung - YP-Z5, ще бъде официално анонсиран по време на CES 2006 (5-8 януари, Лас Вегас), но това не попречи на компанията да разкрие предпремиерно някои от техническите характеристики на устройството. Компактният плеър, който ще се предлага в капацитети 2GB или 4GB през първата половина на годината, ще включва още 1.8" дисплей, поддръжка на MP3, WMA и JPG файлове и литиево-полимерна батерия, достатъчна за цели 38 часа плейбек с едно зареждане. Според компанията в устройството ще бъде вградена и 3D технологията DNSe (Digital Natural Sound engine), отговорна за по-точното предаване на звука.

 

Крадено от: MB

Link to comment
Share on other sites

Samsung YH-J70

http://www.kkelectronics.com/product_detai...uct_id=09015914

 

Цена в ТМ: 579лв (на сайта е сгрешено и пише 619лв)

с 5% от OMV става 550лв.

 

- MPEG 4,MP3,JPEG ПЛЕЙЪР

- 20GB ВГРАДЕН ХАРД ДИСК

- 1,8" TFT LCD ДИСПЛЕЙ (260 000 ЦВЯТА)

- ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ИЗПОЛЗВАНЕ КАТО ДИКТОФОН

- FM ЦИФРОВ ТУНЕР

- USB 2.0/ USB HOST -ВРЪЗКА С ЦИФРОВИ УСТРОЙСТВА

- SRS WOW

- ВРЕМЕ НА ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ 25 ЧАСА.

- LI-ION БАТЕРИЯ

- ИГРИ

- ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ НА MPEG 4, MP3,WMA,WAV/OGG

- ВЪЗМОЖНОСТ ЗА СЪХРАНЕНИЕ НА ДАННИ

 

В комплекта идва плейъра, кабел за връзка с PC (USB) и кабел с женско USB, което се ползва при функцията USB Hub. Връзка за носене в комплекта НЯМА, но има възможност да се сложи такава на плейъра. Аз си сложих тази от стария ми плейър. Пропуснах да спомена и зареждачката.

 

Като първо впечатление плейърът е направен от качествен материал и съответно не изглежда евтино - няма и как да изглежда така при такава цена и тази марка. За дисплея мога да кажа хубави неща - перфектен е като единствен проблем е малкият ъгъл на виждане отляво и отдясно, но тъй като е personal player това не е проблем - просто го споменавам като факт. Иначе определено е приятно да държиш в ръката си такъв плейър с цветно екранче. Лично аз въпреки, че го изучих добре преди да си го купя останах приятно изненадан след като браузнах функцийките му. Очаквах да са по-малко, но уви ;)

 

1. Audio player - плейва MP3, WAV, WMA, Audio ASF и т.н. Звукът е отличен - бих казал по-добър от този на стария ми Samsung YP-53V. Слушалките са може би също мааалко по-добри, но при тях плюса за мен е, че отворът за *дишане* им е разположен не отзад, а отгоре - така при носене на шапка, примерно, ниските не изчезват поради запушване на отворите. Има доста готови пресети и отделно WOW SRS като техните нива съвсем отделно могат да се променят. При плейър особено от този клас няма как да липса и User EQ къде настройката на честотите може всеки да си я направи сам. Визуализацията е приятна за окото - можете да видите от снимките по-долу.

 

2. Радио. Намира всички възможни станции и си ги слага в паметта автоматично. Явно или има достатъчно позиции или памета му е с висок лимит на станциите. Нивото на приемане е добро, но не съм го ползвал активно тъй като при такъв голям хард вече имам голям избор от музика.

 

3. Navigation - позволява да си браузнете харда, но не показва DATA директорията, която е предназначена за качване на други файлчета - демек usb mass storage директорията в която можете да си ползвате плейъра като portable hdd. Въпреки това нямате ограничение къде да качвате в плейъра - все пак е USB Mass Storage Device.

 

4. Text reader. Чете текстови файлове, но трябва задължително да са с разширение .txt. Форматирането е по линии като можете да избирате scroll-ването дали да е по линии или по pages. Можете да идете и на посочена от вас линия директно. Бих казал полезна функцийка.

 

5. Photo/Video. Photo viewera чете картинки като доколкото знам при старите firmware-с има лимит на сайза до 2 мб, но при новите може това да е коригирано.

Видеото е MPEG4, но тъй като резолюцията не е като при PC файловете е нужно да се конвертирът към .svi със софта на Самсунг. Не съм пробвал все още, но хората по форумите пишат, че ставало бързо и рядко имало проблеми. Има едно демо видео, което е с отлични кадри и не се усеща някакво накъсване - по тоя повод предполагам, че видеото върви на 30 кадъра.

 

6. USB Host. Чрез тази функция можете да свързвате друго USB устройство и да теглите информация от него. Пробвах с фотоапарата ми Samsung V700 и с PQI SmartGenie card reader + 1GB SD PQI и нямаше проблем. С фотото всичко беше ОК, а card reader-а се захрани от плейъра и всичко беше тип тип. Минус на стандартния firmware е, че може да се копира само по 1 файл наведнъж. Това е оправено в новия 2.x (2.02 е последния).

 

7. Games. Има 5 игри в плейъра - Clear Screen, Othello, Omok, Tetris и Chips. Както се сещате Tetris е хита измежду тях и става за губене на време. Другите лично на мен не са ми особено интересни.

 

8. Settings.

 

a) Display. Там можете да променятe Scroll Speed, Backlight (съветвам ви да го изключите - с него дисплея свети прекалено много, а и така ще спестите малко батерия), LCD Off Time, Text Set (цвят на текстовете) и вида на графичния entertaining екуализер (може да се избере и само да се показват таговете).

B) Sound Efects. Тук се регулират WOW нивата, можете да се пусне AUTO EQ, Fade In, User EQ SEt и Clicker.

c) Time/Schedule - има да си слагате мемота, има календар, има опция кога да заспива плейъра и разбира се дата и час като часа се показва на дисплея при нормална работа.

d) FM Radio.

e) Record. Става дума за запис от микрофона и от радиото. Записа е директно в mp3 като можете да избирате битрейт от 40 до 192kbps. Има и Auto Sync чиято цел е да разделя песните ако има няколко сек тишина между тях.

f) System. Тук се избират languges, file languages. Resume mode. PC Connect Mode е възможността да избират дали плейъра да е в моde USB MASS Storage или USB Recharging. Новият 2.x firmware дава възжмоност и за едновременно rechargeване през USB-то и ползване като USB Mass Storage Device. Другите функции са Auto Off Time, Sort-ване, връщане на дефоултни настройки и а About Box, който показва all space, free space и firmware version.

 

---------

 

Плейъра може да се зарежда по два начина - 1. с адаптера от комплекта и 2. през USB. Първия начин отнема 4 часа, според мануала, а вторият - 6. Тъй като батерията е li-ion не е нужно да се изхаби напълно за да я зареждате.

 

Ако трябваше сега да решавам дали да си го взема или не - пак бих си го взел. Ако не можеш да ползвам 20GB харда за USB Mass Storage - тогава не бих го взел, но може и това е много голям плюс за мен.

 

Поздрави ;)

SV100372.jpg

SV100377.jpg

SV100384.jpg

SV100399.jpg

SV100405.jpg

SV100412.jpg

SV100413.jpg

SV100414.jpg

SV100449.jpg

SV100450.jpg

SV100583.jpg

SV100584.jpg

SV100585.jpg

SV100588.jpg

SV100589.jpg

SV100561.jpg

SV100565.jpg

SV100567.jpg

SV100568.jpg

SV100569.jpg

SV100570.jpg

SV100571.jpg

SV100572.jpg

SV100573.jpg

SV100574.jpg

SV100575.jpg

SV100576.jpg

SV100577.jpg

SV100578.jpg

SV100579.jpg

SV100580.jpg

SV100581.jpg

SV100582.jpg

SV100590.jpg

SV100591.jpg

SV100592.jpg

SV100594.jpg

SV100596.jpg

SV100597.jpg

SV100598.jpg

SV100599.jpg

SV100600.jpg

SV100601.jpg

SV100603.jpg

Link to comment
Share on other sites

Честито и от мен изглежда невероятно искам само да те попитам

1 ще го измериш ли с 1 линиика за да постнеш размерите защото по снимките не мога да се ориентирам?

2 чете ли txt фаилове които са на кирилица (защото и такива случаи има )?

3 възможно ли е да слушаш музика докъто играеш на игра ?

4 горе долу колко време издържа батерията при положение че е заредена и се ползва само за слушане на мп3 въпроса ми е дали стига за едно да речем 5 часово пътуване без да се притеснявам че батерията ще сдаде багажа

 

Едит: благодаря ти за отговорите и отново честито

Link to comment
Share on other sites

Мерси.

 

1. Dimensions (WxHxD): 62 * 99.8 * 16.4mm, 135 грама + see below.

2. Не бях пробвал това ;) Не става по default, но след сетване на file language на Bulgarian - става. See below.

3. Да, плейъра е multitasking ;) Като слушаш музика влизайки и играейки тя не спира.

4. Издържа поне 8-10 часа ако не си играеш много много с него. Не е чак 25 както го пишат, но поне 8-10 има. Имам го от твърде кратко време за да имам личен experience с това, но съм чел доста форуми за него и там пишат това. Според мен даже и да играеш би трябвало да издържи десетина часа.

bg_text.jpg

height.jpg

width.jpg

Link to comment
Share on other sites

epa da ti e 4estito nickname ada6 az moq ne smqtam da go smenqm za sq se radvam da se pohvalq i az savsem na skoro kato gledah ne otdavna PIMP my ride ima6e edna kotiq za mp3 player bapravena koqto napravo si connectva6 mp3 playera i ot tam kam stapaloto na kolata a ot tam prez tonkolkonite ama izrudsko ta edin den kato bqh s ba6ta mi v rabotilnicata vikam 4eki i az da si napravq i tai kato imah materiali si napravi6 izrudska sq oba4e imam nqkolko vaprosa

 

1.kade moga da si kupq takava meka tapiceriq kato tazi na sooboferite i tezi na korite za tonkolonie ???

2.i edno par4e pleksiglas ot kade moga da si namerq(ne nadraskano ) ???

 

si4ko si imma ama moite materiali sa stari i mnogo nadraskaan osobeno pleksiglasa

 

mnogo qko stana s taq kutiq 6toto hakam si na uredbata otgore i prez neq s kabeli vrazvam playera kam uredboto i stava kurta4 mnogo mnogo se radvam

Link to comment
Share on other sites

Цената е нормална като за 256мб марков без радио, но дали формата му ще ти е удобна?

 

виж това: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09015634

 

като функции е същото, но има генерален плюс - li-polimer батерия в комплекта, която се зарежда през USB. Доколкото до звука - иди в магазина - обикновено плейърите са със заредени батерии - поискаи ги, поиграи си с тях, чуй ги и тогава си реши ;)

 

За тези пари си струва щом е марков - въпроса е дали ти харесва и дали все пак няма да ти е нужно и FM Radio?

Link to comment
Share on other sites

Цената е нормална като за 256мб марков без радио, но дали формата му ще ти е удобна?

 

виж това: http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09015634

 

като функции е същото, но има генерален плюс - li-polimer батерия в комплекта, която се зарежда през USB. Доколкото до звука - иди в магазина - обикновено плейърите са със заредени батерии - поискаи ги, поиграи си с тях, чуй ги и тогава си реши ;)

 

За тези пари си струва щом е марков - въпроса е дали ти харесва и дали вБе пак няма да ти е нужно и FM Radio?

 

Този изглежда по-добро решение,все пак е Samsung ;) Радио не ми трябва само да бичи МР3 и да не е менте щото тея Неота са много скапани :sick

Link to comment
Share on other sites

Щом ти харесва ето повечко снимки:

 

hires_18300_m.jpghires_18301_m.jpg

 

Ето и тази снимка ти е важна :)

 

samsung_yp-u1.jpg

 

Имай предвид, че промоцията на този плейър е до 31-ви, но е extended до събота и най-вероятно в събота ще го вдигнат с 15-20-тина лева. Не е сигурно, но все пак ти казвам за да не стане така, че да го вдигнат наистина.

Link to comment
Share on other sites

Един приятел щеше да си взима такъв(е реши друг в последствие)...но в магазина го чух.КАто размери и дизайн е много готин.С оригиналните слушалки звукът е много добък,но мен не ме задоволи.

Абе добро си е плейърчето...

Link to comment
Share on other sites

И аз сега се чудя дали да не си взема едно mp3 плеарче :)

Искам да има:

-FM ТУНЕР

-ФУНКЦИЯ ЗАПИС ОТ FM ТУНЕРА (но не държа много на това)

-Добра батерия

-Добър екран и ако е поне с 2-4 цвята е плюс :)

-И най-важното за мен да има много добър звук

-Памет 256 или 512mb мисля, че до 200лв няма марков плеар с 1GB за сега :)

-И да е компактен, да не е някой продълговата пръчка :)....

Цена max 200лв.

 

Ето този покрива почти всички нормативи :)

Също за Creative чувам много добри неща за 200лв радио,512мб памет,всичко екстри....Но в ПЛД под 400лв creative няма :(

А в София има супер яки до 200лева...

 

Предложете някви ....

Link to comment
Share on other sites

az imam edin vqapros kupih si tova mp3 http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09014424 .mp3 se zaregda v usb porta no na men mi se nalaga da patuvam i nqmam laptop dali ima na4in da go zaregdam po drug na4in

 

продават адаптер за "стена" включва се в захранващата мрежа и имат стандартен USB изход на 5V където да си включиш кабела за компютъра. не знам да има такова нещо за кола, сигурно има ама не знам къде го продават

Link to comment
Share on other sites

продават адаптер за "стена" включва се в захранващата мрежа и имат стандартен USB изход на 5V където да си включиш кабела за компютъра. не знам да има такова нещо за кола, сигурно има ама не знам къде го продават

to4no takova ne6to tarsq

Link to comment
Share on other sites

Headphone Output 1/8" stereo minijack - какъв е този жак ? обикновен 3.5мм ли е ? :blink:

 

Edit: Ей този е добър също мисля.

Ама този слим-а ми се вижда много голям иначе верно е яко тънак ама нз :)

CREATIVE MUVO SLIM 512M/SILVER -120.00 - Тази цена в долари ли е или евро

CREATIVE MUVO TX/FM/MP3/512MB -111.00 - Този го разгледах и ми се вижда добър и той.

Ето от тука гледам цените : http://www.cmm.bg/cgi-bin/most/pricelist.pl

Това са на Most цените.

Link to comment
Share on other sites

А какво ще кажете за този. Какъв му е размера и има ли някакви предимства, защото не ми изглежда лош.

По-малък е отколкото очакваш :) Размерите са му 23x54x23 в милиметри.

 

spec_12196_m.jpgspec_12200_m.jpgspec_12199_m.jpgspec_12202_m.jpg

 

Като специфичност мисля, че около джойстика свети синичко ;) Аз имам братчето му YP-53V и от звука смятам, че ще си доста доволен, а по-добри слушалки от тези в комплекта (тапи) трудно ще намериш. Ако трябва да кажем за някакъв минус - то това са 12-те часа работа (53V е 20 часа), но това можем да го приемем като следствие от много малкия размер. Така или иначе 12 часа не са малко, но това ти сам ще си го прецениш.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Аз искам да питам някой сменял ли си е фирмуеара на мп3-то и има ли някаква съществена промяна/подобрение.Имам плеър от онези Мтел-ските NEO M'cord от тези с дисплея.Ако някой е извършвал тази операция да сподeли.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...