Jump to content
BulForum.com

Mp3 player-и


fullbloodfreak

Recommended Posts

  • Replies 553
  • Created
  • Last Reply
Syvmestimi sa USB to si e edno i syshto samo skorosta e razlichna pri USB 1.1 i USB 2.0 inache sa si ednakvi po forma vid funkciq i taka natataka.

Много благодаря, Fallen_213thank_you2.gif, един дерт по-малко ;)

Link to comment
Share on other sites

Мерси много, jozo :heart: , и аз си мислех, че паметта е по-важна от екранчетата, ама де да знам дали няма и нещо друго важно, та да се мина :unsure: :laughing: Мдааа за батериите, ще си ползвам обикновените, освен ако много не се зарибя по някой плейър с литиево-йонни... Само за USB-то още един въпрос. Като гледах в интернет разни плейъри, на едни пише USB, а на други USB 2.0. Де да го знам това USB мойто какво е, (компютърът е купуван тази година) дали всички видове плейъри са съвместими с него и ако има някакви особености, как да разбера?

 

Дам както каза FalleN_213 няма да имаш никакви проблеми кабелчето си е едно и също :) Ако компа който си купила тази година е чисто нов съм сигурен на 99.99% че ще си с USB 2.0 така че и от това няма да имаш проблеми и бързо ще си прехвърляш музичката ;)

Link to comment
Share on other sites

... а бе, ipod си е ipod. т'ва не е просто mp3 player.

Ха сега де, какво му е по-ipod-ското? Нали това питам? Освен, че е гъзария де?

Link to comment
Share on other sites

Ха сега де, какво му е по-ipod-ското? Нали това питам? Освен, че е гъзария де?

обикновено крайното стъпало на по-скъпите плейъри е с по-добра чувствителност, по-нисък коефициент на нелинейни изкривявания, по-добре балансирано изходно съпротивление, което евентуално даже е съгласувано с входното на слушалките от комплекта, по-широк динамичен диапазон. и най-вече щом става дума за цифрова музика от изключително значение е прецизността на цифровите филтри и разредносста на цифрово-аналоговия преобразувател.

предполагам че тва по-нагоре ти звучи на патагонски, затуй накратко: за хай-фай маниак звукът е отличимо по-добър.

но тъй като в крайна сметка в мп3 формата се орязва голяма част от съдържанието на звуковия запис, то и последващото "възстановяване" и интерполацията на липсващите елементи (които според института Фраунхофер в Германия - създателите на mp3, не се чуват от поне 85% от хората) не е от толкова голямо значение. в крайна сметка отиваш в магазина пробваш, пускаш го, слушаш и преценяваш за себе си.

Link to comment
Share on other sites

обикновено крайното стъпало на по-скъпите плейъри е с по-добра чувствителност, по-нисък коефициент на нелинейни изкривявания, по-добре балансирано изходно съпротивление, което евентуално даже е съгласувано с входното на слушалките от комплекта, по-широк динамичен диапазон. и най-вече щом става дума за цифрова музика от изключително значение е прецизността на цифровите филтри и разредносста на цифрово-аналоговия преобразувател.

предполагам че тва по-нагоре ти звучи на патагонски, затуй накратко: за хай-фай маниак звукът е отличимо по-добър.

но тъй като в крайна сметка в мп3 формата се орязва голяма част от съдържанието на звуковия запис, то и последващото "възстановяване" и интерполацията на липсващите елементи (които според института Фраунхофер в Германия - създателите на mp3, не се чуват от поне 85% от хората) не е от толкова голямо значение. в крайна сметка отиваш в магазина пробваш, пускаш го, слушаш и преценяваш за себе си.

Мерси за обясненията както на патагонски, така и на български :D Наистина май при мп3-ките няма да има кой знае каква разлика... Като добавиш, че не всичко, което слушам е музика... ще последвам съвета ти. Благодаря ти :)

Link to comment
Share on other sites

Незнам ама днес спокойно мога да твърдя че сме супер загубен град.Днес обиколих бая магазини и това което дават в сайтовете си че го имат на склад хич не са го и помирисвали.Германоси техномаркети разни компютърни фирми общо взето нищо няма да ти грабне окото :sick

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Обмислям да си взема mp3 плейър, това което търся е 1Г памет и радио. Спрял съм се на два модела. Мисля да е с обикновени батерии, комплект 4 броя презарeждаеми ААА ще ми стигнат за месец. Единият плейър тук доста е хвален. Да си дойда на думата:

 

1.Creative Zen Nano Plus - http://www.creative.com/products/product.a...4&product=12720

Кефи ме като дизайн, има възможност да записва от линеен вход, радиото е налице. В интернет масовите негативни мнения са за лошите слушалки. Не намерих дали има възможност за правене на плейлист или само свири напред-назад и на рандом. Предполагам се качват песните без специален софтуер, т.е. като обинковено usb mass storage device и на Линукс ще мога да слагам песни в паметта. Като лек минус е това, че не свири ogg. Другото минусче - трябва мини USB кабел за връзка с компютър.

 

2. Samsumg YP-53Z - http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09012775

Тук първо не съм прекалено очарован от външния вид. Удобство е това, че има цокъл за USB и няма допълнителен кабел. Не знам дали свири със сигурност OGG и дали има опция за плейлисти. Вижда ли се като mass storage device за директно слагане на музика?

 

За звука - колко силно просвирват, чувал съм плейъри на приятели със слаб звук, четох било заради европейски наредби и намаляне на крайните децибели? Сега за качеството на просвирване - то е доста субективно (както повечето дотук дето съм казал), но приемам мнения. Цената и на двата е почти еднаква с мисля 20-30 лева разлика.

 

Предполагам, че в техномаркета самсунг може да се чуе на място, но за криейтив трудно ще намеря такъв шанс.

 

Хайде, дайте по някой акъл!

Link to comment
Share on other sites

Честно да ти кажа от Самсунг изобщо не съм очарован от звука.Не е кой знае с какво качество.Немисля че заслужава парите си.Също така ти препоръчвам да идеш на място да видиш дали изобщо имат този плеър който си харесал защото аз лично установих както съм писал понагоре че това което го имат в сайта не винаги го имат в магазина.

 

Аз лично бих ти препоръчал този модел.Аз го гледах във Вали компютърс преди 3 4 дни и го имаха 1 ГБ но нямах толкова пари за да го взема.За мен лично е много добър и сега съм си поръчал такъв 256 МБ и тези дни трябва да ми го донесат.Марката е неизвестна в България но като потърсих в нета се оказа че са немска фирма тоя бая сериозна.Така че името да не те дразни.Също така дават и 2 години гаранция което според мен не е никак малко :)

 

Ако пък си готов да се разделиш с Радиото ти препоръчвам този модел.Много голям + за него е възможноста да му се слага СД/ММЦ карта с което реално можеш да си удвоиш паметта.Пак във Вали го имаха 1 ГБ и ако си заинтересован може да идеш да го погледнеш ако не е свършил разбира се ;)

Link to comment
Share on other sites

....

 

Аз лично бих ти препоръчал този модел.Аз го гледах във Вали компютърс преди 3 4 дни и го имаха 1 ГБ но нямах толкова пари за да го взема.За мен лично е много добър и сега съм си поръчал такъв 256 МБ и тези дни трябва да ми го донесат.Марката е неизвестна в България но като потърсих в нета се оказа че са немска фирма тоя бая сериозна.Така че името да не те дразни.Също така дават и 2 години гаранция което според мен не е никак малко :)

...

 

и каква е цената на 1GB? защото в get.bg е 129 лв....

Link to comment
Share on other sites

и каква е цената на 1GB? защото в get.bg е 129 лв....

 

Сега явно е свършил защото на сайта не пише колко струва имат само 512 МБ и е 88 лв с ДДС иначе 1 ГБ беше пак към 115 лв без ДДС тоест излиза над 130 лв с ДДС :)

Link to comment
Share on other sites

Сега явно е свършил защото на сайта не пише колко струва имат само 512 МБ и е 88 лв с ДДС иначе 1 ГБ беше пак към 115 лв без ДДС тоест излиза над 130 лв с ДДС :)

 

.. сега видях този и ми направи впечатление слота за SD/MMC карта ... тъй като не съм запознат много с sd/mmc стандартите, някой ще разясни ли дали този плеър е изгоден

Link to comment
Share on other sites

.. сега видях този и ми направи впечатление слота за SD/MMC карта ... тъй като не съм запознат много с sd/mmc стандартите, някой ще разясни ли дали този плеър е изгоден

 

СД/ММЦ е вид карта с памет които са едни от най-разпространените.Тоест могат да се ползват и за цифров апарат и за МП3 даже стават и за някой видове телефони.Изгоден ще ти е този плеър ако смяташ да слушаш само МП3 на него.Максимум карта която можеш да му сложиж е 1 ГБ така че общо ще ти стане 2 ГБ ако вземеш този модел.Ако имаш мерак да слушаш и радио по-добре е да вземеш според мен другия модел който препоръчах.На мен ми го донесоха днес и съм очрован така яко свири с оригиналните слушалки.Не съм очаквал.Но ти сам си решаваш кое да избереш :)

Link to comment
Share on other sites

СД/ММЦ е вид карта с памет които са едни от най-разпространените.Тоест могат да се ползват и за цифров апарат и за МП3 даже стават и за някой видове телефони.Изгоден ще ти е този плеър ако смяташ да слушаш само МП3 на него.Максимум карта която можеш да му сложиж е 1 ГБ така че общо ще ти стане 2 ГБ ако вземеш този модел.Ако имаш мерак да слушаш и радио по-добре е да вземеш според мен другия модел който препоръчах.На мен ми го донесоха днес и съм очрован така яко свири с оригиналните слушалки.Не съм очаквал.Но ти сам си решаваш кое да избереш :)

 

а бе, аз съм се насочил минимум към 1GB. този модел, дето си го взел наистина ме устройва, но май нямат 1GB.

 

btw утре мога да мина и да проверя на място

 

за sd/mmc картите съм горе-долу наясно ... имах предвид, дали така от самата карта плеъра ще "чете" информацията т.е. възможно ли е да настъпи някакъв фал и този "опционен слот" да остане само за красота ... и между другото май има 2GB от тези карти, така че - 3GB общо

 

п.п. за модела, който си си взел (честито btw) - кажи дали се хващат "спортните радиа" :lol: ... другите не ме интересуват :P

Link to comment
Share on other sites

а бе, аз съм се насочил минимум към 1GB. този модел, дето си го взел наистина ме устройва, но май нямат 1GB.

 

btw утре мога да мина и да проверя на място

 

за sd/mmc картите съм горе-долу наясно ... имах предвид, дали така от самата карта плеъра ще "чете" информацията т.е. възможно ли е да настъпи някакъв фал и този "опционен слот" да остане само за красота ... и между другото май има 2GB от тези карти, така че - 3GB общо

 

п.п. за модела, който си си взел (честито btw) - кажи дали се хващат "спортните радиа" :lol: ... другите не ме интересуват :P

 

Най-добре провери на място в магазина на Вали наистина сега нямат поне така пише в сайта ама на място е друго.В сайта пишеше че имат 256 МБ ама нямаше :)

 

Няма да имаш проблем ще си четеш от картата.В това съм сигурен.Относно паметта не че няма по-големи карта а някъде в самия сайт на фирмата пишеше че максимум карта която чете е 1 ГБ ;)

 

Хваща сичко от 80.0 до 108.0 :P Има възможност да си ги търсиш автоматично станциите или да си избереш с ръчката честотата която ти трябва.Така че ще ги хваща няма проблем :) Даже намерих една неточност в сайта.Дават че радиото помни 20 станции а те реално са 30 ;)

 

Ако пък искаш като моя модел можеш да си го поръчаш от гет.бг ;) В крайна сметка ще е пак от Вали защото на мен гаранцията си ми е към Вали :) Цените са еднакви и на двете места даже сега в гет.бг цената е по-ниска от на Вали ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи сега при мен се получи едно проблемче с Samsung YP-ST5. Има случаи когато като пусна плейера и ми зацепва и ми показва колко празно място ми остава и ... нищо не тръгва ... така след като му извадя батерията 4-5 пъти ... и тръгва ... обаче ме притеснява от какво може да е това ... прави така от 1-2 седмици ...и то само на моменти. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем ?

Link to comment
Share on other sites

Значи сега при мен се получи едно проблемче с Samsung YP-ST5. Има случаи когато като пусна плейера и ми зацепва и ми показва колко празно място ми остава и ... нищо не тръгва ... така след като му извадя батерията 4-5 пъти ... и тръгва ... обаче ме притеснява от какво може да е това ... прави така от 1-2 седмици ...и то само на моменти. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем ?

 

Напълно типичен проблем за марката Самсунг.Иска подмяна на софтуера :)

Link to comment
Share on other sites

Ако кажеш сега и как да си го подменя, защото е още в гаранция 2-3 месеца и се чудя дали да не го занеса да го гледат тези от които го купих....има ли някъде някво описание или поне някви насоки? :P :D

Link to comment
Share on other sites

Ако кажеш сега и как да си го подменя, защото е още в гаранция 2-3 месеца и се чудя дали да не го занеса да го гледат тези от които го купих....има ли някъде някво описание или поне някви насоки? :P :D

 

Сигурно в официалния сайт на Самсунг ще има самия софтуер и как се подменя.Не съм правил подобно нещо.Щом е гаранционен по-добре хич не се мъчи да си губиш 2 3 дни време за да разбереш как точно става.Носиш го онея да се оправят :D

Link to comment
Share on other sites

Така мисля да направя, но ако ще прави проблеми така през 10 месеца ще трябва да разбера и как се подменя самия софтуер, защото гаранцията е само 1 година :D

Link to comment
Share on other sites

В сайта на Самсунг открих това. .От дясно има е бутонче за firmware тоест да си подновиш софтуера на плеъра.Ако така не стане си свали software където пише и трябва да се оправи успех :)

Link to comment
Share on other sites

  • w00x unpinned this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...