Jump to content
BulForum.com

Изключвате ли си PC-to?


Recommended Posts

И аз съм същия, сутрин се пуска, вечер се спира.

Напоследък няма какво да дърпам и действително през нощта искам да ми е абсолютно тихо, и все пак десетина часа за какво да работи, дори и да беше абсолютно тих. А и мразя да ми спира тока, така че когато наистина не ми е нужен, го спирам, нашта мрежа не е от най-добрите, токови удари и т.н., в Кичука, все пак общият риск е малко по-малък така.

доста различно мислене преди 4 години :)

@Botev1912, откъде го изкопа това, че така да разконспирираш tedy... :bgrin:

 

По темата...имам 4 компютъра вкъщи - 3 от тях стоят 24 часа нон-стоп, а четвъртият се гаси вечер, само защото се намира там дето се спи и когато евентуално се наканя да поспя (защото рядко ми се случва :P ), ме дразни и му дърпам шалтера. :)

По тази причина S.M.A.R.T.- параметърът на хардовете ми - "Power On Hours Count" е извън всякакви параметри. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Никакво гасене и на двете машини! Евентуално ако се случи е поради някоя от причините, изброени от Теди.

 

Абе откъде ги ровите тия архаични теми :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

@Botev1912, откъде го изкопа това, че така да разконспирираш tedy... :bgrin:

 

..

Напоследък като че ли има някаква кампания срещу мен :bgrin: . Явно съм трън в очите на някого :) .

Както и да е, шегувах се.

За Ботев1912, прав си, за 4 години е изтекла доста вода, тогавашните доводи вече не важат, ама за това и сам можеше да се досетиш ;) Например има вече UPS наоколо (за причината с тока), компа отдавна е с други чаркове, повечето fanless и е много по-тих. И както потвърди и ov3rm4n, отдавна съм по-предпазлив и вече имам по-различно мислене относно спирането/пускането, нещо лошо да виждаш в това?

Само конете с капаци стоят на ЕК ... ааа, сори, това беше друга тема :lol: та само конете с капаци не си променят мнението, малко като червените бабички дето все за БКП гласуват.

Link to comment
Share on other sites

Не го изключвам , все има кой да седи на него , брат ми или аз , но на няколко дни се налага рестарт , защото антивирусната се обновява заедно с други неща и ме дразнят с тези съобщения .

Спирам го на седмицата от един до три пъти за по няколко часа .

Старият компютър ми държеше шест години на този режим .

п.п. Да видим този колко ще издържи .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Изключвате ли си компютъра, когато не го ползвате? Оставяте ли го на Standby/Suspend, интересува ме всичко свързано с това? Кажете си мнението и се обосновете по възможност.

 

Невежи PC-то не е само хардуер запомнете го това добре.Да за електрониката е зорно всяко стартиране основно заради прекрасните хора от EVN и спадовете в напрежението, ама като стои нон-стоп пуснат отнася другата им екстра- токови удари в пиковите часове,а и скапания WINDOWS трябва да се рестартира от време на време иначе временните фаилове и регистрите натрупват системни грешки и PC-то бавно но славно отива към преинсталиране на така и така крадения и пълен с бъгове WINDOWS дето обикновенно ползваме всички.Така че рестарта е желателен поне веднъж дневно.А самата електроника с наличната ел. мрежа е ЖЕРТВА още докато си я купуваш.Моя съвет като SA е-Като не го ползваш спирай го и ако имаш възможност, като му изтече гаранцията сменяй го!!!

 

 

Принцино съм против изключването на ПЦ-то. Единствнно го правя за да релоудна Бозата. Имах лаптоп П3 (продадох го) бях го направил сървър 4-5 месеца не беше гаснел въобще, обикновенно батерията го спасяваше когато нямаше ток... 24/7 -то единствено може да преебе харда ако се търка много главата (примерно ако сваляте торенти) иначе по-добре да работи нонстоп, НО с качествено МАРКОВО захранване ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и добра ел. мрежа или наличие на UPS...

 

Има два вида харддискове! Развалени и такива които ще се развалят!

ЗА UPS само ще спомена,че ако го треснат с 360 волта си отива барабар с компа.ВЕРВАЙТЕ МИ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

SA?! Мааалииииии.... Айде още един SA се намери да ни просветли... О, вежии! Делфийски оракуле, нищо не ти се разбира от неграмотното писание - чувал ли си за ГРАМАТИКА?! Ако толкова държиш да ни отпускаш от време на време от твоята безгранична SA мъдрост - поне го прави разбираемо... :D

 

SA - дето му са проблем и му пречат временните файлове... No Comment... За ракетата и космоса се сещам... На кривия SA временните файлове са му криви... Всеки вече стана SA и тръгна да нарича всички останали невежи...

 

А и да - сподели с нас къде си ги излъгал, че ставаш за тая работа - да знаем да заобикаляме от далече...

 

Леле сега ти прегледах всичките постове... а трябваше да го направя предварително. Момченце, да събираш паричките на децата в интернет зала далеч не означава че имаш нещо общо със SA. Пък да наричаш хората невежи?! Абе я...

Link to comment
Share on other sites

n00b

Евала! Кога ши ти дават по талавизията, гений на съвременната наука? Нобел ша дой на крака при теб, барабар с Байт, Бит, Виндоус и Темпорари Филес...

Link to comment
Share on other sites

@Botev1912, откъде го изкопа това, че така да разконспирираш tedy... :bgrin:

 

По темата...имам 4 компютъра вкъщи - 3 от тях стоят 24 часа нон-стоп, а четвъртият се гаси вечер, само защото се намира там дето се спи и когато евентуално се наканя да поспя (защото рядко ми се случва :P ), ме дразни и му дърпам шалтера. :)

По тази причина S.M.A.R.T.- параметърът на хардовете ми - "Power On Hours Count" е извън всякакви параметри. :rolleyes:

А пък аз се чудех защо ми го дава "invalid". Десктопа се изключва само за смяна на хардуер, а лоптопа от както го зех май не съм го изключвал. :devil От 3 август миналата година съм тук и тока до сега не ми е спрял нито веднъж. Другият лаптоп се изключва че е старичък вече и е шумен като развърти вентилатора. Като казвам че нещо е шумно считайте че го казва маниак на тема тишина.

 

 

едит: @ Грундал. Тип успокой се малко и дишай дълбоко, че тука вече хората си играят на "налейте го всички преди да го баннат" :P

Link to comment
Share on other sites

а и скапания WINDOWS трябва да се рестартира от време на време иначе временните фаилове и регистрите натрупват системни грешки и PC-то бавно но славно отива към преинсталиране на така и така крадения и пълен с бъгове WINDOWS дето обикновенно ползваме всички.Така че рестарта е желателен поне веднъж дневно.А самата електроника с наличната ел. мрежа е ЖЕРТВА още докато си я купуваш.Моя съвет като SA е-Като не го ползваш спирай го и ако имаш възможност, като му изтече гаранцията сменяй го!!!

 

OH YEAH! Благодарим за безграничната ти мъдрост. Ти си човека който ми отвори отиче че се случвало така с временните файлове. Явно аз обаче съм по-инат от него защото с месеци не съм рестартирал и явно горкия windows е решил че тез номера не ми минават и се е отказал, а? А за преинсталирането че не съм го правил от над година когато upgrade-вах хардуера, преди това около 4 години откарах... или не ми пука и е било бъкано с вируси и е бачкало на 10% от капацитета си, а? :)

 

 

 

ЗА UPS само ще спомена,че ако го треснат с 360 волта си отива барабар с компа.ВЕРВАЙТЕ МИ!!! :lol:

 

Мда. Следващия път вместо да си го сглобяваш сам по схеми от списание "Направи си сам", вземи и си купи едно APC от smart серията - този примерно и няма да имаш чак такива проблеми с EVN.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Та в тази връзка, тая фантазия с всекидневното рестартиране за да не се скапе WINDOWS-a, нека споделя текущия си опит и с новия Server 2008, на който в момента му тече най-големия ъптайм откакто го инсталирах преди 5-6 месеца.

Uptime

Явно и той не се справя добре според заклинанията на грундал, и някак е решил да не ме тормози с грешките във временните файлове, че и колкото повече време минава, по-добре се държи.

А не е като да не го тормозя със сума програми, повечето са стартирани преди месец, и с изключение на Firefox, не се нуждаят от рестарт, и се ползват динамично..

Още малко остава да започна 3-тия месец, и ще се замисля за временните файлове да му удара един рес, че поне това е истина, че ако UPS-a не издържи при предстоящите есенни месеци, вероятно има доста настройки, които направих и програми които инсталирах преди около месец, и които не искам да губя.

Няма специална причина да доказвам, че Win е стабилен, това всеки го знае :bgrin: , и да държа ъптайма, просто мързел да го спирам и пускам/рестартирам, и чакането покрай тия операции.

Link to comment
Share on other sites

Машината е изключвам много рядко. Когато е дошъл моментът за почистване, да добавя нещо или да сменя и по време на гръмотевици и бури.

Дори при бури го изключвам от контакта, понеже имам вече лоши спомени (работещо пц. по време на буря). Иначе през другото време си бачка НОН-СТОП. Може само един рестарт от време на време когато аз или жена ми се сетим.

Единственото нещо което изкл. е мониторът когато си лягаме и усилвателят през които съм си извел звука.

Еми това е.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

сутрин пускам, вечер спирам...

не знам дали е правилно, но така съм от 4-5 год и не съм имал проблеми

Link to comment
Share on other sites

сутрин пускам, вечер спирам...

не знам дали е правилно, но така съм от 4-5 год и не съм имал проблеми

мхм и аз съм така може цял ден да не съм на него но важното е да работи :D сядаш и почваш :)

Първото нещо е като стана да пусна машината може и да не седна но е закон ....

Link to comment
Share on other sites

Изключително рядко оставям щайгата да баца и през ноща. Причината - бучи :D Оставям го, ако върши нещо, което ще трае и без това доста дълго и ползвам ноща като време, през което няма да се ръчка от никой :)

Link to comment
Share on other sites

Изключително рядко оставям щайгата да баца и през ноща. Причината - бучи :D Оставям го, ако върши нещо, което ще трае и без това доста дълго и ползвам ноща като време, през което няма да се ръчка от никой :)

 

Хахаха. Смени някой и друг вентилатор и щракай с пръсти бе момче. Ела при мен да видиш КОЛКО бучи компютър с общо 7 вентилатора и 6 хард диска - спи се спокойно на този шум даже самото му "мъркане" приспива.

 

Обаче ми хареса като цяло изказването ти - напомни ми за култовото описание на форума Хардуер от data.bg:

 

Хардуер

Имате щайга? Проблем с доматите в нея? Парникът ви не се охлажда добре? Проблеми с входно-изходната система (WC)? Всеки, който има проблеми от естество "хард-ду-ер" може да поплаче тук ! :)

Link to comment
Share on other sites

Аз си изключвам компа всеки път, когато няма да го ползвам за повече от 2-3 часа.

Купил съм му разклонител с копче и от там го изключвам (след shut down na Windows-a де хаха :) ).

Link to comment
Share on other sites

Нека някой да направи една темичка за ъптайм за Windows, а? :bgrin:

Шото на мен вече ми се дразнят някои хора като спомена "голем ъптайм" + "Windows" заедно в едно изречение :bgrin: .

 

По темата, за мен най-голямото неудобство при включ/изключ, е времето за шътдаун/boot и достигане на работно положение на програмите, с които работя. Шътдаун отнема около 3-4 минути докат се спре всичко (разбирай и сейването на сичко и затварянето на всяка програма, файрфокс примерно изисква около 30 сек. след дълъг престой). И разбира се точно кат го изключа ше се сета, че е трябвало да чекна нещо важно в някой сайт! Нерядко ми се случва (да стана/легна, и да се наложи да се върна за малко).

Boot-a ми отнема към 5-6 минути докат се зареди всичко. После още 3-4 минути докато преведа нещата в готовност да продължа отдето съм спрел. И в началото това беше подплътено с желанието да видя доколко е стабилна аджеба тая "боза" под товар. Е, спрямо Вин98 нещата определено са леко напред :bgrin: , текущо 1112 часа ъптайм.

Link to comment
Share on other sites

По принцип компа седи 24/7,спирам го само когато нещо трябва да се чистя,ако има буря или просто тока спре.Преди доста години го гасях,когато си лягах,но това вече е минало :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Е как го направи тоя ъп-тиме бря, то аз повече от 3 дена не мога да издъжа, понеже или ще стане токов удар, или ще спре тока... :blink: Може би имаш UPS?

Link to comment
Share on other sites

Е как го направи тоя ъп-тиме бря, то аз повече от 3 дена не мога да издъжа, понеже или ще стане токов удар, или ще спре тока... :blink: Може би имаш UPS?

 

Как може да НЯМАШ ups не мога да разбера??? Това си е просто задължително. Айде не е нужно чак smart серията на APC въпреки че е препоръчително, но все пак някакъв UPS поне колкото да обира ударите и ако спре за малко да си спреш машината спокойно...

Link to comment
Share on other sites

Как може да НЯМАШ ups не мога да разбера??? Това си е просто задължително. Айде не е нужно чак smart серията на APC въпреки че е препоръчително, но все пак някакъв UPS поне колкото да обира ударите и ако спре за малко да си спреш машината спокойно...

Честно да ти кажа много пъти съм се замислял да си взема, но нали знаеш, човек трябва да се опари, за да се хване да си купи нещо, което преди това му се е виждало напълно ненужно и безсмислено :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Честно да ти кажа много пъти съм се замислял да си взема, но нали знаеш, човек трябва да се опари, за да се хване да си купи нещо, което преди това му се е виждало напълно ненужно и безсмислено :bgrin:

Има за по 110 лв примерно 600 или 800VA, но и този избор трябва да е с малко запас, че ако вземеш по-мощна видеокарта примерно, и ще се окаже в един момент, че 600VA модел с 360 вата (максимална) мощност няма да върши никаква работа.

 

А това твоето не е ли опарване, спирането на тока, ударите? Един UPS за до 200-300 лв няма да те спаси от всякакви възможни аномалии в тока, но тия, при които няма да те спаси и би се изключил, ще са редки, и си струва какъвто и да вземеш от поне line-interactive моделите, който няма да натоварваш повече от около 50% от максимума.

 

А, и в този ред на мисли, не е ли време да помислиш за сваляне на подписа си :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...