Jump to content
BulForum.com

Изключвате ли си PC-to?


Recommended Posts

Изключвате ли си компютъра, когато не го ползвате? Оставяте ли го на Standby/Suspend, интересува ме всичко свързано с това? Кажете си мнението и се обосновете по възможност.

 

Надявам се да не дублирам пак някоя тема...

 

Моето PC се изключва само за почистване или когато добавям нов хардуер. Главана причина за това е комфорта...B)

 

Ето една историйка:

Едно аверче имаше малък клуб (5 машини). Аз купих едното PC една година след, като отвори клуба, сложих си го в нас и от тогава не е спирал (добавил съм само памет, хард и тунер). Това става преди 4 години! Машините в клуба работеха през деня, а вечер се изключваха. След 4 години експлоатация на всички PC-та им бяха горели хардове. Общо прецакани компоненти: едно дъно, 3 памети, 2 захранвания, 2 монитора, 4 харда....При мен все още всичко върви на MAX (дори харда върти 24 / 7). Standby съм вкл. само на монитора!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply
Изключвате ли си компютъра, когато не го ползвате? Оставяте ли го на Standby/Suspend, интересува ме всичко свързано с това? Кажете си мнението и се обосновете по възможност.

 

Надявам се да не дублирам пак някоя тема...

 

Моето PC се изключва само за почистване или когато добавям нов хардуер. Главана причина за това е комфорта...B)

 

Ето една историйка:

Едно аверче имаше малък клуб (5 машини). Аз купих едното PC една година след, като отвори клуба, сложих си го в нас и от тогава не е спирал (добавил съм само памет, хард и тунер). Това става преди 4 години! Машините в клуба работеха през деня, а вечер се изключваха. След 4 години експлоатация на всички PC-та им бяха горели хардове. Общо прецакани компоненти: едно дъно, 3 памети, 2 захранвания, 2 монитора, 4 харда....При мен все още всичко върви на MAX (дори харда върти 24 / 7). Standby съм вкл. само на монитора!

 

 

ами моето не го бях спирал 3 години, но от 1-2 седмици насам.. понякога го спирам вечер. причината е че е в стаята в която спя и забелязах, че от шума ухото ми пищи. дясното (което е към компютъра). пък и не виждам смисъл да го оставям пуснато след като нямам свободно място и не мога да пусна нищо да се тегли. нямам филми за конвертиране.. изобщо нищо. само седи и шуми. и според мен не е възможно .. нещо колкото повече се амортизира.. толкова по-здраво да става. просто така ти се е случило. когато обаче нещо ми е в гаранция... компютъра не спира. ако ще гори да гори.

 

само ако можеш да ми кажеш как харда ти се натоварва 24/7 ?????? някакси странно ми се струва. то в същност .. няма начин.

Link to comment
Share on other sites

Имах в предвид, че върти 24/7, не че се натоварва. Да не забравяме все пак, че най-големия стрес за електрониката е самото включване.

Link to comment
Share on other sites

ами аз лично ,от откакто имам нет ,не го изключвам :) дори още преди да имаме нет ,в мрежата ме базикаха ,че дори и рутера да спре аз пак ще светкам на хъбчето :)

откакто имам нет ,няма спиране ,само понякога когато вечерта няма кво да тегля (напоследък това се случва доста често ) го загасям или оставям Флаш-а след като си свърши работата и да изгаси пц-то :) не съм имал проблем с изгорели компоненти

,като се има в предвид колко ги експлоатирам , всичко се държи :)

Link to comment
Share on other sites

Аз съм свикнал да мръдна мишката и да светне екрана :D. Не става въпрос (който е много спорен) за изгорели компоненти само.

Link to comment
Share on other sites

Изключвам го само когато няма за какво да работи,например когато нямам НЕТ и няма какво да свалям,иначе не съм го спирал от 3 месеца.Колкото по малко се Пускат и Спират Компонентите Толкова повече издържат,това важи най-вече да ХардДиска.

Link to comment
Share on other sites

Изключвам го само когато няма за какво да работи,например когато нямам НЕТ и няма какво да свалям,иначе не съм го спирал от 3 месеца.Колкото по малко се Пускат и Спират Компонентите Толкова повече издържат,това важи най-вече да ХардДиска.

I az sum na sushtiq princip,kogato ima neshto za smuchene raboti,no kogato nqma za kakvo da raboti go izkluchvam,ne vijdam smisul da raboti bezpredmetno. :)

Link to comment
Share on other sites

I az sum na sushtiq princip,kogato ima neshto za smuchene raboti,no kogato nqma za kakvo da raboti go izkluchvam,ne vijdam smisul da raboti bezpredmetno. :)

Да речем излизаш за 4-5 часа някъде ще го изключиш ли?

Link to comment
Share on other sites

Аз имам 2 компа. Преди като имах само един и бях на dial-up също не го изключвах и май БТК трябваше да ми даде приз като за потребител на едро, щото плащах всеки месец ХХХ лв. :cry Сега като имам 2, този с който работя го ползвам около 16 часа на ден и си го изключвам, а вторият от 1 година не е спирал изобщо. Засега нямам проблем (да чукна на дърво) нито с единия, нито с другия. А като има буря, просто изключвам временно еврокомския кабел.

Link to comment
Share on other sites

А като има буря, просто изключвам временно еврокомския кабел.

Да, и според мен това е достатъчно, тъй като ел. мрежата е доста стабилна. Относно UPS-а, най-добре е да го има, може да е накав стар (от 20лв ако щете), но поне имат корави защити и помагат при токов удар.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам две ПЦ-та в стаята. Едното е на сестра ми за чат, използвам го за рутер и не го гася, но има само 2 вентилатора на по 7 волта и не се чуват. А другото е бая шумно и го гася вечер, защото иначе не се спи...

Link to comment
Share on other sites

Мойта машина като стана я пускам, а като лягам я спирам.Не виждам смисал през 1 час да го гася и да го пускам отново.Но въпреки, че наистина е много тих(почти не се чува)не мога да спя, когато нещо(макар и малко)ми шуми на главата.Просто полудявам :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Аз моя комп го пускам когато ми остане време през деня да седна на него и го спирам чак вечерта. През нощта го спирам защото няма смисъл да работи или поне няма, когато нямам нищо спешно за сваляне.

Link to comment
Share on other sites

А някой смятал ли е колко гори на месец едно PC? Аз го сметнах над 20 лв.... :blink:

Брех много бе, 20лв :P Аз PC-то си го изгасвам само от време на време. Примерно 3 пъти седмично и то без причина, просто ей така да си почине :)

Иначе монитора ми е на stand-by на 15тата минута.

Link to comment
Share on other sites

Мойта машина като стана я пускам, а като лягам я спирам.Не виждам смисал през 1 час да го гася и да го пускам отново.Но въпреки, че наистина е много тих(почти не се чува)не мога да спя, когато нещо(макар и малко)ми шуми на главата.Просто полудявам :sayjin

И аз съм същия, сутрин се пуска, вечер се спира.

Напоследък няма какво да дърпам и действително през нощта искам да ми е абсолютно тихо, и все пак десетина часа за какво да работи, дори и да беше абсолютно тих. А и мразя да ми спира тока, така че когато наистина не ми е нужен, го спирам, нашта мрежа не е от най-добрите, токови удари и т.н., в Кичука, все пак общият риск е малко по-малък така.

 

А някой смятал ли е колко гори на месец едно PC? Аз го сметнах над 20 лв.... :blink:

Да, има специална тема по този въпрос, средно около 15 лева беше сметнато ми се струва, и то като монитора се пуска на стенбай.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...