Jump to content
BulForum.com

Изключвате ли си PC-to?


Recommended Posts

Аз го пускам сутрин като стана и го спирам вечер като си лягам. Ако излизам или отида да гледам някой филм за по-фълго само му гася монитора. Нишо повече. По време на бури и разни такива въобще не го спирам да же и модема не си изключвам. Сега даже се чудя дали да не си взема едно по-слабо комп-че да си го направя сървър и да си ми седи нон стоп включено. Само да му намеря по тихи перки за охлажданията :):)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Nema faida da se spira PC-to 6t0t0 kru6kite gorat pri vklu4vane vinagi :)

Problema e 4e ar4i mnogo tok, moito kum 30 leva na mesec s monitora

vseki s UPS moje da smetne gleda watowete na UPS sa i indikatora

moya e 450W vinagi ba4ka na 90% smiataite po4ti 1/2 kilovat e tva :)

na vseki 2 4asa prai kilovat :) bahmaamu :)

 

E ako izklu4vate monitora razhoda moje da padne :)

ina4e PC-to staree i ako ba4ka nonstop, osobenno kondenzatorite :)

Link to comment
Share on other sites

мойте са се надули. време им беше все пак. доста време изкараха. Soltek r0x.

Колко годишно е това чудо? :confused Или се бъзикаш нещо.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

3 години мисля. или 4. и не е спиран.

Имам един Compaq, който е бачкал като сървър от 1997 до 2001....аз го купих 2003 и до сега си бачка без грижи :) 7-годишен звяр, един лош сектор на харда няма (4.3 Seagate Baracuda 7200, SCSI-2), камо ли надути кондензатори.

 

Явно старите щайги са доста по-яки!

Link to comment
Share on other sites

Имам един Compaq, който е бачкал като сървър от 1997 до 2001....аз го купих 2003 и до сега си бачка без грижи :) 7-годишен звяр, един лош сектор на харда няма (4.3 Seagate Baracuda 7200, SCSI-2), камо ли надути кондензатори.

 

Явно старите щайги са доста по-яки!

 

какво общо има кондензатора с харда? на мен и охлаждането не ми работи от доста време. пък и е по-слабо това дъно твоето. през моето преминава доста повече информация. другите компоненти също влияят на напрежението през кондензаторите.

Link to comment
Share on other sites

Мене ме мързи да го чакам да се изключва.Понякога го спирам защото се амортизира пак и наистина се нуждае малко от почивка представи си ти да не списх поне 1 седмица

Link to comment
Share on other sites

какво общо има кондензатора с харда? на мен и охлаждането не ми работи от доста време. пък и е по-слабо това дъно твоето. през моето преминава доста повече информация. другите компоненти също влияят на напрежението през кондензаторите.

Не съм се опитвал да сравнявам хард с кондензатор, просто изтъкнах че едното е механика.....колкото и информация да минава това не оказва кой знае какво влияние на кондензаторите! Според мене дъното ти не е от най-сполучливите модели. На PC-електрониката и дават среден живот 8-12 години!

 

EDIT: Или пък наистина го държиш на горещо :devil

Link to comment
Share on other sites

Az syshto ne gasja osven pri njakvi soft zabivki, koito sa mnooogo rjadko i sa svyrzani s tunera obiknoveno... ili ako tresne toka.

 

Raboti bezotkazno zasega heheh

 

Dobavil sym obache 2 br ventilatori otpred i otzad na kutijata.

Link to comment
Share on other sites

Az moq komp predi ne go spirah no sega po4nah po 4esto za6toto em ni6to ne teglq em ako go spra kam 23 4asa 6te go pusna kam 13 na drugiq den za6toto sam na daskalo i nqma smisal da raboti 13 4asa samo taka se pak tok har4i a hard-a s edna programka go gledam predi mi be6e kam 41-42 gradosa no kat mu napravih osnovno po4istvane temperaturata mu ne se ka4va nad 33 gradosa

Link to comment
Share on other sites

Az moq go izkliu4vam po4ti vinagi kogato ne teglq neshto i ne sym sym v nas. Prosto ne vijdam smisyl da raboti za toq deto duha. Samo habi tok. Pyk i vsqka djadja vytre si ima nqkakyv jivot.

 

A otnosno modema: Tova 4udo go izkliu4vam kato spre toka samo :P

Link to comment
Share on other sites

Az moq go izkliu4vam po4ti vinagi kogato ne teglq neshto i ne sym sym v nas. Prosto ne vijdam smisyl da raboti za toq deto duha. Samo habi tok. Pyk i vsqka djadja vytre si ima nqkakyv jivot.

 

A otnosno modema: Tova 4udo go izkliu4vam kato spre toka samo :P

Няма гаранция, че с твоето вкл/изкл ще удължиш живота на твоите 'джаджи' нали? Мене ми е кеф, вечер PC-то да ме приспива с музика или да си зяпам TV докато заспя, а сутрин да ме събужда. 24/7 руллз :punk

Link to comment
Share on other sites

...

Moje malko da ne e po temata no iskliu4vate li modema ??

Модемът никога не го изключвам, той няма разни режими stand by или бутони по него за вкл./изкл, въобще работи винаги.

Само в редките случаи когато е необходим рестарт го изключвам за секунди :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...