Jump to content
BulForum.com

Изключвате ли си PC-to?


Recommended Posts

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Az moito go isklju4vam mnogo rjadko, samo kogato vidq 4e ima nujda ot po4ivka,stoto po princip svalqm postojanno nesto. Imam i laptop, koito go ma4ih po sastia na4in predi vreme no se skapa harda mu, slojih mu nov hard i pak po4nah da ne go izklju4vam i sled 1 mesec pak se precaka. Sled kato dadoh okolo 700lv za dva harda, ve4e go puskam super rjadko samo kogato imam rabota s nego. Tva e.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Едно време и аз не го изключвах, но от както на работата пуснаха 360волта и изгърмя всичката техника, изключвам винаги когато ме няма за по-дълго или просто когато компа не прави нищо..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

а като пренасям лаптопа от нас в училище и обратно до ся го изключвах по пътя.

по-добре ли е stand by

какво точно прави stand by ? изключва монитора,харда и ? видеото ?

Link to comment
Share on other sites

Принцино съм против изключването на ПЦ-то. Единствнно го правя за да релоудна Бозата. Имах лаптоп П3 (продадох го) бях го направил сървър 4-5 месеца не беше гаснел въобще, обикновенно батерията го спасяваше когато нямаше ток... 24/7 -то единствено може да преебе харда ако се търка много главата (примерно ако сваляте торенти) иначе по-добре да работи нонстоп, НО с качествено МАРКОВО захранване ЗАДЪЛЖИТЕЛНО и добра ел. мрежа или наличие на UPS...

 

Има два вида харддискове! Развалени и такива които ще се развалят!

Link to comment
Share on other sites

Ми рядко го изключвам.Правя го да гаси монитора,като не се пипа 5 мин.Проблеми с напрежението нямам,щото имам UPS и захранването го бива.

Link to comment
Share on other sites

Интересна тема. Не знаех, че компютъра можел да се изключва. Ех колко неща още ще научи човек :)

Присъединявам се :bgrin: .

Ще добавя само, че и когато правя шътдаун, се оглеждам в хелпа на Win как ставаше :bgrin:

Компа го спирам или рестартирам само по следните поводи:

1. Махане/слагане на нов хардуер.

2. Инсталиране на ъпдейти или програма, която иска рестарт.

3. Спре тока за по-дълго от капацитета на ups-a.

4. Сезонно обезпрашаване (това се стремя да го включвам в горните 3).

5. Като искам примерно да поцъкам игри и сменям Windows-a с тоя, в който са ми игрите.

6. Просто се чудя какво да правя :P

7. Но не и поради проблеми с OS-a (последните 3 години).

 

Правил съм по 3 месеца ъптайм, в момента съм на месец и половина. За това време вече само една програма ми прави мизерийки и чат пат увисва (средно на 20 дни) и трябва да я рестартирам - Firefox. Всичко друго се държи бетонно ако работи по месец-два без спиране.

Причина за всичко това няма, просто обичам като стана, всичко да е стартирано, и без да чакам boot всичко да е под ръка. Щото boot-a при мен отнема около 3-4 минути, после още 3-4 докато си докарам нещата в стартиран вид готови за работа. А и спирането/пускането знам че не е много полезна процедура за машинарията.

:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Компа го спирам или рестартирам само по следните поводи:

1. Махане/слагане на нов хардуер.

2. Инсталиране на ъпдейти или програма, която иска рестарт.

 

И без да й споменаваш името става ясно коя ОС търкаляш, щом това са двете основни причини за рестарт... ;)

 

А и спирането/пускането знам че не е много полезна процедура за машинарията.

:bgrin:

 

Вярно е. За всякаква електроника - при включване има един миг на пренапрежение, което си е жив токов удар от който няма UPS да те оттърве по причина на това, че възниква вътре в машината... Направо си е опасно. И това е съвсем сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Всеки път го спирам. Винаги. За щяло и не щяло. Вече колко 5 може би 7 години имам компове и НЕ съм имал проблеми от спиране и пускане. И ще продължа да го спирам. Прекалено ми е шумна кошницата ;)

Link to comment
Share on other sites

Ами не е напълно лишено от смисъл. Ако си плащаш сам тока го усещаш...

 

Зависи от компютъра но си е баш така. Един приятел след като продаде компютъра си (Dual Xeon с 8 scsii-ta - някакъв сървър от DELL беше забърсал от не знам си каква промоция) установи че това му е струвало по $50 на месец а в щатите тока не е чак толкова по-скъп от тукашния, верно машината е звяр и половина но все пак си харчи нещо, не е като да е пренебрежимо малко де. Аз съм сигурен че плащам поне едно 30-40лв на месец заради това удоволствие но пък предпочитам леко да го побутна и да се събуди а и междувременно нека си сийдва да могат да гледат хората и те Sliders и StarTrek - да са живи и здрави тези от които аз ги свалих :)

Link to comment
Share on other sites

Аз моя комп си го изключвам като не съм на него , защото не искам да изпляска нещо и то поради грешка на доставчиците на ток, нет , вода или минерална вода :lol:

И другата причина е , че племенниците ми като го побарат без мое присъствие следва нова Бозичка да му налея , че жажда го гони :devil

Link to comment
Share on other sites

Аз моя комп си го изключвам като не съм на него , защото не искам да изпляска нещо и то поради грешка на доставчиците на ток, нет , вода или минерална вода :lol:

И другата причина е , че племенниците ми като го побарат без мое присъствие следва нова Бозичка да му налея , че жажда го гони :devil

То щото като си на него, е защитен от грешки на доставчиците.. :bgrin:

За племенниците, не могат ли да си го пуснат сами?

Направи акаунтите с пароли и като излизаш, натискай Win+L :) .

Link to comment
Share on other sites

И аз съм същия, сутрин се пуска, вечер се спира.

Напоследък няма какво да дърпам и действително през нощта искам да ми е абсолютно тихо, и все пак десетина часа за какво да работи, дори и да беше абсолютно тих. А и мразя да ми спира тока, така че когато наистина не ми е нужен, го спирам, нашта мрежа не е от най-добрите, токови удари и т.н., в Кичука, все пак общият риск е малко по-малък така.

доста различно мислене преди 4 години :)

Link to comment
Share on other sites

То щото като си на него, е защитен от грешки на доставчиците.. :bgrin:

За племенниците, не могат ли да си го пуснат сами?

Направи акаунтите с пароли и като излизаш, натискай Win+L :) .

Като знам ,че има възможност да идват към нас докато ме няма, направо дърпам всички кабели , колкото до това да си сложа парола , много ме нерви това особенно на десктопа , на лаптопа както и да е, там си трябва ,но на десктопа няма смисъл, поне лично мен както казах много ме изнервя. Пък и то май е същото като да е изгасен. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Имам едно фуджитсу лаптопче, не е изключвано от поне 3 години. Работи на 98, P1 на 133мхз с 32 рам. Не се шегувам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...